Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Sposób jak nie być na minusie w grach lotto i w zakładach bukmacherskich

2017-01-25 (12:51)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 054 925
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

stawka początkowa to 1j nie 3 j



w przykładzie gramy w sumie za 3j ( opcja A za 1j , opcja B za 2j)

róznica między stawką na A i na B wynosi 1j



Możemy zatem zagrać za 3 j (1+2)

Albo za 1j - która jest róznicą (1-2)- wartość bezwzględna =1

--- wpis edytowano 2017-01-25 12:53 ---

2017-01-25 (14:47)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 1 054 965
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zatem nie bardzo wiem w jakim celu stawiasz podany przeze mnie banalnie prosty schemat gry na głowie, wprowadzając tu zupełnie nieobecne w tym co napisałem ( i przez to wypaczające sens w przedstawionym przeze mnie modelu gry na 2 NIEZALEŻNE od siebie linie) - poprzez zliczanie efektów gry dla 2 linii...
2017-01-25 (15:28)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 054 979
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie widzisz o co chodzi.

Możesz sobie rozpisać krótki sceniariusz gry wedle twojej metody , a następnie zastosować moje wskazówki i porównać efekt końcowy czyli bilans gry , czy to osobna dla każdej linii czy wspólnie, niemniej jednak u mnie będzie zawsze lepszy- choć róznicą nie będzie powalająca , to jednak.

ja podałem tylko początek i dlatego też od razu podaje bilans i różnice jakie występują już na wstępie



Coś mam wrażenie że sugerujesz się ilością postów - moze być to złudne

Wrażenie takie mam po sposobie prezentacji - rozumie

Jednak w sprawach buchmacherki nie jestem nowicjuszem.



Interesuje mnie natomiast podejście (jak na wstępie tego tematu pisałem) ludzi do faktu że jednak nie znamy wszystkich losowań , czy im to nie przeszkadza czy nie dochodza do wniosku że w sumie baza losowań jest na tyle zafałszowana (nie koniecznie umyslnie) że traci sens jakiekolwiek prorokowanie , stosowanie programów , ogólnie wszelakich prób które bazuja na poprzednich wynikach gier losowych



Nieco inaczej moze wygląda sytuacja w sporcie - gdzie oficjalne wyniki odnoszą się do gier o coś w lidze , czy w pucharach itd , a nieco inaczej można traktować wyniki w meczach (spotkaniach) o pietruszkę (towarzyskie , sprawdzające , eliminacje gdzie można już odpuścić )







2017-01-25 (17:05)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 054 994
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Interesuje mnie natomiast podejście (jak na wstępie tego tematu pisałem) ludzi do faktu że jednak nie znamy wszystkich losowań , czy im to nie przeszkadza czy nie dochodza do wniosku że w sumie baza losowań jest na tyle zafałszowana (nie koniecznie umyslnie) że traci sens jakiekolwiek prorokowanie , stosowanie programów , ogólnie wszelakich prób które bazuja na poprzednich wynikach gier losowych"



Moim zdaniem, nie ma większego znaczenia ponieważ eliminacja losowań próbnych powoduje tylko tyle, że powstaje "nowa" baza o ściśle określonych kryteriach. Nasza wiedza - dodatkowy problem - sprowadza się tutaj tylko do świadomości, iż występują losowania próbne. Istotnym jest raczej fakt iż "nowa baza" spełnia tzw. klasyczne standardy losowości. Zaś baza powstała z losowań, które są oficjalnie podawane spełnia takie wymogi. Oczywiście to jest moje zdanie...

2017-01-25 (18:27)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 055 010
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gra losowa - więc baza wyników jest losowa .

Problem jest np gdy szukamy kominów i np w określonej grze określona kulka z napisem np 13 według oficjalnej bazy ma komin a zgodnie z nieoficjalną może go wcale nie mieć.

Później sa domysły typu : ustawiane losowania ect.



I tutaj (szukanie kominów) nie chodzi o precyzyjne typowanie co kiedy wypadnie z czym i po czym , lecz orientacyjne proroctwo jak może zachować się przyszła baza wyników w oparciu o dotychczasową w kwestii konkretnej kulki z napisem np 13 , Jeśli według znanej nam bazy danych taka kulka zbliża sie do skrajnych wartości przewidzianych róznymi narzędziami statystycznymi to jest okazja w niedalekiej przyszłosci taa kulka bedzie bardziej racjonalnie wypadać , przynajmniej jest szansa że kolejne kominy jej nie grożą

Natomiast według bazy danych całościowych (wraz z niejawnymi) może okazać się że wcale nie jest z nią aż tak źle i nie jest aż tak skrajnie odlagła jej wypadalność jak sugeruje tylko oficjalna baza danych
2017-01-25 (18:40)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 055 018
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zgadzam się z założeniem, iż gdyby uwzględnić niejawne losowania to mogłoby się okazać - liczba, która zalicza komin wcale mogłaby go nie zaliczyć, ale...



w tym miejscu pojawi się już nie np. 13 jako śpioch tylko np. 29 - która normalnie bez "nieofcjalów" wypada bez niespodzianek, lecz gdy uwzględnić "nieoficjale" okaże się, że będzie mieć kooooomin.

Uwzględniając taką czy inną liczbę losowań pojawi się kwestia innego obrazowania, lecz i tutaj jest bardzo ważna uwaga zbiór z nieoficjalami czy bez musi posiadać klasyczne cechy zbioru losowego.
2017-01-25 (19:00)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 055 028
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje intencje, ale w kwestii posiadania przekonania iż dana liczba nie powinna w ściśle określonej jednostce czasu mieć kominów to jest to sprawa stosunkowo prosta do ustalenia w określonej jednostce czasu. Musisz ustalić wzajemne relacje pomiędzy okresem dużego występowania liczby, optymalnego występowania liczby oraz małego występowania liczby. Problemem zaczyna w tych analizach być fakt, iż rozrasta się baza losowań do analizy - otrzymanych rezultatów nie udało mi się przekuć na konkretne sukcesy finansowe i póki co odłożyłem temat na półkę.
2017-01-25 (20:40)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 055 058
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Analizując ostatnie losowania (około setki czy dwóch w zależności od gry) i mając wiedzę (a to wynika z samej gry) o prawdopodobieństwie wystąpienia danego zdarzenia można metodami statystycznymi oszacować czy i która "kulka" w danej chwili ma dość nietypowy histogram wystąpień i na tym bazować



Nietypowe zachowania to może nie jest dobre określenie , ponieważ tak właśnie zgodnie ze statystyką i rachunkiem prawdopodobieństwa zachowują się wyniki losowań , tzn czasem któraś kulka leci w kulki i to nie jest dziwne ale jesli leci od dłuższego czasu to kiedyś musi przestać a jej miejsce zajmie inna



Podobnie jesli w ogóle nie ma dużych kominów wśród wszystkich kulek to mozna spodziewać się że wkrótce pojawią się .

Odchylenie , reguła 3 sigm określa ile i o jakiej jakości (wartości) kominów średnio powinno być , więc jeśli w danym okresie jest mało kominów o dużej wartości to ....i podobnie , jeśli są kominy dość wysokie i w sporej liczbie to...



I wszystko było by cacy gdyby znać wszystkie losowania - wtedy spokojnie mogę mieć pretensje tylko do siebie że nie umiejętnie interpretuje maszynę losującą

A tak to zawsze jest wymówka

--- wpis edytowano 2017-01-25 20:42 ---

2017-01-25 (21:35)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 055 080
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"czasem któraś kulka leci w kulki" - świetne określenie



Z średnimi jest problem...

przykładowa odległość miedzy wystąpieniami: 8+4+7+0=19 / 4 = 4,75

średnia teoretyczna odległość to 4-5, a w rzeczywistości wystąpiły 8 i 7.

Klasyczna statystyka nie da tutaj właściwych wskazań. Dlaczego? Chociażby dlatego, że każdy może ja stosować i wygrywać a tak nie jest.

Inna sprawa co wynika z faktu, iż określimy: pora teraz na wystąpienie komina skoro nie wiemy która liczba dokładnie zaśpi...

Z kolei pewne w 100 % określenie długości komina też nie jest możliwe ponieważ oznaczałoby, to iż istnieje warunek graniczny losowości po wystąpieniu którego nie jest możliwym tzw. komin dłuższy o n+1, gdzie n to dotychczasowa długość rekordowa. Wystąpienie takiego warunku wymusiłoby z kolei stwierdzenie, iż liczby występujące są w pełni zależne od siebie i posiadają swoistą pamięć itd.



Pewną pomocą, ale żadnym antidotum na tzw. kominy może być metoda flar opisana przez innego z userów ale moim zdaniem to rodzaj jazdy polną drogą zamiast zaoranym polem. Jest lepiej ale to nie droga utwardzona

















--- wpis edytowano 2017-01-25 21:37 ---

2017-01-25 (22:04)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 055 103
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

średnia , średnią , ale odchylenia od średniej mieszczą się w określonych granicach i jesli zbliżają się do tych granic to jest rodzaj czerwonej lampki



jedna kulka ma przerwy : ....15,3,12,2,4,17,6,21 - dużo kominów

inna ....3,7,2,8,5,7,11,3,7,4 - wypada regularnie

i jeszcze inna ....5,2,3,0,2,8,2,5,1,3,0,9,3--wypada za często wręcz



nie może równoczestnie istnieć za dużo kulek o dość skrajnych rozkładach , podobnie jak i nie mogą wszystkie naraz wypaść jak i większość stać w dużym kominie

ilość kominów i ich wielkość raz jest większa raz mniejsza i gdy mamy w danej chwili wartość skrajną to spokojnie możemy liczyć na jej powrót do koryta

2017-01-25 (22:50)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 055 136
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Masz rację. To teraz pytanie kluczowe Twoim celem jest typowanie pojedynczej kulki czy też jakiegoś zestawu kulek?

Pojedyncza - rozumiem, że gra progresją.

Zestaw kulek - zakładam, że masz pomysł jak sensownie połączyć w zestaw - sama modlitwa to może być za mało, żeby razem jednocześnie wystąpiły
2017-01-25 (23:40)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 055 140
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zestaw trudno wytypować , raczej solo , choć rozważam możliwość zagrania parek , ale wówczas trzeba lepiej typować niż "średnia" by gra parkami była sensowniejsza niż solo

Ale skoro nie mamy całej bazy wyników tylko co któreś losowanie to może być trudno osiągać dobre wyniki w typowaniu , większe od średniej statystycznej dla danej gry i dlatego gra na parki a tym bardziej na trójki i wyższe może z reguły być gorszym wariantem niż gra solo - zależy od konstrukcji wygranych za poszczególne opcje



Przeważnie wygrane na pojedyncze kulki są dość bliskie "gry sprawiedliwej" natomiast wyższe stopnie wygranych idą w kierunku coraz większej marży dla Buka co trzeba by nadrobić większą skutecznościa typowania

--- wpis edytowano 2017-01-25 23:45 ---

2017-01-26 (12:51)

status Ciocia__Micowhyaja
Data rejestracji: 2016-12-17
Ilość postów: 434

15084
wpis nr 1 055 211
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

gal



zrób sobie experymęt w exelu







wpisz np w komórke B1 formułę:



=LICZBA.CAŁK(LOS()*49)+1





dostaniesz ciąg loswowy dla dużego lotka



lub



=LICZBA.CAŁK(LOS()*80)+1



dla multilotka czy dla jakiej kolwiek innej gry







przeciągnij sobie te formułę np do wiersza B1000



i masz ciąg losowy--- tak??







tera zrób sobie analizy które robisz na kolejnych



wierszach



lub na co piątym wierszu lub co 12- wierszu....





i zobaczysz że wyniki analiz takie same





wiec niema znaczenia czy masz podane





każde losowanie czy co 8- losowanie





zupełnie niema znaczenia



max czas oczekiwania na parkę będzie taki sam



w kolejnych losowaniach jak i w



przypadku gdy totalizator podaje tylko co 4 losowanie maszyny









naprawdę niema to znaczenia









pozdrowienia od japko i waldusia
2017-01-26 (13:34)

status hermes
Data rejestracji: 2016-03-30
Ilość postów: 476

14804
wpis nr 1 055 218
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Miło mieć do czynienia z osobą, który ma oczy otwarte...

Jak pisałem, ja tę metodę odłożyłem na półkę. Ma ona potencjał, coś rozjaśnia i w tym momencie tyle lub aż tyle.

Z mojego doświadczenia wynika, iż by prawidłowo ocenić aktualny trend trzeba na początku przeanalizować ok. 300 losowań. Potem wystarczy już skupić się na ok. 100 losowaniach. Jednocześnie dość istotna jest korelacja trendów krótkoterminowych i średnioterminowych.

Nie zmienia to faktu, iż nawet w w takim trendzie "w korycie" może wystąpić swoiste opóźnienie wystąpienia. Strategia oparta o progresję w najbardziej popularnym wydaniu mówi:



próg/stawka/koszt losowania/koszt łączny/wygrana/zysk

1 1x 2,5 2,5 4,0 1,5

2 3x 7,5 10,0 12,0 2,0

3 9x 22,5 32,5 36,0 3,5

4 27x 67,5 100,0 108,0 8,0

5 81x 202,5 302,5 324,0 21,5

6 243x 607,5 910,0 972,0 62,0

7 729x 1822,5 2732,5 2916,0 183,5

itd.



Zyskowność jest, tylko rentowność do kitu. Na siódmym progu by nie wyjść ze stratą potrzeba zabezpieczenia w wysokości 2732,50 zł. Owszem wyciągnie się wówczas ok. 6,7% ale to oznacza tylko tyle, iż trzeba mieć zabezpieczenie w kwocie 2732,50 zł by zarobić np. 1,50 zł czy 2,00 zł tj. odpowiednio 0,055% i 0,073% - kulki lecą w kulki

Owszem można tutaj jeszcze pobawić się stawkami lub momentem wejścia do gry lecz czy to nie jest na tym etapie gra nie warta świeczki?



Kolejna kwestia to tzw. nieoficjalne wyniki. Jeśli zechcesz to przeprowadź sobie taki prosty eksperyment. Weź np. losowania multi multi od numeru 8001 do 8500. Sprawdź jak występują kominy i jakie kulki je tworzą. Potem stwórz nową bazę losowań poprzez usunięcie np. co drugiego losowania i powtórz analizy. Następnie z ułańską fantazja szatkuj bazę jak Ci pasuje i ile razy chcesz - tylko z zaznaczeniem stałej reguły doboru losowań. Ułatwi to program Multipairs i opcja "co ile"

Porównaj wyniki. Jestem pewien że będzie zawsze ten sam schemat częstotliwości wystąpień. Potencjalna różnica to długość opóźnień w wystąpieniach. Ten eksperyment to taki tez dowód na to, iż wyniki podawane to typowa losowość a nie ustawka. Gdyby było inaczej to w którymś takim nienormatywnym ciagu losowań musiałaby zaistnieć prawidłowość, która byłaby niezgodna z regułami pozostałych ciągów, lecz i to nie oznaczałoby jeszcze definitywnie braku losowości.

Wspomniałeś również, że w grę wchodzą dwójki i trójki. Moja sugestia najłatwiejsza droga to przeskoczyć w tym momencie na kody CSN, ponieważ to co działa na pojedyncze kulki, działa również na CSN-y. Pojedyncza kulka to również kod CSN. Oczywiście trzeba tutaj zachować skalę. Coś co teoretycznie ma wypadać co 16,6 losowania (dwójki) nie będzie wypadało jak w przypadku co 4 losowania (kulki). Naturalnie reguły pozostają bez zmian.



Nie piszę tego by Cię zniechęcać, dziele się swoim punktem widzenia i doświadczeniem. Całkiem prawdopodobne też, że mogło mi coś umknąć









2017-01-26 (14:54)

status gal
Data rejestracji: 2017-01-19
Ilość postów: 51

15129
wpis nr 1 055 241
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mało czasu dzisiaj - więc krótko:



Przerzucam się na obserwacje ilości trafień ,metoda typowania dowolna.(chybił-trafił).

Mało trafień według określonej metody=kominek, zwiększam stawkę , a w sumie to stawka początkowa=0, wejście do gry po serii złych typów



Reasumując nie ważne co typuje , ważne za ile w stosunku do tego, co poprzednio trafiłem



Pare dni zajmie mi analizowanie

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina