Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 ... 20 21
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

czy istnieje metoda by wygrać? czy to tylko marzenie ściętej głowy...

2016-04-02 (14:49)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 980 012
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Miałem coś napisać ale poczekam na rozwój wypadków.

Ciekawi mnie czy hermes mnie czymś zaskoczy.



Ciekawi mnie czy istnieje metoda aby nie przegrać z totalizatorem,

może się w końcu dowiem





--- wpis edytowano 2016-04-02 14:52 ---

2016-04-02 (14:50)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 013
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rewelacją byłby wcześniejszy rozwój cywilizacji .

Wówczas posłaniec Filippides nie musiałby biec z Maratonu do Aten

by obwieścić zwycięstwo nad Persami i paść martwy

tylko wysłałby SMS-a .

O ile miałby oczywiście zasięg.

Można ten pomysł wykorzystać w jakieś hollywoodzkiej parodii filmowej
2016-04-03 (10:37)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 236
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jest wiosna chłopak poznaje dziewczynę, przypadają sobie do gustu, spotykają się i ... prognoza/przewidywanie zakłada co? Każdy niech sobie teraz myśli i mówi co chce, ja wybieram opcję romantyczną (spodziewam się, że za to oberwę). Para się w sobie zakoc***e i powie sobie kocham cię.

To jest moja prognoza i przypuszczenie. Pozostaje czekać tylko na sms o treści "kocham Cię".





Przykład przewidywania treści sms-ów, rozmów telefonicznych jest bardzo podobny do kwestii gry giełdowej, gier losowych ...



hermes



Pociągnę wiec temat tej opcji romantycznej.

Takich sms-ów o treści "kocham cię" oraz rozmów o uczuciu służby inwigilacyjne

wpiszą do bazy danych dziesiątki i setki.Cała wiosna ,lato a nawet jesień.

Niemal przewidywalne w 100%.

Az nagle cisza w eterze ,ani jeden sms ,brak telefonu.

Służby sprawdzają ich największe ONT dla sms i wychodzi że to tylko ONT=2.

A tu już padł rekord dla ONT=7 i cisza.



Służby sprawdzają w jakie dni tygodnia było najwięcej sms-ów i wychodzi że w piątki

(pewnie umawiali się na sobotę) ,przychodzi następny piątek a sms-a nie ma.



Także ONT dla rozmów z ich komórek bije wszelkie rekordy ,od 10 dni cisza w eterze.



Przyczyn może być wiele ,pokłócili się ze sobą na spotkaniu i nawet

demonstracyjnie wyrzucili komórki do jeziora.

Mogli nawet oboje zginąc tragicznie w wypadku i wówczas służby musza zlikwidować całą bazę danych tych dwojga.

Tak jak likwiduje sie jedną gra liczbowa by ogłosić nową.



Ja specjalnie dla Ciebie wybieram opcję romantyczną...nic nie pisząc w sms ani nic nie ustalając między sobą przez telefon wybrali się na dwutygodniową

romantyczną wycieczkę gdzieś na bezludzie gdzie nie ma zasięgu.



Tę opcję wybrałem specjalnie gdyż chyba mamy tu do czynienia z kobietą o czym świadczy mały "błąd językowy"...>>Moim zdaniem oboje mamy rację<<



Czy nie powinno być napisane "obaj"





2016-04-03 (12:29)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 980 274
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

hermes działasz na błędnych załozeniach:



"każdy zbiór poddany jakiejś obserwacji ujawnia pewne cechy charakterystyczne... Jeśli te cechy charakterystyczne wychwycisz, określ potem parametry działania i czekaj... "



muszę zburzyć Twój światopogląd, otóż losowość jest fundamentalną cechą wszechświata



i coś co zaboli najmocniej, losowość nie ma tych cech charakterystycznych których szukasz



a przynajmniej tych, które wykorzystasz do predykcji przyszłości



a ponieważ ich nie ma to powodzenia z takim sposobem predykcji jak wychwytywanie cech



co GORSZA, nawet układy dobrze poznane i opisane mogą być nieprzewidywalne, jeśli pojawi sie w nich NIEWYMIERNOŚĆ, np podstawowa stała pi idealnego koła (kulki są kuliste)



wyobraź sobie opisanie maszyny losującej przez istotę, która zna wszystkie jej cechy



sama ilość niewymierności spowoduje, że nawet ta osoba nie przewidzi przyszłości - teoria chaosu



STWÓRCA naszego świata zakodował rzeczywistość niewymiernościami, które powodują duże zmiany "wyników" przy małych odchyłkach warunków początkowych,



wystarczy, że osoba o której mówiliśmy pomyliła się o 0,000000000001 w oszacowaniu war. pocz. i nie przewidzi wyników losowania mimo idealnego modelu maszyny



Ktoś kto stworzył świat zrobił nam psikusa żebyśmy nie mogli odkodować systemu, który zarządza naszym światem bo wtedy sami bylibyśmy "bogami"





"Fakt - reguły gry lotto różnią się od reguł gry na wyścigach konnych, ale nie zmienia to faktu iż każda 6-ka w Lotto może wypaść na 720 sposobów. To z kolei powoduje iż obszar pełnej analizy z maksymalnym kompletem informacji musi obejmować w przypadku tej konkretnej gry nie 13.983.816 kombinacji ale 10.068.347.520. "



PIEPRZENIE, interesuje cię wynik, a nie jak maszyna losująca doszła do wyniku, obstawiasz w kolekturze kolejność wypadnięcia kul czy ostateczny wynik? Jesteś w błędzie, znowu, Ciebie nie interesuja jak to nazwałeś pełna informacja, tak samo jak nie interesuje cie temperatura w warszawie podczas losowania, a jeśli cie interesuje to pomnóż swoje 10 miliardów razy najmniejszą możliwość zmany temperatury. Kolejność losowania liczb moze byc ciekawa w pewnych podejsciach, ale nie zwiększa ona ilosci kombinacji i prawdopodob. losowania





"Ale ile osób tak naprawdę zadało sobie pytanie co powoduje, że te liczby wypadają zgodnie z tzw. średnią arytmetyczną. "



odpowiadam - prawo wielkich liczb, czyli fundamentalna wlasność natury, gdzie coś jest losowe, bardziej kolokwialna odpowiedź - samo się dzieje, nikt nie musi pilnować, jeśli nie ma defektów maszyny



--- wpis edytowano 2016-04-03 12:43 ---

2016-04-03 (13:12)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 298
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Niestety ralfek lecz osobiście skłaniam się do przemyśleń hermesa

a odrzucam to co napisałeś.

Bo to co napisałeś jest zbyt mądre.

Najgłupsza mądrość jest w tym Twoim zdaniu...



>>PIEPRZENIE, interesuje cię wynik, a nie jak maszyna losująca doszła do wyniku, obstawiasz w kolekturze kolejność wypadnięcia kul czy ostateczny wynik? Jesteś w błędzie, znowu<<



---------------------------------



Dlatego właśnie wielcy tego Forum porobili sobie 13983816 kodów ,

umieścili je w atraktorze i wypatrują daty wypadnięcia na samym środku monitora

tego właściwego.



Bo maszyna przecież zawsze wylosuje jednego z nich gotowca.

To Ty oraz inni widzą tego gotowca lecz by ten gotowiec powstał

to trzeba jednak jakoś go zbudować.

Chyba jednak zajmę się na tym Forum tym zagadnieniem.

Zwłaszcza że nie gram w DL (wiesz już chyba że DL oznacza Lotto )
2016-04-03 (13:16)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 980 299
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

no tak 007 ale chyba nie twierdzisz jak Hermes, ze kombinacji jest 10 mld w Lotto?



Nawet jeśli ktoś chce analizować wszystkie mozliwe 10mld sposobow wylosowania kolejnosci, to nie znaczy ze jest trudniej trafic, co nie?



pozdr
2016-04-03 (13:35)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 305
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzisz ralfek ,ja potrafię czytać co istotniejsze szczegóły

i często omijam tzw. "opisy przyrody" .Ten opis 10 mld akurat ominąłem

i nawet się go nie czepiałem



Bo szansa na 6/6 w DL występuje także jak 1:25.725 lecz co z tego

skoro takich szans było od początku gry tylko 6 czy 7.

Średni raz na niecały tysiąc a teraz trzeba czekać znowu

średnio ok.850 losowań



Ale temat rozwinę choćby niektórzy naukowcy

mieli z tego nawet kupę śmiechu
2016-04-03 (17:14)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 980 374
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Temat wątku;

czy istnieje metoda wygrania czy to tylko marzenie...........



Po tych naukowych,nie powiem wywodach

nadal hermes nie pisnoł ani słowa na temat wątku,

nadal się zastanawiam;czy istnieje czy nie.

Jeżeli istnieje to będę szukał a jeżeli nie istnieje to

dam sobie spokój i zajmę się czymś innym.





2016-04-03 (17:26)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 377
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja jednak wyczytałem że coś tam pisnął a Ty

Xawery pewnie czytałeś tylko tzw. "opisy przyrody"





>>Wielokrotnie wydawało mi się, że jestem na właściwej drodze ale jakoś nigdy do mety nie dotarłem.

Zdobywałem jednak doświadczenie i wciąż zdobywam. Nie mam opracowanej jakiejś super metody, lecz cały czas staram się ją wypracować.<<



Potem sporo opisów przyrody i znowu konkret...



>>Jutro kolejna porcja moich spostrzeżeń i rozważań.<<
2016-04-03 (17:41)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 980 381
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

śmiejcie sie kuźwa śmiejcie, nie chcecie wiedzieć czemu nie wygrywacie to nie, żegnam
2016-04-03 (17:47)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 980 384
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie ralfek, zaczekaj.

Napisz. Nie tylko ja chcę wiedzieć.
2016-04-03 (17:48)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 385
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja wiem doskonale ralfek dlaczego nie wygrywam ...

zawsze tu pisałem że nie gram w DL.

Bo 6/6 mimo wszystko stoi za wysoko mimo że nie potrzebuje

13983816 kodów na każde losowanie.



Tomson ,ralfek już nas pożegnał ,rozumiem że nie ma ochoty na dyskusje ,

ale zostanie wiernym choć biernym

podglądaczem tematu

--- wpis edytowano 2016-04-03 17:50 ---

2016-04-03 (17:51)

status merti
Data rejestracji: 2011-12-25
Ilość postów: 4460

13301
wpis nr 980 387
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wystarczy 294'912 "kuponów" w systemie strefowym ale w strefie musi wejść tylko jedna liczba...
2016-04-03 (17:58)

status KACZOR001
Data rejestracji: 2008-07-13
Ilość postów: 3039

3604
wpis nr 980 392
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM METODA SPOSÓB przu odpowiednim zasobie liczb i kaski można wielokrotnie zwiekszyc swoje szanse WIEM Z AUTOPSJI / byłem na mecie w MM / a wielokrotnie bodaj 13 -15 razy o krok mety w LOTTO ,ale fakt gralem grubiej /czytaj wiecej zakladów/niz teraz ,OSTATNI przyklad 1 IV z mojej 40 -ki liczb weszlo AZ 20 i tu pewnie zapytacie i COOO , ano na 40 zakladów tylko dwa były niecelne, a reszta od czwórek do AŻ 5 X 10/10 ale kogo na to stać.Ale są także szczesciarze pójdzie taki od czasu do czasu sie ,,puści,, i wygra.JEDNAK CO DO TEMATU wszystko zależy od cyferek i od szcześcia by je wstawić w odpowiednim momencie i uwierzcie każdy z nas przegapił taki moment ALE GRAJMY I CZEKAJMY NA TEN NIESAMOWITY MOMENT PRZERWANIA TAŚMY METY HEY:)

.................POZDROWIONKA

2016-04-03 (18:10)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 980 395
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

>Ogólnie przyjęło się, iż szansa wygranej w Lotku to jeden do niecałych 14 >milionów. Syntetycznie rzecz ujmując jest to prawda.



Hermes

Kontynuując tą odkrywczą myśl można powiedzieć też że ogólnie przyjęło się, iż dwa plus dwa równa cztery i syntetycznie rzecz ujmując jest to prawda.



Czy zauważyłeś że matematyka jest nauką ścisłą ?









2016-04-03 (18:17)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 980 396
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralfek nie obrażaj się o głupoty,nie widziałeś

Zamieszałem i to było moim zamierzeniem.

Nareszcie cuś ruszyło,może coś tam się wykluć.Każde spostrzeżenie,

każde inne spojrzenie na dany problem jest więcej warte niż akademicki

spór o wyższości Świat .

007 czytałem,jednak żyjemy w dobie pośpiechu,kto z nas ma tyle czasu wolnego aby do jutra czekać

Dzięki za rozpiskę,faktycznie idzie tym coś trafić.

Kaczor jeżeli to prawda to chylę kapelusza.

20/40 zaimponowałeś mi,gdyby tak raz w tygodniu to Seszele na co dzień.



2016-04-03 (18:36)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 401
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wystarczy 294'912 "kuponów" w systemie strefowym ale w strefie musi wejść tylko jedna liczba...

merti

---------------------

No to ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo trafienia tych stref

z dokładnością po jednej liczbie w strefie.

Wyliczyłeś to merti ?

By myśleć poważnie o trafieniu 6/6 należy znaleźć sposób by trafić 4/4 i bynajmniej nie w jak najmniejszej liczbie kombinacji lecz w jak najczęściej wypadających kombinacjach.

Bo z dołożeniem do tego 2/2 każdy sobie poradzi choćby i sposobem

Tajemniczego don Pedro czyli czysta matematyka.
2016-04-03 (18:39)

status merti
Data rejestracji: 2011-12-25
Ilość postów: 4460

13301
wpis nr 980 404
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

007

nie liczyłem, bo nie umiem takich rzeczy liczyć. Mi wystarczy mapka i syntetyczne wyliczenie co ile pojawia się trafienie w strefie...
2016-04-03 (18:49)

status merti
Data rejestracji: 2011-12-25
Ilość postów: 4460

13301
wpis nr 980 406
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Od kilku dni wisi mi ten tekst w notatniku otwarty na pulpicie ale nie mogę go skończyć bo ciągle coś mnie odrywa i wniosku dalej nie ma więc wklejam co jest.... Nie jest porywający bo każdy to zna...













...jesteście tu panowie mądrzejsi ode mnie ... robicie redukcje istniejących systemów ale pytanie jak potem z rozkładem liczb....



Postaram się opisać to prosto, bo ja prosty chłop ze wsi po zawodówce...



Ostatnio myślę systemami strefowymi i dlatego przedstawię to co już przeliczyłem. Pewnie znów odkryłem Amerykę, cóż każdy wymyśla koło ponownie... Rozszerzę moją poranną odpowiedź Zenowi



Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pisałem półsłówkami licząc że ktoś połapie się o co mi chodziło i ta myśl ułatwi mu dalszą "walkę z TSem". Przez ten czas strefówki zaczęły kiełkować, potem rosnąć aż tu bum... w konfrontacji z mapami...



Przeszedłem długą drogę od pierwszych mapek, potem darmowe programy, wyższy poziom to excel, tu dziękuję wszystkim którzy mi udostępnili arkusze do zabawy. Niestety na makra już nie mam czasu i pewnie zasobów neuronów w makówce



No i po excelu wróciłem do mapek (w excelu), nie powiem że nie bez problemów ale jednak z lepszymi rezultatami niż te wszystkie arkusze i programy...



Całe te strefówki zamyka się w o wiele niższe ilości "kuponów" niż system strefowy.



I teraz przykład dla wsz liczb:



Jak wiemy wsz kombinacji 6z49 mamy prawie ~14 milionów...



Stref mamy tyle ile jest losowanych liczb, a więc dla Dużego 6/49 mamy 49 dziel 6 = 8 z groszami na strefę, a więc ostatnia strefa ma 9 liczb.



8x8x8x8x8x9 czyli 8^5*9 daje nam 294'912 "kuponów"



Teraz mnożąc to przez cenę "kuponu" macie obraz ile trzeba zainwestować w grę aby wygrać ale jest haczyk...



Załóżmy że los na loterii HyperGigaBall to 1$, a wygrana to już szybko kroczące dziesiątki milionów baksów. Trzeba mieć budżet żeby wygrywać ponownie, bo musimy wysłać za 294k$ ....



Haczyk: w każdej strefie musi wejść liczba (tu przydają się mapy, mocno rozpisane w arkuszu, a nawet podliczenie średniej co ile strefa się "wypełnia" czyli jest to jedno wejście w niej. Ostatnio prosiłem Leona o takie wyliczenie parek dla stref)



Tutaj proponuje się strefy 4-liczbowe. W Multi mamy 20 stref, lepiej jest w Expressie



42/4 daje nam 10,5 stref, przy czym ostatnia ma 2 liczby. Ja dla ułatwienia liczenia wziąłem ostatnią strefę także jako 4-liczbową. Policzmy...



4^5=1024 zakłady... poszedłem dalej by mieć pewność że nic nam nie ucieknie rozpisujemy na wsz możliwe sposoby....



5 w 11 strefach mamy 462 możliwości.... mnożąc to przez powyższe wychodzi nam ponad 473k zakładów pokrywających wsz liczby w Expressie i widzimy że wkład nie jest warty wygranej....



I w tym momencie doszedłem do bardzo pomocnego wniosku z pytania:



Z jakiej liczby musi się składać strefa, najmniejszej czy większej by rozpis był warty zachodu??



Wniosek wydawał się prosty - z jak najmniejszej parzystej czyli 2 liczby ale wtedy mamy dużo stref i pojawia się kolejny problem, którą wybrać do systemu.

2016-04-03 (18:51)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 980 407
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Podaj więc po ile liczb w strefie ,

coś mi nie wychodzi lecz wiadomo ze nie wiadomo co który poeta miał na myśli.

Mówimy oczywiście o 6/49

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 ... 20 21
Wyślij wiadomość do admina