Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Projekt ŁAŃCUCH - NOWY POCZĄTEK

2016-03-09 (19:16)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 973 482
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ProjektLancuch; - wygląda na to że trzeba wprowadzić do projektu zmiany które go uatrakcyjnią

Może jakieś eliminacje niektórych kombinacji, które szablonowo nie są losowane w grach totolotkowych.

Np. 1,2,3,4,5,6 albo 2,4,6,8,10,12 . To takie nie sprawdzone do końca przypuszczenia.

Ale można, jak ktoś biegły w tych sprawach, - sprawdzić jakie kombinacje nie są losowane w grach totolotkowych, lub jeżeli są losowane to sporadycznie.

Przypuszczam że wszystkie kombinacje składające się z 6 numerów można zaliczyć do występujących sporadycznie, ale skoro w tych grach można spotkać dużo piątek, czwórek a nawet trójek które nie wystąpiły np. w lotto, to można by się pokusić o poszukanie jakiegoś szablonowego rozwiązania.

Myślę że szablonowe rozwiązania powinny mieć jakieś cechy wspólne i dlatego ich wartość powinna być nad innymi wyższa.

Może iść należy w tym kierunku ?

Jerzy...
2016-03-10 (01:13)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 609
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jerzy1108 - Dziękuję Panie Jerzy za konkretny pomysł. Wezmę go pod uwagę i zastanowię się w jaki sposób mógłbym to ewentualnie wprowadzić w życie.

Chciałem jednak zaznaczyć, że w moim zamyśle miały być dostępne wszystkie kombinacje, nawet te najbardziej irracjonalne. Każdy z uczestników sam może sobie zweryfikować, która kombinacja jest na tyle nieatrakcyjna aby jej nie zakreślać. Początki Projektu zakładały podział wszystkich kombinacji pomiędzy uczestników tak aby każda nawet ta najmniej popularna była obstawiona. Swoją drogą nikt nikomu nie broni skreślić 1, 2, 3, 4, 5, 6, a nuż widelec się uda. Gdyby tak się stało, to moja strona musi umożliwić graczowi poinformowanie o tym fakcie innych uczestników. Na samym początku chciałem wyeliminować te kombinacje, które już zostały do tej pory w historii Totalizatora wylosowane. Jednak kto powiedział, że nie mogły by się powtórzyć? Ewentualnie mógłbym je jakoś oznaczyć lecz z drugiej strony można to sprawdzić na stronach Totalizatora. Hmm... Zastanowię się nad tym jak się wyśpię. Z racji pory jestem lekko zmęczony po dość ciężkim dniu spędzonym w pracy. Aczkolwiek bywało gorzej.

Proszę powiedzieć co sądzi Pan o oznaczeniu kombinacji, które zostały już wylosowane.

Tak wstępnie myślę sobie, że teoretycznie mógłbym wprowadzić dodatkowy podział na kombinacje z powtórzeniami, 6 kolejnych, czy też 5 lub 4, a nawet trzech liczb pod rząd.

To wszystko trochę by komplikowało funkcjonowanie strony. Oczywiście było by pomocne zapewne dla wyszukiwania kombinacji, ale czy nie wprowadziło by zamętu?

Mam mało sygnałów od odbiorców mojej strony i nie wiem czy treść na niej umieszczona oraz udostępnione opcje są czytelne i przejrzyste dla zwykłego zjadacza chleba.

Jeśli to co do tej pory zrobiłem jest wedle Was moi drodzy przystępne to mogę pracować dalej i starać się to rozwijać.

Czekam na kolejne wiadomości i sygnały. Im więcej będziemy się komunikować tym lepiej.

Oczywiście cały czas zachęcam także do informowania swoich znajomych o mojej stronie z racji tego, że im więcej nas będzie tym lepiej. Na tym to polega, aby się zjednoczyć.

Dzięki wam będę miał też motywację do rozwoju. Teraz wybaczcie, ale idę spać.

Pozdrawiam i dobranoc.

www.projektlancuch.pl
2016-03-10 (14:41)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 973 707
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

moje serce i umysł krwawią gdy to czytam.. nie wiem czy przegapiliście lekcje z prawdopodobieństwa i statystyki ale nie warto tego pokazywać w miejscu publicznym..

--- wpis edytowano 2016-03-10 14:42 ---

2016-03-10 (15:24)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 973 717
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie jest łatwo przypadkowo trafić na kombinację która już została wylosowana,

a jeżeli już to żaden problem aby wyświetliła się uwaga " ta kombinacja została już w całości wylosowana x losowań temu".

Gracz mógłby wtedy potwierdzić że ją właśnie wybiera albo zmienić lub anulować zakład.

Natomiast nie widzę w tym pomyśle żadnej zachęty żeby brać w tym udział,

bo po mamy łączyć się łańcuch skoro to nic zmienia.

Trudno tu mówić o jakimkolwiek zwiększeniu prawdopodobieństwa w porównaniu do normalnej gry.





--- wpis edytowano 2016-03-10 15:24 ---

2016-03-10 (19:58)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 973 781
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

===============================

Nie jest łatwo przypadkowo trafić na kombinację która już została wylosowana,

a jeżeli już to żaden problem aby wyświetliła się uwaga " ta kombinacja została już w całości wylosowana x losowań temu".

Gracz mógłby wtedy potwierdzić że ją właśnie wybiera albo zmienić lub anulować zakład.

===============================

Bardzo trafne rozwiązanie i dające graczowi zarówno informacje o danej kombinacji jak też możliwość wyboru.

Co do eliminowania kombinacji, to taką okrojoną wersję można by zrobić na osobnej podstronie.

A co i jak eliminować to forumowicze niech sami wybiorą z pośród tych które zdobędą największą popularność w trakcie dyskusji i analiz na forum.

Ja wychodzę z założenia że jest złym pomysłem eliminowanie pełnych kombinacji 6 liczbowych które już były, bo mam takie przekonanie że to co było, - ma większą szansę się powtórzyć niż to co jeszcze nie było.

A to dlatego że kombinacja która już była wylosowana, udowodniła nijako że należy do grupy występujących w losowaniach.

Poza tym, (kombinacji pełnych, tj. 6 liczbowych), które wystąpiły, jest mało w stosunku do tych które jeszcze nie były wylosowane.

Dlatego, takie jest moje zdanie, powinniśmy spróbować znalezć coś co pozwoli nam odróżnić kombinacje bardziej aktywne od tych pozostałych.

Np. patrząc na te wylosowane, trudno mi się oprzeć wrażeniu że losowość nie lubi i unika symetrycznych kształtów. np. 5-10-15-20-25-30 albo 1-2-3-47-48-49 itp. (choć nie do końca tak jest ) i tu problem.

A może usunąć na początek wszystkie te 6 liczbowe kombinacje które mają w sobie mniejsze, dotychczas jeszcze nie wylosowane - (trójki, czwórki i piątki)

I przetestować to.

Te moje rozważania o losowości są bardziej filozoficzne niż matematyczne ale skoro matematyczne nie dają zadowalającego rezultatu to można też i (pogdybać) sobie, choćby dla relaksu.

Bo fajnie jest czasami pomarzyć, -nie-?

Pozdrawiam

Jerzy...

2016-03-10 (22:37)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 973 844
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Np. patrząc na te wylosowane, trudno mi się oprzeć wrażeniu że losowość nie lubi i unika symetrycznych kształtów. np. 5-10-15-20-25-30 albo 1-2-3-47-48-49 itp. (choć nie do końca tak jest ) i tu problem. "



nie wierzę..



Jerzy z takim podejściem nigdy nie zrozumiesz czym jest losowość



zamień liczby na nazwy miast polskich i wtedy powiedz mi, że



losowość bardziej lubi:

warszawa, sanok, gdańsk, gdynia, sopot, zakopane



niż:

miłoradz, pasłęk, lubicz, opole, nowy sącz, szczecin



powodzenia



Twój problem polega na tym, że nadajesz nadrukom kulek (liczbowym) znaczenie przyczynowe, które nie istnieje



bo numer na kulce nie przyczynia sie do wyniku losowania

--- wpis edytowano 2016-03-10 22:38 ---

2016-03-10 (23:43)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 863
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek

Dobrze, że Ciebie tu mamy. Szkoda tylko, że zamiast wnieść coś konstruktywnego ciągle marudzisz wywyższając się ponad wszystkich.

Skoro nie widzisz najmniejszego sensu i ten Projekt wydaje się Tobie kiepskim pomysłem to nie marnuj swojego cennego czasu na nas i poszukaj sobie innego wątku. Ok?



2016-03-11 (00:00)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 973 866
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

właśnie wniósł.
2016-03-11 (00:22)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 973 869
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Projekcie Łańcuchu, ktory prowadzisz oficjalny projekt, bardzo poważny i w ogóle, a nie podajesz swojego nazwiska, firmy odpowiedzialnej za projekt itp..



odpowiadam jako fascynata, osoba prywatna, potencjalny klient -



lubię wiedzę bezstronną i taką reprezentuję w swoich postach, w dodatku wiedza ta wynika nie z moich badań a umysłów o wiele potężniejszych ode mnie



powodzenia w nabijaniu kabzy totkowi
2016-03-11 (00:25)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 870
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken

W ten weekend postaram się nad tym popracować.

Wydaje mi się, że to dobra opcja lecz w gruncie rzeczy niewiele zmieni, bo wszak kto zabroni "wylosować maszynie" po raz kolejny taką samą kombinację?

Jeśli chodzi o zwiększenie swojej szansy na wygraną.... ja to widzę w następujący sposób.

Pisałem o tym już kilkukrotnie, ale mogę napisać raz jeszcze.

Przykładowo mamy 1000 graczy i każdy z nich siebie nie zna. Każdy zakreśla taką samą kombinację. Jaki to ma sens?

Owe tysiąc graczy ma tak naprawdę 1 szansę na 13.983.816

Natomiast gdyby się znali i każdy zakreśla inną kombinację szans było by 1000 do 13.983.816

Różnica jest znaczna, prawda?

Owe tysiąc graczy zapewne postanowiło by się podzielić wygraną, ale u mnie takiej opcji nie ma z oczywistych względów.

A tak hipotetycznie załóżmy, że owe 1000 nieznających siebie osób zakreśliło taką samą kombinację i jakimś cudem wygrali 2 miliony złotych. Każdy otrzyma 2 tys. zł. Trafić 6 w Lotto i dostać 2 tys. zł? Za piątkę ludzie dostali by więcej.

Możemy też pobawić się w teorie spiskowe i domniemywać, że Totalizator Sportowy już przed losowaniem wie gdzie i jaka kombinacja padła. Gdyby tak było, to czy dopuścili by do takiej sytuacji, że wygrywa 500 lub 1000 osób główna wygraną? Szczerze w to powątpiewam.

Ale oczywiście to tylko moja mała paranoja, bo wszak każdy wie, że ten świat na którym żyjemy pełen demokracji, uczciwych urzędników i ubogich, ale bogatych duchowo osób jest sprawiedliwy, a co za tym idzie nie mógł by dopuścić do takiego oszustwa. Czyż nie?
2016-03-11 (00:26)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 973 871
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jeszcze dopiszę bo mnie to niesamowicie fascynuje



fascynuje mnie to, że od lat mówi sie na tym forum, że cyferki nie mają znaczenia i Gracze powinni się wziać za częstotliwość wystąpień zamiast obiektu wystąpienia, który można nazwać kto jak lubi

2016-03-11 (00:43)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 873
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek

Gdybyś był taki bystry na jakiego siebie kreujesz to spostrzegł byś, że jako osoba prywatna nie oferuje produktu czy też usługi na sprzedaż. Jestem tylko pasjonatem, który realizuje swój pomysł.

Masz coraz bardziej tandetne argumenty i za wszelką cenę chcesz mnie zaatakować.

Od dziś traktuje Ciebie jak hejtera i zaczynam ignorować Twoje wypowiedzi.

Jak zmienisz nastawienie to możemy podyskutować. Tymczasem bywaj zdrów.



2016-03-11 (00:48)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 875
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken

Czasami może wnosi, ale w jakim aroganckim i pretensjonalnym stylu.
2016-03-11 (11:28)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 931
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Trochę się wczoraj zdenerwowałem. Lubie konstruktywną krytykę, ale przekazaną w odpowiedni, kulturalny sposób. Jeśli ktoś nie widzi sensu mojego Projektu, a mimo to nagminnie wchodzi tu i jątrzy podając czasami absurdalne argumenty typu: "...nie podajesz swojego nazwiska, firmy odpowiedzialnej za projekt itp.. ", to proszę mi wybaczyć, ale nie będę już z kimś takim dyskutował. To ewidentna prowokacja i tak zwane hejterstwo czy tez trolling, a po podaniu danych osobowych zapewne i stalking.

Jeśli ktoś chce wypowiadać się w ten sposób i w takim stylu, to z całym szacunkiem do danej osoby, ale proponuje znaleźć sobie jednak inny wątek.

Wiedzę też trzeba umieć przekazywać. Nawet ta akademicka na niewiele nam się tu jednak przyda.

Projekt Łańcuch polega na wymianie informacji pomiędzy graczami w celu umożliwienia im eliminacji powtórzeń kombinacji. Do tego nie potrzeba wielkiej filozofii.

Zakończę mój wywód takim oto trafnym sloganem.

Łatwo jest kogoś do siebie zrazić, trudniej jednak ludzi zjednywać.

Pozdrawiam

www.projektlancuch.pl

--- wpis edytowano 2016-03-11 11:30 ---

2016-03-11 (11:53)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 973 936
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

>Gracze powinni się wziać za częstotliwość wystąpień :



To na początek taki eksperyment na częstotliwość :

Mamy stan z dotychczasowego losowania gdzie kulka A została wylosowana już 10 razy a kulka B jeszcze ani razu. Obie kulki są losowane dalej z tym samym prawdopodobieństwem.



Po ilu losowaniach dojdzie do stanu w którym częstotliwość się co najmniej wyrówna ?





2016-03-11 (12:02)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 973 937
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ProjektLancuch



Nie musi być wymiany informacji pomiędzy graczami aby eliminować powtórzenia.
2016-03-11 (12:21)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 941
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken

A jak to sobie Pan wyobraża?

Wszak taki przysłowiowy Kowalski z Nowakiem, którzy mieszkają na dwuch krańcach Polski nie mają ze sobą kontaktu. Każdy z nich może zakreślić taką samą kombinację. Projekt Łańcuch ma to wyeliminować. Chyba nie bardzo rozumie Pan ideę Projektu.

--- wpis edytowano 2016-03-11 12:22 ---

2016-03-11 (12:36)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 943
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken

Proszę o wybaczenie, ale częstotliwości losowań itp. mnie nie interesują. To już indywidualna kwestia poszczególnych graczy. Jeśli Pan lubi statystyki i obserwuje częstotliwość losowań poszczególnych liczb, to ja nie mam nic przeciwko. W Projekcie Łańcuch chodzi o to aby gdy już Pan sobie ustali swoją wymarzoną i wyjątkową kombinację mógł Pan ją w jakiś sposób "zarezerwować" czy tez po prostu poinformować innych, że ktoś już ową kombinację zakreślił. Taki sygnał dla innych graczy może, a wręcz powinien spowodować, to że pozostali uczestnicy Projektu zakreślą inną kombinację i w ten sposób uniknie się powtórzeń i zwiększy obłożenie kombinacji. Tak jak to tłumaczyłem już wcześniej. Większą szanse mamy obstawiając 1000 różnych kombinacji niż 1000 identycznych kombinacji.

Wytłumaczę to tak łopatologicznie.

Jeśli miał by Pan 3000 zł, to czy za te pieniądze obstawił by Pan na raz 1000 różnych zakładów z różnymi kombinacjami, czy jednorazowo wydał wszystko na 1000 kuponów z jedną i tą samą kombinacją? Czy rozumie Pan do czego zmierzam?

Mnie strategia skreślania nie interesuje.

Mnie interesuje współpraca graczy w wymianie informacji.

Liczy się to by zróżnicować kombinacje.

www.projektlancuch.pl

--- wpis edytowano 2016-03-11 12:38 ---

2016-03-11 (12:40)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 973 944
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

>>>Każdy z nich może zakreślić taką samą kombinację.



I co z tego ?



Szansa gracza nie zmienia się w żaden sposób nawet gdy inni grający nie wiedząc o sobie wypełniają te same liczby.

Grający ma cały czas szansę 1:13.983.816 gdy wyśle tylko 1 zakład albo szansę 1000:13.983.816 gdy wyśle 1000 różnych zakładów

Dublowanie zakładów tego nie zmieni.

Efektem takiej sytuacji może być tylko to że podzielą się wygraną albo że będzie trudniej o "szóstkę".





Jeżeli nie ma być dublowania to zamiast tworzyć łańcuch wystarczy odwołać się do serwera który wszystkie informacje gromadzi.







--- wpis edytowano 2016-03-11 12:43 ---

2016-03-11 (12:50)

status ProjektLancuch
Data rejestracji: 2016-01-17
Ilość postów: 180

14704
wpis nr 973 947
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken

Skoro Pan tego nie rozumie, a ewidentnie tak jest to ja Panu prościej tego już wytłumaczyć nie potrafię.

Odwoływać się do serwera Pan pisze, a o jakim serwerze Pan mówi? Totalizatora Sportowego? Wszak dostęp do tych danych nie jest powszechny.

Który inny serwer w Polsce zawiera bazę wszystkich aktualnie zakreślanych przez graczy kombinacji?

Ja daje ludziom szansę realnej komunikacji i współpracy.

Stworzyłem bazę danych i możliwość rezerwacji poszczególnych kombinacji.

Nikt do tej pory nie zrobił czegoś podobnego, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

www.projektlancuch.pl

--- wpis edytowano 2016-03-11 12:51 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina