Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 14 15 16 17 18
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Wypadnie numer wyższy czy niższy.

2015-04-05 (21:44)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 891 821
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oj , ale walnołem byka!

Rzeczywiście, spojrzałem na mapę losowań MM. która była otwarta na 40 numerów a nie na 80. Nie zwróciłem uwagi na ten szczegół, za dużo chyba wpatruję się w te różne cyferki i dostaję oczopląsu.

Najlepszego z okazji świąt.

Jerzy...
2016-11-01 (12:03)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 033 897
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wygląda mi na to że wolicie poczekać aż ktoś się zlituje i poda Wam rybę a nie wędkę, tym bardziej że wędkę trzeba sobie samemu uzbroić w haczyk, spławik, żyłkę itd.

Ale ja wolę wierzyć, że metoda ta wydała się Wam zbyt banalna, głupia i nie warta zajmowania się nią.

Wobec tego, nie będę dalej ciągną tego wątku.

========================================

Zapytam jednak czy ktoś z Was zajmuje się (profesjonalnie i komercyjnie ) pisaniem programów, makr w excelu itp. dotyczących losowości w grach (TOTOLOTKOWYCH ) - na zamówienie indywidualnych osób.

Takie narzędzie musiałoby przetworzyć bardzo dużo danych, idących w wiele tysięcy.

No i jaka cena w przybliżeniu od - do, za takie narzędzie.

Może już ktoś zamawiał na swoje potrzeby coś takiego i może coś powiedzieć o kosztach, na jakie trzeba się przygotować.

Jerzy...

2016-11-01 (15:30)

status nowy 35
Data rejestracji: 2009-06-01
Ilość postów: 69

4665
wpis nr 1 033 941
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.



Jerzy czy możesz dokładniej opisać tą metodę?

Wydaje mi się że nikt zabardzo nie wie o co w niej chodzi.

czy chodzi o skumulowane pozycje wystąpień liczb?
2016-11-01 (22:29)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 1 034 046
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jerzy 1108

Ja również nie rozumem o co Tobie chodzi z tymi statystykami a to min dlatego że ;nie mogę zaakceptować Twojego podejścia do tematu / po prostu inaczej to widzę /



Ale piszę w innej sprawie

Po pierwsze jeśli chcesz mieć coś w excelu co chcesz samodzielnie czynić to idź na excel forum

i drobnymi krokami rozwiązuj swoją koncepcję /chyba jest to przyszłościowo najlepsze droga /

/ Ja natrzaskałem tam 900 wpisów ;-o)) /



Po drugie jeśli patrząc pobieżnie na Twój wpis to poszukujesz częstości wystąpień liczb to akurat

masz w darmowym Multillotto .



Ja jeśli chciałem przepracować przeogromne ilości danych idących w grube miliony pozycji

Oprócz skryptów dla Lotto Cad które kosztowały mnie od 30 do 80 PLN zlecałem wykonanie .

w C++ czy Turbo pascalu jeśli chciałem gmerać w kodzie ...



Jeśli nie zależy Ci na jakieś dyskrecji to i na tym forum masz kilku wprawnych w programowaniu .

Chociaż nie wydaje mi się aby było to tak mocno skomplikowane żeby ktoś kto zechciałby Cię zrozumieć nie by trzeba było na zrobienie tego angażować aż tutejszych orłów /ktoś z trzeciej ligi też będzie w stanie Ci pomóc /.



P.o..z
2016-11-02 (06:48)

status nowy 35
Data rejestracji: 2009-06-01
Ilość postów: 69

4665
wpis nr 1 034 058
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.



Jerzy ja dawno temu robiłem coś podobnego dla multi,tylko skok był co 6 losowań,później obrabiałem tabelę, m. innymi reglinxem, czasami wychodziły dziwne rzeczy.
2016-11-02 (21:36)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 034 251
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzięki ,,Zen,,- zapewne masz rację, i dziękuję także za wcześniejsze formuły, - bardzo mi pomogły w moich pracach. Właściwie dzięki nim ruszyłem z miejsca.

Co prawda była to dla mnie droga przez mękę, no ale inaczej zapewne tkwił bym dalej w miejscu i się motał z tymi cyferkami bez rezultatu.

----------

,,nowy 35,, chyba się domyślam co robiłeś.

(próbowałeś coś wywnioskować z pojedynczych danych wziętych z rankingu)

łącząc je, wstawiając co szóste losowanie do tabeli. Albo coś w tym stylu.

I tu ciekawi mnie jak udawało Ci się to robić.

Bo pewnie musiałeś łączyć ze sobą pewne rzeczy, takie jak:

Numer, -

jego wartość przed wylosowaniem, -

jego wartość po wylosowaniu, -

miejsce położenia w tabeli, -

itp.

Tak żeby widzieć ,co,- z kąt przyszło, - z jakiego powodu, i miejsce położenia przed i po losowaniu.

Wiem że to co piszę jest ciężkie do zrozumienia, dlatego aby być zrozumiałym, będę musiał opisać wszystko jeszcze raz, dobierając bardzo słowa.

Ale to innym razem.

Jerzy...





2016-11-02 (22:41)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 1 034 287
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jerzy 1108

BYŁEM skłonny wówczas gdy przekazywałem Ci ten plik cośkolwiek jeszcze podpowiedzieć .

zapewnić jakiś start na miarę swoich umiejętności wybrałeś drogę indywidualnego poznawania

excela czyli wyważania otwartych drzwi -

Twoja sprawa . Możliwe że chciałeś być dyskretny czyli tajemniczy

Spróbuj pomyśleć o tym wszystkim tak że wszystkie statyki , analizy dla liczb i zbiorów zostały już przez wielu ludzi wykonane .

Jedyne co mógłbyś Ty wnieść do sprawy to znalezienie , zobaczenie czegoś czego inni nie dostrzegli .,

Lub zrobić takie przekształcenie aby zobaczyć coś więcej np. jakąś prawidłowość którą dało by się zastosować.

A prawidłowości w analizach jest bez liku .



Samodzielne robienie analiz i statystyk pozwala na bardziej elastyczne przy okazji świadome / zrozumiałe nimi operowanie.

Dlatego jeśli już zacząłeś "zabawę " z excelem to ją kontynuuj i ucz się .



Pisałem najlepiej czy tu na forum czy na forum excela zadawać pytania z bardzo wąskiego zakresu

typu jak to zrobić żeby wyszło >>to << lub >>coś tam << . Nikt nie pozna Twojego zasadniczego kierunku

jeśli już chcesz to ukryć / bo może w tym jest problem / ..to miałem na myśli pisząc uprzednio o drobnych krokach .

-------------------------

Mam jeszcze inną radę

inspiracji możesz szukać w helpach przeróżnych programów zazwyczaj są one łatwo dostępne "bezkosztowo" ..

Szkoda że nie ,mogę Cię skierować na strony w których umieszczałem archiwa już nie istniejących for .Miałbyś

obraz jak ówcześni użytkownicy dochodzili do pewnych odkryć . Wczesny Paśko też miał ten klimat wzajemnych życzliwości. .

Chyba w ostatnim dziesięcioleciu tak się popsuła atmosfera i każde grabie garną tylko do siebie .



Dobrym wyjściem dla Ciebie było by skontaktowanie się z osobą która wykazuje jakieś zainteresowanie i wspólnie po partnersku może dojdziecie do czegoś ./ i nie myślę tu o sobie bo zajmuję się inną działką /

Taka forma jest najlepsza .gdyż niewielu jest Alfą i Omegą posiadającą wiedzę i umiejętności w każdej dziedzinie ;

i każdego rodzaju - nie mówiąc już o oszczędności czasu w dochodzeniu do celu



P.o.z



Mam wrażenie że moja pisanina była niepotrzebna bo wszyscy o tym wiedzą . może tylko zapominają

/bo ja na pewno zapominam /
2016-11-07 (21:38)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 1 035 549
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jerzy,

Jeżeli sprawdzimy wystąpienia liczb w MM z 150 losowań i posortujemy to mamy 80 wyników w zakresie od 24 do 53 wystąpień gdzie można wyodrębnić 19 grup numerów o jednakowych wartościach wystąpień.

Najmniejsza to grupa 2 , tych grup jest 3:

1) 51,80 - 27x



2) 2.15 - 28x



3) 35, 55 - 30x



Największa to grupa 7 jednakowych wartości

36,37,41,45,48,73,78 po 36 x



Można też wyodrębnić grupę 8 liczb (która prawie dokładnie odpowiada ilości wystąpień wynikającej z prawdopodobieństwa dla 150 losowań

6,20,58,72,18,53,62,66 od 37 do 38 razy.



Teraz pytanie w kontekście twojego opisu:



"Jeśli teraz dla każdej grupy numerów o tej samej wartości zrobimy osobny korytarz,(taką tabelę) i wstawimy do tych kolumn te numery, tak żeby w każdej kolumnie były numerki o tej samej wartości,"



Czy to jest to o co Ci chodzi ?



2016-11-07 (22:32)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 1 035 596
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken Bardzo serdecznie dziękuję za ten Twój wpis .



W pewnym sensie jest to wyodrębniony kawałek metody Coli . Zauważył On że jeśli tak podzielimy wypadnięcia liczb to czasami zdarzają większe trafienia . Oczywiście Cola "pracował" na znacznie mniejszych zakresach.



Również to było inspiracją do tworzenia podziałów na l liczby Gorące, Zimne itd itd dowcipnie ktoś pisał mokre suche itd . ;-o)) .



Nie zmieniło się u mnie takie podejście ;

>>Im większy zakres tym dłużej czekasz na pozytywny rezultat wynikający z takiej statystyki .<< ;

bo wyznacznikiem wyboru moim zdaniem powinna być ilość "takich zdarzeń" w pełnej kombinacji oraz ewentualnie ostatnie zdarzenia dotyczące tejże statystyki.



Ja też jeszcze nie wiem do czego zmierza Jerzy 1108 . Zobaczymy ?



P.o.z
2016-11-07 (23:02)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 1 035 604
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zen,

Grupy liczb to ciekawy temat choć słabo wykorzystywany.

W dużych systemach można by manipulować dodawaniem lub usuwaniem części lub całych grup o określonych parametrach.
2016-11-08 (09:03)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 1 035 637
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken dwa razy przeczytałem Twoją wypowiedź i mam tu dwie odpowiedzi i lepiej by było żebym nie

czytał tego więcej razy bo nie odejdę od kompa .

---------------------

Ken nie da się zaprzeczyć temu co piszesz .

Ostatnio dojrzałem coś w kombinacjach z La Jolli coś co na pierwszy rzut oka zwalało z nóg

Niemal pewną 20-sto krotną redukcję .jednakże po usilnym drążeniu tematu okazało się że

>> na dwoje babka wróżyła << ale i tak to opłacalny zabieg .

Okazuje się że takie akcje przetwarzania intelektualnego dają jeszcze szersze spojrzenie na gry losowe .

Wniosek na tak złożone zagadnienie którego nierozpoznany cel wymyka się spod ściśle matematycznego

ujęcia należy oglądać z wielostronnie ..

Myślę że temat Jerzego1108 jest wycinkiem .więc niech się rozwija ; a nam wszystkim może poszerzyć horyzonty..

------------------------------------------

Drugie czytanie



Ta Twoja wypowiedź przypomniała mi pewną i moją koncepcję której ostatecznego wyniku nie znam ;

tyle tylko że to może być przeogromny przerób ilości danych /liczę że mogą być to całe tony liczb w pełnej wersji /

Czy chciałbyś poza forum wraz ze mną spróbować się zmierzyć z tym tematem ?

Jeśli tak to proszę napisz na do mnie multihazard zawijas wp kropa pl .



P.o.z

2016-11-09 (00:01)

status Ken
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 1 035 876
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zen,

Systemy z LaJolla dalej są najlepszymi systemami jakie się tworzy gdyż znacznie redukując system pełny nie tracą jego podstawowej właściwości czyli gwarantowanego trafienia bez żadnych dodatkowych warunków i parametrów ale już czegoś więcej, jak jakieś trafienia premium, ponadto co wskazuje gwarancja za bardzo oczekiwać nie można.

Nie jest to jednak ten wątek i dalej czekamy co Jerzy odpowie.
2016-11-10 (08:02)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 1 036 131
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ken o OK .Czekajmy .

P.o.z
2016-11-27 (12:18)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 040 492
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@nowy 35, - ten dodatek do excela, - reglinx - wydaje się że może być pomocny w analizach.

@zen, - do puki moja wiedza na temat losowości, ani wiedza każdego z nas w tym temacie, nie zagraża totalizatorom itp. możemy się czuć bezpieczni.

A więc nie musimy obawiać się odwiedzin niechcianych gości w czarnych ani w białych rękawiczkach.

Poza tym, nawet jeśli komuś udałoby się zbliżyć do odkrycia jakiegoś fragmentu, ciągle jeszcze tajemnej wiedzy dotyczącej ogólnie, - losowości -

to upublicznianie jej na takich ,,forach,, jak to - tylko może podnieść bezpieczeństwo.

Ja nie wierzę że uda mi się złamać kod losowości, a ukrywanie czy też, nie pisanie całej prawdy, tylko sprawia że drepczemy w miejscu.

Dlatego jestem zwolennikiem, jak najszerszej dyskusji na ten temat.

Dłuższy czas nic nie pisałem bo nic mądrego mi do głowy nie przychodziło. A chciałbym pisać o rzeczach które wydają mi się wartościowe, które mogą wnieść coś co będzie pomagać nam w grach losowych.

I teraz mam coś takiego co niektórych myślę że zainteresuje.

------------------------------

Teraz muszę wyjechać do sklepu,

Wrócę za koło 2 godzin i opiszę o co mi chodzi.

Jerzy...
2016-11-27 (21:36)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 1 040 680
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jerzy, nie zajmowałem się analizą zestawów pod kątem ilości jej wypadania w przedziałach czasowych, więc nie wiem. Generalnie mogę się zgodzić z tezą, że jeśli jakiś zestaw wypadał częściej niż na to wskazuje rachunek prawdopodobieństwa, to raczej należy się spodziewać, że w kolejnych okresach (przedziałach czasowych) będzie wypadał rzadziej, ale jednak będzie wypadał. Eliminacja takiego zestawu liczb do typowania krótko-okresowego jest jednak ryzykowna. Dla maszyny losującej wszystkie liczby są tak samo prawdopodobne.
2016-11-28 (21:33)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 1 040 918
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jerzy, Twój sposób myślenia, Twoje plany na przyszłość to nie moja bajka, ale życzę Ci powodzenia. Pozdrawiam!
2016-12-01 (13:41)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 041 584
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A tak w między czasie parę ciekawostek:

===========================

Abstrakty

PL Łączenie liczb losowych wytwarzanych przez wiele niezależnych generatorów może znacząco poprawić właściwości statystyczne ciągu wyjściowego. To stwierdzenie jest prawdziwe dla deterministycznych i niedeterministycznych źródeł ciągów losowych. W kryptografii użytkownik często potrzebuje ciągów o bardzo dobrych właściwościach statystycznych, lecz pochodzących z systemu niedeterministycznego. W pracy przedstawiamy wyniki testów statystycznych przeprowadzonych dla ciągów liczb wytwarzanych przez generator łączony. Proponujemy nową metodę odróżniania pseudolosowości i losowości dla ciągów wytwarzanych przez generator liczb prawdziwie losowych (TRNG). Generator ten wykorzystuje generatory pierścieniowe, których wyjścia są próbkowane przez sygnał innego generatora. Badany generator wykonano w układzie reprogramowalnym FPGA wytwarzanym przez firmę Xilinx.

----------------------------------------------

Słowa kluczowe

PL generator liczb prawdziwie losowych : generator łączony : generator pierścieniowy : losowość testy statystyczne .

========================================

http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BWAW-0006-0011
2016-12-10 (19:59)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 044 240
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do @micowhy;

czy Twoja oferta jest aktualna w tym temacie, deklarowana na początku ?

Myślę że już można w końcu coś przełożyć na konkretny program.

Daj znać jeśli nadal jesteś zainteresowany pomocą w napisaniu konkretnego programu.

Nie znam Twojego adresu, więc go tu podaj.

Jeśli wolisz to możemy się kontaktować tylko mejlowo.

mój adres ;

jerzy1108@interia.pl

=====================

Wszystko wygląda na to, że mam coś, czego jeszcze nikt na świecie nie zrobił.

A jeśli może i robił to pewnie zachował to dla siebie.

Jerzy...
2016-12-10 (21:52)

status jerzy1108
Data rejestracji: 2012-05-04
Ilość postów: 580

13441
wpis nr 1 044 270
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Micowhy dziękuję za szybką odpowiedz.

Zrozumiałem to co w e-mail. i życzę postępu w tym co robisz.

=============================

Do @Amadeus;

Czy byłbyś zainteresowany napisaniem makra lub innego narzędzia dla gier losowych typu ,,LOTTO,,

Wiem że takie coś kosztuje i jestem na to przygotowany.

szczegóły w e-mail.

Jerzy...
2016-12-11 (01:11)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 1 044 316
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



@jerzy1108



Nie dotarł do mnie żaden e-mail od Ciebie.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 14 15 16 17 18
Wyślij wiadomość do admina