Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Co zrobic z wygrana w lotto?

2014-04-18 (23:43)

status krzysiek027
Data rejestracji: 2010-01-15
Ilość postów: 169

12349
wpis nr 788 439
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Co jakiś czas zdarza się ze ktoś kto trafił 6 w lotto nie odbiera wygranej. Wpadłem wiec na bardzo banalny pomysł żeby zamieścić taki temat bo wydaje mi się ze osoba taka z pewnością będzie poszukiwała w sieci pewnych rad (w końcu jest się anonimowym w dosyć dużym stopniu, a wygrana dla większości to szok) co zrobić z wygrana.

I jeśli zdecyduje się nie odebrać wygranej a przeczyta mój apel to proszę o kontakt mailowy w celu przekazania kuponu. Ja naprawdę wiem dokładnie na co bym przeznaczył wygrana. Potrzebuje jej!



Mój mail tranceman8@gmail.com



ps. Proszę o nie dodawanie postów w tym temacie, to tylko apel.
2014-04-19 (01:33)

status dida
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 170

13712
wpis nr 788 478
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie dodaję postów w tym temacie to tylko apel .



Również apeluję tak jak kolega z góry o to aby ktoś oddał mi swój kupon .



To jest apel !!! Też będę wiedział co zrobić z wygraną ....

;)



apel apel apel to nie post to apel
2014-04-19 (02:20)

status Franek sprzedawca firanek
Data rejestracji: 2012-08-27
Ilość postów: 1681

13546
wpis nr 788 480
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oddam wygraną Ksingsowi by mnie nie dusił
2014-04-19 (09:23)

status sorelka
Data rejestracji: 2012-11-07
Ilość postów: 865

13635
wpis nr 788 504
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ja bym dala mamie zeby mogla dozyć konca swoich dni w swoim rodzinnym domu , ale mamy juz od roku nie ma a dom wlaśnie sie sprzedał. więc teraz gdybym wygrala a nie wygram bo nie gram - hmmmmmmm



może jakiś wypasiony remoncik mojego domu

i jakieś wypasione wakacje?
2014-04-20 (10:28)

status profesor1980
Data rejestracji: 2008-11-13
Ilość postów: 16027

3886
wpis nr 788 940
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

taaaaaaak!!!



Trzeba najpierw wygrać a potem co z tym zrobić
2014-04-20 (22:43)

status wasyl-piaski
Data rejestracji: 2012-10-01
Ilość postów: 284

13604
wpis nr 789 225
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

oddałbym sierotce marysi
2014-05-03 (12:56)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 794 245
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wszyscy (chyba) znają historie amerykańskich dziedziców-milionerów, jednak dzięki produkcjom hollywoodzkim, nie wszyscy traktują je poważnie, uważając za coś nierzeczywistego, baśniowego...



Podam więc przykład z naszego podwórka, człowieka, który też wygrał wielkie pieniądze (nie w TS-ie co prawda, który wtedy nie istniał, ale w kasynie)... Najpierw cytat:



"Jedną z największych fortun polskich na Ukrainie stworzył Karol Lucjan Jaroszyński (1877-1929) urodzony w Babinie, w majątku rodzinnym. Najpierw przegrał spadek po ojcu, po czym szczęście mu sprzyjało i „rozbił bank" w kasynie w Monte Carlo. Ogromną fortunę zainwestował w cukrownie i stał się jednym z najbogatszych ludzi w Rosji. Był właścicielem ponad 50 cukrowni, rafinerii, udziałowcem żeglugi na Dnieprze, akcjonariuszem kilku banków rosyjskich. Należało do niego wiele posiadłości m. in. w Petersburgu, Warszawie, Odessie, Monte Carlo, Londynie, Francji. Jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Uniwersytetu Katolickiego w Lublinie zadeklarował w 1918 roku wsparcie materialne dla powstającej uczelni."



Więcej: http://nowahistoria.interia.pl/historia-jednej-fotografii/news-trzej-bracia-jaroszynscy,nId,1417718



A teraz pytanie: Ilu z TS-owych milionerów mogłoby się pochwalić podobnymi osiągnięciami? Ilu z Was myśli podobnie? Czy Wasze marzenia ograniczają się wyłącznie do tak przyziemnych spraw, jak dom, samochód i podróże (na co można spokojnie zarobić pracą)?



Czy w takich marzeniach jest coś złego? Nie. Chodzi o odpowiednią kolejność. Mając 10 mln, nie można myśleć podobnymi kategoriami, gdy ma się 10 tys. Można mieć i dom, i samochód, i 20 mln zamiast 10, a przy tym dać pracę ludziom, którzy na wygraną się zrzucili (bez zbędnego patosu, bo nie o działalność charytatywną tu chodzi, ale o biznes - za obopólną korzyścią)... Trzeba tylko wiedzieć, jakie taka wygrana daje możliwości, a nie popadać w wydatkowy amok...



Oczywiście trudno o to wszystko z wygraną 2 mln (minus podatek), choć nie jest to niemożliwe. Ale gdy wygrywa się >10 mln, wielkim marnotrawstwem byłoby ograniczanie się do zwykłej konsumpcji... A jak to wygląda w praktyce? Mamy 66 milionerów z wygraną powyżej 10 mln. Łącznie wygrali (i najprawdopodobniej bezpowrotnie zmarnowali) ponad MILIARD złotych (z Waszych pieniędzy). Dlaczego zmarnowali? Bo czy słyszeliście, by choć jedna z tych 66 osób stała się nie tylko jedną z najbogatszych osób w Polsce, ale by w ogóle w jakikolwiek sposób pieniądze zainwestowała, zamiast je bez sensu wydawać na głupoty?



Ile to jest miliard? To mniej więcej tyle, ile obecnie rząd zamierza przeznaczyć na dopłaty do mieszkań przez 2-2,5 roku... A wszystkich milionerów jest nie 66, a 950...



Czasy nam współczesne od czasów Jaroszyńskich dzieli raptem jeden wiek. A przepaść w sposobie myślenia ogromna... Jaroszyński też na pewno miał to wszystko, o czym przeciętny gracz marzy (posiadłości, samochody - wówczas nieproporcjonalnie drogie, itp.). Bo przecież nie chodzi o to, by po wygranej zostać umartwiającym się mnichem... Ale z drugiej strony, nie powinno się (chyba) traktować wielkiej wygranej jako sposobu na odreagowanie SWOJEGO WŁASNEGO nieudanego życia...



Wiem, że wymagam dużo... Robiono wielokrotnie badania (w różnych krajach), które jasno dowodzą, że bardzo niewielka liczba osób potrafi naprawdę wykorzystać posiadane szanse. W Polsce nie jest inaczej. Najłatwiej dostępnym miernikiem (choć nie do końca najlepszym) jest struktura wpływów budżetowych z podatku dochodowego (przy dodatkowym założeniu, że dochody są dodatnio skorelowane z czymś, co nazwałbym "optymalizacją zdolności dochodowej", czyli po prostu jak najlepszym wykorzystaniem możliwości i warunków zewnętrznych (od wykształcenia począwszy, a na konkurencji w zawodzie skończywszy) w celu uzyskania jak najwyższych dochodów - a zasadniczo są...). 95% wpłaca 75% podatków, a pozostałe 25% wpływów podatkowych pochodzi od zaledwie 5% podatników*. Co ciekawe, pokrywa się to z pewnymi progami (2 lub 4 sigma, zależy jak patrzeć) dla rozkładu normalnego...



Jaki więc stąd płynie wniosek? Gry losowe są tak samo doskonałym sposobem na MARNOWANIE dużych sum pieniędzy, jak demokracja jest najgorszym możliwym systemem politycznym... Bo i przeciętny TS-owy milioner, i przeciętny wyborca, podejmują błędne decyzje (z punktu widzenia optymalizacji ich wyborów).



*) Samo w sobie jest to również argumentem PRZECIWKO dalszemu podnoszeniu podatków dla najlepiej zarabiających. Jeśli bowiem przyjmiemy, że mamy 100 podatników i wpłacają oni do budżetu 100 zł, to 95 z tych podatników wpłaca zaledwie 75 zł (ok. 79 groszy na głowę), podczas gdy pozostałych 5 podatników wpłaca (wg drugiej stawki podatkowej) aż 25 zł, czyli średnio 5 zł na głowę, a więc 6,3x tyle.
2014-05-03 (20:07)

status wasyl-piaski
Data rejestracji: 2012-10-01
Ilość postów: 284

13604
wpis nr 794 435
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

mozesz mi dac jak nie masz co zrobic z wygraną
2014-05-03 (21:12)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 794 478
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

> mozesz mi dac jak nie masz co zrobic z wygraną



Ja nie wygrałem 6/6 w Lotto. Ale doskonale wiem, co powinienem z taką wygraną zrobić...
2014-08-17 (19:32)

status alois
Data rejestracji: 2014-08-15
Ilość postów: 2630

14145
wpis nr 826 979
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina