Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Na co Totalizator wydaje zarobione pieniądze?

2014-01-11 (21:10)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 740 585
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A no na to:







Okazuje się, że Wa-wa wcale nie była wyjątkiem. Poszukałem głębiej i znalazłem zdjęcie z Łodzi:







To, że czarnym kasa nie śmierdzi, wiadomo nie od dziś (pecunia non olet = kwiaty nie pachną schabowym). Bardziej się zastanawiam, czy to była własna inicjatywa TS-a, czy prikaz z góry.



W każdym razie niekatolikom gratuluję sponsorowania katolickiej parady, a katolikom gratuluję komercjalizacji kolejnej imprezy
2014-01-11 (22:39)

status Maliniak
Data rejestracji: 2011-01-22
Ilość postów: 319

12879
wpis nr 740 662
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Unhappy



Na co Totalizator wydaje zarobione pieniądze?



Widzę, że stajesz sie totalnym krytykiem



A na co ma wydawać? Zapytam.

Wiadomo, spółka Skarbu Państwa itd, to co? ma wszystko pchać do budżetu?



Jeżeli ktoś przyszedł na paradę z wielbłądem, to chyba lepiej, niż by ... itd



Unhappy, przypomnij sobie - łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne

niż ...

...znaleźć jakieś rozwiazania z programu Data Collector itp



bez złośliwości - zarobione pieniądze lepiej wydawac, niż ...rozdawać!



pozdr



2014-01-11 (23:05)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 740 673
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Odpowiem w punktach, bo inaczej znów możecie nie zrozumieć (podobno piszę zbyt ambitne, jak na poziom tego forum, posty; niestety obrazków wklejał nie będę, jak to robili - nomen omen - czarni w średniowieczu, malując "Biblię ubogich"):



1) Każda spółka ma swojego właściciela (-i), który powołał ją do życia, by zarabiała dla niego pieniądze. To, że właścicielem tejże spółki jest tzw. Skarb Państwa nic w tej materii nie zmienia. Więc odpowiedź na Twój zarzut brzmi: tak, ma wpłacać do Skarbu Państwa, jako jej właściciela.



2) To, że właścicielem jest Skarb Państwa, reprezentowany przez władze publiczne w osobie ministra Skarbu Państwa, ma natomiast znaczenie o tyle, że pośrednio owe władze finansują organizację religijną, mimo zapisanej w Konstytucji RP (znasz taki dokument? czytałeś go kiedykolwiek?) zasady bezstronności władz publicznych w sprawach religijnych i światopoglądowych. A "bezstronności" nie da się pogodzić ze sponsorowaniem parad organizowanych przez organizację religijną i bezpośrednio odwołujących się do symboliki jednej religii (prawdopodobnie w charakterze sponsora wystąpił tam TS - bo niby w jakim? - choć na swojej stronie korporacyjnej się tym nie chwali, więc pewności nie mam).



3) Odniosłeś się tylko do jednego z przedmiotów krytyki. Ja gratulowałem również katolikom komercjalizacji imprezy. Tego nie byłeś już uprzejmy zauważyć - rozumiem, że jak to typowy katolik (niewygodnych dla nas tematów po prostu nie ma).



4) Nie bardzo rozumiem, czego oczekujesz od Data Collectora, skoro - jak sama nazwa wskazuje - to program jedynie do zbierania danych. Być może miałeś na myśli inne programy mojego autorstwa - widzisz, one zostały tak pomyślane, by wymusić na użytkownikach WŁĄCZENIE MYŚLENIA, że odwołam się do pewnego hasła. Wnioski zostawiam Tobie...



I jeszcze uwaga do punktu 2. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, dopóki będą się pojawiały takie głosy, jak Twój - aaa tam, lepiej wydać tu niż wpłacić tam. TU CHODZI O ZASADĘ zapisaną w podstawowym akcie, na którym opiera się porządek prawny w tym kraju. Dopóki sami nie będziecie ustanowionego przez siebie porządku szanować, nigdy nie zasłużycie na szacunek innych.
2014-01-12 (14:13)

status Maliniak
Data rejestracji: 2011-01-22
Ilość postów: 319

12879
wpis nr 740 888
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Unhappy



Dziękuję za odpowiedź w punktach, to znaczne ułatwienie.



piszesz m.in.

"W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, dopóki będą się pojawiały takie głosy, jak Twój - aaa tam, lepiej wydać tu niż wpłacić tam"



Potraktuj mój głos jako odzew prostaka na zawołanie elity.



Bo, Unhappy, W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, dopóki będą się pojawiały takie głosy, jak Twój - głosy elity, która nie ma należytego wsparcia w głosie tłumu. Stąd, moje (tłumu) zastrzeżenie, co do zasasdności nadmiernego! wspierania budżetu państwa, tylko dlatego by szanować Konstytucję.



Bo, Unhappy, tłum woli wielbłądy! zorganizowane, czy to pod znakiem krzyża, czy półksiężyca, czy czegoś tam innego, zgodnego lub nie, z ustawą zasadniczą.



Mam też prośbę.

Nie rozwijajmy tego sporu,

nawet dlatego, że ja nie chcę należeć do elit,

a być może Ty nie chcesz być w tłumie.



O Data Collector, było zaczepnie, ale niepotrzebnie.

itd



Pozdrawiam serdecznie,

z wyrazami szacunku,

co także może zabrzmieć zbyt...
2014-01-13 (02:36)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2122

13559
wpis nr 741 215
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Unhappy



Obejrzałem zamieszczone zdjęcia i ... skąd wiesz, że jest to sponsoring, a nie reklama?





Pozdrawiam

Lottonauta
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina