Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Urząd celny w Opolu vs. forum multipasko

2013-09-30 (19:25)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 694 607
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



Otrzymałem pismo w sprawie naszego forum. Na razie jest to tylko prośba o udostępnienie informacji kto jest właścicielem subdomeny forum.multipasko.pl, bo nie jest oczywistym, że właściciel multipasko.pl jest też właścicielem forum.



No ale do rzeczy.



"... na przedmiotowej stronie internetowej, objętej wnioskiem, pojawiały/pojawiają się reklamy naruszające zakaz wynikający z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".



Sprawdziłem ten punkt ustawy, który brzmi tak:

"Zabrania się reklamy i promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych oraz gier na automatach.".





Nie wiem jak się temat potoczy, ale zamierzam przeglądnąć tematy dostępne na forum i muszę ostrzec, żeby uważać i nie podawać żadnych linków, itp. o tematyce bukmacherskiej / hazardowej. Nie wiem czy chodzi o jakieś dawne reklamy (bo już od dłuższego czasu je wyeliminowałem), czy też o prowadzony jakiś wątek, czy też może nawet jakiś pojedynczy wpis któregoś z użytkowników.




Być może brakuje w regulaminie zdecydowanej informacji o zakazie poruszania tematyki hazardowej innej niż Lotto. Zamierzam uzupełnić regulamin o coś podobnego...



Można powiedzieć, że forum multipasko jest zagrożone :/

2013-09-30 (19:31)

status merti
Data rejestracji: 2011-12-25
Ilość postów: 4460

13301
wpis nr 694 610
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No pogłupieli, przeca linki to nie reklama. Sama reklama to graficzny obrazek reklamującej się strony. Następny idiotyzm w polaczkowie...
2013-09-30 (19:53)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 694 620
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Pasko , poczytaj - bo choć mamy tu inny artykuł ale z tej samej Ustawy:



http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/290334-wezwanie-do-urzedu-celnego-art-110a-1-k-k-s.html



P.s: trochę to Twoje wezwanie dziwne , bo znam chyba wszystkie fora bukmacherskie i nikogo z nich nie wzywają a ilości podpadających pod w/w Ustawę bannerów reklamowych firm bukmacherskich są tam potężne...
2013-09-30 (20:00)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 694 624
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ponadto:

http://olgierd.bblog.pl/wpis,jak;urzad;celny;bogu;ducha;winny;portal;odcinal;od;internetu,86592.html



http://www.surebety.pl/artykul/ustawa-hazardowa?page=3
2013-09-30 (20:13)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 694 630
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hej edi8.



Tutaj w tym piśmie też mam w dalszej części wzmiankę o art. 110a ustawy z dnia 10 września 1999 r.



No zobaczymy... jak dostanę mandat to trudno, ale pytanie o co im tutaj teraz chodzi... typowych reklam nie mam już od dawna, czy chodzi o istniejące tematy w tematyce bukmacherskiej? Na pewno się dowiem, jutro będę dzwonił.
2013-09-30 (20:16)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 694 632
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

edi8: a u mnie też już raz wycelowali prosto w serwer i mój dostawca hostingu pisał, że kazali mu zablokować u mnie na multipasko podstronę z programem do analizy Keno (był kiedyś taki i nie chodzi o nasze polskie keno).
2013-09-30 (20:25)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 694 634
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Pasko - nie wiem czy dobrze lokalizuję problem , ale od pewnego czasu intuicyjnie wyczuwałem jakieś rychłe prawne zawirowania , na skutek uporczywego i zbędnego wielokrotnego podawania tu linków do firm bukmacherskich w Polsce nielegalnych w myśl Ustawy hazdardowej - a zamieszczane w wątku bukmacherskim "simada" przez usera "satangaja" , któremu coś o tym kiedyś napisałem lecz nie odniosło to skutku.



Jedyny wkład w/w "satangaja" w tamten wątek , to właśnie to cykliczne zamieszczanie linków do tych firm , jakby zainteresowani ich nie znali...
2013-09-30 (20:53)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6889

4257
wpis nr 694 648
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko możesz poprosić moderatorów poszczególnych tematów żeby pousuwali "niewygodne wpisy" a poza tym można założyć filtr na nazwy buków (internetowych) - a tak swoją drogą to nasz kraj się stacza, coraz więcej zakazów, nakazów i.t.d. a gdzie wolności obywatelskie... w skrócie "Totalitaryzm Władzy" - sorry moja mała dygresja



Pozdrawiam
2013-09-30 (21:26)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 694 676
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ok edi8. Musztarda po obiedzie, ale profilaktycznie zablokowałem mu konto i usunąłem wszystkie wpisy, bo jego aktywność faktycznie powinna być dawno powstrzymana.



Na razie nie ma co panikować, trzeba zobaczyć "dowody" i usłyszeć co jest uważane tutaj za reklamę.
2013-09-30 (21:54)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 694 704
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Janusz, z czystej ciekawości: co ma Opole do Twojego forum? Nie przypominam sobie, by akurat ten urząd był wyznaczony do rozpatrywania spraw z zakresu gier hazardowych, więc jego normalna właściwość miejscowa obejmuje tylko Opolskie... Chyba że tam właśnie masz serwery...



I jeszcze jedno: żądaj przedstawienia wszystkich materiałów, które zgromadzono w tej sprawie, w tym danych osoby, która złożyła donos (wątpię, by przeszukiwali forum z własnej inicjatywy, a jeśli tak właśnie było, daj nam o tym znać - to nie jest informacja, która nie mogłaby być upubliczniona). Dopiero później podejmuj decyzję, co zrobisz z tym dalej. Oni MUSZĄ przedstawić wszystko, co "na Ciebie" mają... Tyle że będzie się to wiązało z wycieczką do Opola (jeśli potwierdzisz, że w ogóle mają prawo zajmować się Twoimi serwerami).
2013-09-30 (22:01)

status LottoTest
Data rejestracji: 2010-11-12
Ilość postów: 721

12730
wpis nr 694 716
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witajcie!



Nie ma co panikować, oczywiście.



Nie mniej, trzeba sobie zdawać sprawę z tego czym jest REKLAMA i PROMOCJA,

bo nie o samą reklamę chodzi, a o promocję, szczególnie, której środkiem wyrazu może być reklama.



Natomiast nikt nie zakazuje, INFORMACJI.



O tym trzeba właśnie pamiętać. Informować, teoretyzować, analizować, nawet prognozować, ale nie pisać o kasie, z nazwami, adresami, co jest zachętą, promocją właśnie.



Urząd Celny czyta ten i inne wątki na pewno.

Może się domyślać, o co chodzi, że jak piszę o zakładach u takiego np buka jak np "kaskada w bet..nie", ale nie na pewno, niejednoznacznie, a zainteresowani i tak wiedzą chociaż nie reklamuję i nie promuję niczego konkretnego.



Tak więc, powstrzymajmy się od reklamy i promocji. Wystarczy informacja!



Jak pisuje @kogucik19 - do boju, hej na buka! Piękna antypromocja.



Pozdrawiam, nie panikując.

@Pasko, do boju, hej na .. w Opolu. taki rym prawie.
2013-09-30 (22:17)

status LottoTest
Data rejestracji: 2010-11-12
Ilość postów: 721

12730
wpis nr 694 736
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@unhappy,



organa ścigania mają właściwości terenowe, owszem, ale też jednostka nadrzędna może zlecić każdej innej jednostce prowadzenie sprawy spoza jej terytorium, vide często w przypadku prokuratur z powodu np lokalnych powiązań, a sprawy centralne prowadzi Gdańsk, Rzeszów, Łódź czy Katowice.



Znam osobiście taką sprawę, (z innej materii) prowadzi Urząd Celny w Poznaniu, czynności wykonuje Urząd Celny w Rybniku a mnie przesłuc***ą w Oddziale Celnym w Gliwicach.



Na marginesie, z aktami sprawy może zapoznawać się strona już w charakterze oskarżonego, po procesowym przedstawieniu zarzutów, a nie w trakcie np czynności sprawdzających, więc w postępowaniu "przeciwko" a nie "w sprawie".

Na drugim marginesie, kluczowe dla przestępstwa, winy i kary, jest tzw społeczne niebezpieczeństwo czynu. O ile promocja może mieć takie cechy, to informacja, czy rzeczowa dyskusja na forum, na pewno nie.



Pozdr.
2013-09-30 (22:21)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 694 740
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



http://www.ic.opole.pl/sluzba-celna-ostrzega-przed-uzaleznieniem-od-hazardu.html
2013-09-30 (22:22)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 694 742
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ale tu nie zachodzi potrzeba zlecania czegokolwiek komukolwiek... Forum Pasko to nie mafia paliwowa... A i powiązań rodzinnych w urzędach przemysko-rzeszowskich z Januszem raczej nie ma. Taki tryb postępowania jest WYJĄTKIEM od reguły...



Janusz nie pisał, w jakim trybie go wzywają, ale napisał, że JUŻ się tu czegoś doszukali (albo ktoś doniósł).



A na marginesie, Ciebie za co znów ścigają? Też hazard? Masz jakaś stronę?
2013-09-30 (22:30)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 694 751
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Edi, przypomnijmy panią Annę C., która jako wicedyrektor Departamentu... Służby Celnej w Ministerstwie Finansów podpisywała wszystkie regulaminy TS-a (w stosownym czasie), a którą zatrzymano na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku...



Może niech więc zajmą się w pierwszej kolejności sobą. Ich działania w sprawie gier na automatach też były dwuznaczne...



http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/kosztowny-hazard
2013-09-30 (22:33)

status LottoTest
Data rejestracji: 2010-11-12
Ilość postów: 721

12730
wpis nr 694 754
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@unhappy,



Nie, nie hazard. I nie przeciwko mnie.



Domyśliłeś się, że mam stronę? Może z awatara? Promocja?

Tyle, że obecnie nie jest aktywna, a znacznie, znacznie wcześniej napisałem tam na froncie:



"Nasze plany staramy się realizować przede wszystkim w rozbudowie części informacyjnej naszego portalu, mając na uwadze zainteresowanie różnymi, krajowymi i zagranicznymi grami i loteriami, serwis ma ambicje wszechstronnie i profesjonalnie wspomagać sympatyków gier liczbowych!"

Bez zakazanych reklam, bez promocji.



Nikt się nigdy nie czepił, ani celnicy ani fiskus, nawet gdy przepływały tam jakieś pieniądze i gdy była "promocja dla użytkowników multipasko", był też taki wątek. Wszystko było bezpiecznie poukładane, przede wszystkim pod względem prawnym, podatki od firmy poszły, i tyle.



Pozdr.
2013-10-03 (21:49)

status LottoTest
Data rejestracji: 2010-11-12
Ilość postów: 721

12730
wpis nr 696 099
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Pasko,



Nie ma co się dziwić, że Urząd Celny w Opolu czepia się Ciebie za wpisy na forum,

http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=1344&last=1

najlepszy przykład, w wątku jak wyżej, co robi Johnfox?

to co pasuje do wspomnianego w tym wątku "...z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych" i kolejnych ustępów ustawy,

np art. 29 ust 7

" Przez promocję gier cylindrycznych, (...) rozumie się publiczną prezentację tych gier (...) a także inne formy publicznego zachęcania do uczestnictwa w nich lub przekonywania o ich zaletach..."



Kole, w żywe oczy!

Reklamuje, promuje, zachęca, przekonuje o zaletach!



@Pasko,

więcej takich wpisów, to więcej kłopotów i tłumaczeń,

bo "publicznie" oznacza także otwarte, popularne forum, chociażby prywatne, jak multipasko właśnie.



Pozdr.
2013-10-04 (00:44)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2245

4670
wpis nr 696 206
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Janusz



Ja się dziwię twojej niewiedzy i tolerowania takich wpisów .



Jak to się ma od strony prawa praktycznego .





Otóż Forum to po łacinie rynek .

Mamy demokrację .

Więc zasadą demokracji jest to iż wolno robić wszystko oprócz tego co jest zabronione .

I wyobraź sobie ,iz jeden z wystawców na tym rynku nagle umieszcza sobie nad swoim straganem napis -- "najlepsza wódka to Bols"



To jest czyn zabroniony i zgarną i gościa i administratora tegoż rynku .





Podobnie jest na Forum multipasko .



Skoro zakłądy bukmacherskie są zabronione to każda ..słownie każda wypowiedź w rzeczonej sprawie jest zabroniona .

Bo po szeregu liter nie widać intencji piszącego -czy on reklamował czy namawiał czy tylko informował .



Ale świadkiem w rzeczonej sprawie jest każdy i także ten funkcjonariusz państwowy.....



bo Forum jest publiczne .

On zaświadczy ,że odebrał to jako namowę i reklamę .

I kicha .

I nikt tej tezy nie obroni .

Nawet gdyby tysiąc innych ludzi na kolanach przysięgało ,że tak nie jest .

On tak odebrał i tyle .



Nic nie da blokowanie linków czy inne wygibasy .



Każdy wpis na Forum w rzeczonej sprawie jest czynem zabronionym i tyle .



I jakakolwiek dyskusja w tej sprawie jest zbędna .



Nawet najmniejsza postawiona kropka po cyfrze dotyczącej tematu zakładów wzajemnych jest takim czynem.



Bo nikt nie wie jakie były intencje piszącego .



Zawsze można uznać ,że były zabronione bo to dla sądów jest słowo przeciw słowu.



Zastanów się nad tym .
2013-10-04 (03:44)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2128

13559
wpis nr 696 212
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Pasko



Pewnie będziesz się też tłumaczył z tego:

http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=4215 .



i nie tylko ty - gość palną tym tekstem na innych forach.



Pozdrawiam

Lottonauta
2013-10-04 (07:59)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 696 231
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzę , że wykazywany w dotychczasowych wypowiedziach poziom użytkownika z sowieckim kosmonautą jako awatarem , nadal ma stałą "wartość": mniej niż zero!

Bo tylko totalny debil mógł coś tak idiotycznego napisać...
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina