Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

[Program MultiLiner] Czy Totalizator gra z nami w kości? :) (moderator tematu: unhappy)

2013-07-10 (14:55)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 659 989
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Histogram pokazuje ilości wystąpień poszczególnych liczb dla wybranego zakresu losowań. Zmienia się automatycznie po zmianie zakresu.



Możliwe jest podświetlenie liczb, które wypadły w co najmniej k% losowań z danego zakresu. Np. jeśli ustawiliśmy liczbę losowań na 56, a parametr podświetlenia na 25%, podświetlone (na zielono) zostaną liczby, które wystąpiły co najmniej 14 razy.



Histogram można ograniczyć do losowań parzystych (dla MM oznacza to wyniki losowania południowego) i nieparzystych (wyniki losowania wieczornego) np. celem zidentyfikowania różnic...



Różnice istotne statystycznie (odrzucenie hipotezy o równości wskaźników struktury w dwóch populacjach przy 5% poziomie istotności) oznaczone są kolorem czerwonym na wykresie dolnym. Pozostałe różnice wykreślone są na tym wykresie w standardowych kolorach.



Histogram można wyświetlić dla częstości względnych. Stanie się wtedy jasne, które liczby występują częściej niż powinny, a które rzadziej (punktem odniesienia jest wartość 0,0125).



Można też zmienić układ wykresu na poziomy.
2013-07-11 (18:26)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 660 433
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kliknięcie przycisku "Wyniki" po uprzednim wybraniu numeru ostatniego losowania (od 1 do 14) pozwala wyświetlić jego wyniki wraz z historią 56 losowań (4 tygodnie) je poprzedzających.



Dzięki temu można sprawdzić, jakie liczby zostały wylosowane (częste czy rzadkie, występujące ze sobą często lub rzadko itp.), a także sprawdzić, ile z tych liczb (i które) powtórzyły się w KOLEJNYCH losowaniach (to dla tych, którzy grają na powtórki)... W odróżnieniu od mapy na wykresie częstości i histogramie widać wyraźnie, czy powtarzające się liczby "wyczerpały" już swój teoretyczny limit wypadania, czy nie (nie potrafię tego opisać językiem nieformalnym - najlepiej odpalić program i samemu się przekonać, że łatwo można było przewidzieć, iż liczby takie jak 57, 67 czy 45 powinny... no właśnie - nie napiszę co...)...







Ale naprawdę ciekawe wnioski może przynieść analiza losowania po losowaniu... Zainteresowanym polecam przekonać się na własną rękę...
2013-07-25 (21:36)

status LottoTest
Data rejestracji: 2010-11-12
Ilość postów: 721

12730
wpis nr 666 370
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@unhappy,



tylko zapytam - co z obietnicą?

"W jednym z takich opisów postaram się wyjaśnić, dlaczego w tytule posłużyłem się parafrazą słynnego stwierdzenia Alberta Einsteina"



a może gdzieś, coś, przeoczyłem?



Pozdrawiam
2013-07-26 (15:07)

status unhappy
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 359

13716
wpis nr 666 709
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No cóż, od tamtego czasu sporo wody w Wiśle upłynęło. Zapowiedź (raczej niż obietnicę) być może zrealizuję, choć niekoniecznie tutaj...



Wówczas nie planowałem jeszcze rozwijać MultiLinera, nie było dwóch innych programów, nad którymi też muszę czuwać... Nie mogę jednocześnie pracować nad programami, przeprowadzać analizy i pisać raporty z analiz, no i grać (typować), bo to wszystko zajmuje czas, a moja doba też ma tylko 24 godziny. Poza tym mój - jakby nie było - czas wolny chciałbym mieć przede wszystkim dla siebie...
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina