Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

CSN a typowania

2013-01-23 (11:10)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 595 734
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

w pierwszej :1,48,95,142,189..itd

w drugiej :2,49,96,143..itd

w trzeciej :3,50,97,144 ..itd

itd....
2013-01-26 (13:09)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 648
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze do Kronosa - tak w ogóle to cholerny zaszczyt Cię spotkał, że wielki M napisał w Twoim temacie.
2013-01-26 (14:55)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 687
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Arkady



Czytając twoje posty w ostatnich (z pierwszej strony) tematach , "czuję" twoje możliwości. Może jeszcze troszkę cierpliwości brak , ale ogólnie powiem że imponujesz.



Kominy czy ogony zawszę pewnie będą (tak podejrzewam) , lecz ich wielkość , częstotliwość ect można ograniczyć .

Przy p = 1 do 2 teoretycznie na każde 1024 wyniki mamy ogonek o długości 9 w ilości 1, natomiast ogonki o długości 8 są już dwa, i dalej wymieniając coraz mniejsze ogonki mamy ich coraz więcej .



Natomiast ograniczenie długich ogonków a raczej ich ilości + gra u bukmachera z małą marżą + odpowiedni sposób zarządzania portfelem (nie Progresja!) = skubanie buka .



I tu pojawia się niestety problem następny.

Bukmacher który ma małą marżę to praktycznie bukmacher internetowy ( np bet365 i gra 49's ) i wcześniej czy później zauważa że nie Ty sponsorujesz a On jest twoim sponsorem i kończy współpracę.

Bukmacher naziemny gdzie jesteśmy anonimowi , ma dużą marżę + koszty związane z wizytami w jego siedzibach = trudny orzech do zgryzienia. Nie łatwo bez elementu ryzyka oraz przy sensownych stawkach wygrywać na tyle dużo by to było sensowne . Stosunek ryzyka utraty pewnej gotówki do wygranej jest mało atrakcyjny by nie powiedzieć że szalony ( przykład Kogucika i wygrywanie kwoty rzedu 10zł-20zł przy nakładach dość często sięgających tysięcy zł) .



Z innej beczki :

Ustawienie kulek zgodnie z numerami na koszulkach jest jednym przypadkowym ustawieniem z wielu . Jeżeli chcesz cokolwiek wnioskować to spróbuj tak nazwać (ponumerować) istniejące już kulki (czyli nadaj im drugie oznaczenie) by jak najwięcej wylosowanych kulek układało się na mapie w lewych kolumnach.

Ostatnie losowanie niech będzie : 2,22,23,29,33,44,49

wcześniejsze niech będzie ; 1,21,22,24,33,36,39

badając te dwa losowania kolumnę skrajnie lewą nazwiesz "22" ponieważ ta kulka w ostatnich dwóch losowaniach wystąpiła 2 razy - podobnie "33"

Innymi słowy to kulka o numerze 22 może zostać oznaczona jako "1" a kulka 33 jako "2" i następne zgodnie z tym jak były losowane w ostatnich losowaniach .

Najważniejsze są ostatnie losowania , więc możesz zrobić taki ranking gdzie każdej fizycznej kulce liczysz punkty a ilość punktów jest zależna od tego w jakim losowaniu wstecz wystąpiła .

Przykład z kulką nr 1: za ostatnie losowanie na ma punktów (mogła dostać np100) ale za przedostatnie dostaje 90 punktów , i powiedzmy że w kolejnym wstecz też była za co dostała 81puntów , nastepnie patrząc wstecz długo jej nie ma i znów za 15 losowanie wstecz przyznajemy jej 7 punktów a za 18 losowanie wstecz 4 punkty



I tak kolejne kulki i mamy już ustawione w kolejności zgodnej z ilości przyznanych punktów .

Jak wygląda mapa ostatnich powiedzmy 100 losowań ???





Masz gąszcz trafień po lewej stronie i ogromne braki trafień po prawej stronie.

I tak wygląda mapa w wierszach mówiących o ostatnich losowaniach , natomiast w wierszach mówiących o losowaniach najstarszych mamy już tradycyjne groch z kapustą.

Dla wzrokowca to powinno pomóc w "kombinowaniu".

Pozdrawiam.

2013-01-26 (15:47)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 708
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kronos



około 2 lata wstecz (może nie całe dwa) uzyskałam bardzo bobry efekt w prognozowaniu 6z6 w Lotto .

Z racji tego że było to dość dawno to nie sprecyzuje Ci dokładnie , ale ogólnie chciałam powiedzieć o moim wniosku. Niech będzie że musiałam wysłać 10 000 kuponów (co jest jeszcze w granicy rozsądku przy gdzie w kilka osób) i wtedy ilość trafień 6z6 była imponująca - wiele razy większa niż wynika to z RP.

Lecz cóż z tego jak dla 6z6 to może być równie dobrze czysty przypadek przy tak mizernej próbie ( niech będzie to 10 000 razy 1000 losowań = 10 mln kuponów czyli kropla w morzu) . Można to porównać do 2 rzutów monetą i oba trafione . Jakie z tego wnioski ??? Żadne.



Dlatego tak łatwo manipulować i teoretyzować gdy chodzi o trafienie które ma bardzo małe "p" a "q" bliskie 1.



Ja skupiam się na zdarzeniach o sensownym "p" i największy problem stanowi p=q chociaż często posługuje się takim modelowym rzutem monetą dając przykłady.







2013-01-26 (18:51)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 764
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kurka, niestety ja sobie sam nie imponuję I coraz częściej zastanawiam się nad niekonwencjonalnymi sposobami przywidywania liczb, jak sny itp.

I porzuceniem bzdur z obliczeniami, histogramami itd.

No ale ciągnie wilka do lasu...i chodzi pytanie po głowie "A może jednak jest jakiś sposób na stałe wygrywanie?".



=====================================================

"Bukmacher naziemny gdzie jesteśmy anonimowi , ma dużą marżę + koszty związane z wizytami w jego siedzibach = trudny orzech do zgryzienia. "

=====================================================



Kurka, ja z bukiem naziemnym akurat nie widzę problemu żadnego.

Masz na myśli marże w sensie, że np. w Coralu gdzie gram płaca za parkę 60j a w bet365 więcej? O to chodzi bo nie wiem? Jeśli o to chodzi to te pare jednostek nie ma dużego znaczenia. Jakby jeden buk płacił za parkę 60j a inny 120j, to już by miało znaczenie. Ja gram świadomie u naziemnego, z online zrezygnowałem, bo mam dosyć paypali, moneybookers, czekania na pieniądze, a może przeleją dziś a może za tydzień...a może wcale.

Jak idę do naziemnego to mam losowanie na żywo i minute po losowaniu jeśli coś trafiłem, to mam gotówkę w ręku od pani z okienka:) No czasem po 5 minutach, bo czasem trzeba poczekać aż wprowadzą do systemu.



=====================================================

"Natomiast ograniczenie długich ogonków a raczej ich ilości + gra u bukmachera z małą marżą + odpowiedni sposób zarządzania portfelem (nie Progresja!) = skubanie buka . "

=====================================================



Mogłabyś jakoś rozszerzyć pierwszy i ostatni punkt? Ograniczenie długich ogonków i grę bez progresji. Oczywiście bez progresji można grać, np. gram parką 60 losowań i jak się w nich zmieszczę to jestem na plus, ale co jak się nie zmieszczę? Ale najbardziej mnie te ogony interesują, osobiście nie znam żadnego skutecznego sposobu żeby je skrócić.



Co do dynamicznego ustawiania kulek, przypisywania im punktów, to pamiętasz Kurka pisaliśmy o tym sporo postów w innym temacie. I bezskutecznie próbowałaś mnie to tego przekonać



Kurka, proszę jeśli możesz wklej tutaj screen z takiego histogramu gdzie po lewej jest gęściej niż po prawej. Bardzo chciałbym takie coś zobaczyć, z dowolnej gry. Dla mnie będzie to jak Święty Graal.



I jeszcze jedno Kurka, dobrze że tu się odezwałaś, w Twoim temacie o muzyce o to pytałem ale chyba nie zauważyłaś.



Chodzi o cytat:

""Karamba , z muzyką nasunęły mi się (już dawno) skojarzenia , ale nie tyle z zapisem nutowym , co z wykresem dźwięku. W temacie Pietrusa nadmieniłam, że otrzymałam dość ciekawe wyniki a po zrobieniu wykresu, przypominają wyglądem wykres dźwięku instrumentu. Jeszcze nie miałam czasu tego postudiować , ale mam wrażenie , że widmo może mieć nieogromną ilość składowych - przynajmniej tych o dużej amplitudzie, reszta to szum - los "



Czy mogłabyś Kurka rozwinąć trochę ten temat....?



Pozdrawiam























2013-01-26 (18:57)

status 15hubi
Data rejestracji: 2010-11-13
Ilość postów: 1639

12733
wpis nr 596 766
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Arkady Kurka będąc w Polsce nie ma możliwości grać w 49's u buka naziemnego.Pozdrawiam szanowną Kurkę.
2013-01-26 (19:41)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 778
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

OK rozumiem Hubi.
2013-01-26 (19:43)

status kronos
Data rejestracji: 2013-01-21
Ilość postów: 13

3599
wpis nr 596 780
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



mam pytanie do Kurki, przy budowaniu map zgodnie z algorytmem, który wyżej podałaś, kule nazywasz (malujesz, oznaczasz, ustawiasz w szeregu) raz czy oznaczasz jest dla kazdego wiersza osobno?



=====

Przykład z kulką nr 1: za ostatnie losowanie na ma punktów (mogła dostać np100) ale za przedostatnie dostaje 90 punktów , i powiedzmy że w kolejnym wstecz też była za co dostała 81puntów , nastepnie patrząc wstecz długo jej nie ma i znów za 15 losowanie wstecz przyznajemy jej 7 punktów a za 18 losowanie wstecz 4 punkty

=====



czyli (a) czy (b):



wiersz1: losowanie 1020: przypisujemy kulom wagi zgodnie z wynikami losowan 1019-1000 i ustawiamy w kolumnach malejaco wedlug tych wag

wiersz2: losowanie 1019:

(a) przypisujemy kulom wagi zgodnie z wynikami losowan 1018-999 i ustawiamy w kolumnach zgodnie z mapowaniem z wiersza1

(b) przypisujemy kulom wagi zgodnie z wynikami losowan 1018-999 i ustawiamy w kolumnach zgodnie z wagami wyliczonym dla losowan 1018-999

...

wiersz10: losowanie 1011:

(a) przypisujemy kulom wagi zgodnie z wynikami losowan 1010-991 i ustawiamy w kolumnach zgodnie z mapowaniem z wiersza1

(b) przypisujemy kulom wagi zgodnie z wynikami losowan 1010-991 i ustawiamy w kolumnach zgodnie z wagami wyliczonym dla losowan 1018-999

2013-01-26 (20:03)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 782
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kronos, ja kombinowałem z takimi rzeczami i nie zauważyłem nic ciekawego, naprawdę. Chciałbym żeby Kurka wkleiła tu screen takiego histogramu gdzie po lewo jest gęściej niż po prawo. Jeżeli to jest w ogóle możliwe, to przecież ktoś kto umie tak zrobić powinien być milionerem.
2013-01-26 (20:26)

status kronos
Data rejestracji: 2013-01-21
Ilość postów: 13

3599
wpis nr 596 791
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Arkady, jedni wroza z fusow od herbaty, inni ze snow, jeszcze jakas grupa patrzy w szklane kule a inni patrza w cyferki doszukujac sie jakis zaleznosci pomiedzy losowaniami. Staram sie nieprzekreslac zadnej z tych metod. Na snach, kulach szklanych i herbatach nie znam sie, ale cyferki potrafie sobie poukladac.



Popatrzylem w mapy generowane wedlug pkt (a) i (b). W (a) widac, ze "gora" mapy jest bardziej uporzadkowana z lewej strony- i chyba jest to przewidywalne przy takim sposobie przydzialu wag (to co wypadlo ostatnio dostaje wysokie wagi, to co w koncowce 20 losowan bardzo niskie wiec mogloby wypasc nawet i 5 razy z rzedu)

W (b) mamy oczywiscie trafienia po lewej stronie ale to i tak nic nam nie daje.

Zalozylem taki przydzial wag jak podala Kurka (dopasowalem wielomian). Stad moje pytanie do Kurki bo nie do konca wiem na co patrzec.
2013-01-26 (20:54)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 799
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kronos, czytałem to parę razy ale nadal nie do końca rozumiem.

Ile punktów przyznajemy liczbom, które wypadły w ostatnim losowaniu?

Ile punktów przyznajemy liczbom, które wypadły w przedostatnim losowaniu?

Ile punktów przyznajemy liczbom, które wypadły w 3 od końca losowaniu?

itd..

itd..



Czy to jest zmniejszanie o 1 czy o inna wartość?

Np ostatnie 100, przedostatnie 99, kolejne wstecz 98 itd...



Ja robiłem coś takiego: Liczby, które wypadły ostatnio były umieszczane na pierwszych sześciu pozycjach, kolejne sześc liczb z przedostatniego losowania, na pozycjach 7 do 12, chyba że jakaś się powtórzyła, itd....

Czyli na kolejne losowanie mam jakby szablon na który nałożę kolejne losowanie. I powiem Ci, w żaden sposób nie mogłem się dopatrzeć niczego szczególnego. Ani po lewo ani po prawo nie było "zagęszczenia".

Pisałem już o tym w innym temacie i wklejałem kilka screenów.



Kronos wklej tu screen, chciałbym pierwszy raz w życiu zobaczyć takie zjawisko.





2013-01-26 (21:15)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 804
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

=======================================

"Masz gąszcz trafień po lewej stronie i ogromne braki trafień po prawej stronie. "

=======================================



Czegoś tu nie rozumiem. Ja to widzę tak, układam sobie jakoś liczby przyznając im wagi, czy jakieś wartości i WYNIKIEM TEGO JEST ZAWSZE JEDEN WIERSZ NA SAMYM KOŃCU MAPY/HISTOGRAMU OD 1 DO 49 W KTÓRYM MAM WPISANE LICZBY W KOLEJNOŚCI ZGODNIE Z ICH WAGAMI, NP OD NAJWIĘKSZEJ WAGI DO NAJMNIEJSZEJ, TAK?? I ten wiersz jeszcze nie ma zakolorowanych sześciu komórek ponieważ czekamy na kolejne losowanie. I po tym losowaniu kolorujemy sześć z 49 komórek w tym ostatnim wierszu. Czy tak?



Jeśli tak to działa, to przecież nic, tylko można wygrywać.

Jeśli wiem, że w ostatnim wierszu, który jeszcze nie jest pokolorowany po losowaniu będzie pokolorowane więcej komórek po lewej stronie, no to nic tylko skreślać te po lewej stronie bo wiem, że te właśnie wypadną, prawda?



Mam nadzieję, że wytłumaczyłem łopatologicznie









2013-01-26 (21:28)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 813
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wagi podałam tak z głowy by na szybkiego i w prosty sposób zrobić wizualizację mapy.

Arkady za bardzo przywiązujesz "dosłowną" wartość jaką podałam. Kronos "łapie" że chodzi o IDEe a nie wartość liczbową .



Rangowanie można przeprowadzić na wiele sposobów . Można oprzeć się na"p" lub "g" typu : aktualna wartość (czyli stan na dzisiaj "n" ) dla kulki "K" = Kn*waga + Kn-1

Przy czym dla kulki Kn-1 było = Kn-1*waga + Kn-2 , a dla kulki Kn-2=Kn-2*waga +kn-3 itd.



mamy ciąg którego składniki (patrząc wstecz) maleją przy wartości "waga" <1





KULKA K= Kn*waga + Kn-1 + Kn-1*waga + Kn-2 + Kn-2*waga +kn-3 itd. (waga <1)



"waga" oparta (jak wyżej pisałam) o "q" . Nawet sama "czysta" wartość "q" może być i jest to bardzo prosty sposób a zarazem bardzo logiczny.





Mapa nie będzie Swiętym Graalem - to że tak się ułożą trafienia wynika z ustawienia (rangowania) kolumn - wedle WAG - i to ustawienie robimy za każdym dopisaniem nowych wierszy (wyników).

Przyłóż lusterko do takiej mapy.







Nie wiem czy ktoś znajdzie Świętego Graala



.











2013-01-26 (21:41)

status kronos
Data rejestracji: 2013-01-21
Ilość postów: 13

3599
wpis nr 596 823
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Arkadiusz, to ze bystry nie jestem to już M napisał... Wziąłem po prostu te punkty co podała Kurka i dopasowalem do nich wielomianu - wyszedł mi 3 stopnia przy R^2 rownym prawie 0. Wartosci tych wag wkleje jak wrócę do domu, z pada pisze. Arkusze tez wkleje ale tam nic ciekawego nie znajdziesz - patrz mój post trochę wyżej. No chyba ze Kurka dopisze w jakiś sposób mam generować ta mapę.

Uciekam teraz - sobota i wódka mi stygnie...
2013-01-26 (21:46)

status kronos
Data rejestracji: 2013-01-21
Ilość postów: 13

3599
wpis nr 596 826
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Arkady, sorry za "Arkadiusza" słownik poprawił.

Kurka, teraz zauważyłem Twój post, czyli mapę generujemy za pomocą (b)? Zgadza się? jeżeli tak to dla keno nic na niej nie widać, liczby są rozwalone po całym ox.Rysunek wkleje jak wrócę.
2013-01-26 (22:00)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 837
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Błędem jest szukanie Graala,

natomiast wróżenie z fusów itp , można zastąpić "wróżeniem z wstąg" czy to Bollingera

czy nawet Mobiusa - w sumie sklejenie kolumny nr "1" i "49" da nam logiczny okrąg a raczej cylinder (mając na uwadze wiele losowań) z wadą w postaci faktu że jest to jedna opcja i pozostaje jeszcze 49!-1 takich cylindrów.



Dlatego by "wielość i dowolność interpretacji" zastąpić jedną jedyną w swym rodzaju - nalegam i podnoszę do wyższej rangi wyniki ustawione wedle "klucza" który również wprowadza dodatkowe informacje i między innymi dlatego też widzę przewagę zapisu wykorzystującego "rangowanie wyników" nad tradycyjnym zapisem wyników .



Inaczej mówiąc taka sama wielkość (ilość bit) informacji (wyników gry losowej) jak w tradycyjnych wynikach ( obie wersje podają tyle samo cyferek- bitów) a po odkodowaniu ( o ile mamy taką potrzebę) mamy dodatkowe informacje . Można porównać to do zamiany na system (jeśli chodzi o grę o 49 kulkach ) 49-kowy.





Wyższe harmoniczne w sygnale kulki :

Ogólnie jeśli p=1 do 7 to podstawowa częstotliwość=7Hz jednak jest różnica między muzyką a gierkami = dźwięk to składanka wyższych od 7 Hz (14, 21,28, 35....itd) harmonicznych które określą barwę , natomiast gierki posiadają też "niższe harmoniczne" = wypadnięcie kulki w następnym losowaniu .

Jest to temat nie zbadany przeze mnie i zarzucony , aczkolwiek obecnie jestem po pracy związanej z akustyką i to niskich częstotliwości więc pewnie to tego wrócę .







2013-01-26 (22:11)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 845
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oj

przepraszam (oglądamy Twierdzę i piszę)

wzorek jest nieco zły (niezgodny z intencją)



Nie PLUS a RAZY



czyli Waga wynika z Q np niech będzie 0,8



dzisiaj waga =1 , wczoraj waga = 0,8 , przedwczoraj = 0,64 (0,8*0,8) , jeszcze wczesniej = 0,512 (0,8*0,8*0,8)



ciąg malejący wagi zbieżny do zera (wstecz)







2013-01-26 (22:21)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 596 847
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wartość wagi = q jest tylko przykładem i bardzo szybko można sobie taką wartośc podstawić do super tradycyjnej gierki O/R gdzie p=g i dojść do wniosku że waga =q nie jest dobra . Już lepiej waga = q^1/e , czy też wykorzystać złotą proporcję w konstrukcji wagi = wróżenie z fusów ale .... w przyrodzie występują pewne "dziwne" liczby więc ?

2013-01-26 (22:22)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 849
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

=======================================================

"i to ustawienie robimy za każdym dopisaniem nowych wierszy (wyników)."

=======================================================



Chyba jednak mówimy o czymś innym.



Napiszę jeszcze raz:

ROBIMY OBLICZENIA I NADAJEMY LICZBOM WAGI. Do tej pory myślę, że się rozumiemy. POTEM TE LICZBY SORTUJEMY, NP MALEJĄCO LUB ROSNĄCO, ZGODNIE Z WARTOŚCIAMI TYCH WAG.

Czyli mam po prostu wiersz złożony z 49 liczb zapisanych jedna obok drugiej, zgodnie z wcześniejszym sortowaniem.

Tutaj tez chyba sie rozumiemy.

I teraz najważniejsze. TEN WIERSZ JEST JESZCZE PUSTY, NIC NIE JEST NA NIM ZAZNACZONE, BO CZEKAMY NA KOLEJNE LOSOWANIE I DOPIERO PO NIM MOŻEMY POKOLOROWAĆ SZEŚĆ LICZB Z TYCH 49-CIU.



TAK CZY NIE?



Jeśli nie, to nie rozumiem po co te wagi i obliczenia.

Dla mnie przy ustawianiu dynamicznym wynikiem tego ustawiania jest ostatni jeden wiersz w Excelu, z 49-cioma liczbami czekającymi na następne losowanie. I jak już to losowanie nastąpi, to koloruję na czerwono komórki w tym wierszu z trafionymi liczbami. I tak robię co losowanie, dzień w dzień.

Sortowanie i tworzenie nowego wiersza na kolejne losowanie...itd..itd

No i wiem, czy to "wagowanie", układanie, porządkowanie jest skuteczne, czy nie jest. Jeśli jest skuteczne, to widzę, że faktycznie jak mówicie liczby układają się częściej po lewej stronie. I to byłby niesamowity sukces.

Bo czekam na losowanie i wiem, że w tym ostatnim jeszcze nie pokolorowanym wierszu po losowaniu będzie więcej komórek czerwonych po lewo niż po prawo.



Łopatologia stosowana

Już prościej nie mogę wytłumaczyć



2013-01-26 (22:30)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 596 858
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina