Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

spotkania multipasko na żywo (Hangouts)

2012-10-30 (17:29)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2108

13559
wpis nr 569 162
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@arkady202



Przeczytałem wątek: "MOJA METODA GRY W 49's - OBSERWACJA CZASÓW OCZEKIWANIA" - ciekawy.



Napisz, czy dalej wygrywasz ta metodą (czy jesteś na plusie) i czy uważasz, warto tak grać ciągle.



Pozdrawiam

2012-10-30 (21:31)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 569 239
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Lottonauta, obecnie zawiesiłem grę. Zagrałem w ten sposób, jeśli dobrze pamiętam 4 razy i jak czytałeś byłem do przodu 265 GBP. Jakieś 2 tyg temu przegrałem 18 GBP (po prostu przerwałem progresję na jednym z progów) i obecnie jestem 247 GBP do przodu. Wiem, że może zachęca to do dalszej gry bo nie są to złe pieniądze ale jak czytałeś ten temat to pamiętasz że pisałem o tym, że jest to "chodzenie po polu minowym". 4 razy się uda, a za 5-tym można przegrać wszystko...

Cały czas obserwuję wykresy, mam ich kilkanaście w Excelu i widać że dość często są okazje do wejścia ale nadal myślę nad tym jakby tu jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko przegranej. Jeszcze zdążę zagrać, nic nie ucieknie

Gdyby tak - jak pisał Tj_Gumiś - wygenerować jakimś generatorem taką "szynę", czyli ciąg liczb losowych, w której to wiadoma by była max wysokość słupka - to by było super. Będę próbował to robić właśnie.

Pozdrawiam

2012-10-30 (22:00)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 569 252
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauta, jeśli już wspomniałeś o wykresach, to tak się składa, że dziś padła jedna liczba w 49's (teatime) z pewnego szablonu na który czekałem dość długo. Powiem szczerze - niezła okazja do wejścia od gry. I patrząc na wykres chyba się skusze i wejdę właśnie jutro do gry. Nie wiem jeszcze od jakiej stawki zacznę. Jak widać poszły aż 3 wysokie słupki pod rząd, potem mały słupek, potem znowu wysoki, potem znowu krótki (zerowy) i ostatnio znowu wysoki. Na chłopski rozum - powiedziałbym, że następny słupek nie urośnie wysoko..choć cuda się zdarzają.

Na jutro należałoby grać na liczbę 30 na lunchtime, potem 32 na Teatime, potem 24 na Lunchtime, potem 26 na Teatime itd do skutku.



Można też poczekać kilka losowań aż urośnie tak do 4-5. Ale wtedy może być za późno i okazja może przelecieć koło nosa. Osobisty wybór każdego.









2012-10-30 (22:22)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2108

13559
wpis nr 569 266
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

arkady202



Wstrzymaj się z grą do przeczytania tego co napiszę!



Bardzo trafnie, że przestałeś grać - właściwy moment kiedy zakończyć grę musi w sobie wyrobić dobry gracz, aby nie przegrać wszystkiego co właśnie wygrał.



Twoja metoda gry na czasy oczekiwania, jak i metoda na trędy to metody, w których gracz ulega pewnemu złudzeniu. To złudzenie jest już poznane naukowo i jest nazywane "Paradoksem hazardzisty". Można o tym przeczytać np. w Wikipedii pod adresem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty . Bardzo ciekawie opisane zjawisko - polecam przeczytanie wszystkim forumowiczom, może zaoszczędzą trochę pieniędzy.



Pozdrawiam

PS

Ja także od czasami gram na trędy i czasy oczekiwania mając świadomość, że ulegam paradoksowi hazardzisty. Będąc jednak świadomy tego, wiem kiedy zakończyć grę.
2012-10-30 (22:27)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 569 272
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

prawdopodobieństwo to jest pewna miara, która nie ma odzwierciedlenia w przyrodzie



i działa tylko dla dużej ilości pomiarów



nie wierzę w prawdopodobieństwo
2012-10-30 (23:04)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 569 291
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauta - święta racja, trzeba wiedzieć kiedy zakończyć/przeczekać grę. Dlatego nie spieszy mi się do gry jak mówiłem. Choć na powyższy szablon chcę jednak zagrać ale nie wysoko, może od 3-5 GBP stawki początkowej.



Wiem doskonale o co chodzi w tym przykładzie z Wikipedii.

Kiedyś grałem w ruletkę online. I tam jest podobnie właśnie.

Kiedy gracz widzi, że padło 10 czarnych pod rząd, no to myśli sobie "nie no teraz to już musi być w końcu czerwony". I stawia na czerwony. I robi błąd.

Prawdopodobieństwo wystąpienia 10 czarnych pod rząd jest rzeczywiście bardzo małe, ale należy podkreślić - jest bardzo małe kiedy jesteśmy "NA POCZĄTKU GRY".

Czyli przed pierwszym rzutem. Ale jak już nastąpiło 10 rzutów i czekamy na 11-sty, to prawdopodobieństwo jest 50/50 (pomijając już zero).



Zgadza się, w moich wykresach też jest podobna sytuacja i ciągle podkreślam, że ryzyko jest zawsze.



Tylko, że to nie jest do końca tak jak z ruletka czy monetą.

Tam szansa na czerwony czy czarny jest pół na pół (50/50).

U mnie szansa "słupek zakończy się pod czerwoną linią" i "słupek przebije czerwona linię" nie są pół na pół. Obserwowałem już trochę tych wykresów, może kilkaset i po prostu widać, że nie często zdarza się sytuacja żeby np. 5 słupków pod rząd przebiło linię. W sumie nigdy nie widziałem takiego przypadku. I tylko na tym się opieram. Zdaję sobie sprawę, że ryzyko jest zawsze.

Może i ulegam iluzji, nie wiem.

Zdaję sobie sprawę, że słupki są od siebie niezależne....

Ja tylko obserwuje i wyciągam wnioski. I to wszystko. Nie wiem, czy sam się oszukuje czy nie. Mogę nawet ulegać iluzji, nie mam z tym problemu. Byle by być do przodu



Cały czas "majstruję" z czasami oczekiwania. Może coś wymajstruję..

Już wolę to niż liczby na kulkach.



pozdrawiam



















2012-12-10 (00:50)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 581 941
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzisiejsze spotkanie: http://www.youtube.com/watch?v=8jckyCYYwXU



Pierwsze 3-4 minuty należy przewinąć.
2012-12-24 (08:40)

status stasia12
Data rejestracji: 2012-10-25
Ilość postów: 200

13624
wpis nr 586 320
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A ja nie polecam wideo-czata Kiedyś pokazałam sie TUTAJ na jednym z filmików YT i zostałam "dojechana" przez jedną z użytkowniczek /lila/ że "wysuszona" z tłustymi włosami i wiele innych nieprzyjemnych epitetów - a co najśmieszniejsze w/w nigdy sama nie pokazała się na żywca. NIE POLECAM !!!
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina