Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Pytanie o model gry losowej (rozmowa MARIUSZ - GHOST)

2012-02-14 (20:04)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 014
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Leo napisał:



"arkady202> to Cię pewnie zdziwi ,zamiast wykresu weź metr albo mniej

i ..tnij ,

a potem stosuj się do tych.. zasad o których pisałeś."



Rozwiń to trochę, co masz na myśli mówiąc "weź metr albo mniej i tnij"?



2012-02-14 (20:13)

status FreeMeNGen
Data rejestracji: 2006-10-06
Ilość postów: 100

2304
wpis nr 497 018
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Ale moim zdaniem on ma jakby perfekcyjny dar tłumaczenia tak żeby nic nie zrozumieć. Pisałem z

nim tez maile i tylko się w tym utwierdzam. Tłumaczenie to polega na zagadkach, na nieustannych zagadkach. Nikt nie mówi żeby zdradzać swój

sposób na grę, ale dać jakieś rozsądne wskazówki. Naprawdę rozsądne, uzasadnione. "



hehehe (wybaczcie ale to oczywiste że tak postapi człowiek który kapnął sie "o co kaman" )



Wskazówki mówisz, hmmmm:

1sza bariera do przełamania: jak dokładnie dzielic wyniki

(aby trochę postraszyc moge powiedziec że fajnie jak umiesz je umiescić w układzie współrzędnych -x-y, -xy, x-y, xy)

bez tego mozesz zapomniec o czym kolwiek. I słuchać znachorów, czarownic i innej maści wróżek z tego forum



Powyzsza rada jest niejako uniwersalna. Bo jezeli umiesz podzielic wyniki w jednej grze to juz praktycznie każdej. Kiedyś pisałem o składzie...



Teraz troche pesymistycznie. Jeżeli nie umiesz myśleć logicznie to nawet do gier bukmacherskich i losowych sie nie zabieraj.



W logice coś wynika z czegoś, ma zasady których należy sie trzymać bezwzglednie. Emocje zostaw na chwile z Kochanką



Mój kumpel (zarabia na bukmacherce - aktualnie na jakieś mieszkanie do 500.000 to nie żart) jeszcze w szkole sredniej zgodził się ze Mną iz:



"Geniusz ukryty jest w prostocie"



Wystarczy i tak napisałem za duzo o wiele za dużo.



Pozdrawiam Wszystkich Reformowalnych Ludzi

Ps. Sory za zagadki ale chyba rozumiesz im wiecej świń przy korycie tym mniej w nim zostaje
2012-02-14 (20:17)

status Mariusz9
Data rejestracji: 2011-12-22
Ilość postów: 137

13300
wpis nr 497 021
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





hej, wydaje mi się, że niezależnie od sposobu i myslenia i podejscia



wyniku lotto nie można przewidziec,



zresztą patrząc na swoje mizerne wasze też niezbyt rewelacyjne wyniki





dochodze do wniosku , ze tu tylko szczeście i należy mieć



a metody niema ani żadnego sposobu smutne to ale prawdziwe
2012-02-14 (20:25)

status FreeMeNGen
Data rejestracji: 2006-10-06
Ilość postów: 100

2304
wpis nr 497 024
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

On definiuje flarę jako czas pomiędzy przedostatnią i ostatnia wypadniętą. Żeby tak ten czas był mniej więcej taki sam...ale tak nie jest. Np jeżeli byśmy wiedzieli że pomiędzy przedostatnia a ostatnia może być max 500 losowań, to byłoby super. Ale te rozbieżności będą różne, większe..mniejsze... "





Ech... a własnie pisałem o logice i emocjach...



"Żeby tak ten czas był mniej więcej taki sam...ale tak nie jest" toż napisal mniej więcej, co tu jest do tłumaczenia?



Przypomnienie: szukacie modelu gry.... LOSOWEJ - słowo to traktujcie jako przedziła obusronnie otwarty ale jednak zawierajacy wiekszość naszych danych. Czyż nie
2012-02-14 (20:38)

status FreeMeNGen
Data rejestracji: 2006-10-06
Ilość postów: 100

2304
wpis nr 497 028
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz9



Dziękuję w imieniu łatwowiernych osłów za tę propagandę

Jest ona dla mnie niezwykle cenna. W najbliższym czasie postaram sie zaczac zastanawiać nad ich głebszym sensem. Gdyż stanowic one będa niezwykle cenną i wartościową wskazówke pomocna w przyszłosci. Reasumjąc trzeba sie zastanowić głębiej nad tym co powiedziałeś, gdyż to ma sens! z pewnościa wezme je pod uwagę i postasram sie zrobić wszystko co w mojej mocy aby stały sie one dla mnie wytyczną w dalszym działaniu i podejmowaniu trafnych i niezwykle słusznych decyzji majacych bez wątpienia istotny wpływ na moje życie i związany z nim los



na przyszłość pisz coś takiego:

nalezy sie zastanowic nad...

warto jest spojrzec na...

trzeba (kur.w.a brzmi jak rozkaz) zrobić tak i tak...



Coś jeszcze???? chcesz dodać;)
2012-02-14 (20:45)

status Mariusz9
Data rejestracji: 2011-12-22
Ilość postów: 137

13300
wpis nr 497 032
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ale ja nie jestem tamten



ja jestem nowy Mariusz9



tez kiedys czytalem posty tamego Mariusza,Mariusza2



ale one byly za trudne



fajnie byloby jakby Mariusz, Mariusz2 napisał na tym forum ponownie



a ja jestem nowy Mariusz 9 ktory nie jest tą sama osbą ktora miała

nicka Mariusz , Mariusz2 - to tylko przypadkowa zbierzność mariuszów
2012-02-14 (20:51)

status FreeMeNGen
Data rejestracji: 2006-10-06
Ilość postów: 100

2304
wpis nr 497 037
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Robisz idio...e z siebie.



Prosze szanuj sie czowieku.





Przecież w poprzednim poscie zwróciłem sie do Ciebie DOKŁADNIE po nicku. Inni Ludzie tu umieja czytać.
2012-02-14 (21:03)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 043
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hej FreeMenGen, podoba mi się Twój dystans i poczucie humoru

Kochanki akurat nie mam, jakby się żona dowiedziała, to by zabiła najpierw mnie a potem ją:-)



No ale wracając do tematu - tak sie akurat składa (jakiś dziwny traf), że piszesz teraz o układzie współrzędnych a ja to robiłem



wczoraj w Excelu, serio. Poprzedniej nocy o tym pomyślałem, bo chyba czytałem, że kol. Amadeus to robił ale pewnie nie tylko



on. Rozumiem, że mówimy o normalnym układzie współrzędnych z osią x i y. (nie wiem co miałeś na myśli pisząc -x-y, -xy, x-y, xy,

to są minusy, myśliniki, oznaczenia...?)



Ja obecnie testuje sobie prosta rzecz jak pisałem wcześniej. Gram w 49's, wszystkich kombinacji par z 49 liczb jest 1176. Mam 1176 par. Ale nie zakodowanych standardowo csn (1,2 - 1,3 - 1,4 - 1,5 - 1,6 itd) tylko tak żeby potem wyniki były jak najbardziej "rozproszone". Potem podzieliłem to na 147 alternatyw po 8 dwójek w każdej, wtedy lepiej wszystko widać i łatwiej to obrabiać.

No i z tym się z Tobą zgodzę całkowicie - "1sza bariera do przełamania: jak dokładnie dzielić wyniki "

Cały czas mi to chodzi po głowie - bo wiem, że to jest podstawa. Dla precyzji powiem co ja przez to rozumiem, bo być może mówimy o różnych rzeczach. Lepiej to sprecyzować. Kiedy chodzi o podział wszystkich możliwych wyników, dla przykładu moich 1176 parek (lub 147 alternatyw) to mam na myśli taki podział tej przestrzeni, że trafienia bedą jak najbardziej rozproszone a nie jak w standardowym csn. Pisałem o tym maile z Mariuszem i wiesz co odpisał? Coś ciekawego... tylko jak to wykonać?



Cytat z listu od Mariusza:



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



"Wytłumaczę to dla piątek ,bo to najprostszy model .



jest 24 miliony piatek



I gdyby grazc chcial przeszukiwać taki obszar to program taki do napisania jest bardzo trudny .



Podeszliśmy do sprawy tedy inaczej



przekodowaliśmy te piątki kodem kwadratowym w taki sposób ,że w jakimkolwiek wycinku tej przestrzeni 24 milionów piątek wypada tyle samo tych piątek i to co losowanie .



Gdybyśmy tego przekodowania nie zrobili ale użylibysmy zwykłych kodów csn to w zakresie kodów csn od 1 do 1000 mielibyśmy wypadalność następującą



Np . w losowaniu 5211 wypadło 106 piątek a następnie przez 86 gier nic .



Czyli nnie moglibysmy prognozować nic bo nikt nie jest w stanie przewidzieć kidy wypadnie układ 1,2,3,4,5 czyli csn Nr 1



Po przekodowaniu codziennie wypada w każdej paczce po 100 kodów csn z 24 milionów csnów piątek codziennie tyle samo piątek czyli 0,65 piątki co losowanie .



I wtedy każdy program do piątek staje się banalnie prosty .



Ba mało tego można nawet na kartce papieru to zrobić.



Nam sie udało



I teraz policz



Mamy 24.000 takich paczek po 1000 piątek .



I w każdej z takich paczek model wypadalności jest dokładnie taki sam .

Codziennie w każdej z nich wypada 0,65 piątki .



I cały model wypadalności dokładnie jest taki sam .



Oczywiście to dokąłdnie taki sam to zgrubnie bo może to byc kilka dni w tę lub w tamtą .



NO i właśnie to było podstawa sukcesu .



Bo to prognozowanie jest proste i polega na " własności wleczonej"





Otóż co to znaczy własność wleczona



przykład



mamy paczkę po 1000 piątek Paczkę numer 1 i paczkę numer 2



Model dla obu paczek jest dokłąnie taki sam



Ale w paczce nr 2 ostatnia piątka wypadła w losowaniu nr 4934



A w paczce Nr 1 jeszcze to sie nie stało



No to stanie się za 2 ,3 dni



I tak faktycznie jest



Tak się dzieje



Prognoza jest banalnie prosta



Oczywiście aby zrozumieć sens przekodowania kwadratowego trzeba dokąłdnie znać właściwości kodów csn



kod csn dla piątek to 1,2,3,4,5 kod nr 1



76,77,78,79,80 to kod 24040016"





-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

koniec cytatu





No i chyba to jest to o czym mówimy - odpowiednie ułożenie/zakodowanie możliwych wyników.

Ideałem jest sytuacja jaką on tu opisuje - model wypadania w każdej paczce/alternatywie jest taki sam. W każdej bez wyjątku.

Jeżeli to co pisze Mariusz tutaj jest prawdą, to mówiąc w dużym skrócie - "śpi na pieniądzach".



Ale czym jest "przekodowanie kwadratowe" i na czym ono polega tego juz nie wiem i pewnie to jest jego tajemnica...



No i cytując go - "Prognoza jest wtedy banalnie prosta.."





Wracając jeszcze do współrzędnych.. Kiedy moje dwójki zapisałem w układzie współrzędnych, mówiąc najbardziej obrazowo - tworzymy z tych kombinacji mniej więcej kwadrat, prostokąt no i wartość wiersza jest naszym y (igrekiem) a wartość kolumny x (iksem). Wypisałem wyniki w postaci właśnie współrzędnych ale póki co nic nie zauważyłem. To się po prostu sprowadza do tego, że wynik (współrzędna) na przykład (133,85) jest konkretną parką, dwójką. Układ współrzędnych jest po prostu jednym ze sposobów przedstawienia przestrzeni wszystkich wyników. I wtedy zamiast pisac surowe liczby 22,49, zapisujemy to jako współrzędne np (155, 69). To tylko przykład.

Mnie zawsze interesowąło żeby jakiś układ tworzyć dynamicznie w locie. Nie tak że zawsze parka 22,49 ma kod (155,69) ale że to się zmienia...



FreeMenGen napisz o tych współrzędnych więcej, tylko błagam jak już piszesz to dokończ myśl i nie zadawaj zagadek typu - "no i jaki z tego wniosek wyciągniesz?, czujesz różnicę? i co ci to mówi?, I co ci się nasuwa? itd" Bo każdy może wyciągnąć inny wniosek. Cenię Mariusza, ale jego pytania w stylu który napisałem ... to ręce opadają. Nie chodzi o to, że nie chcę ruszyć swoją głową, to akurat staram się robić jak najlepiej w miarę moich możliwości, tylko chodzi o to, że wnioski, spostrzeżenia mogą być zupełnie różne. Tysiąc osób = tysiąc różnych wniosków. Mi chodzi o to że jak ktoś o czymś pisze, to niech dokończy całą myśl. Nie mówię, żeby podał na talerzu sposób na wygraną, ale jak ktoś mówi o podziale wyników to niech napisze jak on dzieli te wyniki albo chociaż jakąś wskazówkę np - "podziel tak, żeby dwie takie same liczby nie stały w sąsiednich kodach"...coś w tym stylu.



pozdrawiam















2012-02-14 (21:23)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 051
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

FreeMenGen napisał:

-----------------------------------------------------------------

"Przypomnienie: szukacie modelu gry.... LOSOWEJ - słowo to traktujcie jako przedziła obusronnie otwarty ale jednak zawierajacy wiekszość naszych danych. Czyż nie "

-----------------------------------------------------------------



Po co daleko szukać....

To zdanie sprzed kilku minut jest właśnie klasycznym przykładem jak napisać coś tak żeby nie było absolutnie wiadomo o co chodzi autorowi zdania. Możemy się tylko domyślać. I nie chodzi mi tu absolutnie o literówki tylko o sens zdania. Ja zrozumiem to inaczej, kolega X jeszcze inaczej a kolega Y, zupełnie inaczej.

To jest dokładnie to o czym mówiłem w poprzednim poście.

I to jest tez m.in styl Mariusza, niestety...



Nie gniewaj się freeMenGen, nie pisze tego złośliwe w żadnym razie.

Tylko mam może inny styl pisania. Jak już piszę o czymś, to wyjaśniam jak najbardziej łopatologicznie, rozkładając na czynniki pierwsze, tak żeby było zrozumiałe i jasne. A jeśli to nie pomaga to wyjaśniam w inny sposób, i jeszcze inny...itd









2012-02-14 (22:07)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 078
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze jedno - FreeMenGen napisał:



"1sza bariera do przełamania: jak dokładnie dzielic wyniki "



Kolejny przykład takiego zdania. Na początku zrozumiałem, że chodzi o wszystkie możliwe "wyniki", inaczej - wszystkie możliwe zdarzenia jakie mogą wypaść. Ale teraz już nie jestem tego taki pewien... I domyślaj się teraz czy chodzi tu o możliwe zdarzenia czy może jednak o wyniki dotychczasowych losowań które mamy zapisane w bazie, czyli potocznie wyniki.

To taki szczegół ale jakże istotny. Takich "niedomówień" jest mnóstwo w wypowiedziach różnych ludzi i z tego biorą się wszelkie nieporozumienia........



Ech...żeby tak Ci którzy logicznie myślą potrafili jeszcze być konkretni w wyrażaniu tego co chcą wyrazić.....

2012-02-14 (22:18)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 083
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

FreeMenGen, czy Ty możesz napisać jak Ty konkretnie dzielisz wyniki ?

"Geniusz tkwi w prostocie", więc chyba wyjaśnienie tego nie będzie skomplikowane;) Czy to jest jakaś tajemna wiedza, tajemnica?

Zawsze śmieszyła mnie ta otoczka tajemniczości:) Już ktoś o tym pisał -

"coś wiem, ale nie powiem".."jest straszna..naprawdę straszna tajemnica..."...

Taka otoczka zawsze towarzyszy rozmowie, w której jest góru i uczeń...hehe

Lanie wody, konkretów zero. Często tu na forum tak właśnie jest.

Nie odnoszę tego do Ciebie tylko ale co do niektórych osób.
2012-02-14 (22:53)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 106
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czytałem jak gdzieś pisałeś na forum żeby przeczytać temat Charakterystyka maszynki. Czytałem ten temat w zeszłym roku. Michalec twierdzi tam, że losowania mogą być ustawione. On gra na pozycje. Masz podobne zdanie, to jest ustawka? Jak myślisz?
2012-02-14 (22:56)

status buchmacherek
Data rejestracji: 2010-07-09
Ilość postów: 6013

12575
wpis nr 497 107
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=3678
2012-02-15 (11:54)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 223
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak szukam i szukam sobie różnych rzeczy na zielonym forum i znalazłem to:



http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=2548&page=3



FreeMenGen - czy tutaj jest pies pogrzebany?:)



Piszesz w tamtym temacie:



"Moge poptwierdzić jego slowa że system jest spalony, nawet ja mam teraz problemy:( a już w swoich analizach odnajdywałem 2na2 a potem 3na3 ;(

Teraz zasady z lekka się zmieniły. zmodyfikowano delikatnie algorytm. "



Czy cały czas chciałeś nam dać to do zrozumienia?:)

Nie patrzcie na liczby, na odległości ale ... szukajcie schematów i prawidłowości w wynikach wylosowanych przez..........Komputer Prezesa?:) Jednym słowem cały pic w MM opiera się na rozgryzieniu "ustawki"?:)



Jeśli nawet to prawda, to czy wszędzie tak robią, <czytaj oszukują>..?

Ja i tak nie zagram nigdy w MM bo nie mieszkam w Polsce, ale jak rąbią coś np. w 49's i można coś zauważyć.....hmmm.... zastanawia mnie tylko jedno - czy w każdej grze na świecie robią przekręty?





Z tego linku powyżej przeczytajcie cały post RICO 2010-09-08 (08:09)



I słowa : "zasady bardzo proste aż do bólu".















2012-02-16 (00:19)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 497 454
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

moze sie do czego s przyda moj program...hehe przynajmniej aktualizacja wynikow



http://ka.xaa.pl/49sManager/index.php

2012-02-16 (16:01)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 586
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czy ktoś wie jak podzielić 1176 wszystkich kombinacji dwójek-par z 49 liczb, w taki sposób żeby w każdym losowaniu wypadało tyle samo par w każdej paczce? Może nie do końca tyle samo ale np. tak, że po 10-ciu losowaniach w każdej paczce będzie dokłądnie tyle samo tych które wypadły.

Czy jest w ogóle możliwe takie uporządkowanie i podzielenie całej puli dwójek?
2012-02-16 (16:47)

status Molek
Data rejestracji: 2005-12-12
Ilość postów: 4791

1497
wpis nr 497 609
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Może to będzie początek ?

1,2,3,4,5

3,4,5,1,2

5,1,2,3,4

2,3,4,5,1

4,5,1,2,3

Losowane jest jedna liczba z zakresu 1-5

Obojętnie jaką liczbę wylosują, to znajdzie się bez powtórzeń:



w KAŻDEJ kolumnie

w KAŻDYM wierszu

i jeszcze po przekątnych.



Zapiszemy dane na osi X,Y



Np: wylosowano 1



Daje się zauważyć,że owa 1 będzie posiadała rożne współrzędne.

Na początek takie rozważanie .

Być może pójdziesz dalej i coś z tego się "wykluje"

Henryk

2012-02-16 (17:11)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 612
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Henryk, dzięki za wpis. No jest to ciekawe, tylko czy to rozwiąże problem...

Powiedzmy, że zrobię podobnie jak Ty. Ty zrobiłeś przykładowy prostokąt 5x5, jak powyżej.

A ja zrobię układ 42x29 (czyli 1176). Możemy nazwać to układem współrzędnych lub "prostokątem", nazwa nie ma znaczenia.



I teraz co losowanie pada nam dokładnie 15 dwójek z tych 1176.

Czy będziesz w stanie tak ułożyć ten układ 42x29, żeby - dajmy na to - po 20 losowaniach w każdym wierszu lub kolumnie było dokładnie tyle samo trafień?

Nie musi być nawet taki ideał, jak w Twoim przykładzie, że tyle samo trafień jest w każdym wierszu "i" kolumnie, tylko wystarczy nam w każdym wierszu "Lub" kolumnie. Wystarczyłoby spełnić chociaż taki warunek.



Jeszcze dla przykładu powiem tak:



Powiedzmy, że mamy 20 losowań. Po 17 losowaniach widzę, że w kolumnach od 1 do 30 jest po 5 trafień, a w kolumnach od 31 do 42 są po 4 trafienia.

I wtedy wiedząc, że w 20 losowaniu w każdej kolumnie będzie po tyle samo trafień gram na kolumny 31-42, które dążą do do 5-tego trafienia.

To tylko przykład.















2012-02-16 (17:30)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 618
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aha...no i oczywiście każda z 1176 dwójek jest jedna jedyna. Oczywiście nie może być powtórek jak w Twoim przykładzie.....chyba, że Twój pomysł polega na tym, że tworzymy kwadrat o bokach 1176x1176. W każdym wierszu jest dokładnie 1176 dwójek. Ale w każdym z tych wierszy te 1176 dwójek zapisanych jest w odpowiedniej (różnej) kolejności, odpowiednim algorytmem...no to wtedy kto wie co ciekawego może z tego wyjść....
2012-02-16 (17:42)

status Molek
Data rejestracji: 2005-12-12
Ilość postów: 4791

1497
wpis nr 497 624
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A może 49 kolumn i 48 wierszy

W pierwszej kolumnie Pary z Liczbą 1

W drugiej kolumnie Pary z Liczbą 2

itd.

W każdej kolumnie będzie 48 Par.

I tak np: Para 1 48 będzie pod(1,48) oraz (48,1)

Podsuwam tylko pomysł,być może coś z tym zrobisz.

Henryk

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina