Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Pytanie o model gry losowej (rozmowa MARIUSZ - GHOST)

2012-02-14 (14:04)

status sindbad
Data rejestracji: 2008-10-13
Ilość postów: 20462

3794
wpis nr 496 897
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A co to takiego ten model gry losowej.

Powtórzę - model gry losowej.

2012-02-14 (14:17)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 900
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jak widać WYBÓR DOWOLNEJ DWUNASTKI dał zysk minimum 1-stawka

od razu w pierwszym kolejnym ciągnieniu ,a wcześniej napisałem

że każda 12-tka ,niezależnie czy jest ich 4 czy 500 ,wchodzi do kolejnych

12-ciągnień od momentu obliczeń .



I nie ma tu jakiś domysłów czy domniemań ,to {INFORMACJA},

na bazie analizy 8000 zdarzeń ,na przestrzeni 12-lat 49,s.

2012-02-14 (14:19)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 901
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

no właśnie ,co to takiego ,słusznie pytasz Sindbadzie



ale kto nam odpowie ?
2012-02-14 (14:34)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 908
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

a znasz to Sindbad



Paradoks fryzjera



W pewnym mieście jest fryzjer, który goli wszystkich mężczyzn, którzy nie golą się sami, natomiast nie goli tych mężczyzn, którzy golą się sami. Czy ów fryzjer goli się sam? Jeśli goli się sam, to nie może golić się sam, a jeśli należy do mężczyzn, którzy nie golą się sami, to goli się sam!
2012-02-14 (14:45)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 909
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam FreeMenGen



Dziękuję za wpis w tym temacie. Przyznaję Ci rację, tak niestety jest, że ten temat jest masłem maślanym.

Ale tak to już jest że czasem trzeba przejść przez masło maślane, żeby ktoś kto myśli inaczej niż inni (może Ty Jesteś taka osobą) w końcu przerwał

ten zaklęty krąg i pokazał innym nowy kierunek. Zgadzam się z Tobą absolutnie, już pisałem o tym kilkanaście postów wcześniej - dlaczego my

zajmujemy się ciągle liczbami?? Napisałem wtedy, że już lepiej się chyba zająć nie samymi liczbami tylko czasami oczekiwań na jakies zdarzenia.



Choć i tego nie jestem pewien czy jest to właściwy kierunek.



FreeMenGen napisałeś tak:

"A Ja zapytam: Dlaczego zastanawiacie się nad liczbami (jako wynikami) skoro same słowo "MODEL" (zawiera w sobie schemat działania, skutkiem



czego są wyniki!)

Nie wyciągacie wniosków z badań! A jeżeli już to są błędne: Bo co mnie obchodzi ILE DNI (ew losowań) TEMU PADŁA dana liczba?

Proszę Mi wytłumaczyć, śmiało. "



No właśnie. I tutaj jest mały problem. Wiem o co Ci chodzi. O to żeby nie zajmować się liczbami. Ale powiedz jak inaczej sprawdzić zasadę działania

tego mechanizmu/schematu/modelu jeśli nie poprzez obserwacje wyników, czyli po prostu liczb, kodów csn itd? Jeżeli ja obserwuję jakąś liczbę to nie

obserwuję jej dla niej samej tylko zawsze szukam z czym jej wypadnięcie może być powiązane. Tak naprawdę to ciągle patrze na czasy oczekiwania

a nie na same liczby. Ale żeby te czasy oczekiwania policzyć trzeba najpierw mieć liczby/kody-csn/wyniki jakie wypadły. FreeMenGen bardzo chętnie

posłucham jaki masz pomysł w tej sprawie.

Bo właśnie tego nam tu brakuje. Powiedz - czy masz jakiś sposób żeby sprawdzić zasadę działania modelu/schematu nie patrząc na wyniki, liczby,

czasy oczekiwania pomiędzy nimi? Jeśli masz to pisz śmiało. Chodzi mi właśnie o inne spojrzenie, nowe myślenie.

Co do Mariusza, powiem tak. Cenie go bo wniósł nowe rzeczy do tego forum o których nikt wcześniej za bardzo nie myślał (choćby kody csn i badanie

przestrzeni możliwych wyników poprze te kody). Ale moim zdaniem on ma jakby perfekcyjny dar tłumaczenia tak żeby nic nie zrozumieć. Pisałem z

nim tez maile i tylko się w tym utwierdzam. Tłumaczenie to polega na zagadkach, na nieustannych zagadkach. Nikt nie mówi żeby zdradzać swój

sposób na grę, ale dać jakieś rozsądne wskazówki. Naprawdę rozsądne, uzasadnione.



Próbowałem robić to o czym jest w pierwszym poście w tym temacie. Baza sztuczna i rzeczywista. I nie tylko ja to robiłem, bo gdzieś tu jest temat tez

o tym i inni tez to robili. I wnioski są takie, że baza prawdziwych wyników nigdy nie będzie częścią bazy sztucznej, chyba że wykonamy miliardy

losowań generowanych, to może kiedyś jakimś cudem czasy oczekiwania się pokryją.



Mariusz pisze tak:



"Zapewniam cie , ze jak by nie losował to model wypadania i czasów oczekiwania jest jeden

Zmieniają się tylko kody piątek"



Pytałem go to to w mailu ale nie odpowiedział mi na ten temat.



Czytam to zdanie i czytam i zastanawiam się czy on chce z nas zrobić osła, czy to ja jestem tym osłem, który nic nie rozumie.

Mogę byc osłem i nawet baranem - ale niech mnie ktoś w końcu oświeci, to będę przynajmniej oświeconym osłem;)

Bo jeśli czytam zdanie "Zapewniam cie , ze jak byś nie losował to model wypadania i czasów oczekiwania jest jeden",

to co to znaczy że model czasów oczekiwania jest jeden? Że jest JEDEN. Nie dwa, nie czterdzieści sześć, nie dziewięćdziesiąt osiem modeli, tylko

JEDEN, tak czy nie?. Więc skoro jest jeden, to jak stworzę sobie taki model na generatorze i potem stworzę kolejny model i kolejny i jeszcze

kolejny....to wszystkie one muszą być takie same (zgodnie z teorią Mariusza), bo model wypadania jest JEDEN. Nie dwa ani trzy.

Czyli w każdym z nich znajdę te same czasy oczekiwania idące po sobie kolejno, tak? Kody będą inne, z tym się mogę zgodzić, z tym nie ma

problemu. Ale niech ktoś mi pokaże że czasy oczekiwania będą takie same to będę mówił do niego Mistrzu. Mówiąc "czasy oczekiwania będą takie

same", mam na myśli np coś takiego: w bazie rzeczywistej jest ciąg czasów oczekiwania 355,134,311,239,201,99,65,199,153,327.....to w bazie

generowanej znajdę dokładnie taki sam ciąg 355,134,311,239,201,99,65,199,153,327.

Czy o to chodziło Mariuszowi? Bo jeśli nie o to niech się ktoś zlituje i mnie oświeci. Co to znaczy wg Was że "model czasów oczekiwania jest

jeden"? Bo przecież chyba nie chodzi mu o to że czasy oczekiwania będą takie same ale "rozrzucone" gdziekolwiek? Owszem w bazie generowanej

znajdę czas oczekiwania np. 355 i w bazie rzeczywistej też znajdę taki czas 355....ale co mi z tego przyjdzie? Czy coś przewidzę dzięki temu?

Dziś zrobiłem doświadczenie z kulami autorstwa karamby. Nie na generatorze tylko w realu, fizycznymi kulkami.

Wyniki wkleję tu później. Karamba mówił że jeśli niczego się nie zauważy to nie mamy szans i lepiej dać sobie spokój.

Patrzyłem wstępnie i na razie nic nie widzę. No właśnie. Patrzeć a patrzeć to czasem dwie różne rzeczy.

Żeby tak wiedzieć NA CO trzeba patrzeć i zwrócić uwagę...ale tego nikt Ci nigdy nie powie. Ani Mariusz, ani Karamba.

Ostatnie autobusy, flary itd....no i co z tego wszystkiego jest?



FreeMenGen jeśli potrafisz to proszę oświeć mnie jak patrzeć żeby coś zobaczyć.

Jak nie patrzeć na liczby/wyniki/czasy oczekiwań? Jak wyrwać się z tego kręgu o którym pisałeś:



"- dane liczby wystąpiły wtedy i wtedy

- pytanie dlaczego tak jest?

- sprawdzę raz jeszcze....

- o... chyba coś mam...

- nie to nie to sprawdzę inną opcje...

- w innym przypadku dziąła to inaczej...

- pytanie dlaczego tak jest???

- itd.... "





Na co patrzeć?????



2012-02-14 (14:59)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 920
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Leo, czy dobrze rozumiem..Twoje założenie najkrócej jest takie:

Jeżeli znajdę dwunastkę w której nie było min 2/12 w ciągu ostatnich 29 losowań to wkrótce (w ciągu kilku losowań) będzie te 2/12?

Tylko właśnie.... problem jest taki, że tu nie ma mowy o żadnych "wkrótce".

Nie możliwości żadnej progresji. Jeżeli minęło 29 losowań bez min 2/12, to dokładnie w 30-stym losowaniu gram i muszę trafić za pierwszym razem.

Tak czy nie?



Rozumiem, że gra polega na wysłaniu 66 zakładów (kombinacja dwójek z dwunastu) w jednym losowaniu (konkretnie 30-stym). W każdym zakładzie skreślamy parę? Wygrywamy 67 jednostek, czyli jedna jesteśmy na czysto tak? Coś czarno to widzę....
2012-02-14 (15:10)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 922
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie Arkady ,tak nie ,

to tylko wskazówka ,że wśród takiego zbioru o tak znacznym ....niespotkaniu się ze sobą dwóch liczb a zapis obejmuje 12-liczb ,

może wystąpić to spotkanie ..... i tak jest zawsze



masz przykład dla 6z49 czyli LOTTO ,zupełnie losowo wpisałem cofnięcie obliczeń o 100-losowań ,aby z ciekawości zobaczyć taką mapę ,

co było przed i co po obliczeniach .



2012-02-14 (15:26)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 927
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Leo, sorry wklejasz tu te screeny ale nie za wiele z nich rozumiem. Widzę po lewo dwanaście liczb, na pomarańczowo zakreślone są trafione. Dalej na prawo jest kolumna ONT, to rozumiem, to jest czas oczekiwania na 2/12. Dalej te różowe i czerwone to jest ta suma pomarańczowych z tych dwunastu. A dalej? Dwójki, jedynki i zera...niezakolorowane..i na końcu znowu zakolorowane. Aha chyba już kumam, Ty masz to zrobione tak, że kolejne losowania idą od lewej do prawej strony arkusza, dobrze widzę? I te zakolorowane na końcu mają nam pokazać jak po pierwszej wypadniętej 2/12 idą dalej wypadnięcia, tak?



Jeśli tak to działa, to zauważ że nie zawsze po tym jak nastąpi zdarzenie 2/12 jest zaraz następne 2/12 lub większe. Czasami są nadal jedno lub dwa losowania z trafieniem 1/12. Co będzie jak wtedy akurat zagramy? 2x66=132 jednostki w plecy. Chyba że mamy szczęście i grając dalej będzie naprawdę dużo trafień które wyrównają lub przewyższa koszty dotychczas włożone..
2012-02-14 (15:44)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 935
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

FreeMenGen, jeszcze jedno... Napisałeś:



"Szukajcie podobnych schematów, wyciągnięte wnioski z miejsca zaadaptujecie do dalszych wyników.

Jeżeli znajdę schemat (model) to mogę w ciemno, z zamkniętymi oczami typowac liczby. I to czy liczba "



Co masz na myśli mówiąc - "szukajcie podobnych schematów", wyjaśnij to, rozwiń. Rozumiem, że nie patrzysz wcale na liczby, jak odległości między nimi i czy wypadły dzień temu czy tysiąc dni temu. To na co Ty patrzysz, bo nie mam pojęcia??
2012-02-14 (15:46)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 936
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

arkady202 > powyżej był przykład dla Lotto czyli Dużego Lotka



Ty zmierzasz do tego aby zagrać ,i mieć pewność że

wyjdziesz na plus ,

a ja Ci napiszę że takiej pewności nie będziesz miał >>> [chyba]nigdy,

nawet jeśli masz 100 kolejnych gier na plus ,czy nawet 300 ,to

jeśli grasz progresją, i tylko na 1z3 liczb ,to wyłożysz się w którymś momencie na grze na progu powyżej 5-go ,co skonsumuje całkowicie dotychczasowy zysk.



Tak jest..... i Ty o tym wiesz ,a ja to potwierdzam.



Tylko znaczna wygrana daje cokolwiek ,

i tak na marginesie ,[chyba] należy

długo ,aczkolwiek niewiele tracić,niż ciułać progresją niskie sumy ,do momentu aż stracisz wszystko.



[Chyba],napisałem ,bo nie jestem alfą ani omegą ,tylko takim samym poszukiwaczem jak Ty ,tylko tyle, że szukam algorytmu , który byłby

......najbardziej efektywny .

2012-02-14 (15:48)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 938
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

po lewej od zer i jedynek to trafienia które weszły po prognozie
2012-02-14 (15:59)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 943
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rozumiem Leo, tylko po co robić aż takie kombinacje, szukać dwunastek z niewypadniętymi 2/12?

Ja kiedyś grałem tylko na trzy liczby, single. Jeśli w jakiejś grupie trzech liczb nie było długo trafienia przynajmniej jednej liczby aż w końcu padła, to potem było spore prawdopodobieństwo że trafienie się powtórzy znowu za 2-3 losowania. To jest dokładnie to samo co Ty robisz, tylko w małej skali.

Ja robiłem tak, że czekałem aż jakaś trójka ma dużą przerwę, potem ma trafienie, np jedną liczbę...potem ma znowu dość długa przerwę i znowu trafienie...potem możemy zacząć grac...albo czekać dalej i liczyć że będzie kolejna długa przerwa, choć jest mało prawdopodobna. Ale jeśli znowu wystąpi taka długa przerwa to już za kolejnym razem mamy naprawdę duże prawdopodobieństwo, że po wypadnięciu - kolejne trafienie będzie bardzo szybko. I że nie będzie już czwartej długiej przerwy.... Ale haczyk jest taki że rzadko, bo rzadko - ale czasem zdarzy się i czwarta taka długa przerwa z kolei..a nawet piata ...i leżymy.



Tym sposobem gram właśnie w ruletkę, ryzyko jest ale jak się ma wyczucie to można być do przodu. Gram tylko i wyłącznie na Auto ruletkę, czyli automatyczną. Gdy rzuca krupierka to juz wygląda to inaczej i te czasy oczekiwan sa inne.
2012-02-14 (16:22)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 496 956
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wszyscy wiemy,że posty Mariusza były pisane "językiem Nostradamusa" i trudno było coś z nich zrozumieć. Ja wpis o ciągach czasów oczekiwania zinterpretowałem nieco inaczej. Zrozumiałem je tak ,że jeżeli jakaś piątka "A"wypadła w danym losowaniu, to jakaś inna piątka "B" NA PEWNO wypadnie w ciągu iluś tam losowań po wypadnięciu piątki "A".
2012-02-14 (16:49)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 964
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

arkady202 > to co napisałeś jako ostatni post , to jest jeden z najbardziej

skutecznych sposobów , o ile wiesz jaki układ 3-liczb wybrać,

bardzo rzadko zdarza się próg powyżej 5-go ,....ale niestety się zdarza.

Średnio co 160~200 wejść do gry .

Bo my nie wiemy dlaczego te 3 liczby nie grają , a domysłów jest może,

ale jeśli już drgną , to zazwyczaj jeszcze drgają na przemian czas jakiś .

--------------------

A dlaczego 12-tki , bo jest ich niewiele ,....tych ostatnich ,i lepiej widać

na histogramie rozkład trafień ,bo histogram jest niewielkich rozmiarów.

2012-02-14 (17:23)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 969
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tylko z Ciekawości prognoza szybka dla KENO

bo kilka losowań minie i sprawdimy trafienia ,o ile będą

2012-02-14 (17:49)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 496 977
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No właśnie Kleszek, bądź tu mądry i zgaduj co będzie po czym

Zgodzę się z tym, że dwie osoby mogą patrzeć na jedną rzecz i jeden zauważy coś czego drugi nie widzi. Ale wydaje się to troche podejrzane, że np. tylko Mariusz i Karamba "coś" widzą a kilka tysięcy osób nie widzi tego czegoś.

Faktycznie jest to możliwe, ale zawsze na te tysiąc osób trafi się ktoś kto też coś zauważy. Ja podobnie jak Mariusz nie badam jak wypadaja liczby, tylko kody csn. Ale to jak na razie też mnie do niczego nie zaprowadziło.



----------------------------------------------------------------------------------------





Leo, no właśnie żeby tak wiedzieć które to 3 liczby będą;)...

Ja rysuję zawsze wykres słupkowy, czy to w ruletce czy w totku.

I się tym kieruję...



---------------------------------------------------------------------------------



A jeszcze do modeli wracając.... Mariusz mówi że model robi się po to aby m.in. znać max czasy oczekiwań np. na ostatnia piątkę czy inne zdarzenie.

OK, powiedzmy, że chcemy wiedzieć jaki jest max czas oczekiwania na zdarzenia "A" (dajmy na to na piątkę w ML). Robimy model zawierający bardzo dużo losowań, np. 100.000.000 (sto milionów). Po sprawdzeniu tego modelu znamy juz na 100% max czas oczekiwania na ostatnia piątkę.

I wiemy, że na pewno nigdy się nie zdarzy, że przekroczy on jakąs wartość x.

I teraz co> Będziemy polować na takie zdarzenie? Powiedzmy, że max czas oczekiwania w tym modelu był dla przykładu 7000 losowań. Ale my przeglądając baze rzeczywistą widzimy że ostatnia piątka wypada juz po 5000 - 6000 losowań. Jeżeli byłaby sytuacja że jakaś piątka nie wypadła 6990 losowań, to byłoby idealnie, wchodzimy do gry i wiemy że wygramy na pewno, bo nie przekroczy 7000. A co jeśli te ostatnie kończa się wcześniej, na 5000 losowań? Mariusz pisął o flarach itd...ale to nic nie daje.

On definiuje flarę jako czas pomiędzy przedostatnią i ostatnia wypadniętą. Żeby tak ten czas był mniej więcej taki sam...ale tak nie jest. Np jeżeli byśmy wiedzieli że pomiędzy przedostatnia a ostatnia może być max 500 losowań, to byłoby super. Ale te rozbieżności będą różne, większe..mniejsze...



Pewnie w tym modelu tez można by sprawdzić jaki jest max czas miedzy przedostatnią a ostatnią....ale z kolei znowu znajdziemy maksymalny....a okaże się że w bazie rzeczywistej będa krótsze...ale może zdarzyć się że maxtez będzie. Pytanie jest zawsze to samo - Kiedy wejśc do gry.

Akurat z jednym się zgadzam z Mariuszem - my wiemy na 100% jakie liczby wypadna tylko nie wiemy - Kiedy. I intuicja mówi mi żeby zajmować się właśnie nie samymi liczbami, tylko tymi czasami oczekiwań, w nich szukac schematów...ale i tak to nie jest łatwe.









2012-02-14 (18:15)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 984
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

na razie tylko podsumowanie tej prognozy szybkiej dla Keno,

nie ma fajerwerków ,jest przyrost trafień tak jak podejrzewałem

2012-02-14 (18:22)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 985
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

arkady202> to Cię pewnie zdziwi ,zamiast wykresu weź metr albo mniej

i ..tnij ,

a potem stosuj się do tych.. zasad o których pisałeś.
2012-02-14 (18:27)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 496 986
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

spróbujemy jeszcze raz dla Keno

2012-02-14 (19:46)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 497 003
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak jak mówiłem dziś zrobiłem doświadczenie karamby. 10 kul oznakowałem tak, że 7 było czerwonych a 3 białe. No i zacząłem losować.

Oczywiście w warunkach domowych ale jak najbardziej losowo. Każde losowanie (czyt. mieszanie ręką w blaszanym garnku:-) ) trwało między 10-15



sekund lub dłużej. Wyciągałem po 4 kule dwiema rękami po dwie sztuki..... i dopiero po 88 losowaniach udało się wylosować układ: 3 białe i 1



czerwona.





Dla przypomnienia tu jest wpis karamby:



"Masz w bębnie 10 kul. 7 jest czerwonych i trzy białe.

Wciągaj z bebna tylko 4 kule. Rób to tak dlugo az trafi sie Tobie ze tylko jedna bedzie czerwona i trzy biale. Zapisuj ciąg tych zdarzen na kartce.

A potem sie patrz na to tak dlugo jak tylko mozesz. Powtórz to samo i patrz sie dalej. Jesli nic nie zauwazysz to nie ma ratunku i pomocy dla Ciebie.

Zostan typerem....."







Legenda:



B - kula biała

C - kula czerwona





Oto historia losowań:



1 C C C B

2 C C C B

3 C C C B

4 C C B B

5 C C C B

6 C C C C

7 C C C B

8 C C C C

9 C C C B

10 C C C C

11 C C B B

12 C C C B

13 C C B B

14 C C C C

15 C C C B

16 C C C B

17 C C B B

18 C C B B

19 C C C C

20 C C C B

21 C C C B

22 C C C B

23 C C C C

24 C C C B

25 C C B B

26 C C C B

27 C C B B

28 C C C B

29 C C B B

30 C C C B

31 C C B B

32 C C C B

33 C C C B

34 C C C C

35 C C B B

36 C C C B

37 C C C C

38 C C C C

39 C C C B

40 C C C B

41 C C C B

42 C C B B

43 C C C B

44 C C B B

45 C C C C

46 C C B B

47 C C C B

48 C C C B

49 C C C B

50 C C B B

51 C C C B

52 C C B B

53 C C C C

54 C C B B

55 C C C C

56 C C C B

57 C C B B

58 C C B B

59 C C B B

60 C C C B

61 C C B B

62 C C B B

63 C C C C

64 C C C B

65 C C C B

66 C C C C

67 C C C B

68 C C C C

69 C C B B

70 C C B B

71 C C C C

72 C C C B

73 C C B B

74 C C C B

75 C C C B

76 C C C B

77 C C C C

78 C C B B

79 C C B B

80 C C B B

81 C C C B

82 C C C B

83 C C B B

84 C C C B

85 C C C B

86 C C C B

87 C C C B

88 C B B B







Oczywiście wszystkie mozliwe kombinacje można sobie zakodować żeby było czytelniej. Wszystkich możliwych układów jest cztery sztuki. Są to:



1. C C C C

2. C C C B

3. C C B B

4. C B B B



Po zakodowaniu kolejne losowania będą wyglądały tak:



2

2

2

3

2

1

2

1

2

1

3

2

3

1

2

2

3

3

1

2

2

2

1

2

3

2

3

2

3

2

3

2

2

1

3

2

1

1

2

2

2

3

2

3

1

3

2

2

2

3

2

3

1

3

1

2

3

3

3

2

3

3

1

2

2

1

2

1

3

3

1

2

3

2

2

2

1

3

3

3

2

2

3

2

2

2

2

4



Nie przyglądałem się temu na razie jakoś szczególnie. W każdym razie kiedy już wylosowałem ten układ 3B i 1C, to postanowiłem losować dalej.

Można to traktować jako kontynuację gry albo po prostu jak nową grę. Zależy jak się przyjmie. I okazało się że następnym razem ten układ wypadł już



po 17-stu losowaniach od wypadnięcia poprzedniego. Gdyby patrzeć na całość jak na jeden ciąg to układ wypadł najpierw w losowaniu 88 a potem w



losowaniu 105. Nie ma tu nic nadzwyczajnego, można się było tego spodziewać że drugim razem nie będę musiał czekać znowu aż 88 losowań.



Jak się losuje ręcznie to człowiekowi przychodzą do głowy różne pytania jakich by się sam nie spodziewał że może sobie zadać.

Wyniki zapisywałem sobie na kartce i już było po wszystkim spojrzałem na te 88 losowań i zaczęly mi przychodzić do głowy dziwne pytania...

Powiedzmy, że eksperyment przeprowadzałem tylko do 85 losowania i potem przerwałem. Ten układ 3B i 1C jeszcze nie wypadł. Ale mimo to



przerwałem eksperyment i wyszedłem z pokoju. Ale za to do pokoju weszła moja żona. I ona losowała dalej...No i teraz pytanie - czy historia się



potoczy tak, że w 88 losowaniu ona wyciągnie nasz pożądany układ kul??



Wiem, że to wszystko pewnie dziwnie i śmiesznie brzmi, ale przecież kulki nie maja żadnej pamięci.



Logika mówi, że powinno tak właśnie być, że ona wyciagnie ten układ już w ciągu 3 losowań (od 86 do 88).



I teraz wnioski: Ja musiałem losować aż 85 losowań..ale i tak nie udało mi się "wygrać". A żona siada i już po 3 losowaniach wygrywa:)



Zawsze trapił mnie ten problem. Już kiedyś zakładałem taki temat : "Czas, kolejność w zdarzeniach losowych - jakie maja znaczenie"

Jak ktoś ma ochotę to niech znajdzie na forum multipasko i poczyta.



Wracając do kul - zaczęło mnie zastanawiać jak zrobić tak aby przybliżyc się do wygranej a nie czekać ponad 80 losowań.

Mówię raz jeszcze - to brzmi śmiesznie bo kule nie maja pamięci ale coś musi w tym być, może jakoś inaczej to trzeba nazwać.



Jestem ciekaw - jeśli ktoś by losował np 100 razy danym zestawem kul i przerwał losowania i potem ja siadam i zaczynam losować, to też będę czekał tak długi czas? Czy raczej szczęśliwy układ trafi się bardzo szybko....jak mojej żonie z tego przykładu który podałem.



Spójrzmy do góry - na historię losowań. jakby tak wejść w losowaniu np 85, to za 3 losowania wygrywamy.

Ale wydaje mi się, że pojmuje to w niewłaściwy sposób chyba...

Pewnie to jest tak, ze trzeba wykonać x losowań żeby dany układ wypadł. My zapisujemy całą historię chronologicznie a może to nie ma znaczenia.

W historii widzimy że układ 3B i 1C wypadł na końcu. Na końcu bo ja go tak zapisałem. A mógł wypaść np. w losowaniu 50-tym i jeśli kontynuowałbym grę dalej aż np do 100 losowania, to tak czy siak mogę powiedzieć, że układ wypadł jeden raz. Nieważne czy w 88 czy w 50 losowaniu.

Można by powiedzieć np. że to jest taki dla nas mini model - wiem że w ciągu 100 losowań układ wypadnie przynajmniej raz na 100%.

Czy mając tą wiedzę wygramy? Niekoniecznie....układ wypadnie na 100% jeden raz, ale czy będzie to w 12-stym czy w 97-mym losowaniu - tego nie wiemy. A w grze w totka z konkretnymi wypłatami za dane trafienia to juz jednak ma znaczenie i to duże. Wyjątkiem może być - jak pisałem kilka postów wyżej - taka sytuacja, że jest np 95 losowanie i nadal układ nie wypadł, no to wchodzimy do gry ze 100% pewnością wygranej, bo bo wiemy że do 100 losowań wypadnie na pewno...



Jak ktoś zauważy coś "tajemniczego, niesamowitego, nieprzeciętnego":) albo....zwykłego i oczywistego czego nikt inny nie zauważył w historii losowan kul - to niech śmiało wali i pisze.



To co ja zauważyłem - nic szczególnego - to fakt że zanim wypadł układ 3B i 1C (czyli numer 4) to przed nim wypadł cztery razy pod rząd układ numer 2. A on wcześniej nigdy nie wypadł cztery razy pod rząd jak widać w historii. No i co? Teraz mam sądzić że to mój znacznik, flara? Że jak kolejnym razem zobaczę 4 razy pod rząd numer 2 to za piątym będzie numer 4 (układ 3B i 1C)? Moim zdaniem g.... prawda.

I tu chciałbym wiedzieć jak to widzi FreeMenGen....



Tak w ogóle to przed tym drugim wypadnietym układem (105 losowanie) nie zdarzyły się 4 dwójki pod rząd, tylko zupełnie inne układy.



No i gdzie tu szukać punktu zaczepienia...?? jeśli nie w liczbach i w czasach oczekiwania to naprawdę nie wiem gdzie...











| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina