Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Całkowicie nowe forum multipasko !!

2011-12-17 (14:35)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 481 006
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko wie doskonale , na jakich zasadach działają inne fora internetowe.

To forum jest proste, ale brakuje kilku rzeczy.

Przede wszystkim:

- możliwość edycji ( może być czasowa by uniknąć głupich sytuacji )

- możliwość wysyłania wiadomość prywatnych do użytkowników

- dobra wyszukiwarka + wyszukiwarka w trakcie zakładania nowego tematu

pod tytułem "XXXX"

- forum podzielone na działy/s***ora ( dla piaskownicy może być hyde park )

- można oczywiście również utworzyć dział zamknięty VIP



I wiele wiele innych rzeczy, o których Pasko na pewno myślał.

Na pewnym forum natknąłem się na taki lakoniczny wpis pouczający, dość zabawny swoją drogą :



=============================================

"Sylaaa, to jest forum. Forum to takie miejsce, gdzie ludzie wymieniają opinie na różne tematy. Żeby się te opinie nie mieszały, to wymyślono wątki.



Wątek to takie miejsce, gdzie dyskutuje się na określony na początku temat. Ludzie, którzy piszą w takim wątku rzeczy niezwiązane z tematem zachowują się niegrzecznie. Istnieją też inne wątki, z których można wybierać ten właściwy, a w razie konieczności można nawet utworzyć nowy.



Żeby zaś wątki się nie mieszały, utworzono działy. Działy są tematyczne i zawierają wątki podpadające pod odpowiednią kategorię.



A teraz idź tam: http://... i nie grzesz więcej."

=============================================



No i przede wszystkim nowy regulamin. Bo do tego to mało kto się stosuje.

Nowy miałem na myśli, działający na co dzień.
2011-12-17 (15:07)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 013
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Bardzo mi sie podoba pomysl Kurki.



Na ile jest mozliwe utworzenie takiego separowanego od "piaskownicy" dodatkowego forum, na to pytanie moze nam odpowiedziec jedynie PASKO.



Powiem tylko tyle, ze jak dotad to forum bylo jedynym miejscem na ktorym mozna bylo wymienic sie pomyslami lub podyskutowac o alternatywnym traktowaniu losu.



Od dluzszego w ogole sie to nie zdarza z jednej prostej przyczyny - zawsze znajdzie sie jakis burak ktory od razu zada kwitow z potwierdzona wygrana albo poprzez najzwyklejsza arogancje zarowno mlodych jak i starych za wszelka cene usilujacych zdeprecjonowac nowe pomysly.



A przeciez nie zawsze chodzi o to lub nie zawsze mamy mozliwosc przedstawiac kwity. Bardzo czesto przeciez chodzi o to zeby podzielic sie swoimi spostrzezeniami lub sprowokowac dyskusje ktora pozwoli spojrzec na interesujace zagadnienia w odmienny sposob. Wyjsc z impasu.



Nie jest to jednak mozliwe jesli byle stary cap zaczyna dyskusje od (tutaj zacytuje ) : "... przeciez to sa podstawy podstaw...".



Uwazam jednak mimo wszystko ze dobrze by bylo gdyby PASKO sprobowal utworzyc jakas mala nisze dla tych ktorzy nie tyle chca sprawdzac i byc sprawdzanymi w typowaniu, ile chcieliby wylacznie podyskutowac nad nowymi teoriami i pomyslami z innymi. Poza tym co tu duzo mowic takie miejsce musi miec charakter ekskulzywnego klubu na ktorego czlonkowstwo trzeba by sobie zasluzyc. Tu w pelni popieram pomysl Kurki.

Nie moze byc takiej sytuacji w ktorej byle "pustak" bedzie w stanie zniechecic do aktywnosci kogos kto szuka rzeczowej i ustawionej na odpowiednim poziomie dyskusji. Prowadzacy watek musi miec z definicji mozliwosc ograniczania dostepu do swojego tematu. To jest koniecznosc.



Napewno byloby to jedyne takie miejsce w polskiej sieci, a kto wie czy nie w europejskiej.



KURKA -

Do tej pory nie jestem pewien czy ostatnio w naszej wymianie zdan nie probowalas mnie obrazic, dlatego pozwolilem sobie poprzec Twoj pomysl wbrew mojej deklaracji o milczeniu, bo bycmoze PASKO bedzie mogl go zrealizowac. Jesli pozwolisz na mala sugestie, to lepiej bylo by zebys w czasie "tych" dni unikala publicznej aktywnosci.



Pozdrawiam wszystkich



TJ_GUMIS

2011-12-17 (15:41)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 481 020
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

zatem musi być chyba obecny jakiś moderator wpisów "cenzura" jednym słowem - który swoim wielkim umysłem oceni czy wpis schizofreniczny typu Grzegorza umieścić w dziale hyde park, czy vip park, czy wogole nie umiescic, albo dac jakis ban dla kogos kto sie wymadrza typu...to podstawy podstaw. albo ktos sie dostosuje do pewnego charakteru i poziomnu kultury na forum albo niech wypie.... proste myslenie czarno białe. w zyciu spotkalem wiele osob, niektore maja zbyt betonową psychike i trudno z takimi funkcjonowac - ale niekiedy maja istotne rzeczy do powiedzenia, sa tacy ktorzy duzo mowia - nie zawsze potrzebnie...caly w tym ambaras ze nie da sie odsiac tych potrzebnych od nie potrzebnych, bo z jakiegos wzgledu ci i drudzy wchodza na takie forum, szukaja czegos na nim, zostawiaja swoje wypowiedzi...bo stanowi to ich hobby czy temat zainteresowan i nie mozna ograniczyc im dostepu do informacji ... inaczej nowe forum multipasko nie ma sensu robic. chyba ze wylacznie z techicznego i wizualnego punktu widzenia np: edycja, usuwanie wlasnych postow, szukajka, działy : programy, teorie, metody , pogadanki, dzial z wlasnymi typami itp
2011-12-17 (18:50)

status slavo
Data rejestracji: 2009-10-08
Ilość postów: 3640

12180
wpis nr 481 059
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



tj_gumis do dziś nie wiesz,czy Kurka próbowała Cię obrazić ? Ja Ci powiem dlaczego nie wiesz...

Bo Kurka, to nie Palikot, ani nawet nie Niesiołowski. Ona jak obraża, to robi to i.n.t.e.l.i.g.e.n.t.n.i.e - a nie jak jakiś tam chamek z wioski...
2011-12-17 (19:12)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 063
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

slavo



Kto cie prosil o zabranie glosu ?

Ten watek nie jest poswiecony ani Kurce ani mojej z nia ostatniej dyskusji wiec nie rob gosciu s.y.f.u. Jak nie masz co robic z czasem to znajdz sobie temat na ktory mozesz cos sensownego powiedziec.



Nigdy nie mialem i nie bede mial z toba do czynienia wiec wiec nie wp....dalaj swoich trzech groszy skoro nikt cie o to nie prosil. Poza tym skoro chcesz uchodzic za kurkoznawce to powinienes dobrze wiedziec ze akurat Kurka doskonale sobie radzi bez pomocy pdobnych dobie du.....powlazow.



2011-12-17 (19:19)

status slavo
Data rejestracji: 2009-10-08
Ilość postów: 3640

12180
wpis nr 481 065
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



..... a tak właśnie wygląda chamek z wioski
2011-12-17 (19:30)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 067
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie gosciu



Tak wlasnie wyglada bezwzgledny stosunek do goloslowia.

To forum rozwalaja albo ci ktorym sie wydaje ze cos wiedza, albo podobni tobie ktorzy nie maja o niczym pojecia, ale za wszelka cene musza sie odezwac.
2011-12-17 (19:37)

status slavo
Data rejestracji: 2009-10-08
Ilość postów: 3640

12180
wpis nr 481 068
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



A Ty czytaj ze zrozumieniem "gościu".
2011-12-17 (19:55)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 071
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

PASKO



Moja ostatnia wymiana zdan z niejakim slavo jest wlasnie potwierdzeniem tego o czym pisalem wczesniej. Wymieniony przeze mnie slavo dal sie wziac pod "siusiu" w najprostszy z mozliwych sposobow, ale ta porowokacja byla konieczna.

Watek ktory zalozyles, w tej chwili jeden z najwazniejszych watkow na tym forum zostal paskudnie "zanieczyszczony" wpisem zupelnie nie na temat oraz reakcja na niego ktora nie miesci sie w zadnych kanonach dobrego smaku.



Zarowno pierwszy wpis goscia o nicku slavo jak i moja na niego reakcja powinna byc z tego tematu bezwzglednie i natychmiast usuniete.



W Twoim przypadku nie ma problemu, bo jestes tutaj drugi po Bogu, natomiast w kazdym innym przypadku jest to niemozliwe bo zanim ktokolwiek doprosi sie o wladnej osoby reakcje, raz : ludzie zdaza sobie juz niezle nawtykac, dwa : watek traci klarownosc a przez to umyka meritum i sens dyskusji.



Postuluje zatem po raz kolejny o mozliwosc bezposredniego usuwania przez zalozycieli tematow wypowiedzi uznanych przez nich jako "zbedne". Bez koniecznosci odwolywania sie do moderatorow i administratora.

Tworca tematu musi miec prawo doboru swoich iterlokutorow.



Pozdrawiam



TJ_GUMIS
2011-12-17 (20:01)

status Robal_36
Data rejestracji: 2010-02-28
Ilość postów: 4883

12415
wpis nr 481 072
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

możliwość usuwania wpisów, bez tłumaczenia powodu, istnieje w tej chwili
2011-12-17 (20:07)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 074
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W moim watku, przeze mnie i w kazdej chwili ?

W jaki sposob ?
2011-12-17 (20:17)

status Robal_36
Data rejestracji: 2010-02-28
Ilość postów: 4883

12415
wpis nr 481 079
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wystąp, napisz z wnioskiem o moderację do Pasko,

to /chyba/ tylko formalność i po sprawie
2011-12-17 (20:21)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 080
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oj nie sadze zeby to bylo takie proste ...

Zreszta zobaczymy, moze Pasko niebawem sie do tego ustosunkuje.
2011-12-17 (21:54)

status Adalbert
Data rejestracji: 2009-03-19
Ilość postów: 675

4335
wpis nr 481 111
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Panie Januszu przepraszam za używanie Pana imienia w formie koleżeńskiej. Nigdy nie miałem przyjemności zwracania się do Pana po imieniu, myślę, że dla uproszczenia tego, co chcę napisać posługiwanie się Pana imieniem nie naruszy zwyczajowych form zwracania się do siebie.



Pozdrawiam

Wojtek



Fajnie się zaczęła ta dyskusja, a potem się spieprzyła (jak zwykle na tym forum):

1. Janusz zaproponował zmiany, forum powstało w 2008 r., przed tą datą była inna forma wymiany informacji n/t gier totalizatora. Janusz proponuje zmianę ponieważ: "wielu twierdzi, że forum straciło dawny klimat, że nie spełnia do końca swojej roli."



2. I bardzo dobrze



3. Najważniejsze, co pisze Janusz to:



"Będę chciał zastąpić je całkowicie nowym, zaawansowanym rozwiązaniem. Będę chciał przy tym zachować prostotę obecnego forum, a największym wyzwaniem będzie przeniesienie wszystkich tematów i wpisów.

Cel jaki przyświeca, to pełne zadowolenie użytkowników i przywrócenie dawnej świetności forum, jak to niektórzy określają!

Możecie pisać co o tym sądzicie i być może nie widzicie sensu takiej pracy. Bo wiadomo, że do wszystkiego nowego trzeba się przyzwyczaić, nauczyć, a tutaj często pojawia się sprzeciw użytkowników."



4. I w tym momencie, po tym wpisie powinna pojawić się merytoryczna dyskusja: co, jak, w jakiej formie itd.



5. Poza wpisami do 2011-12-16 (21:01), które kończy lotoman nic więcej konkretnego nie pojawiło się poza tym, że forum ma być zielone. Owszem są jakieś wpisy n/t bozonów i innych ***ół, w tym wyszukiwarek, edycji wpisów, ich usuwania itd.



6. Niestety, nic na temat treści i zawartości forum: Czyli ma być zielone z możliwością usuwania i edycji tego, co wcześniej napisałem i z bozonami



7.Wizjonerów i tzw. typerów, którzy podają "cyferki" na następne losowanie jest tu chyba ponad 500 osób, jak nie więcej. Nawet im się nie chce potem napisać, że ich tzw. pewniaki nie "weszły"

Panie Januszu proponuję to "zielone" forum pozostawić do dalszej zabawy w tzw. moje typy i cyferki , grupy wędkarskie, plantatorów rzodkiewki, a może nawet miłośników i lobbystów hulajnogi. Niech sobie piszą swoje typy. To nie jest szkodliwe, to taka inna forma zabawy w piaskownicy.



8. Jeżeli jednak Januszu zależy Ci na wymianie doświadczeń, merytorycznej dyskusji n/t predykcji zdarzeń losowych i chcesz skupić grono osób, które jest gotowe podzielić się swoją wiedzą, będziesz musiał stworzyć forum, gdzie oddzielisz grubą kreską typerów cyferek na następne losowanie od ludzi, którzy potrafią i wiedzą, w jaki sposób i jak prognozować kolejne losowania gier totalizatora.









2011-12-17 (23:07)

status jan222
Data rejestracji: 2009-12-20
Ilość postów: 1132

12313
wpis nr 481 140
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





Witam.



Adalbert>>> jak jesteś takim Wizjonerem, to pokaż co potrafisz,bo jakoś nie widać twych mądrości. A p.......yć o byle czym i bez efektu to nie warto.

Pokaż gościu efekty ,jak to robisz? Pokaż swoją grę.



Pozdrawiam.
2011-12-18 (00:05)

status neptun
Data rejestracji: 2009-12-02
Ilość postów: 2125

12285
wpis nr 481 143
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czytając wpisy w tym temacie wpadłem na pomysła.

Nazwa Nowego (Ładu i Porządku?) Forum powinna brzmieć:

Forum Aryjskie

2011-12-18 (00:19)

status spook
Data rejestracji: 2010-11-17
Ilość postów: 1960

12741
wpis nr 481 146
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Recepta na skuteczne typowanie jest prosta:

1) weryfikacja na podstawie trafnego typowania, który z graczy dysponuje najskuteczniejszą metodą typowania.

2) połączenie razem kilku różnych, skutecznych metod typowania, by nawzajem się uzupełniały.

3) udoskonalanie, obserwowanie wyników, wychwytywanie błędów, by owe metody były jeszcze bardziej skuteczne

4) pozbycie się własnego ego, by nie powodować przez własną rozpasaną dumę konfliktów na forum, a także by nie zaprzepaszać, tego co udało się osiągnąć.
2011-12-18 (01:34)

status lotoman
Data rejestracji: 2008-05-11
Ilość postów: 3000

3483
wpis nr 481 147
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

moim skromnym zdaniem w nowym Forum powinny znaleźć się tak zwane "strefy"

1.)ogólna - z wartościowymi tematami tego forum

2.)graczy-typerów -zamknięta

3.)kuźnia pomysłów - po weryfikacji

............

i jeszcze kilka innych i każda strefa miała by swoje działy tematyczne

i każdy logował by się bezpośrednio do swojej strefy.
2011-12-18 (01:47)

status lotoman
Data rejestracji: 2008-05-11
Ilość postów: 3000

3483
wpis nr 481 148
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To pozwoli zachować porządek tak aby "szumowiny" nie siały fermentu i nie miały wstępu. Admin zna adresy IP takich ludzi(a korzystają oni nawet z kilku)



Pozdrawiam
2011-12-18 (07:30)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 481 150
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"... ludzi, którzy potrafią i wiedzą, w jaki sposób i jak prognozować kolejne losowania gier totalizatora."



Przepraszam bardzo, a kto to taki ?



Nigdy ani na tym ani na zadnym innym forum nikt taki sie nie pojawil.

No chyba ze masz na mysli siebie, ale w takim przypadku biorac pod uwage twoje ostatnie zmagania i spektakularna porazke z sieciami sugeruje wiecej pokory Bercik.



Nie pozdrawiam
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina