Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

MNK Metoda Najmniejszych Kwadratow - pomoc

2011-11-22 (22:55)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 474 777
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

czy jest tu jakis zdolny matematyk bądz ktokolwiek kto mi wytlumaczy ( a juz to zaprogramuje) jak wprowadzic powyzsza metode matematyczna do prognozowania wynikow
2011-11-22 (23:45)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 474 790
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Raczej ta metoda nie nada się . Wiele programów ją wykorzystuje i niestety nie ma ani lepszych wyników ani gorszych .

Nie wywarzaj otwartych drzwi .



Proponuje zainteresować się wstęgami Bollingera i ich "modernizacja" jest sensowna .

2011-11-22 (23:52)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 474 794
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przepisu na coś co lepiej działa niż wynika z RP nikt Ci nie poda , to jest tak jak formuła Coca Coli , bezcenne i tajne.
2011-11-23 (00:51)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 474 817
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ponoc już nie tajne
2011-11-23 (00:58)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 474 819
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to podziel się teodor, zostaniemy milionerami

Pozdrawiam
2011-11-23 (15:29)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 474 946
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kurka poczytałem o tych wstęgach, ciekawe,



przyda się do znalezienia momentu częstszego wystąpienia, powtórzenia wystąpienia zjawiska



tylko właśnie, czy ktoś sprawdzał czy rzeczywiście?
2011-11-23 (15:41)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 474 948
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

http://uranos.cto.us.edu.pl/~sknrk/krzysztof/Wstega_Bollingera.pdf



Tu można pozyskać ciekawe informację, które można potem przerzucić

lub zmodyfikować pod gry losowe

2011-11-23 (16:07)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 474 964
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralfek

Napisałam o "modyfikacji" tego narzędzia.

Wstęgi opierają się o odchylenie standardowe , to znów bazuje na założeniu nie prawdziwym bo jednak w krótkich interwałach (kilka losowań, czy kilkanaście) los nie poddaje się rozkładowi normalnemu.

Natomiast średnia krocząca jest dobrym pomysłem.



W tradycyjnej postaci wstęgi nie bardzo, w programach komercyjnych które wagę przywiązuję do szaty graficznej większą niż do "adaptacji narzędzi" takich jak MNK czy wstęgi czy cokolwiek innego też nie będzie cudów .



2011-11-23 (19:00)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 014
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zapewne studenci niejednokrotnie rozmawiali z profesorami w luźnej rozmowie na temat gier losowych . Jedni nawet w luźnej rozmowie nie przyznają się do tego że w ramach pewnej rozrywki usiłują szukać świętego graala , inni są bardziej otwarci , ale prawie wszyscy w różnym stopniu to robią.

I Balcerowicz pewnie też i Rostowski

Pewnie zdają sobie sprawę że to pogranicze magii , ale właśnie dlatego kazdego tam ciągnie .



Trzeba zrozumieć takiego Grzesia 30 i wtedy może , może coś się wymyśli.

2011-11-24 (16:20)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 295
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Temat umilkł?

ralfek , teOdor , czytacie o wstęgach?



To nie bierzcie tego tak bardzo dosłownie , ich konstrukcja nie jest dobra ale można poprawić ją.

Nie naśladujcie programów komercyjnych bo one nadają się na śmietnik i dla naiwnych którzy płacą. Dobry program nie będzie na sprzedaż.





2011-11-24 (20:23)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 475 345
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Droga kurko,



A ty nie masz przypadkiem jakiejs swojej wizji ktora moznaby przelozyc na napisany program ?

Ja niebawem skoncze swoj projekt i calkiem prawdopodobne ze bede rozgladal sie za jakims nowym wyzwaniem bo nie samym chlebem zyje czlowiek .

Poniewaz calkiem sprawnie poruszasz sie w pascalu (moja domena jest jego wersja obiektowa czyli Delphi) zatem na powaznie (nie "dla jaj" bron Boze) moglibysmy cos razem stworzyc.

Napweno znajdzie sie tutaj jakis inny programista ktoremu nie obcy jest pascal i kto wie mozebysmy napisali cos interesujacego ?



Co ty na to ?



Pzdr



TJ_GUMIS
2011-11-24 (21:20)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 363
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Do wiele pomysłów wracam , czasem nawet po roku ale wtedy człowiek ma już inne podejście , pod innym katem wchodzi w atmosferę.



Jeśli dużo piszę na forum, a jak widać przez ostatnie dni kurki jest wszędzie pełno na forum, to nie mam super sprecyzowanych pomysłów a w rozmowach na forum czasem zupełnie przypadkowo wyłoni się coś.

Myślę że dzięki moim ostatnim wpisom (ostatnie dni) Twoje zdanie trochę się zmieniło odnośnie mojego kurczowego trzymania się RP , czy statystyki , nawet opisowej.

Czasem potrzeba impulsu, tragicznego przeżycie ect , by dostrzec.

Kurka pisze , czasem niezrozumiale dla jednych (widocznie mi nie wychodzi) ale są zatwardziałe osoby których nie da się przekonać, choć mają naoczny przykład że matematyka pomaga a nie przeszkadza , fakt że nie daje rady sobie z losem w sposób dobry , ale lepszy niż gra tradycyjną progresją.



Z jednej strony szukam odpowiednich sposobów stawkowania , a z drugiej typowania.

Są to elementy bardzo związane ze sobą . Mamy sytuację tak jak np teraz u koguta , gdzie można ocenić iż są to warunki już skrajne , więc należy spodziewać się trafienia a co za tym idzie stawka powinna być odpowiednio do naszych oczekiwań ustalona.



Część osób zajmuje się tylko i wyłącznie typowaniem , nie uwzględniając przy tym faktu że regulując stawkę również TYPUJEMY, a część osób nie typuje tylko gra tradycyjną progresją nie uwzględniając faktu że też TYPUJĄ .

Te dwie rzeczy są bardzo powiązane i nie da się ich rozdzielić choć jedni i drudzy nie są świadomi że robią obie rzeczy na raz.



Fakt gry z stawką = 0zł jest dla niektórych śmieszny i już nie raz zostałam wyśmiana za takie stwierdzenie. Ale świadczy to o inteligencji mojego rozmówcy.



Coś na poważnie to rozmowa która musiała by trwać kilka dni a w formie pisemnej to już w tygodniach trzeba liczyć.



2011-11-24 (21:45)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 475 372
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Droga kurko,



" ...Coś na poważnie to rozmowa która musiała by trwać kilka dni a w formie pisemnej to już w tygodniach trzeba liczyć."



A spieszy Ci sie gdzies ? Bo mi wcale.

Poza tym nie ma sensu brac sie za cos czego sie nie traktuje sie powaznie, tymbardziej ze naprawde wartosciowe rzeczy wymagaja czasu i zastanowienia, stalych modyfikacji, aplikacji nowych pomyslow i rozwiazan. Tu nie moze byc mowy o napietych terminach bo produkt musi wejsc wtegy i wtedy na rynek.

Kolejny aspekt sprawy to szara rzeczywistosc, ktora kazdego z nas ogranicza raczej bardziej niz mniej , zatem o zadnym "pressingu" nie moze byc mowy.

Pewnie znajdzie sie jeszcze ktos inny chetny do zabawy i to niekoniecznie operucjacy pascalu/delphi - program moze przeciez skladac sie z roznych modulow niekonicznie napisanych w tym samym jezyku.



Dodam tylko ze ja nie pisze sie na pomysl, bo jeden mam i juz jest prawie wprowadzony w zycie, poza tym jeden mi wystarczy.



Natomiast licze na blyskotliwosc Twojego umyslu, zakladajac ze napewno chodzi Ci cos ciekawego po glowie, ale z racji kurczat "et tout au tour" samej trudno Ci sie podjac zadania ktorego ukonczenia nie jestes pewna znam to z wlasnego doswiadczenia.

Ot chociazby to o czym ostatnio piasalas czyli sposob obstawiania ktory moznaby ewentualnie "zautomatyzowac" jesli nie calkowicie to przynajmniej czesciowo.



TJ_GUMIS





2011-11-24 (22:02)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 386
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dobry program musi być pod określoną grę.

Nie chodzi tu o samą maszynę losującą czy algorytm a kursy, możliwości obstawiania itd.

Tak jak pisałam :

1) Typowanie

2) Stawkowanie

3) Konstrukcja kuponów

i to różnie wygląda w różnych grach.

Mając do dyspozycji wybór między grą na 3 skreślania,4 , jedno itd , okazuje się że kurs w jednym przypadku jest pomniejszony o 7% marży a w innym aż o 20% marży .

Więc lepiej zagrać opcję 3z5 niż 5zn - marża , czy sumę 111-120 a nie 171-180.

Ponadto pisząc "konstrukcja kuponów" to również systemy . Mając na dzisiaj typy "lepsze" i typy "gorsze" możemy lepsze umieścić na wielu pozycjach a te gorsze uzupełnią system, lub prościej : lepsze za wyższą stawkę .





Ciekawym wyzwaniem jest ruletka.









2011-11-24 (22:12)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 475 389
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czyli pomysl jest . Powtorze zatem jeszcze raz, jesli masz cos chcialabys zrealizowac to ja (i mysle ze nie tylko ja) chetnie sie do tego podlacze, tymbardziej ze Ty sama sprawnie radzisz sobie z kodowaniem.

Mysle ze nie tylko ja popracowalbym chetnie z Toba.

A tak na marginesie to wstyd dla tego forum zeby facet mogl sobie konkretnie pogadac tylko z "baba" bo cala reszta po prostu nie ma jaj.



2011-11-24 (23:09)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 420
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W ruletce może nie ma pkt 3 , ale jest inny dylemat który jest ściśle związany z pozostałymi i to w sumie jeden organizm.

trudno opisać krótko i zrozumiale , ale możemy zgarać na wielu stołach lub za pomocą wielu osób a i też obie wersje na raz.



stoły można stworzyć wirtualnie z numerami pól określonymi przez różne funkcje,

osoby mogą być wirtualne a MY jesteśmy wówczas "bankierem".



Ilość stołów teoretycznie jest ograniczona permutacją możliwych sposobów ułożenia 37 pół i nieograniczona ilość osób, natomiast sensowna ilość jest do zbadania.

Nie jest to analogiczne do ilości wymiarów w przestrzeni fazowej i poszukiwaniu atraktora , czy ilości wymiarów , czy wymiaru zanurzenia choć może być takie wrażenie.

Po prostu idę dużo prościej i bez fantazji Markowa czy Czebyszewa.

Pewne rzeczy moim zdaniem są sztuką dla sztuki , masłem maślanym i nie interesują mnie bo tymi drogami jak dotąd nikt niegdzie nie doszedł więc i ja nie dojdę.





Kodowanie wyników można zastąpić kodowaniem na wirtualnym stołe.

Jeśli mamy kilka sposobów kodowania to mamy kilka stołów.

Możliwości jest porównywalnie do ilości gwiazd , powiedzmy że w TV



Wracając do tematu MNK , to nawet to narzędzie można zaadoptować .

Nie bierzemy elementów odstających , albo inaczej, rangujemy wyniki ogranicząjąc rozstęp , albo jeszcze inaczej , znów jest wiele możliwości.

Co jest bardziej sensowne? co mniej?

Może analogia do fizyki - moment bezwładności ciała - jeden a nie kilka momentów jak to filozofowie nam wyprodukowali.













2011-11-24 (23:21)

status Kurka
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 475 423
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Obawiam się że mam zbyt dużo pomysłów z czego część będzie beznadziejna , cześć do dalszych przemyśleń , a może pozostanie jakaś część z których coś kiedyś będzie .

Dyskusja na jeden temat pociąga od razu kilka wątków a każdy z nich jest w stanie wyprodukować następne .

Tragedia , tylko nie wiem w ilu odsłonach



pozdrawiam.
2011-11-24 (23:37)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 475 436
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jestem chętny do współpracy, jeżeli oczywiście moja pomoc była by komukolwiek do czegoś potrzebna, czasami palnę coś mądrego od tak mi się zdarzy, w każdym razie chęci mam .

Niestety w kodzie nie pomogę , kurka wie jak mogę pomóc i czy w ogóle mogę.





2011-11-25 (00:17)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 475 443
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kurka



Uwazam ze sporo Twoich "zajawek" dotyczacych technik obstawiania jest conajmniej interesujacych, a przynajmniej wartych przetestowania na wystarczajaco dlugim przedziale losowan stad z ciekawym pomyslem byloby zbudowanie algorytmu i jego aplikacja w postaci programu.

Widze jednak ze mimo wszystko potrzebujesz troche czasu zeby dojrzec do przedsiewziecia ktore zaproponowalem. Zatem jesl w przyszlosci poczujesz ze jestes gotowa daj znac.



Spoke



Jesli wiesz co oznacza slowo "jezeli", jesli wiesz na czym polega iteracyjne podstawianie zmiennych w petli, to znaczy ze umiesz programowac (pisac kod) w obojetnie jakim programie. W programowaniu chodzi o to by umiec zaiplementowac jakis algortym za pomoca dwoch instrukcji tzn warunku i petli. Nic wiecej nie trzeba. Cecha naprawde dobrych programow jest wlasnie to ze naprawde cenna jest ich zakodowana algorytmika - do tego trzeba miec dryg, natomiast obrazki kolorki i wymyslny interfejs zrobi kazdy tzw "informatyk" i dlatego takie programy kupuja "sroki".

2011-11-25 (00:52)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 475 445
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sęk w tym, że nawet najlepszy programista musi mieć COŚ do zaimplementowania. Program służy do szybszego przetwarzania danych.

Masz pomysł, budujesz jakiś schemat w głowie, przerzucasz, to na kod, wprowadzasz dane wejściowe, program przetwarza dane bierze pod uwagę jeszcze inne istotne rzeczy jak kapitał stawkowanie i wyrzuca typ ze stawką.

Gdzie typ jest tak samo ważny jak stawka, a może stawka nawet ważniejsza ?

Zależy do jakich rzeczy jaką WAGĘ przywiązujemy.



Poza tym wszystkiego się idzie nauczyć, ale generalnie byłbym bardziej kołem zapasowym, nie mylić z 5 kołem u wozu



Kurka napisała, kiedyś do mnie , że czasami zapatrując się na pewne rzeczy ma klapki na oczach i pewne rzeczy zdarzy się jej pominąć jak każdemu człowiekowi. Praca zespołowa pozwala wykluczyć takie błędy i odkrywa spojrzenie drugiej osoby na coś co wydawać by się mogło potem takie proste ale po prostu zostało pominięte.



Przy okazji mógł bym się czegoś nauczyć, a nauka jest bezcenna.

I może komuś ważnemu w moim życiu udało by mi się ją jakoś przekazać.



Dobranoc.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina