Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Znowu afera. Tym razem w Izraelu????

2010-10-17 (21:09)

status Alexander17
Data rejestracji: 2008-12-04
Ilość postów: 34

3942
wpis nr 364 962
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"Niezwykły przypadek w izraelskim lotto

dzisiaj, 17:21

KLe / PAP

Niezwykły przypadek czy usterka w maszynie losującej? Dokładnie sześć tych samych liczb okazało się wygraną w lotto w Izraelu w odstępie miesiąca - poinformował w niedzielę dziennik internetowy Y-Net.



Liczby: 13, 14, 26, 32, 33 i 36 oraz numer dodatkowy \"1\" wygrały losowanie 16 października i miesiąc wcześniej 21 września. Dziennik podkreśla, że taki wynik jest statystycznie bardzo mało prawdopodobny.



Kierownictwo izraelskiego totalizatora najpierw sądziło, że chodzi o błąd związany z usterką techniczną, lecz po weryfikacji, potwierdziło ten niezwykły przypadek.\"



http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/niezwykly-przypadek-w-izraelskim-lotto,1,3736054,wiadomosc.html







2010-10-18 (21:57)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 365 226
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To nie musi być żadna afera.



Co prawda, trzeba wszystko w życiu traktować z OGRANICZONYM ZAUFANIEM.



Ale dla kogoś, kto ma elementarne pojęcie o matematyce, szczególnie o teorii mnogości, tego typu zdarzenie nie są bardziej czy mniej prawdopodobne, tylko są PEWNE w grze LOSOWEJ.



Chyba, ze gra nie jest losowa tylko pseudolosowa, czyli maszyna losująca nie jest losowa a pseudolosowa. W grze pseudolosowej wiele zdarzeń rzadkich jest wykluczonych.



W grach LOSOWYCH zdarzenia są nie tyle mniej czy bardziej prawdopodobne, lecz PEWNE.



Jeśli znajdę czas i będą zainteresowani, to mogę to łatwo teoretycznie wykazać i napisać w formie zrozumiałej dla każdego, aby w przyszłości tego typu wątpliwości się więcej nie pojawiały.



Wszystkiego Dobrego
2010-10-18 (22:56)

status amnachmittag
Data rejestracji: 2010-08-22
Ilość postów: 142

12624
wpis nr 365 243
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zgoda, poza tym, ze w grze losowej pewne to jest to, że nic nie jest pewne. A już na pewno nie jakieś tam konkretne zdarzenia. Owszem, nie można wykluczyć prawdziwości tego co się stało w Izraelu. Bowiem w grze prawdziwie losowej powtórka tych samych liczb jest tak samo prawdopodobna jak każde dwa inne wyniki losowań z liczbami, które nie wzbudzają podejrzeń. Mam przeczucie, że myślimy tak samo, lecz słowo PEWNE nie było chyba najlepszym określeniem Pozdrawiam PS. Swoją drogą porównanie dwóch nagrań z izraelskiego lotto powinno dać odpowiedź, czy mamy do czynienia z - bądź co bądź - niezwykłym zbiegiem okoliczności czy też z okrutnym zdemaskowaniem reżyserki.
2010-10-18 (23:09)

status amnachmittag
Data rejestracji: 2010-08-22
Ilość postów: 142

12624
wpis nr 365 247
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie dopisałem najważniejszego: dopóki będzie istniało nawet najmniejsze PRAWDOPODOBIEŃSTWO, że ten sam ciąg liczb się nie powtórzy (a przy grze prawdziwie losowej będzie ono występowało, zawsze niezależnie od wielkości zbioru=powtórzeń), dopóty NIC NIE BĘDZIE PEWNE. Po prostu te dwie \"rzeczy\" się wykluczają.
2010-10-19 (01:14)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 365 258
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Amnachmittag,



nie rozumiem o jakiej tam znowu reżyserce piszesz. Szczerze mówiąc nie znam się w ogóle na robieniu filmów i w tej dziedzinie zapewne masz więcej do powiedzenia.



Wolę również zawsze dmuchać na zimne i zawsze traktować sytuacje na drodze życia z ograniczonym zaufaniem.



Ale tak się składa, że teoria zbiorów, teoria gier, itp., to moje profesjonalne poletko.



Zatem gdy napisałem, że w grze LOSOWEJ zdarzenia te są pewne, to są pewne. Nie pomyliłem się ani o jotę i jestem śmiertelnie poważny.



Być może autorzy niektórych popularnych podręczników otumanili kogoś swoimi niedorzecznymi wywodami. Ale najważniejsza jest zawsze prawda. Albo trzeba milczeć albo pisać i mówić prawdę. Innej drogi nie ma. Takie jest moje credo.



Napisałem niezwykle precyzyjnie i dokładnie to co chciałem i tak jak naprawdę jest. Mogę to z łatwością logicznie udowodnić.



Tak jest i absolutnie nie może być inaczej!



Te podane zdarzenia są PEWNE.



Gdy wyjaśnię dlaczego, to sam przyznasz zapewne od razu rację, jeśli jesteś mężczyzną /jak powszechnie wiadomo mężczyzna nie wstydzi przyznać się do popełnienia błędów, a nawet niektórymi przechwala się na starość gdy już nie ma czym postraszyć/.



Widzę, że jednak trzeba będzie dogłębniej wyjaśnić o co chodzi, bo na tym forum, jak się wydaje, niemal wszyscy mają nieco fałszywe pojęcie o tej sprawie.





Życzę szczęścia w grze
2010-10-19 (01:53)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 260
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wiecie co, miałam fajny wieczór , pewnie nikogo to nie interesuje ,





ale jak napisze że ...... z ..... to

ktoś już poczyta i zaczną się komentarze



Spoke , uważaj na docinki





TDP ,

nie pisz ( ja też do siebie tak mówię -> ale się cenię , co nie?) w przedszkolu, bo tam potrzeba przedszkolanek





2010-10-19 (02:22)

status Mariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 3987

3083
wpis nr 365 261
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Niedawno była afera w Bułgarii, podobna sceneria, o co tu chodzi? Przekret znowu? Ja już zacząłem grać on-line bo w Polski Toto-Lotek nie wierze... a teraz juz w Boga przestaje wierzyc, po raz drugi Bóg i Diabeł oszukuje? Raz w Bułgarii i teraz tu?
2010-10-19 (19:23)

status amnachmittag
Data rejestracji: 2010-08-22
Ilość postów: 142

12624
wpis nr 365 411
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

T.D.P., nie byłbym tego taki pewny Oczywiście przy założeniu co najmniej ogromnej liczby losowań (liczby tak wielkiej, że trudno ją serio traktować) TEGO TYPU zdarzenia (=powtórki tych samych 6 liczb) muszą nastąpić, więc faktycznie są pewne. Jeżeli do dowodu opartego na takim toku rozumowania się przygotowujesz, to jasne, że przyznam Ci rację. Mam jednak nadzieję, że będzie to coś znacznie ciekawszego. Pozdrawiam
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina