Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Zapraszam do współpracy nad systemem do MM.

2010-10-14 (14:55)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 364 258
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Keriusz,



pomyśl nad innym rozwiązaniem. Trudno dokładnie powiedzieć, nad czym tam pracujesz, choć domyślam się /i zachowam to dla siebie/..



Matematycznie każde zadanie daje się rozwiązać na praktycznie nieskończenie wiele sposobów i tu również można metodą prób i błędów znaleźć to optymalne dla komputera.



Jeżeli 60 tysięcy wierszy w kilkuset kolumnach zatyka Ci komputer, to coś bez wątpienia źle robisz.



Napisałem jakiś czas temu program w Excelu liczący ponad milion wierszy w kilkuset kolumnach/na arkusz i sporej liczbie arkuszy, ponad kilkadziesiąt, z mnóstwem formuł i nic się nie zatyka. A chodzi całkiem dobrze na podkręconym jednordzeniowcu.



Przede wszystkim dobrze jest nauczyć się sposobu, który daje Excel 2007, nie wiem jak poprzednie wersje, który polega na jednoczesnym zliczaniu wszystkich arkuszy / zakresów arkuszy zamiast zakresów komórek/.



No i jak pisałem tablice i tabele przestawne ułatwiają robotę i przyspieszają obliczenia.



Ponadto Excel nie powinien przy wielkiej ilości danych być bazą danych, tylko kartką do obliczeń z dostępem do bazy. Dane możesz potraktować odrębnie.



W samej rzeczy, do tej pracy najważniejsza jest własna głowa.



I świadomość, że albo się to zrobi w pojedynkę, albo się tego nie zrobi w ogóle. Oczywiście sępy będą Cię przekonywały, że nie ma nic lepszego na świecie od podzielenia się z nimi Twoją wiedzą. W tym celu \"aby Ci pomóc\" muszą od Ciebie uzyskać dokładny opis nad czym pracujesz.



Wiedza jest zawarta w książkach, takie które np. podałem dadzą Ci selektywną wiedzę, wcale nie potrzeba się wszystkiego uczyć. Natomiast można się uczyć od mistrzów a nie od \"NN\". I za darmo a nie za cenę zdradzenia swoich tajemnic.



Oczywiście można się edukować w internecie, ale to kosztuje czas a życie ucieka. Lepiej nabyć podręczniki prawdziwych fachowców i mieć wszystko pod ręką. Zresztą nie ma jak wydrukowany tekst koło ekranu z otwartym programem. Przecież to są dla zawodowych graczy inwestycje groszowe, 200- 300 zł.



Powodzenia
2010-10-14 (15:59)

status keriusz
Data rejestracji: 2009-10-21
Ilość postów: 147

12224
wpis nr 364 275
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dla mnie najważniejszy w nauce jest przykład ilustrujący sposób w jaki można wykonać daną operację, w podręcznikach znajduję opis jak funkcjonuje pętla i co ciekawe wiem jak ją zrobić, ale nie wiem jak \"wpleść\" w tę pętle pozostałą część kodu - to jest moja pięta Achillesowa; przydałby mi się jakiś nauczyciel - albo nauczycielka .



Formatowanie warunkowe autentycznie zatyka proseror, niesamowicie spowalnia wykonanie działania, pomomo że w tym arkuszu nie znajdują się żadne formuły (są tylko \"czyste\" dane) wystarczy, że wprowadzę w formatowaniu warunkowym potrzebę wypełnienia pomarańczowym kolorem jednej tylko komórki na podstawie funkcji, która obejmuje swoim zasięgiem jedną kolumne o zawartości 60.000 komórek i już jest klapa.



...zawodowym graczem nie jestem, praca często uniemozliwia mi granie, a jest ona dla mnie najważniejsza. Od czasu ostatniej wygranej jeszcze nie grałem, chociaż aktualnie jestem na urlopie, ale ostatnia wygrana dała mi dużo do myslenia - ponieważ w dwu z trzech trójek miałem plusa tak mnie to zaciekawiło, że zacząłem sprawdzać system gry pod kątem gry z plusem. 32 trójki z plusem - to spora wygrana. I zamiast kolorować kwadrciki na pomarańczowo - zajmowałem się czym innym. Muszę szczerze powiedzieć, że ten sposób (system) daje naprawdę nieprzebrane możliwości gry - wszystkiego nie ogarnę



Tajemniczy Don Pedro,



Zaciekawiłeś mnie, że się domyślasz nad czym pracuję - jeśli możesz to napisz o swoich domysłach, jeśli możesz to ujawnić tu na forum, a jesli nie tu, to mailem (adres podałem kilka postów wcześniej).



Pozdrawiam
2010-12-13 (17:28)

status keriusz
Data rejestracji: 2009-10-21
Ilość postów: 147

12224
wpis nr 381 648
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



Obłożyłem się książkami i z ich pomocą udało mi się utworzyć makra do wykonywania niemal wszystkich operacji jakie potrzebuję. Utknąłem na jednym prostym zagadnieniu - czy jest w Excelu możliwość kopiowania danych z pominieciem zer? Korzystam z poniższego kodu, który wkleja dane do arkusza z wynikami obliczeń.



Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlNone, SkipBlanks:= True, Transpose:=False



Zera są największą grupą danych, ale zupełnie niepotrzebną do analizy, dlatego chciałbym ich nie kopiować. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wygląda instrukcja wklejania danych z pominięciem zer.



Pozdrawiam

keriusz
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina