Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Hazard wyzwala agresję i niezdrowe emocje < jest źródłem zacietrzewienia i buty >

2009-11-24 (17:27)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 255 730
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Marriusz2, nie sądzę abyś miał rację w twierdzeniu, że wyciągnąłem kompletnie złe wnioski........

Po prostu, na tym etapie rozwoju tematu nie można wyciądnąć żadnych logicznych wniosków........

Ja ograniczyłem się tylko do zasygnalizowania problemu istniejącego na czacie i forum.......

To w którym kierunku podąży dyskusja i wymiana poglądów zależy nie ode mnie a od samych zainteresowanych.......

Myślę, że może być ciekawie, a może temat w ogóle nie zostać prze nich kontynuowany.......

Zresztą ludzie są różni......jedni nie pozwolą nawet na wymienienie ich jako przykład...... inni z koli chcieli by być ciągle \"na świeczniku\".... a jeszcze inni piszą \"Amen\" co z łaciny oznacza koniec.......

Jednych i drugich wolę należy uszanować, a jeśli nawet ktoś ma przewagę w postaci wyższej wiedzy czy praktyki w grach losowych czy zdarzeniowych to i tak nie jest to powód do \"deptania innych\"

Może ktoś napisze, ze to tekst jak kazanie \"z ambony\"....Trudno, widocznie w inny sposób mojego punktu widzenia nie potrafię przedstawiać....

W każdym razie nie zgodzę się z tym, ze nie mam kompletnie racji...

Na koniec, są tacy co uważają, że temat jest niepotrzebny???

Odpowiem krótko pytaniem......

- Czy kultura jest niepotrzebna??

Jeśli tak, to dlaczego gracze odprowadzają jakiś procent od zakładów poprzez T.S na jej rozwój????

2009-11-24 (18:00)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 255 738
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dragon > kiedyś na czacie skrytykowałeś mój komentarz odnośnie zmienności zdania naszego rządu, jeśli chodzi o ustawę hazardową. Gdybyś wtedy przeczytał mój komentarz dokładnie to wiedziałbyś, że chciałem tylko uwypuklić problem odnośnie ministra, który najpierw coś w mediach powie, później przeczyta, co mówi na to prawo europejskie o wolnym handlu i na końcu jakby nigdy nic w kolejnym wywiadzie mówi całkowicie, coś innego. Za „tępaka” przepraszam. Temat, jeśli jest, niech biegnie swoim torem. Przyjmie się, to pozostanie, nie przyjmie się, to umrze śmiercią naturalną.

Nie mogę też zgodzić się z Twoim zdaniem: „- Czy kultura jest niepotrzebna??

Jeśli tak, to, dlaczego gracze odprowadzają jakiś procent od zakładów poprzez T.S na jej rozwój????”



To teraz ja Ciebie zapytam. A mają gracze jakiś wybór? Ja chętnie od swoich kuponów i wygranych płaciłbym podatek na onkologie dziecięcą. A kultura niech sobie zarabia na biletach. Ale państwo nie daje mi wyboru. Muszę płacić na to, na co chce państwo.



2009-11-24 (18:59)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 255 765
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

O.K danteV, przeprosiny przyjmuję, tym bardziej, że w cytowanym fragmencie słowo obraźliwe nie było ujęte w cudzysłów.....

Co do dyskusji na temat wypowiedzi jakiegoś ministra na temat hazardu, to niestety nie przypominam sobie abym popierał jego wypowiedź, ale jeśli to tak było jak piszesz, to jest to z jego strony niekonsekwencja i nie pochwalam takich \"kameleonowych\" zachowań........

Na koniec odniosę się do sprawy, która stała się głównym powodem powstania tego tematu......

Nie było by go, gdyby nie wyjątkowo grubiański ton tej dyskusji, zakończony konkluzją:

Jeden z nich mówi: .....Ty cepie

a na to drugi -Nie cepie, a capie!!!!!!!!

-Czegoś tu nie rozumiem, to tak jak by ktoś kogoś opluł, a ten powiedział \"deszcz pada\"

Pozdrawiam....

P.S Oby jak najmniej, takich \"perełek\"
2009-11-24 (21:41)

status slavo
Data rejestracji: 2009-10-08
Ilość postów: 3640

12180
wpis nr 255 850
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



2009-11-25 (04:32)

status brodin
Data rejestracji: 2006-04-26
Ilość postów: 66

1958
wpis nr 255 946
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze większą porcję agresji może wywołać brak hazardu a zwłaszcza wtedy gdy pojawi się tzw. zjawisko odstawienia . Wiele osób gra w coś co zaspokaja akurat ich potrzeby i gdy się im to zabierze to wtedy mogą pojawić się prawdziwe problemy o czym będziemy mogli się przekonać za jakiśczas gdy znikną budki z maszynami . Delikwenci, którzy tam zabijają czas będą musieli poszukać sobie innej rozrywki i niektórzy w tych poszukiwaniach mogą być mocno niezadowoleni.
2009-11-25 (10:29)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 255 996
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

brodin> bardzo ciekawe i słuszne spostrzeżenie, bo jak się coś traci to powstaje pustka, którą trzeba czymś zapełnić......

Tak na marginesie, opowiem Wam taką historię:

Prezes jednego z klubów piłkarskich musiał zlikwidować sekcję piłki nożnej (notabene juniorów) z powodu niepłacenia składek członkowskich i zaniedbywania treningów.......

Wynikło to z tego, że pieniądze na składki klubowe od rodziców młodzi tracili w automatach jednorękich bandytów, a czas na grę w piłkę(treningi) tracili grając w tych lokalach...

Myślę, ze po wejściu ustawy lokale znikną i młodzi powrócą na boiska....

Czyż to nie będzie dobrym efektem wprowadzenia zmian w ustawie hazardowej???
2009-11-25 (12:02)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 256 019
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dragon>>> trochę w nurcie Twojej historii o zlikwidowanej sekcji w klubie:



Należy likwidować PRZYCZYNY a nie SKUTKI - a tu podałeś przykład sytuacji całkowicie postawionej na głowie: począwszy od zidiociałych rodziców , którzy miast przelać składki za swoich nieletnich synów na konto klubu dawali je do ręki dzieciom , aż po idiotę prezesa , który nie był w kontakcie z w/w rodzicami czy prawnymi opiekunami tych nieletnich i nie poinformował ich już o pierwszej zaległości z ich strony doprowadzając do powstania dużego zadłużenia , bo to nie dzieci a ich rodzice jemu zalegali ze składkami!!!



Powiem Ci tak szczerze: jest to dla mnie tak dalece wydumana sytuacja , że po prostu w nią nie wierzę!



Pzdr.

edi8
2009-11-25 (12:26)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 256 024
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dragon > między likwidacją czegoś a ograniczaniem jest bardzo duża różnica. Jeśli byśmy chcieli iść Twoim tokiem myślenia to trzeba zlikwidować sprzedaż alkoholu, papierosów itp., Bo przecież młodzież też to kupuje. Więc doszlibyśmy do absurdu, że zamiast ograniczania dostępności najlepsza byłaby likwidacja. Bardzo często bronisz „państwa”, że poprzez wprowadzanie ustaw (czyt. zabranianie) stara się chronić młodzież przed hazardem. A ja Ciebie pytam. A od czego jest państwo? Kto ma instrumenty kontrolne? Ja? Ty? Czy państwo? Pytam, a gdzie są rodzice? Kto daje tym młodym ludziom pieniądze? Każdy wie, dlaczego ta ustawa teraz powstała. Gloryfikowanie teraz państwa, że poprzez tą ustawę dba o młodzież, jest naprawdę nie na miejscu.
2009-11-25 (12:39)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 256 029
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

.....Też bym chciał aby historia była nieprawdziwa......

przytoczę fragment z wydawnictwa... (nie robię reklamy)



A jak jest w ........? Reprezentujący KS............na jednym z posiedzeń komisji Rady pan P.P ze smutkiem przyznał, że musiał rozwiązać jeden z roczników sekcji piłkarskiej, gdyż młodzi zawodnicy przestali przynosić pieniądze na opłacenie składki.

Jak pozwolił sobie zauważyć, \"pewnie zostawili je w automatach na..................\"

Czy jest jakaś szansa na ratunek, by gminy...............hazard nie wyniszczył jak gangrena? Nie, a przynajmniej z obecnymi władzami,które hazard wspierają swoimi decyzjami.



Pytam się więc:







ile jest podobnych gmin w Polsce, gdzie ten problem istnieje, bądź może zaistnieć??

........lepiej zapobiegać, niż płakać nad \"rozlanym mlekiem\"

2009-11-25 (12:42)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 256 031
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam. sa takie panstwa w europie gdzie osoba uzaleznionym wyplaca sie swiadczenie socjalne , na tyle wysokie aby nie musiala zebrac ani innych meczyc swoja choroba. czy dana osoba te fundusze przepije przegra na automacie nikogo to nie obchodzi . dopiero jesli ktos poczuje zagrozenie ze strony danego osobnika zamykany jest w placowce i zabierane jest mu owe swiadczenie . dlczego nagle w polsce wszyscy sie tak martwia o ludzi uzaleznionych ? przeciez to ich sprawa . kolego DANTEV mysle ze znamy odpowiedz i nie jest ona troska o obywatela. panstwo o ktorym pisze to chociazby Norwegia . pozdr
2009-11-25 (13:01)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 256 038
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dragon>>> dodam tylko do tego co już napisałem:

W tym wycinku opisanej przez Ciebie sytuacji , jedynymi winnymi są nie dzieci a dorośli!



Bo to oni , dorośli , swoimi decyzjami spowodowali tę sytuację - a podpieranie się przez Ciebie w dyskusji o hazardzie w Polsce niepotwierdzoną , czyli tylko HIPOTETYCZNĄ możliwością opartą na czyimś głośnym myśleniu , iż te składki mogły wylądować w jednorękich bandytach - nie jest żadnym argumentem w tej dyskusji.



Raczej należy skupić się tu nad tą wykazaną przeze mnie głupotą dorosłych - bo to oni sami stworzyli ścieżkę dla tego , aby te pieniądze nie trafiły tam gdzie powinny...



Rozsądny rodzic nie daje dziecku pieniędzy np. na bilety jednorazowe czy na zakup biletu miesięcznego a wręcza je dziecku - bo tylko wtedy ( pomimo oczywistego zaufania ) ma PEWNOŚĆ , że dziecko za namową kolegów czy z własnej fantazji , nie spożytkuje tych pieniędzy w sposób dalece inny niż ten , w jaki miały być w zamyśle spożytkowane...czyli np. na papierosy , alkohol czy inne używki.

Po prostu trzeba ANTYCYPOWAĆ możliwe , realne sytuacje i im zapobiegać , a nie wspomagać ich zaistnienie.
2009-11-25 (13:13)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 256 044
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

..zgadzam się,zresztą dałem dowód we wpisie o \"rozlanym mleku\"

poza tym dzieci pon 18-tu lat nie powinny być wpuszczane na takie \"rozrywki\" przez obsługę.

ale cóż piwa i papierosów też teoretycznie nie można młodzieży pon 18 lat sprzedawać, a jak jest?

Niestety \"czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci\"



Pzdr.
2009-11-25 (13:28)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 256 052
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dokładnie w 90% winę myślę sobie ponoszą rodzice.

Sama pamiętam jak to było gdy byłam dzieckiem i dostawałam kasę na kartę miesięczną lub obiady w szkole.

Byłam taka kombinatorka,że podrabiałam wpłatę i kasiorka była......,tyle,że nie na hazard ( takie było ze mnie ziółko hehe),ale nie do końca myślę,że czym skorupka za młodu nasiąknie sprawdza się akurat w tym przypadku,bo przecież osiąga się dojrzałość i chyba weryfikuje swoje zachowanie.

pozd
2009-11-27 (01:53)

status brodin
Data rejestracji: 2006-04-26
Ilość postów: 66

1958
wpis nr 256 618
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Najbardziej żałosne jest to ,że uczestnicy tych zajęć sportowych muszą utrzymywać sekcję sportową w jakiejś gminie. To własnie samorządy powinny organizować sport dla młodzieży i na taką działalność powinny iść między innymi pieniądze z hazardu .No ale minister sportu przecież \"nie potrzebował \" tych pieniędzy, przez co wywołał agresję rządu i sejmu wobec społeczeństwa .
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina