Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

O Lotto w tonie umiarkowanym...

2009-11-12 (11:44)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 251 276
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Poniższy tekst przesłał mi jeden z internautów - Tomek.



Podniesienie oplaty za zakład przy przejsciu z formuły Duzego Lotka na Lotto nie wzbudziło aplauzu graczy, to oczywiste.

Mozna sie zzymac, zarzekac, ze nie bedzie sie grac, przewidywac upadek Lotto itd.

To podejscie emocjonalne.

Lotto jest biznesem, a biznesie konieczne sa ciagle zmiany.

Kto stoi w miejscu ten traci.

Wprowadzenie zmian w biznesie poprzedza sie badaniami marketingowymi.

Z różnych badan prowadzonych w odniesieniu do gier typy Lotto wynika, ze ich głowną klientele stanowia dwa hipersegmenty graczy. Hipersegmenty, gdyz wyroznia sie w nich wiele segmentow, subsegmentow i cross-segmentow, ale zostawmy to.

Pierwszy hipersegment rynku to klienci, ktorzy w porownywalnym okresie, systematycznie przeznaczaja na gre prawie stala, aczkolwiek nieduza kwote. Sa to z reguly gracze o relatywnie niskich dochodach, typowo ponizej sredniej w danym regionie. Stanowia oni zdecydowana wiekszosc w całej populacji grajacych. Graja najczesciej na chybił trafił, ulubione zestawy zestawy liczb, czasem opieraja na prostej statystyce wczesniejszych wynikow. Ich zachowania charakteryzuje wzglednie niska wrazliwosc na zmiane zasad gry, jesli nie przekracza ona pewnej granicy. Jest to tzw. casus dobrowolnej stalej oplaty na rzecz regularnego dostepu do iluzji bogactwa (jak wygram swiat stanie mi u stop).

Drugi pod wzgledem liczebnosci hipersegment rynku to klienci, ktorzy w porownywalnym okresie zawieraja zblizona liczbe zakladow np. ze wzgledu na stosowane przez nich mniej lub bardziej skomplikowane techniki gry (systemywielozakładowe, progresje itp.). Srednie kwoty jednostkowego wkladu sa tu nieco wyzsze niz w przypadku pierwszego hipersegmentu. Sa to z reguły gracze o dochodach na poziomie około sredniej i powyzej sredniej w danym regione. Podobnie jak w poprzednim przypadku ich zachowania charakteryzuje wzglednie niska wrazliwosc na zmiane zasad gry, jesli nie przekraczaja one pewnej granicy. Jest to tzw. casus dobrowolnej regularnej skladki inwestycyjnej w przedsiewziecie, ktore rzekomo w pewnym momencie ma okazac sie finalnie rentowne (wiem, ze na razie trace, ale wygram i wtedy wszystko zwroci mi sie z nawiazka).

Klienci spoza ww. dwoch hipersegmetow sa efemeryczni. Ich aktualne dochody z reguły nie maja wpływu na zaangazowanie sie w dana gre.

Wystepuje tu wiele specyficznych subsegmentow, od tzw. przypadkowych az po wyjatkowo silnie zaangazowanych graczy.

Generalnie, ich postawe cechuje duza zmiennosc finansowego angazowania sie w dana gre. Ma na to wplyw aura zjawisk aktualnie jej towarzyszacych - dostepnosc sieci kolektur, reklamy, kumulacje, działania konkurencji, zmiany zasad gry, kontakty i plotki srodowiskowe itd.

Klienci ci okresowo graja intensywnie, czasami nawet powyzej granicy swoich bezpiecznych zdolnosci finansowych, by potem nagle zaprzestac udzialu w grach hazardowych lub zwrocic sie ku innym formom hazardu. Moga tez po pewnym okresie wrocic do danej do gry.

Jak wykazaly badania marketingowe w przypadku tej grupy klientow wystepuja najwieksze rozbieznosci pomiedzy deklarowanym i rzeczywistym zachowaniami wobec danej gry (nie bede juz grac, a jednak gram).

Niezaleznie zmiennosci takich zachowań, rozpatrujac zagadnienie dlugofalowo, klienci ci stanowia niemal staly procent ogolnej populacji danego spoleczenstwa przy okreslonym pozomie rozwoju gospodarczego oraz uregulowan dot. sfery hazardu (jedni odchodza, inni przystepuja do gry).

Czy trzeba prowadzic badania, aby dojsc do takich konkluzji.

Trzeba. W biznesie jednym z podstawowych kryteriow oceny celowosci wprowadzania nowych lub unowoczesnionych produktow jest wynik oceny zwiazanego z tym ryzyka.

Czy zatem wlasciciel i organizator Duzego Lotka postapili racjonalnie zmieniajac to co klientom się podobalo i przynosialo zyski (verte konserwatywna regula - nie ruszaj tego co idzie dobrze).

Nie wszystkim moze sie to podobac, ale postapili oni jak najbardziej racjonalnie.

W tej dziedzinie istnieje nadal duzy potencjal wzrostu, a kto tego nie wykorzysta traci potencjalne korzysci.

Jakie sa dotychczasowe efekty ich decyzji...

Juz teraz, mimo, ze uplynal stosunkowo krotki okres od momentu wprowadzenia Lotto, ostrozne szacunki wskazuja, ze wprowadzona zmiana jest sukcesem finansowym.

Pozornie zlozone zaleznosci - tu wzrasta, tam spada - sa w rzeczywistosci proste.

Obserwacje tendencji w obszarze gry Lotto potwierdzaja, ze zgodnie z oczekiwaniami po wprowadzeniu zmian nastapil naturalny spadek sredniej intensywnosci gry wyrazanej kumulowana liczba zawieranych zakładow. Jest to aktualnie spadek rzedu 26-27 procent w stosunku długookresowej sredniej intensywnosci w okresie poprzedzajacym.

Oznacza to, biorac pod uwage podwyzszenie stawki i doplaty za jeden zaklad, ze srednioroczne wplywy z Lotto w stosunku do Duzego Lotka sumaryczne wzrosna o ok. 360 mil PLN, z czego na realizacje wygranych zostanie przeznaczone ok. 146 mil PLN

W sumie uwzgledniajac fakt, ze min. 10 procent wygranych wraca automatycznie do gry na zasadzie ad hoc bonus, sredniorocznoczne przychody z Lotto wzrosna o ok. 227 mil PLN, z czego ok. 152 mln PLN bedzie bezposrednio zapisane na konto Spolki TS, zas 75 mil PLN zasili konsumentow tzw. doplaty.

Powyzsze szacunki nie uwzgledniaja innych dodatkowych przychodow z tytulu okresowego przekierunkowania pewnej grupy dotychczasowych klientow na inne typy gier hazardowych bezposrednio lub posrednio zwiazane ze Spolka TS.

Przy uwzglednieniu dlugookresowych zachowan dotychczasowych i potencjalnych klientow Duzego Lotka i Lotto, mozna oczekiwac, ze w okresie od kilku do kilkunastu miesiecy srednia intensywnosc gry w Lotto wyrazana skumulowana liczba zawieranych zakładow, stopniowo zblizy sie do poziomu obserwowanego w przed wprowadzeniem zmian.

W takiej sytuacji , sredniorocznoczne przychody z Lotto juz po uwzglednieniu relizacji wygranych wzrosna o ok. 520 mil PLN, z czego udziałem Spolki TS bedzie ponad 350 mln PLN, zas ok.170 mil PLN zasili konto konsumentow doplaty.





Memorandum

Nie wiem, czy istnieje metoda ogrania Lotto, Keno itp.

Nie interesuje mnie to.

Nie gram (juz) w żadne gry hazardowe.

Nie jestem zwiazany z zadnym z organizatorow gier hazardowych.

Uwazam, ze hazard jest be, a moze jeszcze gorzej.

Wiem, ze hazard byl, jest i bedzie. Taka jest ludzka natura.

W tej sytuacji akceptuje mniejsze zlo.

Wole, gdy z hazardu rosna dochody panstwa niż szarej strefy.



/dane ilosciowe: szacunki na podstawie oficjalnie dostepnych zrodel/
2009-11-12 (11:59)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 251 283
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Noi morał z tego taki (jeżeli dobrze zrozumiałem ) że ts i tak w końcu wyjdzie na swoim.
2009-11-12 (14:57)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 251 366
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ogromną słabością powyższego artykułu, co od razu bardzo mocno razi w oczy, jest oparcie się na podstawie jakichś bliżej nieokreślonych szacunkach i danych wziętych nie wiadomo skąd.



Przecież należy podać źródło danych! W pisemkach sekty tzw.

\"świadków Jehowy\" pełno straszących stwierdzeń typu \"jedna pani zrobiła be i został ukarana a inna pewna pani zrobiła to i to i stało się tak a nie inaczej\".



To działa tylko na psychikę osób bardzo nieinteligentnych.



Skąd wiadomo, która grupa osób jak uposażonych ile wydaje na grę, w jakie gra gry, jaką stosuje strategię?



W nauce dowolność i niedopowiedzenia odnoszące się do takich rzeczy są niedopuszczalne.



Autor, jeśli chce być wiarygodny, to musi wykonać rzetelne badania i to nie tylko niepoważną metodą \"ankiety\", lecz poważniejszą metodą wywiadu.



Należy PRECYZYJNIE zbadać dostateczną populację osób /w tym wypadku poważne badania, to badania powiedzmy populacji liczącej co najmniej 100 tysięcy osób/, gdzie gromadzimy wszelkie dane /zawód, dochody, wiek, płeć, itd., itp/.



Potem robi się badania porównawcze.



Potem można wyciągać wnioski, budować tezy, snuć teorie i tak dalej.



Oparcie się na jakieś zasłyszane plotki, wiadomości zasłyszane nie wiadomo skąd, et cetera JEST NIEPOWAŻNE.



Po prostu poważny człowiek po przeczytaniu powyższego tekstu wie tyle samo co przed. Czyli nic nie wie.



Wyliczenia dotyczące pieniędzy też wydają się wyssane z palca.



Według mnie, tak relatywnie i z założenia czysto intuicyjnego, firma \"Totalizator\" ponosi obecnie \"straty\" i nie wiadomo, czy i kiedy się zwrócą. Nie wiem, czy to jest stały tręd, to trudno powiedzieć wiadomo, że w całej Europie konsumpcja spada. Jak to w socjalizmie.



No więc niestety, stało się tak jak w znanej dykteryjce: \"siedli ciocia z wujkiem na kanapie i skretekowali Mieckiewicza\". Tak dokładnie to brzmi /więc proszę nie sugerować błędów.



Przepraszam autora powyższego tekstu. Nie chcę nikogo obrazić, jedynie konstatuję fakty i staram się dochodzić prawdy w możliwie obiektywny sposób, jaki jest stosowany w metodach naukowych, o czym z braku miejsca i czasu tylko ledwie wspominam.



Wielu wspaniałych artykułów życzę
2009-11-12 (18:03)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 251 412
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TDP

To może sam zrub dochodzenie poparte realnymi faktami ?
2009-11-12 (18:30)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 251 423
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TDP poucza autora tekstu zamieszczonego przez Pasko, że ten jest nie wiarygodny.



Natomiast w swoim tekście pisze, że Świadkowie Jehowy to sekta!!!

TDP gdybyś był wiarygodny, to byś takich bzdur pod publiczkę nie pisał!!!

Wymagasz od wszystkich rzetelności, staranności, badań naukowych a, sam piszesz takie idiotyzmy!!!!!! Zaoszczędź pan wstydu, sobie i nam!



Ps. Nie jestem Świadkiem Jehowy!!



2009-11-12 (19:18)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 251 439
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

swiadkowie jehowy to sekta, gdyz ciagna korzysci majatkowe z durnych ludzi



pozdrawiam
2009-11-12 (19:25)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 251 442
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A kśężulki ( czytaj czarna mafia ) rozbijają się nowymi samochodami za kase z tacy .

No ale na tace dają przecież mądży ludzie ,prawda ralfek. ?
2009-11-12 (19:28)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 251 443
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek>>> czy chodzi Ci o tę na czele której stoi Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk vel \"Mybach\" ?
2009-11-12 (19:30)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 251 444
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Marka samochodu to \"Maybach\"....
2009-11-12 (19:34)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 251 446
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

raflek > banki, sklepy, TS, apteki, lekarze to też sekta?



Idąc Twoim tropem to, wiara katolicka to też sekta. Załatw coś u księdza za darmo.
2009-11-12 (20:11)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 251 453
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

hm, ale katolicy robia to subtelniej, ze tak powiem bo prosto w twarz, a jehowy to tak bardziej kryminalnie, choc macie racje, ze jest cienka granica



no i jehowy przeklamuja biblie raz, dwa katolik nie bedzie ci mowil co masz robic prywatnie a jehowy jak narbadziej to dwa, dalej mam pisac? nie chce mi sie bo wydaje mi sie ze tacy ludzie jak wy powinni znac ten problem, ogolnei jehowy zajmuja sie silna psychomanipulacja



(nie chce juz wnikac jak bardzo biblia moze byc zmieniona w dawniejszych czasach)
2009-11-12 (20:45)

status TAK TAK
Data rejestracji: 2007-11-04
Ilość postów: 83

2963
wpis nr 251 467
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek - popieram Cię. Masz rację!!!
2009-11-13 (10:36)

status shadowbb
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 121

4944
wpis nr 251 623
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tego typu bełkot będzie sie pojawiał coraz częściej, ponieważ ludzka natura jest taka - inni grają to ja mimo, iż przestałem to coś sobir puszczę. Pan Tomek to jeden z wabików spółki, którzy działają na wielu stronach o tematyce lotto, forach itp.

Mydlę, mydlę, aż swoje namydlę ...
2009-11-13 (11:42)

status Endriu-21234
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 24

4779
wpis nr 251 640
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kolego Edi na samo słowo Zyd wpadasz w dziką furie i biegniesz z donosem do prokuratóry,sam jak się zachowójesz w stosunku do Osoby Duchownej,przecież mit o MAYBACHU już dawno upadł zresztą jak i wszystkie pozostałe które zostały stworzone na pożywę ludzi małych i słabych

Kolego Rat666 jesli chcesz upominac kśięży to rób to z miłosćią bliżniego,a nie wyzywaj.

Pamiętajcie chłopaki jaką miarą wy mierzycie taką i wam odmierzą.
2009-11-13 (11:50)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 251 643
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ta

lepiej odrazu napisz że w śrud ehmm, duchownych (tej czy innej sekty )

niema pedofilów ,złodzieji ,krętaczy , jednym słowem sku. . . . . . nów.

Tylko wszyscy są święci. .ta.
2009-11-13 (12:07)

status Endriu-21234
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 24

4779
wpis nr 251 649
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kto z nas jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień,jesli widzisz że któraś z osób duchownych błądzi to się za nią módl,ale błagam nie gorsz się i sam nie siej zgorszenia.
2009-11-13 (12:07)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 251 650
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Endriu-21234>>>> co ty koleś za głupoty tu wypisujesz???

Czy naprawdę jesteś idiotą czy tylko tak świetnie go udajesz a te błędy ortograficzne mają to dodatkowo wzmocnić?

Czy naprawdę nie wiesz o tym , że o. Rydzyk jeździ \"Maybachem\" jednym z najdroższych samochodów świata???

Czy naprawdę nie wiesz co stało się z tymi miliardami złotych , które zostały przez niego WYŁUDZONE na ratowanie Stoczni Gdańskiej - a z których ani jedna złotówka nie dotarła do stoczniowców??

Zastanów się więc dobrze nim mi odpowiesz , bo mam w zapasie kilkanaście innych spraw w/w o.Rydzyka a przykład baaardzo poważnych problemów jakie przed w/w stoją w związku z oszustwami wobec Skarbu Państwa ( sprawa VAT-u ) niech będzie tu dla Ciebie orzeźwieniem.



P.s: zawsze będę stawał w obronie ludzi , których jakieś szmaty będą chciały prześladować z uwagi na ich religię czy rasę - tak więc taką samą będzie moja reakcja gdy sprawa będzie dotyczyć Czeczenów , Romów , Rosjan , Ukraińców czy Żydów , bo tu idzie o ZASADY a nie o jakąś grupę etniczną!



Pzdr.

edi8
2009-11-13 (13:00)

status Endriu-21234
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 24

4779
wpis nr 251 670
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Edi jeśli byś był człowiekiem szczerze kochającym Boga,to obowiązywała by cię jedna zasada,kochaj Pana Boga swego nade wszystko a blizniego swego jak siebie samego,bez względu na to czy jest Zydem ,Muzułmaninem,Katolikiem,Białym CZarnym czy Zółtym.

Ale Ty nierozumiesz czym jest miłosć blizniego,dlatego wymiotujesz jadem nienawisci do czci godego Ojca Tadeusza.

A te wszystkie twoje oskarżenia są tak prawdziwe jak twierdzenie że ziemia jest kwadratowa,przecież prokuratóra tym wszystkim się już zajmowała i to pare razy i na brak jakich kolwiek dowodów winy sprawę zawsze umażano,ale ciebie kolego nienawisc zaślepiła do tego stopnia że już jasno nie widzisz i nie słyszysz,a udeżasz na oślep byle by tylko zadać ćios.
2009-11-13 (13:15)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 251 672
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Endriu-21234>>>> jesteś tyle wart , ile warte są Twoje myśli oddane choćby wpisami.

Może się inni wypowiedzą - bo dla mnie to akurat Ty jesteś zaślepiony i mylisz misję Kościoła ( także mojego! ) z czynami jego konkretnych funkcjonariuszy - a oni podlegają osądowi także w Sądach i to wcale nie niebieskich....

P.s: ponownie apeluję do Ciebie o rozsądek , bo dotychczas jego obecności w Twoich wpisach nie odnotowałem , choć się starałem choćby na jego nikły ślad natrafić.

To samo dotyczy Twojej ortografii...

Pzdr.

edi8
2009-11-13 (13:37)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 251 679
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ale temat nam się rozwiną:

\"A moja opinia jest taka,że mamy państwo w państwie\"

Kościół ma za duże wpływy na politykę i próbuje ingerować tam,gdzie nie powinien.

Dla niektórych księży zakończyło się to bardzo tragicznie.

A odnośnie posłańców kościoła - temat morze!

Gdyby nie kasiorka to moje dzieci nie były by ochrzczone ( a ponoć obowiązkiem kapłanów jest być w posłudze u tych bogatych jak i u tych biednych też )(na rozgrzeszenie też raczej nie mam co liczyć,bo w grzechu już 15 lat - tylko nie wiem jak to się ma do samego Boga - w swoim miłosierdziu mam nadzieję,że mi wybaczy )

Co nie zmienia faktu,że \"kochaj bliźniego swego jak siebie samego\" i \"Jeżeli jesteś bez winy......\"

pozd

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina