Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Szaleństwo w serwisie wykop.pl

2009-10-31 (09:37)

status Pawcio
Data rejestracji: 2009-07-25
Ilość postów: 379

4961
wpis nr 246 909
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.

Otóż ktoś dodał ogłoszenie na serwisie wykop.pl dotyczące tego, że nie są mu potrzebne pieniądze z wygranej w Lotto. Pisze tam, że ten człowiek zarabia dziesięciokrotnie więcej niż średnia krajowa...



Oto cały tekst:



\"Będę pisał najkrócej jak potrafię, bo po pierwsze nie chce mi się pisać, a po drugie wam nie będzie się chciało czytać, więc po cholerę.



Trafiłem szóstkę w totka, dopiero co odebrałem pieniądze. Dużo pieniędzy. Teraz grzeją mi się na koncie.



Przed puszczeniem losu obiecałem sobie, że ćwierć z wygranej oddam na cele charytatywne. A kolejne ćwierć przeznaczę na Wykop. I choć z początku myślałem żeby przekazać je ekipie wykop.pl, doszedłem do wniosku że oni swoje już zarobili i mam zamiar rozdać je użytkownikom wykopu.



Dlaczego?



Mam 35 lat. Jestem minimalistą, mimo to zarabiam dużo. Dziesięciokrotnie więcej niż średnia krajowa. To co już chciałem mieć, kupiłem, tą, którą chciałem zdobyć - ożeniłem się z nią i mamy dwójkę dzieci To dla nich zostawiam ostatnią połówkę. No może nie do końca połówkę, sobie i żonie zafunduję porządne wakacje.



Mam wszystko czego chcę, nie potrzebuję tych pieniędzy.



Dlatego:



Osoba, która chce, żeby część pieniędzy przeznaczonych na wykop trafiła do niej, niech wykopie. Nie ma tutaj haczyka, nie ma \'konkursu\' na wierszyk czy inne duperele. Każdy dostaje po równo.



Ponieważ osobiście wkurza mnie flame i złośliwe minusowanie w komentarzach, nie czytam ich. Z początku myślałem, żeby mimo to ludzie zgłaszali się właśnie w komentarzach - ale kiedy wyobraziłem sobie, że potem musiałbym przebijać się przez popieprzone, nic nie wnoszące komentarze, niedowiarków, dochodzenia rodem z CSI, kłótnie, żeby znaleźć osoby biorące udział, całkowicie mi się odechciało.



Macie tydzień, po tym czasie zrobię nową notkę z wypisanymi osobami, które poproszę o wysłanie numeru konta (bez danych osobowych), lub zadeklarowanie, że chce się odebrać pieniądze osobiście (Warszawa). Wtedy też ogłoszę, ile złotych wypada na jedną osobę.



NIE BIORĘ POD UWAGĘ OSÓB, KTÓRE MAJĄ KONTO KRÓCEJ NIŻ MIESIĄC. Nie cierpię ludzkiej chciwości, a taka sytuacja tylko spowodowałaby wysyp multikont. Wiadomo - okazja czyni złodzieja.



Nie, nie mam zamiaru niczego wam udowadniać. Nie będzie zdjęć kuponu, ani innych dupereli. Kto chce, ten dostanie swoje pieniądze, kto nie chce, niech nie wykopuje. Osoby, które mocno podpadły w którejś z dyskusji, mogą zapomnieć o swoim udziale. Osoby źle zachowujące się w komentarzach, też mogą zapomnieć (w ocenie komentarzy pomoże mi żona).



Nie dowiecie się, jaki jest mój prawdziwy nick. Nawet nie pytajcie, nie za bardzo mi zależy na tym, żeby ktoś nagle znalazł mnie na facebookach, naszych klasach, innych duperelach. Wykop czyta sporo osób, nie mam zamiaru umożliwiać nikomu możliwości szantażu.



Aha - odbiór osobisty nie będzie u mnie w domu, więc nawet nie myślcie, że spotkacie się ze mną twarzą w twarz. Szczegóły za tydzień.



A do tego czasu, i po tym czasie, będę zwykłym, szarym (choć mam nadzieję że mój nick nie będzie szary ), użytkownikiem wykopu. Potraktujcie to jako bezinteresowny, frajerski podarunek. Bo ja nic z tego nie mam.



Jeśli ta notka nie wejdzie na główną - nic nie szkodzi. Osoby, które wykopały, i tak dostaną swoje pieniądze. Przynajmniej dostaną więcej



Anonim



PS. o fiskusa się nie martwcie, jutro idę do swojego prawnika żeby omówić sprawę ewentualnych podatków przy tej akcji (szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej). \"



Link: http://www.wykop.pl/ramka/252876/trafilem-szostke-w-lotka



Od razu hurtowo zaczęły pojawiać się komentarze i głosy \"wykop\" dla tego ogłoszenia/wiadomości, aby ukazała się na stronie głównej i tym samym dzięki tego typu pomysłowi (prawdziwemu lub tez nie) został prawdopodobnie pobity rekord komentarzy i głosów. Przeglądarka przy wczytywaniu aż się przycina od ilości komentarzy. Oczywiście są też przeciwnicy \"zakop\".

Ciekawe jaki będzie finał tej historii :]



http://www.wykop.pl/link/252876/trafilem-szostke-w-lotka

2009-10-31 (10:03)

status talizman4
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 438

4782
wpis nr 246 919
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Stare powiedzenie ; Naiwniacy się nie sieją ,ale rodzą.

Sprawa jest bardzo prosta . Każde wejście na stronę w Internecie to jest co najmniej 1 grosz dla właściciela strony.

Klikając teraz daję kasę na konto pana ,,Pasko\'\'

Każdy naiwniak klikający w adres z pic stronę internetową jest dawcą kasy i traci tylko czas , a cwaniak zarabia na jego naiwności.

Proste licznik bije 100.000 wejść dziennie to 100 złotych dla cwaniaka za napisanie paru zdań.

Baj ,baj.
2009-10-31 (10:06)

status Pawcio
Data rejestracji: 2009-07-25
Ilość postów: 379

4961
wpis nr 246 920
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
2009-10-31 (10:14)

status SirMavins
Data rejestracji: 2009-05-29
Ilość postów: 3951

4654
wpis nr 246 922
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie prawda.



Jak nie wiadomo o co chodzi, to gdybanie, że chodzi o kasę nie jest wcale takie jednoznaczne.



Dobry człowiek, chce Wam dać pieniądze, a Wy się czepiacie.

Dla mnie jest to oczywiste.



Brak danych, brak tej sumy zdeponowanej i zabezpieczonej...

Cóż, życzę wszystkim udanych transferów.
2009-10-31 (10:27)

status Pawcio
Data rejestracji: 2009-07-25
Ilość postów: 379

4961
wpis nr 246 924
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Może komuś się uda wzbogacić za friko hehe
2009-10-31 (11:53)

status andrre
Data rejestracji: 2008-01-16
Ilość postów: 133

3130
wpis nr 246 947
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jest już wątek na ten temat na forum multipasko.



http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=2745
2009-10-31 (16:30)

status Pawcio
Data rejestracji: 2009-07-25
Ilość postów: 379

4961
wpis nr 247 037
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ale jaja:

http://graal.org.pl/attachments/-01_list_do_uzytkownika_wygranylot.pdf
2009-11-02 (13:58)

status Pawcio
Data rejestracji: 2009-07-25
Ilość postów: 379

4961
wpis nr 247 616
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jednak był to żart:

Kolejny wpis żartownisia:



\"Nie mogę teraz napisać, że będę pisał krótko, ponieważ wiele spraw wymaga wyjaśnienia. Mimo wszystko proszę o doczytanie całości do końca.



Chciałbym na początku wszystkich z góry przeprosić. Szczególnie tych, którzy uwierzyli w to co pisałem.



Pomysł na \'trafiłem szóstkę\' pojawił się w mojej głowie kiedy siedziałem w pracy i nastąpiła awaria prądu. Nie mając nic lepszego do roboty zastanawiałem się, co zrobiłbym z wygraną w lotka, a te myśli przeplatały się z pomysłami w jaki sposób można by sprawdzić prawdziwą \'siłę Wykopu\' i w jakim najkrótszym czasie wykop może trafić na główną. Wiele było już wykopów typu \'sprawdźmy jaka jest siła Wykopu! wykopujcie!\', albo \'pobijmy rekord!\', ale nigdy nie cieszyły się zainteresowaniem i nie wychodziły poza wykopalisko. Te dwa tematy o których myślałem połączyły się, tworząc oczywistą hybrydę i pomyślałem o napisaniu tego, co bym zrobił z nagrodą. Zrezygnowałem jednak z tego pomysłu nie chcąc żeby osoby które w to uwierzą się zawiodły.



Tego dnia były moje urodziny, ale oficjalne przyjęcie ze znajomymi mam zorganizować dopiero za jakiś czas. Wracając z pracy do domu zaszedłem do sklepu po trochę alkoholu, żeby na razie samotnie uczcić kolejny rok życia. Wypiłem go, i... poprzedni pomysł wydał mi się zabawniejszy i bardziej godny zrealizowania, niż kiedy myślałem o nim na trzeźwo.



Kiedy po napisaniu tekstu i kilkakrotnym zredagowaniu (ciężko jest to robić nie będąc trzeźwym) zamieściłem go na wykopie, nie mając nic lepszego do roboty postanowiłem obserwować licznik wykopów. Po paru minutach licznik wskazywał 8, po paru kolejnych sekundach 12, 20... i w bardzo niedługim czasie, nie pamiętam jakim, znalazł sie na głównej.



Przez chwilę wydawało mi się to zabawne, ale z czasem radość powoli mijała.



Chciałbym teraz przeprosić administrację wykopu za zamieszanie, jakie wywołał ten wykop (w komentarzach niektórzy żartowali, że wykop padł ofiarą wykop effectu) - serwer okropnie zwolnił, co chwilę padał. Coraz większa ilość komentarzy i ludzi, którzy się w nich wypowiadali co parę sekund odświeżając na nowo stronę posiadającą ponad tysiąc komentarzy, coraz bardziej obciążała serwer.



Również w wykopalisku zaczęły dziać się różne rzeczy. Masowo zaczęły pojawiać się wykopy dotyczące \'trafiłem szóstkę\' (wśród tematów typu \'to zakład mojego znajomego\', szczerze rozbawiły mnie ten dotyczący Barracka Obamy i feministki - autorom gratuluję poczucia humoru), uniemożliwiając wyjście normalnym wykopom na główną. Postanowiłem wtedy, otrzeźwiały nieco pod wpływem adrenaliny, dodać kolejny wykop, którym chciałem zaprzestać tę farsę. Jednak wiele osób było za bardzo pobudzonych, więc postanowiłem poczekać aż emocje wykopowiczów trochę opadną. Tymczasowo napisałem post, w którym poprosiłem o zachowanie umiaru w dodawaniu wykopów dotyczących \'trafiłem szóstkę\', żeby nie robił się bałagan w wykopalisku. I chyba się udało, bo po tym komunikacie trochę się uspokoiło.



Nie jestem 35latkiem z żoną i dwójką dzieci zarabiającym 10 razy więcej niż wynosi średnia krajowa. Jestem studentem utrzymującym się sam, zarabiającym nawet mniej, niż przeciętny Kowalski. Nie trafiłem szóstki w lotka i nie mam pieniędzy, żeby wam je wypłacić. Przepraszam was wszystkich za ten pijacki żart. Jest mi strasznie głupio w tej sytuacji, ponieważ na trzeźwo nigdy nie wrzuciłbym takiego tekstu. Jest mi głupio szczególnie względem osób, które faktycznie uwierzyły w to, że uda im się dostać parę groszy i to je najbardziej proszę o wybaczenie.



Żałuję że tyle ludzi może przestać wierzyć w innych po całej tej akcji. Nie zrobiłem tego wszystkiego w celach egoistycznych. Nawet pod wpływem alkoholu nie chciałem dostać się na wysokie miejsce w rankingu ani żeby zrobiło sie o mnie głośno, nie chciałem sławy ani chwały, dlatego wszystko robiłem i robię anonimowo. Za to co zrobiłem nie należy się żadna z tych rzeczy dlatego cieszę się, że wszystko robiłem anonimowo, ponieważ niektórzy, na przykład członkowie viichana, mogli odebrać tą akcję pozytywnie i zacząć widzieć we mnie jakąś legendę.









\"Macie tydzień, po tym czasie zrobię nową notkę z wypisanymi osobami, które poproszę o wysłanie numeru konta (bez danych osobowych), lub zadeklarowanie, że chce się odebrać pieniądze osobiście (Warszawa). Wtedy też ogłoszę, ile złotych wypada na jedną osobę.\"



W tej sytuacji muszę wypisać listę osób oraz ilość pieniędzy przypadających na jedną osobę.



Lista osób:



1. -----------------------------------------------



Każda z wyżej wymienionych osób dostaje 0zł.



Proszę, nie odbierzcie tej listy jako żart czy bezczelną drwinę, dla formalności przedstawiam wam w tym momencie stan faktyczny.



Z tej akcji Wyniknęło wiele złych rzeczy, ale czy można z tego wyciągnąć coś dobrego?



Wiele osób pisało, że nawet jeśli trafienie tej szóstki okaże się nieprawdą, to zawsze jest to jakaś rozrywka, i stanowi ciekawe urozmaicenie wśród pesymistycznych, czy nic nie wnoszących wykopów.



Trafiali się również tacy, którzy twierdzili, że jest to ciekawy eksperyment społeczny. Jeśli ktoś dzięki temu skorzystał zdobywając nową wiedzę, to na pewno jest to dobra rzecz. Być może ktoś, kiedyś, powoła się na to w czasie pisania swojej pracy magisterskiej z socjologii albo psychologii społecznej.



Inni pisali, że zostanie pobity nowy rekord. I faktycznie został - 3,34-krotnie. Czy taki rekord jest czymś dobrym? Myślę że pozostaje to w waszej ocenie, ale faktem jest, że jeśli porównać ilość wykopów tego wykopu z listą top10 międzynarodowego digga, to wykop ten znajdowałby się na 10. miejscu. Pamiętajcie że to jest wasz rekord - i to wy macie z czego być dumni.



Na chwilę wykop otrzymał nowy mem internetowy, co urozmaicało dyskusje w komentarzach.



Na jednej stronie trafiłem na komentarz, w której z tej okazji udało się jednej osobie zdobyć fajną koszulkę - mimo że jest to coś małego i być może dla niektórych nieznaczące, to też jest czymś dobrym.



Serce mi rosło, kiedy widziałem niektóre komentarze, w których ludzie pisali że ten wykop zainspirował ich do przemyśleń i wyciągnęli z tego pouczające wnioski.



No i... udało się zbadać jaka jest autentyczna \'siła Wykopu\'.







Cóż, to chyba wszystko. Może poza tym, że teraz, kiedy widzę jakie było zainteresowanie tematem, żałuję, że wcześniej nie wpadł mi do głowy pomysł żeby przy okazji wykopu o \'szóstce\' dać link do pajacyka, przynajmniej dzieci by na tym skorzystały. Spróbuję nadrobić zaległości i proszę wszystkich o klikniecie na brzuszek pajacyka: www.pajacyk.pl \"





Anonimowy wykopowicz http://www.wykop.pl/ramka/254365/trafilem-szostke





Komentarze: http://www.wykop.pl/link/254365/trafilem-szostke





| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina