Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Losowania totolotka od kuchni

2009-10-19 (19:19)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 242 354
[ CZCIONKA SPECJALNA ]


Tutaj: tinyurl.com/yh3zfx2



Mam też propozycję dla wszystkich osób podejrzewających TS o machinacje: założcie monopoliście \"teczkę\" - tzn. temat zawierający linki - i treść - wszelkich ciekawych artykułów na temat tej instytucji i prowadzonych przez nią gier losowych. Zebranie takich informacji i artykułów w jednym miejscu byłoby pomocne przy gorących nierzadko dyskusjach - taka baza stanowiłaby praktyczną podręczną \"bibliografię\" tematu.



Kilka moich poprzednich postów zawiera sporo takich tekstów i linków do nich.



Pozdrawiam!





Amadeus
2009-10-19 (20:06)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 242 373
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Bardzo trafny temat Amadeus ( jaki wdzięczny nick )

pozd
2009-10-19 (20:28)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 242 381
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"W pomieszczeniu tym stoi też mała, niepozorna czarna skrzynka wielkości walizki – to mózg Keno, gry wprowadzonej przez Totalizator rok temu. Maszyna generuje liczby, które co pięć minut wypluwają terminale w kolekturach w całym kraju. Oczywiście, maszyna pomyślana jest na tyle sprytnie, by wygranych nie było zbyt wiele i Totalizator na grze zarabiał.\"



Jeśli rzeczywiście jest tak, jak w stwierdzeniu powyżej, stanowi to przyczynek do potwierdzenia teorii, że kumulacje generować można profilując odpowiednio liczby generowane dla \"Chybił-Trafił\". Większość ludzi gra w ten sposób, a jeśli - zgodnie z teorią Krzysztofa Płocharza - dobierane są też zestawy kul według ich cech statystycznych, to tworzenie kumulacji na życzenie nie jest trudne.



Wszystko to stanowi argument za zwiększeniem przejrzystości działania TS.



\"Skoro wszystko jest w porządku, to dlaczego tego wszystkiego nie może skontrolować zewnętrzna firma? Skoro gry liczbowe opierają się na zaufaniu obywateli do państwowej spółki, dlaczego tego zaufania do Totalizatora rządzący nie zamierzają zwiększać.\"



Amadeus
2009-10-19 (20:45)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 242 388
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Przetargi dla TS \"od kuchni\": tinyurl.com/yg4se4l



Niezależnie od składu aktualnej ekipy rządzącej, w TS wciąż i wciąż dzieją się dziwne i niejasne rzeczy...



Amadeus



2009-10-19 (20:49)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 242 391
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tutaj: tinyurl.com/yh3zfx2



\" – W Totalizatorze nikt nigdy jeszcze w totolotka nie wygrał – zaręcza Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora.\"



A tutaj: tinyurl.com/ygfqyo5



\"Ówczesny prezes Sławomir Sykucki, kojarzony z SLD były pracownik Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych w Ministerstwie Finansów, przepytywany był z innego rodzaju „osiągnięć” - zakładania spółek zależnych (niepodlegających kontroli państwa) i wyprowadzania do nich pieniędzy. Miał także szczęśliwą rękę do gry - gdy parę lat potem odchodził z firmy, został przyłapany, jak odbiera wygraną piątkę. Co do jej wysokości mamy sprzeczne informacje. Mogła wynosić około siedmiu tysięcy złotych.



Czy to także przypadek, że odchodzący prezes zgarnia piątkę? - Grać może każdy, również pracownicy spółki - mówi jej rzeczniczka Magdalena Wojciechowska.\"





Amadeus



2009-10-21 (17:25)

status kaz41
Data rejestracji: 2009-10-21
Ilość postów: 18

12225
wpis nr 243 202
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wspaniała strona do dyskusji na ten temat.Gram w totolotka od samego początku jego powstania i w tym czasie zdarzały się przypadkowe wpadki prowadzących osób ale nie psuło to ogólnie dobrej opini o grach w totolotku.Wprowadzenie od kilku lat nowego systemu losowania gier rodzi masowe zjawisko oszustwa w ustawianiu liczb.W zainstalowanej sondzie na stronie multipasko biorący udział grający aż w 80 %uważają że losowania są sterowane.Próba skarg w tym zakresie do zarządu spółki totalizatora za pośrednictwem red. Waisa była kompromitującym spektaklem wypowiedzi rzecznika Pana Gawrona na temat tworzenia wysokich kumulacji w DL.Jednocześnie wypowiedz rzecznika jest obrażająca dla wszystkich grających z których robi się ludzi małoroztropnych,którym można wciskać dyrdymały.Każdy z grających w PRL pamięta,że nad prawidłowośćią przeprowadzanych losowań była powołana komisja w 3-y osobowym sładzie która była każdorazowo przedstawiana z nazwiska.Do dziś pamiętam ich nazwiska.Dziś należy zadać pytanie dyrekcji totalizatora dlaczego tę komisję zlikwidowano,kto tego dokonał.Uważam,że bez takiej komisji dalsze granie w gry totalizatora jest bezcelowe i wielu moich znajomych i przyjaciół przestało już grać .
2009-10-21 (18:22)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 243 226
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kaz41,



Być może Im ta komisja po prostu przeszkadza?! Albo jest zbyt mało fotogeniczna, albo w studiu jest zbyt tłoczno i robi się zbyt duszno, czy jak?!





Amadeus,



Dałeś doskonały cytat:



\"\" – W Totalizatorze nikt nigdy jeszcze w totolotka nie wygrał – zaręcza Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora.\"





Amadeus,



wyjaśnij ten problem, skąd masz ten cytat?



Może coś pomieszałeś, bo ja to rozumiem wprost, jako przyznanie się do ponad półwiecznego oszustwa!



Toż to afera największa w Europie a może i na świecie.



No bo skoro nikt nigdy, bo to jak to rozumieć?
2009-10-21 (18:41)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 243 231
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wyrwana z kontekstu w/w wypowiedź może się odnosić do wielu spraw: wygranej wśród pracowników TS lub np. wygranej w kolekturze mieszczącej się w siedzibie TS...
2009-10-21 (18:41)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 243 232
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



\"W Totalizatorze nikt nigdy jeszcze w totolotka nie wygrał\" oznacza w wypowiedzi rzecznika, że nikt Z PRACOWNIKÓW TOTALIZATORA nie wygrał w totolotka. Źródło tutaj:



http://tinyurl.com/yfy3yy2



A temu twierdzeniu przeczy w sposób ewidentny wypowiedź poprzedniego rzecznika TS, zacytowana poniżej, potwierdzająca, że odchodzący prezes miał szczęśliwą rękę. Zestawiłem te cytaty, by zademonstrować \"prawdomówność\" rzeczników TS.



\"Ówczesny prezes Sławomir Sykucki, kojarzony z SLD były pracownik Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych w Ministerstwie Finansów, przepytywany był z innego rodzaju „osiągnięć” - zakładania spółek zależnych (niepodlegających kontroli państwa) i wyprowadzania do nich pieniędzy. Miał także szczęśliwą rękę do gry - gdy parę lat potem odchodził z firmy, został przyłapany, jak odbiera wygraną piątkę. Co do jej wysokości mamy sprzeczne informacje. Mogła wynosić około siedmiu tysięcy złotych.



Czy to także przypadek, że odchodzący prezes zgarnia piątkę? - Grać może każdy, również pracownicy spółki - mówi jej rzeczniczka Magdalena Wojciechowska.\"



Źródło tutaj:



http://tinyurl.com/yh3zfx2



Amadeus
2009-10-22 (21:52)

status kaz41
Data rejestracji: 2009-10-21
Ilość postów: 18

12225
wpis nr 243 793
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W oparciu o dane zawarte w multipasko polecam wszystkim grającym i uczestnikom niniejszego forum wybrane dane z zakresu efektywnośći poszcególnych gier totolotka.Opracowane dane dotyczą losowań w dnu

20.10.09r.



Multimulti losowanie o godz.22

1.kwota wypłaconych wygranych 625.084zł

2.szacowana ilość zawartych zakładów 625.084

3.ilość wygranych wszystkich stopni 114.034

4.wskaznik ilośći wygranych do zawartych zak.poz.3:2 18,24%

oznacza że na 100 zawartych zakł.wygranych było 18



Lotto

1.kwota wypłaconych wygranych 2.635.483,20

2.przybliżona ilość zawartych zakł. 3.844.951,-

3.ilość wygranych wszystkich stopni 67.399

4.wsk.ilośći wygranych do zawartych zakł.poz.3:2 1,75%

oznacza że na 100 zawartych zakładów wygranych było zaledwie 1,75



Mini lotto

1.kwota wypłaconych wygranych 393.620,30

2.przybliżona ilość zaw.zakł. 787.241

3.ilość wygranych wszystkich stopni 7.272

4.wsk.ilośći wygr.do zaw.zakł. 0,92



W latach PRL totalizator po każdym losowaniu podawał komunikat ile było zawartych zakładów i na jaką kwotę.Obecnie takich danch oficjalnie nie podaje się co może świadczyć o ukrywaniu danych do doładnych obliczeń,dlatego multipasko stosuje przybliżone obliczenia.

Przedkładając powyższe dane warto zastanowić się nad

wnioskami co do dalszej gry ,zapraszam do dyskusji w tym temacie.



















2009-10-24 (01:29)

status Ksings
Data rejestracji: 2008-02-02
Ilość postów: 867

3166
wpis nr 244 423
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"myśl misiu,myśl\"
2009-10-24 (13:40)

status sollos
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 529

4937
wpis nr 244 556
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam



O fakcie, że pracownicy TS mogli (mogą?) zawierać zakłady świadczy także poniższy cytat z artykułu o 50-leciu Lotto (Słowo Polskie Gazeta Wrocławska z dnia 2007-01-12).



„Od 20 lat pokazuje się w ich telewizorach i nielicznych zamienia w krezusów. – Kiedyś na ulicy zaczepiła mnie pani i zapytała, co ja takiego w sobie mam, że ona nie chce już grać, ale jak tylko mnie zobaczy, to na drugi dzień od razu biegnie do kolektury – mówi Ryszard Rembiszewski. – Inna kobieta chciała mnie kiedyś uszczypnąć na szczęście – śmieje się. Przyznaje, że na porządku dziennym są pytania o liczby, jakie zostaną wylosowane. A największe zdziwienie wzbudza jego widok w kolekturze, gdy sam zawiera zakłady. Do tej pory jego najwyższa wygrana to 120 złotych. – Mam za to szczęście w miłości – twierdzi. I dodaje, że raczej nie pochwaliłby się telewidzom, gdyby kiedyś trafił szóstkę. – Wielu podejrzewałoby mnie, że znałem liczby – mówi Rembiszewski”



Mnie osobiście to bardzo dziwi, bo przecież z oczywistych dla każdego gracza względów nie powinno tak być.



Czy to jest normalne aby pracownik, który ma możliwość poznania wszystkich zakulisowych szczegółów losowań brał udział w grze?



Zwrócę uwagę tylko na takie dość istotne szczegóły, o których Nas się nie informuje a pracownik ma do nich raczej dostęp, jak:



charakterystyki poszczególnych zestawów kul używanych do losowań, ilość losowań próbnych przed właściwym losowaniem, zestawy liczb które nie zostały wytypowane na konkretną grę, itd.



Czy w ten sposób wszystkich Nas w jakiś sposób nie dyskryminuje się?



Z poważaniem

2009-10-24 (13:55)

status slavo
Data rejestracji: 2009-10-08
Ilość postów: 3640

12180
wpis nr 244 568
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pan Gawron już nie raz walnął gafę.Ale ja uważam,że to wynika z jego \"pierdołowatości\" w wypowiadaniu się. A potem można dowolnie to interpretowac.

Gdyby wygrywanie w totolotka było takie proste,to nie było by sensu w prowadzeniu takiego biznesu:)



Czy w dzisiejszych czasach,utrzymała by się taka tajemnica?
2009-10-24 (14:06)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 244 573
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

sollos - bardzo słuszne spostrzeżenie iż pracownicy TS mają dostęp do informacji ,o których my tylko możemy pomarzyć - odnośnie tej dyskryminacji to jest inny temat,ale firma sama sobie zaprzecza wprowadzając zakaz zawierania zakładów przez pracowników i ich rodziny.

Więc gdzie tu respektowanie własnych założeń?

Śmiech i tyle !!!

slavo - odnośnie Twojego zapytania mogę i ja zapytać się czy wiesz ile zarabiają osoby pracujące w TS?

Zakładam,że nie są to wypłaty rzędu średniej krajowej,więc chyba wszystko

pozd
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina