Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

maszyna oszust-jak ją zrobiłem

2009-09-24 (09:40)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2245

4670
wpis nr 233 511
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Talizman



Walnąłeś ni z gruszki ni z pietruszki.

I to jak zwykle nie o grach losowych .



Co ma piernik do wiatraka ?

W Polsce mamy demokrację i każdy ze swoją wygraną może robić to co zechce .



Nawet jej nie odebrać .

40 milionów to promil obrotów totka .To w czym sprawa .

zajmujesz się pierdołami ,które są zupełnie marginalne .

A kto ci zabrania nie odebrać wygranej .

Tobie to nie grozi

Bo nigdy nic nie wygrasz .



Gdyż wierzysz w \" garbate aniołki \" i ustawianie kulek .



No i chwatit .

Ktoś musi dokładać pieniędzy do tej gry albo wzbogacać \" Buków \"

Bo z czego by żyli .

Ale nie za bardzo rozumiem po co się tym chwalisz , że tracisz pienioądze u \" buków \"



Totalizator musi zarobić .

Buk jeszcze na tym

No to dla ciebie 2,50 ---oczywiście jak byś kiedykolwiek wygrał .



Talizman



Nie możesz zająć się totkiem .???

Co ty księgowym jesteś ,że czytasz sprawozdania finansowe ???



Kto takimi pierdołami się zajmuje???
2009-09-24 (11:20)

status sollos
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 529

4937
wpis nr 233 540
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Marriusz2>>>



Kolego Marriusz2, jeżeli Cię obraziłem lub byłem „niegrzeczny” to przepraszam.



Nie było to moim celem. Zadając Tobie pytanie o zakupie maszyny losującej, nie liczyłem, że otrzymam taką odpowiedź jaką Ty udzieliłeś.



Twoja odpowiedź utwierdziła mnie w fakcie, że jesteś kolejnym „mędrcem”, który widzi tylko to co chce zobaczyć.



Mamy dwa różne podejścia do sprawy.



Ty próbujesz „rozgrzeszać” monopolistę, że nie musi nic robić bo po jego stronie stoi rachunek prawdopodobieństwa, bazujesz na uczciwości a przekrętów nie ma bo by wyszły prędzej czy później.



Ekonomicznie też na tym byś lepiej wyszedł. Czy jakoś tak…



Ja natomiast twierdzę, że można bardzo wiele zrobić będąc „cacy” wobec regulaminów i na oczach wszystkich, jeżeli tylko nikt nie będzie mi przeszkadzał i jeszcze więcej zarobić…



Ktoś kiedyś powiedział „Człowiek to takie stworzenie boskie, że bardzo nie lubi losowości.



I jak tylko może to próbuje ją „ujarzmić””.



Uważam, że w tym stwierdzeniu jest bardzo dużo „prawdy”.



Ktoś inny powiedział „Tylko głupcowi wszystko pasuje a człowiek mądry jest zawsze pełen wątpliwości”.



Nie twierdzę, że jestem mądry, wręcz przeciwnie uważam Ciebie za „mędrca”, lecz to ja mam szereg wątpliwości.



A teraz jeszcze trochę moich spostrzeżeń.



Nie bez przyczyny poruszyłem wcześniej sprawę gier audiotele.



Są to gry szukające naiwniaków…



… a skojarzyły mi się ono mianowicie z naszym Keno.



Zasady naciągania graczy w obu typach gier są podobne.



Jak wprowadzono Keno na rynek to w ciągu pierwszego miesiąca padło kilka dużych wygranych i było o tym głośno (łatwe pytania na początek w audiotele i mnóstwo otwartych linii ).



Teraz już dobre pół roku mija a ja nie widziałem i nie słyszałem (i chyba nie tylko ja) o jakiejkolwiek znaczącej wygranej (blokada łączy w audiotele).



Ciekawe kiedy zacznie się wsteczne odliczanie…?



Na koniec informuję, że wcale nie zamierzam tu na forum wdawać się w pyskówki i na siłę wciskać swoich teorii ludziom oczytanym i dysponujących dużą wiedzą szczególnie z zakresu nauk ścisłych.



Nie podobają mi się natomiast metody, którymi wszelkiej maści organizatorzy różnych gier (także losowych) próbują z Nas robić naiwniaków.



Przepraszam Cię jeszcze raz Marriusz2, ale to są moje poglądy i szybko ich nie zmienię…



A teraz wracam do liczb i typowań.



Bo przynajmniej na tym polu mam frajdę, że co jakiś czas ogrywam system losujący.





Pozdrawiam

2009-09-24 (13:11)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2245

4670
wpis nr 233 582
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sollos



To ja dokładnie wiedziałem ,że nie spodziewałeś się prostej i jednoznacznej odpowiedzi .

To ty nie widzisz najprostszych rzeczy .



Już wiem ,że nigdy w życiu nie miałeś własnej działalności i interesu .



Ktokolwiek zakłada własną działlność robi biznespala.



Niepotrzebnie wyzywasz mnie od mędrców !!!



Kazdy kto chce zrobić interes robi biznesplan .%0
2009-09-24 (13:13)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2245

4670
wpis nr 233 583
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sollos



To ja dokładnie wiedziałem ,że nie spodziewałeś się prostej i jednoznacznej odpowiedzi .

To ty nie widzisz najprostszych rzeczy .



Już wiem ,że nigdy w życiu nie miałeś własnej działalności i interesu .



Ktokolwiek zakłada własną działlność robi biznespala.



Niepotrzebnie wyzywasz mnie od mędrców !!!



Kazdy kto chce zrobić interes robi biznesplan .



I tylko mając maszynę czysto-losową może taki biznespaln zrobić .



Bo może przewiqdzieć swoje zyski na 10 lat .



Dokładnie można wyliczyć z rachunku prawdopodobieństwa ilu ludzi wygra jakie wygrane i ile trzeba wypłacić na te wygrane .



Jaki cymbał robił by interes na grach wzajemnych jak by nie przewidywał dokładnie zysków z gry .



Ja takiego idioty nie znam .



A gdyby wyniki ustawiał ???



No to rychło znalazł by się lepszy przekręt ,który by rozpracował system i plajta pewna .





Poprostu stosujesz najstarszą metodę Świata





Jak masz jakoweś swoje ugruntowane filozofie i tak nikt cię nie przekona --to każdego kto ma inne zdanie wyzywasz od mędrców .



Załóż taki interes jak gry wzajemne --to splajtujesz rychło na tym





Logika chłopie a nie żadne mędrkowanie .





Tylko wyniki losowe gwarantują niezmieność .



W totku wiadomo dokładnie :

W dużym lotku 1 do 14 milionów wygra szóstkę



Czyli jak przyslą ludzie 28 milionów zakładów wypadną 2 szóstki i bardzo łatwo wyliczyc ile na wygrane i jakiego stopnia.





Może się zdarzyć ,że wypadną 4 szóstki

Może ich wypaść 8





Ale w następnych zakładach nic nie wypadnie i średnio wszystko będzie jak po sznurku .



Tak jest od 1957 roku

I tak będzie po wsze czasy .



Bo rachunek prawdopodobieństwa jest nieubłagany .





A co będzie jak te twoje ustawienia ktoś przewidzi ????



No to plajta i cały biznesplan diabły wzięli .





Co to ma do mędrkowania .



Po prostu liczyć nie umiesz i wymądrzasz się .



Usiądź --wyłącz komputer i pomyśl .





Sam piszesz ,że do nocy siedzisz przy komputerze .

I to cię kładzie .



Komputer nie pozwala myśleć .



Jak go wyłączysz i pomyslisz to sam dojdziesz dokłądnie do mojej odpowiedzi .



Toż to każde dziecko wie na czym opierają sie zakłady wzajemne .



Ale ty nie .



Moja rada





Wyłącz kabel z prądu i zostaw ten komputer w spokoju .



Tutaj na tym Forum już taki jest co spłodził kilka tysięcy arkuszy w Excelu ----jeden durniejszy od innych .



I tak będzie te arkusze z filtrami robił do końca życia .



Bo się uzależnił od komputera i Excela .



A nawet gdyby 100 lat te arkusze pisał --koła nie wymyśli .



Bo on nie myśli tylko wali kolejne arkusze w Excelu
2009-09-24 (15:19)

status sollos
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 529

4937
wpis nr 233 615
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Marriusz2>>>



Uczyniłem tak jak polecałeś.



Wyłączyłem komputer.



Przez dłuższą chwilę myślałem i stwierdziłem, że muszę go ponownie włączyć, aby ci odpisać na twój post…



Po pierwsze ten twój Biznesplan jest o „kant d…y rozbić”.



Mój Biznesplan byłby lepszy, bo założyłbym po prostu większe obroty i co za tym idzie większe zyski.



I miałby pewnie przyzwolenie „góry”, bo czymś trzeba łatać dziury…



Po drugie skąd masz pewność, że „mój kant” prędzej czy później wyjdzie.



A nawet jeśli wyjdzie, to co „smutnego gościa” obchodzi, że kiedyś go nakryją. Najzwyczajniejsze ryzyko zawodowe!



We Włoszech po dzień dzisiejszy dobrze ma się ich rodowita mafia i jakoś rządzący nie mogą sobie z tym problemem poradzić.



Ba nawet już chcą przyciągnąć kapitał, który ulokowali za granicą (raje podatkowe) różni „zapobiegliwi” biznesmeni czy też jakieś podatki anulować (tarcza fiskalna). Powstał projekt ustawy, coś na wzór amnestii...



Tak więc co się stresować na zapas…



A jak już jesteśmy w tematach biznesowych to rzeczywiście nigdy nie miałem swojej firmy.



Tu się nie pomyliłeś! …Bingo!



Lecz znam podstawowe prawa rządzące Biznesem.



Jedno z nich mówi mniej więcej tak „Najważniejszy jest klient”.



Bez klientów to żaden Biznesplan nie ma racji bytu.



Ja tam jestem szarym człowieczkiem i nic nie znaczę.



Ale gdy tysiące tak samo myśli, to już powinno dać „górze” sygnał do zmian.





Pozdrawiam

2009-09-24 (15:25)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 233 616
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz,



Pozdrawiam Cię uprzejmie.



Miło czytać Twoje teksty.



Z tym, że popełniłeś powyżej zabawny błąd. Napisałeś fałszywą implikację, iż 28 milionów zakładów równa się 2 PEWNE szóstki.



Nic podobnego.



Zapomniałeś o dodatkowym koniecznym warunku.



A temat jest bardzo ciekawy i warty uwagi, bowiem na tym forum jest dużo biadolenia przegranych osób, narzekających, na ciągłe pudła. A posyłają na wyścigi praktycznie jednakowe kombinacje. Nawet potrafią zrównać kogoś z błotem, jeśli nie dostarczy im \"LICZB\". Doświadczyłem tego tutaj na sobie, gdy to komiczne zjawisko wyśmiewałem. Więc wiem, o czym piszę.



Mariusz, jesteś ekspertem w dziedzinie Excela. Podaj jakąś dobrą literaturę do nauki programowania w Excelu. Chodzi mi głównie o kwestie wprowadzania analizy funkcjonalnej do wykresów i schematów w Excelu, tak aby po jednym wprowadzeniu danych uaktywniało się naraz wszystko z wielu arkuszy. A na razie mam trudności podstawowe i nie wiem jak ruszyć. Robienie tego ręcznie /na papierze/ jest praktycznie niewykonalne z powodu ilości danych, które trzeba poddać wielu analizom równoczesnym.



Dużo dobrego humoru!
2009-09-24 (15:50)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 233 626
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do wszystkich

Ziarno zostało już posiane trzeba je tylko podlewać a co nastąpi \" kiedyś \"

czas pokarze !
2009-09-24 (16:40)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 233 633
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To nie błąd ortograficzny zapewne, jeno subtelna prognoza oparta na słynnej intuicji.



Czas pokaRZe. Kogo pokarze, kogo Madziu, a?
2009-09-24 (16:49)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 233 635
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Don Pedro-przepraszam Cię-\"pokaże\"
2009-09-24 (20:34)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 233 705
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Don Pedro pamieta wyrażenia Mariusza np. o ,,garbatych aniołkach,, a zapomniał jak Mariusz pisał że na zadnych Excelach sie nie zna bo i poco.

A 24 rzuty kostka to podobno 99,9 procent szans na wypadniecie oczek 6.

Ja je wykonałem ,padło 4 czy 5 szóstek.

Nie wszystko liczmy matematycznie ,nawet 1000 rzutów nie daje 100% gwarancji na oczek sześć.Ale padnie ich średnio 1/6 ,to praktyka .
2009-09-24 (21:05)

status boguś 2
Data rejestracji: 2009-08-08
Ilość postów: 25

5038
wpis nr 233 721
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

a tu się nie zgodzę przy 1000 jest pewność ,że padnie 6
2009-09-24 (23:45)

status bombel
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 34

4942
wpis nr 233 787
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pewna to jest śmierć i podatki.
2009-09-25 (00:07)

status Ksings
Data rejestracji: 2008-02-02
Ilość postów: 867

3166
wpis nr 233 788
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam.



No to rychło znalazł by się lepszy przekręt ,który by rozpracował system i plajta pewna .



dziwne rzeczy Marriusz2 piszesz.



zastanów się:znam wszystkie obstawione kombinacje na 20 minut przed losowaniem.teraz naprawdę mogę zadziałać zgodnie z regulaminem i przeznaczyć określony procent wpływów na wygrane.jeśli zdam się na stwórcę,to mogę popłynąć bo wypadną cyfry wymodlone przez graczy i przyjdzie mi wybecelować za 200 10/10

i jaki bank da mi kredyt na dalszą działalność?

muszę zdecydować czy dać mało średnich wygranych,czy więcej małych,a może uszczęśliwić anonimowego gracza główną wygraną?

po to robimy statystyki aby wiedzieć co przyciąga klientów i kiedy.

2009-09-25 (01:05)

status hnatek11
Data rejestracji: 2006-07-30
Ilość postów: 98

2187
wpis nr 233 805
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ksings miesiac temu wpadlem na ten sam pomysl. Naprawde nie klamie. Niepisze tego dla korzysci. Naprawde wpadlem na ten sam pomysl. Zastanawialem sie a jak by tak wladac losem. Jesli samemu powybierac pileczki to uwazam ze raczej nie bedzie dzialac. Trzeba zastanowic sie jakie czynniki beda potrzebne. Napewno czas losowanie o okreslonej godzinie lub minucie i tak loswac zeby losowania (prawdziwe oraz doczepione) zgraly i zintegrowaly sie ze soba.
2009-09-25 (01:18)

status Ksings
Data rejestracji: 2008-02-02
Ilość postów: 867

3166
wpis nr 233 807
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ależ by \"wielebnemu\"szczęka opadła gdyby miał czytać numery.
2009-09-25 (19:00)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 234 010
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Coś Wam napiszę może dziwnego dla Was.



Jest takie prawo, zwane prawem Lityńskiego /Jana Lityńskiego - jest taki \"działacz\" w Unii Demokratycznej/.



Prawo to brzmi:



\" nie natrząsać się z komuchów, wymyślając różne absurdy, bo ONI usłyszą i na pewno to zrobią\'.



Pamiętajcie, że w tym kraju komuna wciąż decyduje. Niechaj Was nie mylą atrapy teatralne widoczne na pierwszym planie...



Co do słów Mariusza, iż najlepsze jest powierzenie gier losowych losowości i Panu Bogu - to ma świętą rację. Mariusz to idealista i bardzo go szanuję.



Proponuję też, aby wszyscy z Mariuszem na czele przyłączyli się do mnie i zgodzili się z tym, że najlepszy jest wolny rynek i podatki nie przekraczające 10 procent dochodu i to nie dochodowe ale pogłówne. Oprócz tego powrót do parytetu złota i ustawowy zakaz generowania długu publicznego.



Choć każdy wie od dawna, że socjalistyczna gospodarka musi zbankrutować, to na świecie zamiast zanikać, rośnie jak grzyby po deszczu. Oczywiście prędzej czy później zbankrutuje. Ale okupujący koryto w międzyczasie bez wysiłku się obłowią cudzą własnością /w normalnym systemie wolnorynkowym musieliby iść do roboty a w złodziejskim rządzą i dzielą/, a po nich choćby potop.



Jeszcze na marginesie, żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał: w Polsce nigdy nie było gospodarki wolnorynkowej, a przynajmniej od kilkuset lat. Podobnie jak od Kodeksu Napoleona nie było w Polsce prawa. Są tylko atrapy i poruszające się wśród nich marionetki.



Każdy wie, że socjalistyczna gospodarka jest do bani a wciąż nowe i nowe zastępy pionierów ją promują.



To wygląda jak z grami losowymi. Każdy wie, że losowość jest najlepsza a wciąż nowe zastępy oszustów usiłują ją zniweczyć...
2009-09-25 (19:34)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 234 023
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Don Pedro-po co Ty to piszesz jak większość nawet się tym nie zainteresuje a nawet jeżeli przeczyta to i tak nie wyciągnie odpowiednich wniosków

Mam wrażenie iż większość naszych rodaków nie zdaje sobie sprawy w jakim kraju żyje a ja i mi podobni to dla nich \" dziwadła \"
2009-09-25 (20:41)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 234 061
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A 24 rzuty kostka to podobno 99,9 procent szans na wypadniecie oczek 6.

Ja je wykonałem ,padło 4 czy 5 szóstek.

Nie wszystko liczmy matematycznie ,nawet 1000 rzutów nie daje 100% gwarancji na oczek sześć.Ale padnie ich średnio 1/6 ,to praktyka .

================================================



boguś 2





a tu się nie zgodzę przy 1000 jest pewność ,że padnie 6



---------------------------------------------------------------------------

Dlatego przykro mi mówic ,nie jesteś moim aurotytetem.





Ile trzeba WSZYSTKICH kombinacji na 100% pewność 6/6 ???



Dokładnie 13 983 816 !!!!

Wtedy mamy 100% ,matematycznie obliczoną gwarancję..

Bo o jeden mniej czyli 13 983 815 ,tej 100% gwarancji jeszcze nie mamy ,potrzebujemy tej ostatniej kombinacji czyli 44 45 46 47 48 49.





Nie wszystko liczmy matematycznie ,nawet 1000 rzutów nie daje 100% gwarancji na oczek sześć.Ale padnie ich średnio 1/6 ,to praktyka ....napisałem.



przy 1000 jest pewność ,że padnie 6 ...napisał boguś.

A ja sie pytam...a przy 999?

pewnie tez.

A przy 800 ???

Może tez.

Więc powiedzmy że przy 300 tez ale przy 299 juz nie!!!!

A więc mamy bogus wzór jakis który powie że przy xyz rzutach kostka mamy 100% gwarancje że padnie oczek sześć.

Czyli xyz-1 juz tej gwarancji nie mamy.

A zatem...uwaga przy stanie rzutow kostką (xyz-1)i nie wypadnięciu ani razu oczek 6 rzucamy raz jeszcze kostka by uzyskać wynik xyz dajacy gwarancję wypadnięcia oczek 6 ,ten jeden jedyny raz ,coś jakby ta ostatnia kombinacja w DL 44 45 46 47 48 49 i mamy stan xyz i gwarantowane oczek 6.

Jeden rzut przy szansie 1 do 6 ale pewna szóstka bo to ostatni rzut do wzoru xyz !!!!

Bogus ,cofnij co napisałeć...nie ma gwarancji lecz praktycznie bedzie jak pisałe ...1/6 czyli średno to beda szóstki (1000:6)

Pozdr.









2009-09-25 (22:41)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 234 111
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jasze,



Chyba sam rozumiesz, że przy tysiącu rzutów sześciościenną i doskonale wyważoną kostką do gry,



prawdopodobieństwo nietrafienia choćby 1 raz szóstki jest równe prawie zero.



Można spokojnie w tym wypadku powiedzieć, że Boguś ma rację. Matematycznie jest to zero. Już nie chce mi się podawać tej liczby, bo jest tak mała, że jej prawie nie ma.



Zwróć uwagę na fakt, że np. rozbieżności pomiędzy faktyczną a obliczaną matematycznie sprawnością pieców, czy silników, są znacznie większe niż w podanym wyżej przykładzie... A jednak do tej pory posługiwano się tymi niedoskonałymi metodami. Nauka zna tysiące takich przykładów, gdzie obliczenia są obarczone błędami statystycznymi, zaokrągleniami, et cetera.



Przy tysiącu rzutów doskonale wyważoną kostką nie ma wprost możliwości aby nie padło sześć oczek.



Ale, jak zrozumiałem determinizm jest Ci obcy... I ten spór będzie zapewne trwał do końca świata. To jest dokładnie ten sam problem, czy w tysiącu kolejnych losowań może paść identyczna kombinacja liczb, np. w Dużym Lotku. Są jeszcze antydeterminiści, którzy twierdzą,, że oczywiście tak, bowiem przed losowaniem wszystkie możliwości są równie prawdopodobne.

Nawet podobno jeden z nich umieścił taki wpis w wikipedii i teraz niektórzy powołują się na wikipedię jako wykładnię wiedzy w tej dziedzinie..



Podobnie jak, nie wiem, czy wiesz o tym, ale gdzieś tam na świecie istnieje organizacja, której członkowie wierzą, że ziemia jest płaska.



Wyobraź sobie, że słyszałem o takiej organizacji, której członkowie wierzą, iż żyją we wnętrzu ziemi. Dowód jest dla nich oczywisty: mianowicie wystarczy spojrzeć, jak się zużywają buty. Ścierają się na czubkach i na obcasach. Gdyby ziemia była rzeczywiście kulą, to by buty ścierały się w środku?!







Jasze, ale skoro jesteś tak doskonałym znawcą gry w kości, to odpowiedz na moje naiwne pytanie:



Ile jest kombinacji rzutów dwoma sześciościennymi kostami do gry, doskonale wyważonymi.



Ile tam dostrzegasz zdarzeń elementarnych?
2009-09-25 (23:00)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 234 116
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

równe prawie zero

TDPedro

------------------------





i o to słówko ,,prawie,, mi chodziło ,wielkie dzieki ,dalej nawet nie musiałem czytac
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina