Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Kiedy wreszcie właściwy Organ Kontrolny Państwa zajmie się tym "oszustwem"

2009-08-13 (13:16)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 220 319
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Np. masz już prawie 10 z plusem z dziesięciokrotna stawką. Właśnie wchodzi Twój \"plus\".. No to pan operator UTRĄCA Twojego plusa. Po prostu czeka chwilę, aż ten opadnie. I po kłopocie.



Co nie znaczy, że jestem przekonany, iż tak jest.



Ale jestem całkowicie pewny, iż jest to możliwe.

TDP.

---------------------------------------------------------------

Kiedy nie było tego tworka potworka Plusa podejrzewano że wytrącaja jakąś kulę by nie padło 10 /10.

Operator przy takim sposobie myslenia jaki nam tu serwujw TDP musiałby mieć refleks że ho,ho.

Nie dość że utrąca komus 10/10 z plusem to musi miec w głowie co by teraz utacić by padło mniej dziesiątek a nawet pamietac jką liczbę utrącić by ktoś własnie nie trafił parki ze stawką 100000x.

A i żeby nie padło 5/5 ze stawka x 1000 co tu jeden tak gra.

Bo musi tak to szybko zrobic żeby mrowa i inni nie zauważyli dłuzyzny pomiedzy zassanymi piłeczkami.



Reasumując...polecam wiadomość z dzisiejszej interii:



\"Połowa internautów to debile\"

Środa, 12 sierpnia (11:47)

Jeremy Clarkson powiedział kiedyś, że połowa internautów to debile. Stanisław Lem twierdził, że dopóki nie skorzystał z Internetu, nie wiedział, że na świecie jest tylu idiotów...



http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/polowa-internautow-to-debile,1351198,1718



2009-08-13 (17:30)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 220 371
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jasze,



Ty nie rozumiesz.



Ja nie twierdzę, że Oni tak oszukują.



Bo nie widzę rzeczywiście matematycznego sensu. Kiedyś na tym forum napiszę dlaczego, w tym momencie nie mam czasu a rzecz może być ciekawa dla niewtajemniczonych graczy..



Ty już kiedyś coś tam wyłuszczałeś, że trudno byłoby IM oszukiwać losując swoje wybrane zestawy, itp.



Tymczasem nie w tym rzecz. Oni tę kasę już mają. Oni ewentualnie nie chcą jej wypłacać gaczom w zbytniej ilości, bo sobie samym nie muszą. Ty nie rozumiesz tego, czy jak.



Natomiast tego typu oszustwo, jaki opisałem jest praktycznie możliwe do przeprowadzenia dziecinnie łatwo.



Nawet TY, obdarzony niezbyt rewelacyjnym, jak piszesz, refleksem, mógłbyś to łatwo zrobić.



Ja po prostu tylko mam pewność, że tak się da oszukać.



Na przykład tak:

masz sprawny któryś paluszek - któryś z Twoich 21 paluszków, które posiadasz.



No i masz przed sobą guziczek, na którym opierasz delikatnie ten wybrany paluszek.



No i teraz \"jesteś\" zaprogramowany Z GÓRY na jedną liczbę której Totalizator \"nie chce\" raz na powiedzmy kilka lat, lub nawet na 2 liczby których \"nie chce\" raz na sto lat. Takie to mogą być przykładowe proporcje.



No i czekasz. 1 liczbę zapamiętasz nawet chory na zaniki pamięci.



Twoje oczy gapią się intensywnie. Piłeczki kolejno wchodzą po tym, jak Twoim TWARDYM PALUSZKIEM naciśniesz na guziczek

/musi być w tym momencie TWARDY TEN TWÓJ PALUSZEK/.



Ale zanim wejdą, to kilka sekund wiszą. Wyraźnie rozróżniasz numery na tych piłeczkach. Jeśli ujrzysz jakimś cudem tę niechcianą /to się zdarzy na przykład raz na kilka lat/ to nie wciskasz Twoim Twardym paluszkiem guziczka, jeno czekasz chwilkę aż opadnie i wtedy wciskasz.



I już.



Jeszcze raz, bo piszę i mówię jak do głucho-niewidomego. NIE TWIERDZE, ŻE ONI tak robią.

Ale twierdzę, że MOGĄ tak robić, dziecinnie łatwo i w sposób zupełnie niewykrywalny. Nikt też nigdy w życiu się do czegoś takiego nie przyzna, jeśli mu jest miłe życie jego i jego najbliższych..



To jest łatwo wyeliminować. Na przykład publiczność na scenę, maszynę uruchamia inspicjent, nikt więcej nie ma dostępu do maszyny, a cały proces losowy w pełni zautomatyzowany aż do zatrzymania maszyny po losowaniu.



Zresztą sposobów na wyeliminowanie tej czarodziejskiej sztuczki jest całe mnóstwo. Np piłeczki w kasetach i w maszynie mogłyby mieć niewidoczne numery, który by się ujawniały dopiero po \"wylosowaniu\".



Co to jest za problem tak uczynić? I DLACZEGO ONI SIĘ TAK PRZED TYM OPIERAJĄ?

Dziwi mnie ten Ich opór, bo dowodzi kompletnej probabilistycznej ignorancji decydentów Totalizatora..



Jasze, Ty nie wierzysz w przekręty tego państwa. Masz prawo!!



Ale czy jesteś w stanie zaakceptować, dla świętego spokoju, żeby wyeliminować potencjalną możliwość oszustwa, czy nie ?



Bo jak nie, to dziwne...



Jednego zatem nie rozumiem - skąd taki opór przed wyeliminowaniem potencjalnych oszustw.



Co do innej mojej pewności. Owszem, znam to państwo cokolwiek i mam pewność, że skądś to państwo \"na boku\" robi kasę cudzym kosztem. To jest kwestia policzenia bilansu. Państwo to dysponuje nieoficjalnymi potężnymi środkami, których nie dostaje z budżetu. NO TO SKĄDŚ JE przecież BIERZE. Nawiasem mówiąc najbardziej podejrzewam dojenie wpłacających składki emerytalne. Ale to dygresja..



A co do Twojego kolegi, który gra tysiąc zakładów na piątki w multi-multi, to poradź mu, żeby się dobrze zastanowił.



Bo nowe zasady wypłat są takie, że pełną wypłatę dostanie zapewne do jakiejś tam granicznej kwoty. Powiadają, że w takim przypadku za identyczne piątki nie wypłacą tyle na ile liczy. Z pewnością dostanie za wielokrotność danej piątki razy 10. Z tym, że tej kwestii dokładnie nie badałem, może nie mam w tym miejscu racji, ale coś tam w regulaminach na ten temat piszą, sam sobie zajrzyj, jak Cię to podnieca.



Chyba, że utrafi nie jedną 5 z 5 ale 5 z 20 na tych 1000 zakładach. Ale Jasze, ja się akurat na tym znam. Wierz mi. Tyle różnych piątek nie utrafi. Spokojna głowa. No więc wygra tyle ile \"wolno\".



Choćby grał i sto tysięcy piątek na raz. Totalizatorowi w to graj!!



Ta gra jest tak sprytnie skonstruowana, że Totalizator na niej znacznie bardziej zyskuje, niż na pozostałych grach razem wziętych.



Jak napisałem, wcale nie chodzi o blokowanie grających na niskie wygrane, przeciwnie! Chodzi o zachęcanie do gry, więc drobne piątki muszą wpadać.



Tak naprawdę miałem na myśli większe jednorazowe wygrane, rzędu miliardów pln. O czymś takim myślę.



Nawiasem mówiąc, panowie decydenci z Totalizatora zapewne posiadają na usługach zdolnych matematyków, ale sami wykazują się wyjątkowym niezrozumieniem losowości, o czym też świadczą nieustanne wymiany maszyn losujących. Chyba, że robią to z przyczyn psychologicznych, no ale o taką złożoną umysłowość, to ich już w ogóle nie posądzam..



I jeszcze jedno: mnie osobiście powyższy problem w ogóle nie dotyczy. Bowiem nie grywam nigdy na 10-tki i 9-tki.

A nie grywam na nie z przyczyn wyłącznie matematycznych.

Krótko mówiąc, o ile w DL masz niezbitą pewność wygrania szóstki po wysłaniu>> 6 z 49 << zakładów, to w multi-multi masz pewność trafienia np. dziesiątki po wysłaniu >>10 z 80 - 10 z 20 +1<< zakładów. No i taka \"GIGANTYCZNA pewność\" mnie osobiście nie interesuje.

Z tego właśnie powodu i tylko z tego powodu sam nie grywam na 9-tki i 10-tki w multi, co również wszystkim odradzam, komu dobrze życzę.



W odpowiedzi na Twoje epitety:



Życzę Ci uprzejmie dojechania na tym awatarowym koniu do Eldorado.
2009-08-13 (18:40)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 220 385
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

2000 skreśleń

Obstawiając Liczby od 1 do 30

Na 9/9

Na 8 losowań .

Albo na 50 losowań terz nie wejdzie te 9/9 ?
2009-08-13 (22:29)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 220 488
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A co do Twojego kolegi, który gra tysiąc zakładów na piątki w multi-multi, to poradź mu, żeby się dobrze zastanowił.

TDP

---------------------------------------------------------

Jak nikt inny powołujesz sie na wpisy Mariusza ,znasz je na pamięć ,pewnie wszystkie przeczytałes i dopiero potem sie tu pojawiłeś.

Az dziw bierze że przeoczyłeś ten wpis o nadawaniu 5/5 razy 1000.

Bo w czym problem ,jak wyloczono to ma paść i koniec .

2009-08-13 (22:34)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 220 493
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I dzisiaj znowu para w DL a nawet dwie-to już jest jawne lecenie w h....,przez totalizator
2009-08-13 (22:45)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 220 498
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jasze,



Znowu utrafiłeś kulą w płot.



Mariusz by mi na Twoim miejscu napisał, że: \"wierzysz w garbate aniołki\".



Mnie się zresztą zdaje, że my się z Mariuszem nawet nieźle rozumiemy, chociaż na wiele spraw mamy różny pogląd.



I w omawianej kwestii on ma swój autorski pogląd, bardzo nietypowy. Którego w jakiejś części nie podzielam.



To jest normalne..



A Ty nie rozumiesz w ogóle tego, co napisałem.



Szkoda.
2009-08-14 (00:59)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 220 519
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rat666,



Cokolwiek uczynisz, jeśli skreślasz na kuponie 9 liczb, to bierzesz udział w losowaniu 9 z 20 z 80 liczb.



Nie pisałem w przedostatnim mym wpisie z jakim prawdopodobieństwem wejdzie, czy nie wejdzie dziewiątka. To prawdopodobieństwo jest stałe, co byś nie zrobił.



Przynajmniej będąc zgodnym z tzw. prymitywną probabilistyką. Czyli z tą obowiązującą w początkach jej rozwoju. Dzisiaj stan wiedzy na te tematy jest znacznie rozwinięty, chociaż wiedza ta jest trudno dostępna dla ogółu. Niektórzy na tym forum nieco informacji rzucili..



Ja powyżej pisałem o >>pewności<< trafienia. Ile musisz wysłać szóstek w DL aby z całkowitą pewnością utrafić szóstkę? O to chodzi.



W DL musisz wysłać 6 z 49 = 13983816 RÓŻNIĄCYCH SIĘ zakładów. Wówczas masz pewność, że jest tam szóstka.



Prawdopodobieństwo 9 z 9 liczb w multi wynosi:



9 z 80/9 z 20 = 1380687,64705882..(...).. Jest znacznie większe niż 6 w DL, ale...



Aby mieć pewność trafienia 9 z 9 liczb musisz wysłać:

9 z 80 - 9 z 20 + 1 = 231900129241 << RÓŻNIĄCYCH się zakładów.



To jest 16583,46543 razy więcej niż w Dużym Lotku.



Jeśli z prędkości coś źle podałem, to uprzejmie proszę Rat666, popraw błędy..



A jeszcze:



Napisałem do Jasze, że w dyskutowanej ostatnio na tym wątku kwestii, mam odmienne, jak mi się zdaje, zdanie od Mariusza.



Chodziło mi o to, że według mnie, Mariusz uważa, że właściciele i administratorzy Totalizatora są na tyle inteligentni, iż wiedzą, że nie potrzebują uciekać się do oszustw. Ma po prostu lepsze niż ja mniemanie o ich inteligencji.



Mariusz napisał, że wszelkie sztuczki, fruwające piłeczki w studiu, zanikający obraz oraz nieustanna wymiana maszyn /a ganiają z tym jak przy rozwolnieniu/ są wynikiem chytrej gry psychologicznej toczonej przez to państwo i firmę Totalizator przeciwko grającym.



A według mnie jest nieco inaczej, nie posądzam właścicieli i administratorów Totalizatora o aż tak wysublimowane rozumowanie. Według mnie, spadkobiercy wszelakiej socjalistycznej urawniłowki, postkomuna po prostu, dzieci byłych posiadaczy Polski w PRL-u, są tak przywiązani do idei RÓWNOŚCI wszystkiego i wszystkich, że wyprowadza ich z równowagi wszelka niejednostajność liczb...



U nich wszystko powinno chodzić po równo. Jak nie, no to chop! Wymieniają maszyny. Mnie to doprowadza do przeraźliwego ataku śmiechu.. Nie ukrywam tego. Bo im maszyny precyzyjniejsze, tym w zasadzie łatwiej nam wygrywać. A wszelkie wyraźne sztuczne zaburzenia gracze mogą wykorzystać.



Dlatego pisałem na tym forum, że jeszcze najkorzystniejsze dla Totalizatora byłoby wybieranie liczb metodą strzelania do tarczy z ruskiej pepeszy.



Z kolei jednak te ciągłe wymiany maszyn nasuwają mi też na myśl podejrzenie, że Oni w ogóle mogą w niektórych przypadkach nieczysto chcieć grać. I tylko tyle.



Bo jak powiedział był de Tocqueville:

\"Nie ma takiego okrucieństwa, ani takiej niesprawiedliwości, której nie mógłby popełnić skądinąd łagodny i liberalny rząd - jeśli zabraknie mu pieniędzy\".
2009-08-14 (02:32)

status mrowa
Data rejestracji: 2009-06-13
Ilość postów: 213

4718
wpis nr 220 521
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Don Pedro - ale, ja nie pisalem ,ze Ty twierdzisz ,ze w ten sposob oszukuja. Oczywiscie to domysly i teoria , ktora moze byc praktykowana .



Ja jestem zdania ,ze nie musza wogole oszukiwac. Ale czy oszukuja czy nie , tego nie wiem .



Oczywiscie jestem za , aby wszelkie domysly oszustwa probowac wyeliminowac . Ale tez mam swiadomosc ,ze jest to temat rzeka . Wyobrazmy sobie sytuacja wchodzi do studio Pani za nia ciagnie sie kabelek w dloni trzyma pilota identycznie jak jej kolezanka z prognozy pogody . Zapowiada ,ze uruchamia maszyne losujaca - poszloo.



Czy to znaczy ,ze w ukrytym studio juz nikogo niema ? Nawet jak by siedziala publicznosc jaki problem w tym aby uprzejma Pani dala do reki pilota wybranej osobie w celu technicznego wystartowania sprzetu . Przeciez pilot moze w ulamku sekundy dzialac jak i nie . Przeciez to zaden problem dla sprawnej fizycznie osoby .



Jestem przekonany nawet bym sobie dal jednego z 21 palcow uciac , no dobra z 20 ,ze znajdzie sie taki co bedzie twierdzil ,ze osoba z publicznosci jest oczywiscie podstawiona przez organizatora gry . Dla tego wedlug mnie jest to temat rzeka .



W takim razie czy jestesmy w stanie stwozyc idealne nie skazone warunki do czystej gry ,aby wszyscy gracze czuli ,ze nikt ich nie oszukuje ? Jak dlamnie nie .



Podkresle to jeszcze raz ... czuje ,ze nie musza oszukiwac ,ale tez mam swiadomosc ,ze moga oszukiwac w roznoraki sposob . Taki biznes .



Proponuje robic swoje i miec oczy szeroko otwarte na duze wpadki ze strony organizatora.



Pozdrawiam

2009-08-14 (03:25)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 220 523
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mrowa,



Bez dwóch zdań.



O to właśnie mi chodzi.



Dotknąłeś jednak pewnej sprawy głębszej, poważnej a zarazem komicznej.



Ten powyżej opisany scenariusz z dodatkową wtyczką w studio wydaje się obecnie w Polsce nawet całkiem możliwy, choć się z tego naprawdę setnie ubawiłem. Zobaczyłem te scenę wyraźnie przed sobą, gdy zamknąłem oczy.



Kwestia komisji kontrolującej losowania.



No bo uprzejmie Wszystkich proszę o wyjaśnienie mi, jak to jest, że byle jaki grosz w byle jakim przedsiębiorstwie jest kontrolowany nieustannie przez rozmaite rady nadzorcze i całe tabuny podległych im funkcjonariuszy, prawników, urzędników i kogo tam jeszcze.

Członkowie rad nadzorczych działają statutowo, statuty w sądach, podlegają regulacjom prawnym, organy zarejestrowani w sądach, znane są ich nazwiska, itd. itd.



Większe państwowe firmy są pilnowane jak jaja na patelni.



Zaś w losowaniach gier losowych w studiu bierze udział jakaś taka, hm... bardzo NIEWYRAŹNA KOMISJA.



Zupełnie Anonimowa Komisja.



Kim ci ludzie w ogóle są i jak Oni są traktowani.



A to jest przecież POTĘŻNA FIRMA dająca potężny dochód do budżetu.



\"Straszno i śmieszno\" nie do opisania.



Jak jest możliwe coś podobnego?
2009-08-14 (05:29)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 220 530
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mały drobiazg,



bo dopiero w tym momencie uświadomiłem sobie przy pracy, że pisałem tutaj o komisji a przecież ja nie widziałem kompletnego losowania od wielu miesięcy, czy lat.

Jak widziałem początek, to nie patrzyłem do końca i vice versa.



No więc mam takie pytanie do kogoś, kto może wie:



czy tam w tym studiu, w którym są przeprowadzane losowania, W OGÓLE bywa jeszcze JAKAKOLWIEK KOMISJA?
2009-08-14 (05:50)

status mrowa
Data rejestracji: 2009-06-13
Ilość postów: 213

4718
wpis nr 220 532
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Don Pedro - teraz to zes mnie z ta komisja z lekka dobil. Rowniez nie ogladalem juz kilka lat losowania przeprowadzonego przez Totalizator Sportowy . Zylem w przekonaniu ,ze nie moze byc az tak zle .



Wszedlem na stronke organizatora a tu ani widu ani slychu o komisji ? Zniesmaczony tym faktem poszedlem na zagraniczna strone organizatora loterii zobaczyc jak sie sprawa ma .



Wszedlem na info o dzialalnosci firmy a tam pelny sklad komisji z imieniem nazwiskiem i miejscem zamieszkania . Dodatkow ilosc pracownikow w calej siedzibie w raz z ochroniarzami dwoch przy wejsciu , dwoch na pietrze .



Niema co Totalizator Sportowy moglby lepiej zadbac o swoich klientow . No chyba ze uwaza ,ze nie musi bo nie wielu o to pyta .



Gdyby ta sytuacje naglosnic pewnie powstala by komisja w sprawie komisji .





2009-08-14 (08:37)

status shadowbb
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 121

4944
wpis nr 220 545
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Koledzy i koleżanki !!! Wszyscy piszemy tu o prawdopodobnych kombinacjach \"firmy\" , ale tak naprawdę kazdy z nas leci do kolekturki , bo być moze to nasza kombinacja liczb będzie dziś \"wybrana\". Grajmy , ale z umiarem.
2009-08-14 (10:43)

status Rat666
Data rejestracji: 2009-07-01
Ilość postów: 2510

4853
wpis nr 220 568
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kolejna teoria namagnesowane kulki. -nie wejdą +wejdą .
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina