Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

SIEDMIU WSPANIAŁYCH i WYSPY SZCZĘŚLIWE - moje typy ML

2008-12-11 (22:20)

status Alfa
Data rejestracji: 2008-09-14
Ilość postów: 87

3751
wpis nr 167 828
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"Tylko mądry jest dobry,

tylko głupi jest zły. Żaden fałszywiec

nie jest mądry, żaden mędrzec

fałszywy\" – napisał Platon.

2008-12-12 (16:07)

status Babcia i Dziadek
Data rejestracji: 2008-12-05
Ilość postów: 11

3943
wpis nr 167 897
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do czego doszli naukowcy i badacze kosmosu :



Uważa się, że istnieją rzeczy których nie da się zobaczyć ponieważ patrzymy na nie ze złego punktu obserwacji. Gdyby go zmienić, rzeczy do tej pory niewidoczne stały by się widoczne i vice versa. Taki status uczeni nadali obszarom znajdującym się poza kosmicznym horyzontem. Z każdym rokiem ziemskim ta granica poszerza się o jeden rok świetlny. Poza tą granicą rozciąga się przestrzeń która dopiero po kilku latach znajdzie się w naszym polu widzenia. Na pytanie \"Czy przestrzeń jest nieskończona?\", są dwie paradoksalne odpowiedzi: przecząca i twierdząca. Możemy odpowiedzieć \"tak\", ponieważ nie można postawić namacalnej granicy przestrzeni bo poza tą granicą też musi się coś znajdować. Powstaje swego rodzaju błędne koło. Można odpowiedzieć \"nie\". Dlaczego nie? Trzeba wtedy przyjąć że przestrzeń jest zakrzywiona i ma kształt sferyczny czyli jest skończona ale nie posiada żadnych granic.



To tyle i zarazem aż tyle , jeżeli naukowcy nie mogą jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie jak wyżej to :



Jak my szare myszki mozemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie WYGRYWAMY w LOTTO ?



Dlatego że granica wiedzy naszej na temat padania liczb poszerza się za każdym losowaniem a jednak wygrana ucieka jak ta przestrzeń nieskończona.

I dalej na pytanie czy kiedyś wygramy ? - są dwie paradoksalne odpowiedzi: przecząca i twierdząca.



Cały czas nic nie wiemy \"Masło maślane\"



Dziękujemy i pozdrawiamy!.
2008-12-12 (16:45)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 167 900
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zdarzają się w moim życiu takie chwile, gdy zastanawiam się nad przestrzenią kosmiczną, nad całym wszechświatem dla mnie niepojętym. Wtedy zaczyna ogarniać mnie przerażenie. Wręcz boję się spojrzeć w niebo na gwiazdy, wyobrażam sobie, że Ktoś nas obserwuje, śledzi każde nasze zachowania i - co bardziej przerażające - nasze myśli.

Nie wiem, czy tylko się nami bawi, czy także kieruje naszym losem.

A czarne dziury?

To naprawdę mnie i przeraża i przerasta.

Unikam tych myśli, zatrważa mnie ta moim zdaniem nieskończoność.

Jednak natrętnie powracają, a wraz z tymi myślami lęk przed życiem i lęk przed tym co po życiu. Ciała nasze są materią. Co z tą materią się stanie po naszej śmierci?

Może jakieś cząsteczki odrodzą się w zwierzętach, inne w roślinach, jeszcze inne będą tworzyły skały, jakies skamieliny...?

Nie wiem. Boję się tego wszystkiego.

Lepiej nie myśleć.



I po co ta pogoń za fortuną?

Najlepiej jest mieć tylko tyle, ile potrzeba na godne, spokojne życie.
2008-12-16 (11:37)

status Ambaras
Data rejestracji: 2006-12-18
Ilość postów: 105

2406
wpis nr 168 467
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mam nadzieję, że trzęsienie nie wzruszyło posad wysp szczęśliwych z siedmiu wspaniałymi.

Nieprzewidywalna jest natura, którą sami niszczymy.

2008-12-16 (14:42)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 168 484
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ambaras, Twój post wyjaśnił mi moje dziwne przebudzenie się nad ranem.

Mianowicie, obudziłam się, bo usłyszałam jakiś odgłos, jakby ktoś dwa razy kopnął (uderzył pięścią) w moje drzwi od mieszkania. Bałam się zapalić światło, więc na bosaka, po cichu podeszłam do drzwi i zerknęłam przez wizjer. Za drzwiami nikogo nie było. A przecież wyraźnie usłyszałam takie mocne jakby kopanie lub walenie pięścią w drzwi.

A teraz na Onecie przeczytałam, że w Szwecji było trzęsienie ziemi odczuwalne także w Polsce.

Może to właśnie to?



W tej sytuacji nie jestem w stanie podać żadnych liczb na najbliższy termin.

Została zakłócona równowaga Ziemi, a w mym mózgu nastąpił wstrząs

Bardzo przepraszam wygrywających na moje zestawy WYSP SZCZEŚLIWYCHG oraz SIEDMIU WSPANIAŁYCH. Musicie troszkę poczekać. Nie działajcie pochopnie.
2008-12-16 (19:41)

status kenaj
Data rejestracji: 2003-10-05
Ilość postów: 196

165
wpis nr 168 524
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Moim zdaniem Fobiu masz rację. Wszystkie nasze czyny są zapisane , znane też są nasze mysli i zamierzenia ,ale też my mamy naszą własną wolę z której korzystamy. Czy dobrze to jest inna sprawa?
2008-12-16 (20:30)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 168 542
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ojej, różnie bywa z tym korzystaniem z naszej wolnej woli.

Czasami buntujemy się jak dzieci, aten bunt wcale nie wychodzi nam na dobre.

Kilka lat wstecz moja koleżanka wkurzona na całe życie podsunęła mi taką myśl. Co się będziemy tu męczyc. Bierzemu pół litra, relanium i jedziemy nad morze. Tam sobie siądziemy na plaży, będziemy łykać i popijać. W ten sposób na wesoło przekroczymy granicę tego życia.

Ona pewnie już o tym zapomniała, a ja czasami to wspominam. Co myślę o tym, to moje. W każdym bądź razie nie chciałabym być sparaliżowana i uzalezniona od osób trzecich. Tego najbardziej się boję.

Ale to poł litra z dodatkami, gdzieś na plaży też mi nie leży.

Mam durne myśli. Czasami się to zdarza.

A co ma byc, to i tak bedzie.



Podobno efekt cieplarniany powoduje podnoszenie się półwyspu skandynawskiego. Ciekawa sprawa. Jak to wpłynie na nasze wybrzeże?
2008-12-16 (20:39)

status kenaj
Data rejestracji: 2003-10-05
Ilość postów: 196

165
wpis nr 168 543
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Idę spać ,żadnych nowych mysli, dobranoc.



2008-12-16 (20:42)

status kenaj
Data rejestracji: 2003-10-05
Ilość postów: 196

165
wpis nr 168 544
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ale się dzisjaj rozpisałem
2008-12-16 (21:07)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 168 553
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kenaj, nowych myśli jest od cholety i ciut, ciut.

Tylko ten wieczór jakiś niemrawy, przynajmniej dla mnie.



Mam podawac liczby z sufitu?



O, juz jest temacik. Spojrzałam na biurko, obok leży płyta z filmem \"Kochaj alo rzuć\".

Chcesz na ten temat? To znaczy o filmie? O Kargulach, Pawlakach i Annie Dymnej?

A może o Nowym Jorku?

A może o tym, że od niedzieli ma być zima?

Ogladałam prognoze pogody. Boże Narodzenie bedzie białe. Tak przepowiadają nasi fachowcy od meteorologii.

Mogłabym rzucic wiele tematów, ale raczej niemerytorycznych.



Alko taka Antarktyka, kraina wiecznych lodów.

Tylko 2% jej powierzchni nie jest pokryte lodem.

Gdy to wszystko stopnieje...



Jakoś lodowato się zrobiła, czyli odpowiednio do pory roku.



\"... w piecu napalimy, nakarminy psa

przed noca zdążymy, tylko zwycięzymy,

bo to ważna gra\".



Pies... Tez dobry temat, tym bardziej, że juz od siedmiu miesięcy nie mam mojego przyjaciela, a raczej przyjaciółki.

I co z tego?

I tak sobie z nią rozmawiam, gdy kroję np. kiełbasę, albo kładę się spać. Ciągle widzę te jej mądre, duże i kochane sarnie oczy. Mądre stworzenie było, bardzo kochane. Brak mi jej.
2008-12-16 (21:10)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 168 555
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Literówek narobiłam niemożebnie dużo.

Klawiatura do bani, a i myśli, chcąc oddać szybko do kompa, lecę po klawiszach jak szaleniec.

W rezultacie skutki opłakane.Pamiętnik jakiś piszę, czy co?

Bigos mi zapachniał.
2008-12-16 (21:31)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 168 560
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Brak tematów?

Wejdźcie na Onet. Byłam tam przed chwila i szlag mnie trafia.

Oto cytacik:

\"Robert Dziekański, Polak, który w ubiegłym roku zginął na kanadyjskim lotnisku, był rażony paralizatorem pięciokrotnie, a nie dwukrotnie jak wcześniej podawała policja - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.\"



Nasz konsul w Kanadzie, w odwecie walnął samochodem po pijaku w kanadyjską straz pożarną - tak się tłumaczył. Podali to w wiadomościach. Szkoda, że nie zaprotestował po trzeźwemu i w bardziej cywilizowany sposób.
2009-01-02 (19:54)

status Czak Noris
Data rejestracji: 2008-12-28
Ilość postów: 34

4009
wpis nr 171 217
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TYPy NA DZIS DO EXPRES:



hosia, hosia, fobia1,hosia,hosia,

lub



fobia1, fobia1, hosia, hosia, fobia1.



lub



hosia, fobia1, hosia, fobia1,hosia



| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina