Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

INNE, NOWE,NIEKONWENCJONALNE - PODEJŚCIE DO LOTTO ;-)

2008-11-09 (13:18)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 161 740
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to nie jest mój pomysł na zachodzie już ktoś kiedyś próbował tego typu metode wdrożyć



- Gromadzimy grupe np 40 osób i wszyscy udajemy się do lasu najlepiej takiego w którym nie było jeszcze ingerencji człowieka, początel lasu to linia start, koniec lasu to meta,

tym 40 osobnikom zawiazujemy oczy tak aby nic nie wiedzieli ustawiamy ich na poczatku lasu i prosimy o przebiegniecie tego lasu z zamknietymi oczami i to bedzie wygladało tak że moze ktoś biegnący uderzy w pierwsze drzewo które napotka, natomiat ktoś inny minie 8- drzew i uderzy dopiero w 9-drzewo (uderzenie w drzewo dyskwalifikuje),

osoba ktorej uda sie przebiegnąć najdalej nie uderzając w drzewo lub przebiegnie cały las - wygrywa- to znaczy ze ta osoba ma najwiecej szczęscia ze wszystkich osób i tę osobe prosimy o wytypowanie 6 liczb na loswanie dużego lotka



podoba sie pomysł?

2008-11-09 (13:54)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 161 743
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

oczywiście może być dużo różnych podejść tego typu

inne jest np takie:



odszukujemy na świecie osób które jako jedyne przeżyły jakieś wielkie katastrofy np trzęsienia ziemi, powodzie,,,,,,, np szukamy osoby która jako jedyna z 180 osób ocalała z katastrofy samolotu - czyli ma najwiecej szczęścia ze wszystkich i te osobe prosimy o podanie 6-szcześliwych numerków....







2008-11-09 (16:42)

status Władekk
Data rejestracji: 2008-10-22
Ilość postów: 2

3822
wpis nr 161 769
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



nieźle,



nieznałem tego podejscia,



może Pasko zrobi to jako jedna z kilku analiz w jego programie

2008-11-09 (18:16)

status andriu 110
Data rejestracji: 2008-06-13
Ilość postów: 25

3554
wpis nr 161 786
[ CZCIONKA SPECJALNA ]































Witam





Ja też oglądałem ten film .

Może i coś w tym jest, ale szukanie takich osób zajęło by Ci mnóstwo czasu i wcale nie dawałoby gwarancji , że będą mieli \"to samo szczęście\" w grach losowych . Chyba większe szanse miałby w tym przypadku system chybił trafił . To przecież także zdanie się na ślepy los .

Bo prawdopodobnie o czymś takim mówimy . Raczej skłoniłbym się do poszukania osób , które właśnie w takiej dziedzinie mają jakieś większe osiągnięcia . Osobiście znam taką osobę , ale nie licz, że podzieli się ona swoim szczęściem . Dlatego uważam ten temat za bardzo ambitny i ciekawy , ale niestety z powodów bardzo przyziemnych czyli ludzkiej małostkowości i zwykłego pazerniactwa raczej za trudny do realizacji

Mimo to życzę powodzenia .

Zacznij robić coś, żeby kogoś takiego znaleźć . Jako wzorowy przykład do naśladowania proponuję Ci prześledzenie powstawania Precyzyjnej Grupy Lotto .

Powstała dzięki jednej osobie, która dzięki swojej wielkiej determinacji i ogromnemu zaangażowaniu doprowadziła do finalizacji całego przedsięwzięcia i od dłuższego czasu działa na owym forum , nie ważne że bez większych sukcesów , liczy się pomysł i wspólne jednoczenie sił , czyli to o co Ci chodziło w tym wątku .

Obyś miał podobną determinację i by udało Ci się założyć podobną grupę działającą na zupełnie innych zasadach niż dotychczasowe .

Trzymam kciuki .



Pozdrawiam

















2008-11-10 (16:48)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 161 932
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

andriu 110,



to nie jest tak że ja sie zdaje na ślepy los bo moim zdaniem każdy pomysł jest lepszy od metody chybił trafił aktualnie działam na kilku programach \"analitycznych\" lepsza nazwa jest \"prognostyczne\" dam ci przykład najprostszego programu z którym jeśli sie zapoznasz to napewno twoje szanse bedą większe niż w metodzie chybił trafił jest to program ogólnie udostępniony dla ogółu i bezpłatny na stronce

jest bardzo bogata literatura do tego programu w pliku pomocy i nie tylko



http://www.kufel.torun.pl/



Program \"gretl\", autorstwa Allina Cottrella z Uniwersytetu Wake Forest w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych



i myśle że nawet najprostsza prognoza tym programem daje wieksze szanse niż metoda chybił trafił, a ma on naprawde ciekawe modóły które sa przydatne ,

-jest tu metoda najmniejszych kwadratów

-modele szeregów czasowych- około dziesiciu róznych podejść do ich analizy

-modelowanie nieliniowe...



a ogólnie w grach losowych sa nam tego typu podejścia potrzebne,

a jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz naprawde wiele lepszych programów i podejść do zgadnienia
2008-11-11 (01:16)

status andriu 110
Data rejestracji: 2008-06-13
Ilość postów: 25

3554
wpis nr 162 037
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Daman16lat



Piękne dzięki za link do strony z programem który i tak niewiele mi mówi . Oczywiście nie Twoja wina . Wszelkie systemy i prognozy w grach liczbowych zawsze budzą u mnie wielki podziw i zachwyt , oraz szacunek dla tych osób które je tworzą . Być może dlatego , że sam nie mam do tego głowy . Ale twierdzę , że każdy umysł jest stworzony do czegoś innego , taka nasza piękna natura . To po pierwsze .

W założonym przez Ciebie temacie wydawało mi się , że chodziło rzeczywiście o poszukanie ludzi , którzy mieli trochę szczęścia w życiu i w sytuacji zagrożenia zdrowia lub utraty życia owo szczęście im pomogło . I w związku z tym chciałbyś założyć klub czy coś w tym rodzaju , aby powalczyć trochę z lotto podpierając się ich nieprzeciętnymi zdolnościami . Ale tu pozwolę sobie na małą spekulację . Przecież są to historie dalekie i jednostkowe. Tu rodzi się pytanie czy rzeczywiście osoba unikająca takiego zagrożenia jest tylko jednorazowym farciarzem, czy jak pomyśli wielu , ma właśnie to \" owe szczęście \" i może wykorzystywać je wiele razy ? Na zdrowy rozum właśnie tak należy kombinować . Otóż odpowiedź jest prosta - spójrzmy prawdzie w oczy - nie ma żadnego przelicznika na monopol szczęścia w życiu codziennym , tak się po prostu nie dzieje . Pożyjesz to doświadczysz . To po drugie.

Damian czy ktoś taki mógłby skreślać liczby w grach losowych i odnosić sukcesy ? Przecież to czysta fantazja rodem z Hollywood o czym wcześniej wspomniałem . Przynajmniej ja mam takie zdanie .

Jednak na małe ustępstwo jestem wstanie się zgodzić : są osoby częściej trafiające i takie które trafiają niezwykle rzadko . Ale czy od razu należy to wiązać z życiowym szczęściem ? (opisanym wcześniej )

Po czwarte to zauważyłem , że odpowiadając na mój post całkiem odbiegłeś od tematu w założeniu i podparłeś się znawstwem programów i prognoz jakimi posługujesz się w typowaniu szczęśliwych liczb .

Proszę Cię tylko o jedno nie odbierz mojej wypowiedzi jako atak na Twoją osobę i poglądy , ale bardziej jako chęć zrozumienia tego nad czym właściwie pracujesz - otóż : czy chciałbyś bardziej zebrać grupę życiowych \"szczęściarzy\" ? - czy może raczej podpierając się programami trafiać te właściwe cyfry w totku ?

Bo jeżeli chodzi o drugie to po prześledzeniu kilku Twoich postów właśnie u Ciebie zauważyłem jakiś potencjał w typowaniu . Jeżeli mógłbym udzielić drobnej rady to lepiej było by zająć się usprawnianiem i ulepszaniem wspomnianych programów , systemów i właśnie na tej płaszczyźnie szukać swojej szansy na odmianę losu . Życzę powodzenia w walce z lotto . Z wyrazami sympatii andriu 110.

Pozdrawiam.

2008-11-11 (13:02)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 162 093
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



andriu 110,



co do ostaniego mojego wpisu to masz racje bo ten wpis nie paswał do tytułu założonego postu- to jest metoda jakimi wiekszość z tego forum przewiduje liczby- fakt pełno takich programów stronek i podejść,..



ale też inne podejście do lotto nie musi sie wcale wiązać z szukaniem ludzi którzy mieli w życiu szczeście,



prostym przykładem do innego podejścia może też być jeśli mamy kupon dużego lotka zamiast skreślać na nim 6 liczb które wg nas padna w losowaniu,

skreśłmy na nim 43 liczby które naszym zdaniem nie padną w losowaniu

niby banał, ale to beda dwa różne podejścia i dwa różne zestawy liczb...









2008-11-16 (18:43)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 163 409
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja bym radzil zaprosić do typowania specjalistę od kul ,na pewno sie zna na kulach widać gołym okiem ze to specjalista

http://www.youtube.com/watch?v=-KFAaYdur2E
2008-11-18 (16:26)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 163 777
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Heja!

Damian16llat wrote: <<prostym przykładem do innego podejścia może też być jeśli mamy kupon dużego lotka zamiast skreślać na nim 6 liczb które wg nas padna w losowaniu,

skreśłmy na nim 43 liczby które naszym zdaniem nie padną w losowaniu

niby banał, ale to beda dwa różne podejścia i dwa różne zestawy liczb... >>



Pierwszy podany przez ciebie sposób jest to tzw. \"definicja pozytywna\". Definicja pozytywna mówi nam o tym czym dana rzecz (dajmy na to) jest. Natomiast drugi sposób to tzw. \"definicja negatywna\". Definicja negatywna mówi nam z kolei czym dany przedmiot nie jest. Np. mówiąc o tym co to jest krzesło, mógłbyś powiedzieć, że jest to:

<<Krzesło - mebel do siedzenia o konstrukcji szkieletowej z oparciem i bez podłokietników. Jest jednym z najstarszych sprzętów i najbardziej prestiżowym w branży meblarskiej. [...] Wykonywany najczęściej z drewna, stali, lub tworzyw sztucznych. Siedzisko i oparcie bywa tapicerowane.>> podaję za wikipedia



Mógłbyś też powiedzieć [definicja negatywna], że krzesło to nie jest ściana, to nie jest łyżka, to nie jest wąż czy też nie jest to widelec. W tym przypadku charakteryzujemy dany obiekt mówiąc czym ten obiekt nie jest.



Zdaje się, że już taki wątek na tym forum był. Filozofia była taka, aby włamać się do bazy Totalizatora, sprawdzić, która kombinacja jest najrzadziej podana, i gotowe. W tym przypadku byłaby to definicja negatywna, gdyż naszą \"6\" podalibyśmy na podstawie porównania czym ona w danym momencie nie jest.



Osobiście uważam iż jest to najlepszy sposób na wytypowanie liczb, nawet bez konieczności włamywania się do bazy lotto.

2008-11-22 (16:28)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 164 524
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

login_2009



niewiem czy dobrze zrozumiałem twój tok rozumowania ale jeśli sie myle to mnie popraw,

czyli ma być tak:

na stornie Pako gdzie mamy typowanie 12-liczb dużego lotka, osoby tam typujace szukają takiego zestawu dwunastu liczb który dał nam w jakimś okresie np ostanich 3,4,5 miesiecy najwięcej trafień,

a według Ciebie \"login_2009\" powinniśmy szukać takiego zestawu 12 liczb który w ostanimi okresie tych 3,4,5 miesiecy nie dał żadnych trafień lub dał jakąś minimalna ilość trafionych liczb?

(bo to co napisałeś jest bardzo logiczne podejście)



pozdrawiam

2008-11-24 (17:02)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 164 938
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Heja!



Damian16llat wrote: <<...a według Ciebie \"login_2009\" powinniśmy szukać takiego zestawu 12 liczb który w ostanimi okresie tych 3,4,5 miesiecy nie dał żadnych trafień lub dał jakąś minimalna ilość trafionych liczb?

(bo to co napisałeś jest bardzo logiczne podejście) >>



Powinniśmy szukać takich zestawów, a nie takiego (jednogo zestawu), bo jeden zestaw to tylko 12 liczb w twoim przypadku. W ten sposób pozbył byś się 12, aż 12, ale i tylko 12 liczb. Takich 12-elementowych zestawów przeglądasz tyle do momentu aż pozostanie komplet porządanych przez nas liczb.







2008-12-25 (22:55)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 169 918
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





http://postepy.fuw.edu.pl/dodatki/chaos.pdf



tu zaczyna być widoczny sens jeśli to odniesiemy do lotto- czyli fizyka sie kłania
2008-12-30 (09:28)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 170 605
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

poza czytaniem tego forum Pasko śledze kilka innych forum zagranicznych na których nie typuja numerów, liczb (KTORE I TAK NIE SĄ TRAFIANE) tylko bardziej rozważania teoretyczne o lotto i tu przytocze dwie wypowiedzi z włoskiego forum, tam ktos tak napisał:



-Gdy polujemy na zająca (czyli nasza wygrana) to owiele szybciej go złapiemy jeśli zamiast zanim ciagle biegać przyczaimy sie w miejscu najbardzej prawdopodobnym do ktorego on przyjdzie... (Alberto)



ktoś inny na tamtym forum napisał:



-umysł człowieka nie potrafi poprawnie wytypować liczb wiec powinniśmy skreślać te ktorych sie najmniej spodziewamy że wypadna... (Giacomo)



na temat trajektorii i chosu (adresu ktory poprzednio podałem jako wstępniak) .... jeszcze napisze bo to jak najbardziej ma sens



2009-01-09 (17:43)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 172 663
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Heja!

Sam temat nie jest zaś nowy. U buka mamy możliwość podawać te liczby, których zakładamy, że nie będzie. Kursy nie są powalające, ale zawsze.

Wyrażam jedynie ubolewanie, że nasz Totalizator, nie poszedł tym śladem.

Chociaż nie zupełnie. Ostatnio spece od marketingu, wpadli, aby gracz przysyłał im numer przegranego losu/zdrapki, i łudził się, że coś może wygrać.
2009-01-22 (23:09)

status Damian16llat
Data rejestracji: 2008-09-12
Ilość postów: 96

3750
wpis nr 175 732
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

kolejna definicja z zakresu fizyki mówiaca ze ruchy tych kulek mozmy

przewidywać:



\"Ruch mechaniczny jest ściśle zdeterminowany, a przez to przewidywalny. Matematycznie ujmuje się to tak: znając parametry ciała i jego zachowania względem środowiska w dowolnie wybranej chwili, możemy rozwiązując równania jego ruchu, otrzymać krzywą będącą torem jego ruchu. Kluczowym jest pojęcie WARUNKÓW POCZĄTKOWYCH. Jest to informacja charakteryzująca dany obiekt i jego ruch.

Koncepcja zakładająca przewidywalność i determinizm mechaniczny odnosi się jedynie do sytuacji wyidealizowanych, które nie występują w przyrodzie. Zawsze bowiem zaistnieją zakłócenia, które po krótkim już czasie od puszczenia układu w ruch sprawią, że jego zachowanie odbiegnie od przewidywań.

Przykład: Możemy teoretycznie przewidzieć tor ruchu kuli bilardowej, jednak jedynie na samym początku jej ruchu. Już po kilku odbiciach da o sobie znać nierówność powierzchni stołu, jego krawędzi, lepkość tkaniny itp., które to parametry zmieniają się dynamicznie....\"



2009-01-22 (23:18)

status SKRYBA
Data rejestracji: 2008-05-09
Ilość postów: 14

3475
wpis nr 175 733
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cześć - czyli szukajmy w makaronie wczorajszego dnia!
2009-01-23 (00:18)

status grzesiek9
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4

3976
wpis nr 175 740
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kiedyś na forum dot. ruletki znalazłem taki oto wpis





<PRE> \"...SYSTEM to MIT - nie istnieje coś takiego!!! Do gry w ruletkę

rachunek prawdopodobieństwa możesz zastosować - ale oprócz tego uwzględnij:

- siłę zakręcenia kołem ruletki, jej chwilową oraz stałą średnią prędkość kołową, siłę tarcia w

systemie jego zawieszenia (pamiętaj, każdy stół ma inne wyważenie - musisz to sprawdzać

codziennie - podobnie jak kulkę)

- siłę podkręcenia kulki oraz również jej prędkość obrotową, kątową oraz obwodową, a

także siłę tarcia o powierzchnię koła ruletki, (pamiętaj, aby przypomnieć krupierowi, by

używał rękawiczek z aksamitu - tłuszcz i zabrudzenia na kulce są przyczyną jej

niewyrównoważenia, a co za tym idzie zmian w torze jej poruszania się),

- punkt położenia kasyna na kuli ziemskiej i związane z tym różnice jej przyspieszenia,

- gęstość powietrza miejscową i ogólną, jego wilgotność względną i bezwzględną, ciśnienie

atmosferyczne w pomieszczeniu oraz na zewnątrz (pomiar rób min. co 10 minut - mogą

nastąpić gwałtowne zmiany, a wtedy obliczenia szlag ci trafi!)

- ilość osób w pomieszczeniu, a co za tym idzie miejscowe, centralne oraz ogólne obciążenie

podłoża na którym stoi stół (zmiany obciążenia prowadzą do różnych odchyłek od poziomu -

proponuję nie rozstawać się z poziomicą),

- nie mniej ważne jest również sprawdzenie prędkości wiatru (na różnych wysokościach -

najdokładniej sprawdzaj na wysokości stołu i w jego okolicach - zawirowania przy kole są

przyczyną nierównomierności jego pracy oraz zmiany toru poruszania się kulki).

- PAMIĘTAJ również, że nie chodzi tylko o zwykły wiatr, ale również o wiatr słoneczny - ten

z kolei powoduje zmiany w biegunach magnetycznych Ziemi, oraz w jej ogólnym polu

magnetycznym - jego zawirowania prowadzą do niestabilności lotu kulki!

- żeby obliczenia były jeszcze dokładniejsze dolicz także energię duchową wszystkich osób

znajdujących się w odległości do 100 metrów od centrum stołu (niektóre osoby mogą

specjalnie zakłócać ruch koła i kulki)

- a żeby dopełnić wszystkich obliczeń zgodnie z zasadami matematyki i fizyki realnej (nie

będziemy zdawać się przecież na stałe (constant) oraz na warunki idealne), musisz dodać do

tego ODCHYLENIE od wyniku oraz procent POMYŁKI, który może nastąpić w wyniku

różnych okoliczności (proponuję używać wzoru: pomyłka (nie posiada ona indeksu - używa

się jako wartości liczbowej) = odchylenie chwilowe/ odchyl. śr (każdego z pomiarów

osobno) + % pomyłki chwilowej/ % pomyłki śr. (również każdy wynik osobno) + chwilowe

warunki zmienne do potęgi 2 + prędkość wspomnianego wiatru słonecznego pod

pierwiastkiem sześciennym (robi się tak ze względu na dużą niestabilność jego prędkości i

natężenia) x całość 100%



To po zsumowaniu powinno dać ci czysty wynik, po którym napewno wygrasz.



Gratuluję i życzę powodzenia w grze !!!



PS. Dokonano konsultacji z fizykiem wydziału balistyki Wojskowej Akademii Technicznej w

Warszawie. Przedstawiony materiał został zatwierdzony jako wystarczający do

jednostkowego małoskalarnego obliczenia wymienionych wartości



SPROSTOWANIE! W nasz tekst wkradł się błąd. Powstał on w czasie przepisywania.

Zapomniano o dodaniu temperatury, która ma istotny wpływ na parametry sprzętu oraz kulki

- ważna jest zarówno temperatura w pomieczczeniu jaki i na zewnątrz na różnych

wysokościach, temperatura stołu, koła oraz kulki, a także ciepłota ciała krupiera (zmiany

temperatury powodują zmianę reakcji kulki - rozszerzalność metali pod wpływem ciepła)...\"</PRE>

2009-01-23 (07:39)

status marcmur
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 4

4097
wpis nr 175 754
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Co do losowań na chybił trafił to jeśli ktoś ma stare kupony to proponuje sprawdzi co działo się z liczbami wytypowanymi w tym kuponie w następnych 20 losowaniach. Moim zdaniem w losowaniach chodzi kilka zestawów i są zmieniane doś często. np zestaw 1- 4los zestaw 2 - 1 los , zestaw 3 - 6 los , zestaw 1- 1los itd.. .kombinacji jest mnóstwo tylko teraz jak je rozdzielic ? Mając je rozdzielone typujemy osobno do każdego zestawu i patrzymy który wchodzi.
2009-01-23 (14:58)

status icemario
Data rejestracji: 2005-01-07
Ilość postów: 6391

561
wpis nr 175 810
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...a ja proponuje wziasc do reki mlotek...nie za duzy zeby szkody nie byly za duze...i walnac sie w lep...i po takim zabiegu szybko na kuponie zakreslic liczby...ale uwazac tylko zeby krew nie zachlapala kuponu bo moze byc problem z przyjeciem go przez lottomat...wygrana murowana!!!

pzdr.nara:)
2009-01-25 (12:41)

status marcmur
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 4

4097
wpis nr 176 271
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Icemario sorki ale właśnie wczoraj łyknąłem w ten sposób czwórkę. kosztowało mnie to jakieś 24 zeta jedno puszczenie 4 zakładów na chybił trafił potem przerwa i w drugim losowaniu czwórka.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina