Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Interesują````` mnie```` ZDARZENIA !

2008-09-18 (20:05)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 385
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gdzieś tu na forum Mariusz 2 w odpowiedzi komuś napisał zdanie z którym się identyfikuję .

W przybliżeniu taki był sens jego wypowiedzi ;



M`N`I`E` `N`I`E` ``I`N`T`E`R`E`S`U`J`Ą` ` `L`I`C`Z`B`Y` `M`N`I`E` `I`N`T`E`R`E`S`U`J`Ą` ` ` `Z`D`A`R`Z`E`N`I`A` !`!`!.



==------------------------------------------------>>

Chciałbym o ile to możliwe i zupełnie na poważnie o tym podyskutować.



Punktem wyjścia niech będzie najpierw próba odpowiedzi na pytanie :



CO TO JEST ZDARZENIE W GRZE LOSOWEJ ?



{// Tylko na miłość boską nie piszcie o kulkach że są ciężkie lekkie mokre śliskie ,że nowe maszyny że studio TV nie wietrzone , te ceremonie ani kto losuje - zostawmy tę całą otoczkę .. Dla nas istnieje tylko strona Paśki lub inne strony podające już wyniki , gazety , TV w godzinę po losowaniu - tylko o tym wiemy //}





Może zacznijmy od najprostszego

Odbyło się następne losowanie -podano nam liczby

Już mamy zdarzenie /

I teraz jeśli ktoś będzie tak uprzemy i wpisze tu z czym mu się kojarzy słowo ZDARZENIE w powyższym kontekście .



Zapraszam do wypowiedzi .....



P.o.z
2008-09-18 (21:40)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 154 407
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Skoro chętnych brak to ja na początek spojrzę na zdarzenie \"prostym\" okiem, dla uproszczenia oprę się na DL. Po losowaniu przedstawiony został światu jego wynik w postaci 6 liczb, patrząc pod kątem zdarzeń mamy tu:

- 6 zdarzeń elementarnych (każda liczba jako zbiór jednoelementowy)

- 15 zdarzeń w postaci zbiorów dwuelementowych

- 20 zarzeń w postaci zbiorów trzyelementowych

- 15 zdarzeń w postaci zbiorów czteroelemntowych

- 6 zdarzeń w postaci zbiorów pięcioelementowych

- 1 zdarzenie w postaci zbioru sześcioelementowego

Dla tego przykładu ilośc zdarzeń n-elementowych jest równa ilości kombinacji n-elementów spośród 6 liczb.

Łącznie zaszło więc 63 zdarzenia. Dla ułatwienia sobie życia można te zdarzenia ponumerować (w najprostszej postaci jako symbole CSN), oczywiście numeracja (kod) odnosi się do całego zbioru zdarzeń n-elementowych spośród wszystkich elementów (dla DL 49).

Zen, nie wiem w jakim kierunku zmierzasz, więc tak na poziomie przedszkolnym napisałem i być może całkowicie błędnie.
2008-09-18 (21:51)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 154 412
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z pewnością nie uznasz mnie za osobę kompetentna do wypowiedzi w tym temacie. Jednak ja od początku śledziłam z uwagą wpisy Mariusza i - mam nadzieję - że dobrze pojęłam pojęcie \"zdarzenia\".

Zdarzenie - w ogólnym okresleniu to jest to, co się zdarzyło (wydarzyło), czyli właśnieta grupa ponumerowanych kulek.



Jeżeli przykładowo zostały w DL wylosowane kulki o numerach 5, 8, 9, 10, 12, 44 - to właśnie ta grupa jest zdarzeniem.



Mariusz ponumerował wszystkie możliwe zdarzenia, czyli mozliwe kombinacje wylosowanych liczb.

I tak:

1, 2, 3, 4, 5, 6 - jest to zdarzenie (grupa kulek ponumerowanych w ten sposób) - Nr 1

Zdarzenie Nr 2 - to będzie grupa ponumerowanych kulek: 1, 2, 3, 4, 5, 7

Zdarzenie Nr 3 - 1, 2, 3, 4, 5, 8

itd.

Chyba się nie mylę.



Dlatego Mariuszowi łatwiej jest rozpracowywać (może to on inaczej nazywa) zdarzenia, bowiem 6 ponumerowanych kulek jest jego jedno do analiz, a nie jako 6 odrębnych kulek.



Przychylam się do twierdzenia, że jest to prostsze.

Tyle zrozumiałam, przypuszczam, że dorze.

Więcej się nie wypowiadam, bowiem mogłam zrozumieć źle.



Takie zdarzenia występują analogicznie w pozostałych grach liczbowych, z tym, że w ML w jednym losowaniu wpada tych zdarzeń o wiele więcej, w zaleznośi od tego ile liczb wykreslonych bierzemy pod uwagę.



Nie chce mi się liczyć, ani sięgać do źródeł. Samych 10-tek występuje w jednym losowaniu bardzo wiele.

O ile dobrze pamiętam, to Mariusz brał pod uwagę piątki.



Wykreślając na kuponie tylko jedną liczbę w ML, wylosują nam 20 zdarzeń, bowiem każda wylozowana kulka z numerkiem będzie jednym zdarzeniem.

Dla innego czlowieka, wykreslającego 2 liczby na kuponie, tych zdarzeń będzie tyle, ile kombinacji dwójek znajduje się w wylosowanej dwudziestce.



Pozdrawiam

2008-09-18 (21:52)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 154 414
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dyląg mnie ubiegł. Pisał krócej, a ja w tym czasie tworzyłam dzieło
2008-09-18 (22:36)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 154 418
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze krócej...zdarzenie kojarzy mi sie z...Mariuszem vel M2.

-------------------------------------------------------------------------------------

P.s Nie zagaduj zen Mariusza bo sie spóźni na samolot do Kanady i nie zdazy nadac kuponu na zdarzenie w kanadyjskim totku.





Zdarzeń jest tyle ile kombinacji ,to wszystko.

2008-09-19 (02:13)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 437
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dziękuję Dylong ,Fobia1 , Jasze.

Jasze z lekka mnie rozczarowujesz . Chodzi mi o to z czym kojarzy się słowo ZDARZENIE a nie nick Mariusz ....

Zmierzam do tego by każdy z nas określił co i jak to odbiera min innymi po to żeby być może otworzyć nasze umysły .

Jasze myślę że zdarzeń jest więcej .

Losowania widzimy ale jednak przez pryzmat własnej wiedzy i umiejętności .

Oprócz tego że widzę losowane liczby patrzę \" Gaussem \" Powtórzeniami liczb z poprzedniego losowania .itd itd dla mnie to jest zdarzeniem .

// a może wydarzeniem ?? //

Zapraszam do kontynuacji chciałbym aby ten temat zafunkcjonował analogicznie jak burza mózgów . Z tego może wyjść ciekawy eksperyment....// W tej chwili nie napiszę na co jeszcze liczę bo bym popsuł ... ale myślę że wielu może tu skorzystać //

A więc .... nadal proszę ...



P.o.z



2008-09-19 (10:40)

status Tytan
Data rejestracji: 2008-05-26
Ilość postów: 141

3507
wpis nr 154 450
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Zen.



Można to też zrozumieć jako zd\"e\"rzenia w przestrzeni i czasie.

Litera E oznacza przestrzeń.

Jeżeli zderzają sie dwie kombinacje w przestrzeni i czasie,

to można np:

przyjąć siłe zderzenia jako ilość tych samych liczb występujących w obydwu kombinacjach.

Czyli kombinacja-1,2,3,4,5,6

Oraz kombinacja-1,2,3,7,8,9

Mają \"siłe\" wspólną 3 liczb.



Ja tylko głośno myśle.Być może któryś z wyrazów niepasuje do układanki

tego pojęcia,ale ogólny zarys jest przedstawiony.

Poglądy mogą ulec zmianie.

Być może dopisze sie pużniej.
2008-09-19 (11:50)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 456
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tytan ! ależ bdb ;-o)) .

Mnie chodzi nic Tobie ani nikomu innemu nie ujmując o jak najbardziej bzdurne skojarzenia . Akurat Ty podajesz coś co mieści się prawach logiki zjawisko w jakimś stopniu prawdopodobne .

Chciałbym aby właśnie jak najszerzej interpretować to określenie niczym się nie krępując .

Ale proszę piszmy o zdarzeniach a nie o relacjach międzyludzkich

Na razie jest ok .

Nadspodziewanie OK !

Zapraszam innych ; co myślą (o) ..... ;-o))



P.o.z
2008-09-19 (12:22)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 460
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Teoria prawdopodobieństwa



Teoria prawdopodobieństwa (także rachunek prawdopodobieństwa lub probabilistyka) to dział matematyki zajmujący się zdarzeniami losowymi. Rachunek prawdopodobieństwa zajmuje się badaniem abstrakcyjnych pojęć matematycznych stworzonych do opisu zjawisk, które nie są deterministyczne: zmiennych losowych w przypadku pojedynczych zdarzeń oraz procesów stochastycznych w przypadku zdarzeń powtarzających się (w czasie). Jako matematyczny fundament statystyki, teoria prawdopodobieństwa pełni istotną rolę w sytuacjach, w których konieczna jest analiza dużych zbiorów danych. Jednym z największych osiągnięć fizyki dwudziestego wieku było odkrycie probabilistycznej natury zjawisk fizycznych w skali mikroskopijnej, co zaowocowało powstaniem mechaniki kwantowej.



Matematyczna teoria prawdopodobieństwa sięga swoimi korzeniami do analizy gier losowych podjętej w siedemnastym wieku przez Pierre de Fermata oraz Blaise Pascala. Z tego powodu, początkowo teoria prawdopodobieństwa zajmowała się niemal wyłącznie zjawiskami dyskretnymi i używała metod kombinatorycznych. Zmienne ciągłe zostały wprowadzone do teorii prawdopodobieństwa znacznie później. Za początek stworzenia współczesnej teorii prawdopodobieństwa powszechnie uważa się jej aksjomatyzację, której w 1933 dokonał Andriej Kołmogorow. Współczesna teoria prawdopodobieństwa jest ściśle związana z teorią miary.



Pomimo że wynik pojedynczego rzutu monetą lub kością do gry często z praktycznego punktu widzenia można uważać za nieprzewidywalny, jeżeli eksperyment taki powtórzony zostaje wielokrotnie, mogą pojawić się pewne prawidłowości i wzory statystyczne, które można badać i przewidzieć. Dwa przykłady takich prawidłowości, i kluczowe osiągnięcia rachunku prawdopodobieństwa, to prawo wielkich liczb oraz centralne twierdzenie graniczne.

Spis treści

[ukryj]



* 1 Definicja prawdopodobieństwa

* 2 Niektóre pojęcia z teorii prawdopodobieństwa

* 3 Zobacz też

* 4 Linki zewnętrzne



Definicja prawdopodobieństwa [edytuj]



Prawdopodobieństwem nazywamy dowolną funkcję \\, P o wartościach rzeczywistych, określoną na σ-ciele zdarzeń \\mathcal{F} \\subset 2^{\\Omega}, spełniającą warunki:



(A1) \\, P(A) \\ge 0 dla każdego \\, A \\in \\mathcal{F};

(A2) \\, P(\\Omega) = 1;

(A3) Jeśli \\, A_n \\in \\mathcal{F},\\; n\\in\\mathbb{N} oraz A_i \\cap A_j = \\emptyset dla \\, i \\neq j, to



\\, P\\left(\\bigcup_{i=1}^{\\infty}{A_i} \\right) = \\sum_{i=1}^{\\infty}{P(A_i)}



Warunki (A1-A3) zostały sformułowane przez Kołmogorowa w roku 1933 jako aksjomaty teorii prawdopodobieństwa.



Matematyczny model doświadczenia losowego to trójka

\\, (\\Omega,\\mathcal{F},P)



gdzie \\, P jest prawdopodobieństwem, określonym na pewnym σ-ciele \\, \\mathcal{F} podzbiorów zbioru zdarzeń elementarnych \\, \\Omega. Trójkę tę nazywamy przestrzenią probabilistyczną.

2008-09-19 (12:23)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 461
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Zmienna losowa



Zmienna losowa – funkcja przypisująca zdarzeniom elementarnym liczby. Dokładniej: odwzorowanie przenoszące badania prawdopodobieństwa z niewygodnej przestrzeni probabilistycznej do dobrze znanej przestrzeni euklidesowej. Zmienne losowe to funkcje mierzalne względem przestrzeni probabilistycznych.



Zmienną losową jest na przykład funkcja opisującą wagę lub wzrost ciała wylosowanego z pewnej populacji osobnika. Zjawiskom o charakterze losowym, którym nie można w oczywisty sposób przypisać jakiejś miary liczbowej, także można przypisywać liczby według pewnego klucza tak, aby możliwe było ich porównywanie w interesującym nas aspekcie. Najprostszymi przykładami są: moneta (np. orłu przypisujemy zero, a reszce jedynkę) i kostka do gry (każdej ściance przypisujemy liczbę wylosowanych oczek). Innymi przykładami wziętymi z życia mogą być: stan techniczny urządzenia, czy wiedza ucznia (oceniana w skali od 1 do 6).

2008-09-19 (12:25)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 462
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Zdarzenie losowe pewne



Zdarzenie losowe pewne – zbiór składający się ze wszystkich zdarzeń elementarnych danej przestrzeni zdarzeń elementarnych. Jest ono interpretowane jako zdarzenie, które musi zajść.



W danej przestrzeni probabilistycznej istnieje tylko jedno zdarzenie losowe pewne, można je jednak otrzymać na różne sposoby. Przykładem konstrukcji zdarzenia pewnego jest wylosowanie przy dwóch próbach (bez zwracania) przynajmniej jednej czerwonej kuli, podczas gdy w urnie znajduje się tylko jedna kula niebieska i kilka czerwonych.



Zdarzenie pewne ma prawdopodobieństwo równe jeden, jednak nie każde zdarzenie losowe o prawdopodobieństwie jeden jest pewne. Przykładem może być zdarzenie \"losowo wybrana (z jednakowym prawdopodobieństwem) liczba rzeczywista z przedziału [0,5) nie jest równa jeden\". Prawdopodobieństwo tego zdarzenia wynosi jeden, jednak nie jest to zdarzenie pewne. W probabilistyce stosowany jest zwrot \"prawie na pewno\" na określenie zdarzenia o prawdopodobieństwie 1.

2008-09-19 (12:27)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 465
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Prawdopodobieństwo, miara zdarzenia losowego. Prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia równe jest (na mocy jednego z tzw. praw wielkich liczb) stosunkowi ilości wystąpienia tego zdarzenia do ilości wszystkich prób, przy liczbie prób zmierzającej do nieskończoności. Prawdopodobieństwo jest liczbą rzeczywistą z przedziału 〈0,1〉.



Teorią prawdopodobieństwa zajmuje się rachunek prawdopodobieństwa (dział matematyki). Prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia A zapisuje się jako P(A). Prawdopodobieństwo zdarzenia pewnego równe jest 1, prawdopodobieństwo zdarzenia niemożliwego równe jest 0.



Jeżeli zdarzenia losowe A i B nie zależą od siebie, to prawdopodobieństwo zajścia jednego z nich określa równanie: P(A∨B) = P(A)+P(B), jeśli zależą od siebie, to P(A∨B) = P(A)+P(B)-P(A∧B).



Prawdopodobieństwo zajścia niezależnych zdarzeń A i B wyraża wzór P(A∧B) = P(A)·P(B). Prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia A pod warunkiem, że zaszło zdarzenie B (tzw. prawdopodobieństwo warunkowe), oblicza się ze wzoru: P(AB) = P(A∧B)/P(B). Ostatni wzór można przekształcić w równość: P(A∧B) = P(AB)·P(B), określa ona prawdopodobieństwo zajścia dwóch zdarzeń zależnych.



Ważnym przypadkiem w rozpatrywaniu prawdopodobieństwa jest ciąg zdarzeń niezależnych, wzajemnie wykluczających się, o stałym w czasie prawdopodobieństwie (np. kolejne rzuty monetą), wówczas prawdopodobieństwo nastąpienia k razy zdarzenia A w n próbach określone jest wzorem znanym jako schemat (rozkład) Bernoulliego lub dwumianowy rozkład.

2008-09-19 (12:29)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 466
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Bernoulliego twierdzenie, jedno z sformułowań tzw. prawa wielkich liczb: niech p oznacza prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia A (sukcesu), a X oznacza liczbę sukcesów w n niezależnych próbach. Dla n zmierzającego do nieskończoności, prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że stosunek X/n różni się dowolnie mało od p, zmierza do jedności.

2008-09-19 (12:30)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 467
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Sorki za zaśmiecanie prze zemnie tego tematu

2008-09-19 (12:49)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 470
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Andy6908 nie mam przeciwko temu nic że zrobiłeś te wklejki.

Mamy jakiś teoretyczny punkt odniesienia...

.. ale gdybyś tak zechciał dać swoją interpretację tego lub odpowiedział na powyższe pytania to było by idealnie ;-o)) .



Andy6908 ..... ZDARZENIE ???



Pozostałych też zapraszam . Odrzućcie uprzedzenia do tego forum lub do kogokolwiek i napiszcie .

Istotne jest aby znalazło tu się jak najwięcej różnych skojarzeń nie ważne wklęsłe, czy wypukłe , ostre - tępe ; mądre - głupie byle dużo ....





P.o.z
2008-09-19 (12:54)

status Mariusz2
Data rejestracji: 2007-03-05
Ilość postów: 352

2577
wpis nr 154 471
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Tytana





Janusz Bieńkowski mieszka w Katowicach . Ma dwoje dzieci i jest elektrykiem .

A Janusz Kowal mieszka w Gdańsku . Ma 69 lat i jest na emeryturze .



Co łączy tych dwóch ludzi ( substytut zdarzenia).



Nic nie łączy !!!!!!!!



Kompletnie nic .



Nawet się nie znają .

A to że mają wspólne imię to taki gazetowy news nikomu nie potrzebny i nic nie znaczący .





Podałeś właśnie absurdalny sposób swojego myślenia .



Tytan



Dokąd nie zrozumiesz podstawowego błędu jaki popełniłeś iż nic nie łączy tych dwóch zdarzeń i nie ma takiego pojęcia jak wspólne liczby ----nie przejdziesz dalej .





Podałeś właśnie przykład na absurdalne myślenie o zdarzeniach .

Nie ma żadnej wspólnej części .





Nie ma żadnych wspólnych zdarzeń .



Tutaj był taki chyba Leo ,który wyciągał latami wnioski że jak już padło 4,22,35,44

to pewnie padnie 4,22,35,44,79



Jedno zdarzenie nie ma nic wspólnego z drugim i nie ma kompletnie takiego wnioskowania .



Nie ma pojęcia częściówki .

To tutejszy wirtualny slang na użytek idiotycznego myślenia .





Ale za czym cokolwiek odpiszesz musisz odpowiedzieć na proste pytanie :





Co ma wspólnego Janusz Bieńkowski z Januszem Kowalem.



A odpowiedź jest tylko jedna .



Do Października
2008-09-19 (12:55)

status andy6908
Data rejestracji: 2006-04-08
Ilość postów: 818

1919
wpis nr 154 472
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



oki Zen,znalazłem coś takiego...??

niby nie na temat i nie... ale...

--------------------------------------------------

ZDARZENIE LOSOWE - WYPADEK UBEZPIECZENIOWY



Zdarzenie losowe - w ubezpieczeniach jest to zdarzenie charakteryzujące się następującymi cechami:



* występuje ze statystyczną prawidłowością - czyli podlega prawu wielkich liczb,

* jest nadzwyczajne czyli grozi wielu podmiotom ale przydarza się tylko niektórym z nich,

* jest losowe czyli wiemy jakiej grupie podmiotów zagraża ale nie potrafimy wskazać konkretnego podmiotu którego to zdarzenie dosięgnie,

* następuje wbrew woli osoby lub też od woli tej osoby jest niezależne.



Zdarzenie losowe może mieć charakter pozytywny np. wygrana w totolotka lub negatywny np. pożar. Zdarzenia losowe o negatywnym charakterze określa się mianem wypadku losowego. To właśnie od wypadków losowych się ubezpieczamy.

WYPADEK UBEZPIECZENIOWY



Wypadek ubezpieczeniowy - jest to takie zdarzenie losowe (z reguły będące wypadkiem losowym) z nastąpieniem, którego zakład ubezpieczeń jest zobowiązany spełnić określone świadczenie ubezpieczeniowe. Innymi słowy jest to takie zdarzenie losowe, które jest ubezpieczone. W przypadku ryzyk żywiołowych, wypadkiem ubezpieczeniowym będzie np. powódź, która dotknie ubezpieczone mienie, pożar itp.



Generalnie wypadki ubezpieczeniowe mają charakter negatywny, jedynym wypadkiem ubezpieczeniowym mającym przyjemny charakter dla osoby ubezpieczonej jest urodzenie się dziecka. Sytuacja taka ma miejsce w niektórych typach ubezpieczeń życiowych gdzie w momencie urodzenia się dziecka osobie ubezpieczonej zakład ubezpieczeń dokonuje wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego.

2008-09-19 (13:07)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 480
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Andy6908 podobnie jak Jasze wchodzisz na grunt uogólnień . Mnie chodzi o szczegóły .... o takie dość specyficzne przypadki z czym się to kojarzy.... Tobie graczowi np w chwili gdy analizujesz w chwili gdy typujesz , gdy myślisz o grze i dostajesz zewnętrzne pytanie Co to jest ZDARZENIE ?...



P.o.z

2008-09-19 (13:17)

status Tytan
Data rejestracji: 2008-05-26
Ilość postów: 141

3507
wpis nr 154 482
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zen.



Idealnym systemem do dużego lotka,

mogło by być 7 zestawów po 7 liczb,

złożone ze wszystkich 49 liczb.

Każda tylko raz.

Zestaw złożony pod względem pewnych kryteriów,

które być może wyjdą Ci w \"praniu\".



2008-09-19 (13:36)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 154 483
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz 2 Niech to będę najbardziej absurdalne skojarzenia o to właśnie chodzi być może przyjdzie taka chwila że zweryfikujemy co jest przydane a co pójdzie ad acta . pozwólmy naszym umysłom wyrwać się z ograniczeń . wszelakich .

Teraz nie ma tak; że, coś jest dobre a coś jest złe

Wszytko jest dobre tylko potem będzie potrzebny kontekst .

Dlatego bez oceny innych niech każdy coś dorzuci ...

Nie wytłumiajmy swoich naturalnych instynktów .

Po prostu wyraźmy to swoimi słowami .

Tak Andy6908 jeśli szukasz liczb na kupon to myślisz wówczas o ubezpieczeniach ???



Jest tak Ty kupon do skreślenia Twoje analizy /tak lub nie / i luźne pytanie zena ZDARZENIE <?>



P.o.z
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina