Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Czy istnieje program, który...

2008-03-06 (16:15)

status lokwitur
Data rejestracji: 2008-03-04
Ilość postów: 11

3237
wpis nr 126 853
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Importuje dane ze strony lotto (wyniki losowań) i zapisuje je w pliku excela?



2008-03-06 (16:53)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 857
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lokwitur

Z tym jest problem gdyż Totalizator ma gdzieś /w domyśle w d.../

swoich klientów a właściwie tych co go utrzymują przeto jak na złość bawi się z internautami a za tym twórcami programów statystycznych do gier w kotka i myszkę ..

Co jakiś czas zmienia formaty /układy baz przeto twórcy programów sami tworzą strony z wynikami losowań . vide strona PAśko itd ..

W tym miejscu w naszym imieniu korzystającym z takich baz chciałbym podziękować wszystkim utrzymującym na swoich stronach archiwalne wyniki Totalizatora .

Nie wymienię tu nikogo bo mógłbym pominąć ale orientacyjnie z 10 stron prowadzi taką działalność i chwała im za to !!!!



Odpowiadając na Twoje pytanie

Wprost do excela ze swojej bazy jaką posiadają to eksportują Lotto Cad i Multilotto .

Lokwitur ale to chyba nie problem zaimportować z pliku tekstowego do excela ...

P.o.z
2008-03-06 (20:23)

status szulc
Data rejestracji: 2008-03-05
Ilość postów: 109

3246
wpis nr 126 905
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

zen...a tak na marginesie...jak to zrobic?? Np z tej stronki, wchdze w wyniki np ML wszystkie cyferki sa po przecinku, kopiuje je, ale jak probuje wkleic do exela to wszystko wrzuca mi w jedna komorke. Da sie jakos to rozdzielic zeby kazda liczba byla w innej komorce??



Sorki za takie pytanie, z grubsza znam exela ale nigdy takiego czegos wczesniej nie uzywalem i nie wiem jak to zrobic?? No chyba ze sie nie da:(



Pozdrawiam
2008-03-06 (20:46)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 126 917
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

szulc, ja to robię w ten sposób. Dane z ze strony hyzlotto kopiuję do notatnika i zapisuję do pliku. Dopiero potem w excelu otwieram zapisany plik tekstowy. Excel się pyta jak ma wkleić dane i tu podaję,że dane mają być rozdzielane. Następnie stawiam ptaszka przy opcji średnik, następnie klikam zakończ i już masz gotowe wyniki wklejone do excela
2008-03-06 (21:14)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 920
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mam nadzieję że Kleszek mi wybaczy że powtórzę to samo co ON ;-o)) .

Zależy jaka wersja excela ale te ostanie wersje pozwalają na bezpośrednie wręcz wklejanie z pliku txt .

Jeszcze jedna uwaga nieraz bywa tak że kopiujesz ze strony czyli coś co nie jest zapisane w trybie tekstowym wówczas mogą być kłopoty z importem którym łatwo zaradzić wklejając do notatnika wówczas zgubi się te niepożądane formaty .Sam proces importu jak wspomniałem albo bezpośrednio czyli u dołu wklejanego obszaru na arkuszu pokaże się taka walizeczka w której wybierz opcję UżYJ KREATORA IMPORTU TEKSTU lub jeśli plik jest zapisane w trybie txt, klik w menu DANE /IMPORTUJ PLIK TEKSTOWY /IMPORTUJ DANE na oknie dialogowym wyszukiwania pliku wskaż Twój plik txt

wówczas wejdziesz w KREATOR IMPORTU TEKSTU w trzech krokach

1 KROK To wybór sposobu dzielenia na komórki jak słusznie Kleszek napisal wybierz ROZDZIELANY i przejdź DALEJ teraz w zależności jakie masz separatory pomiędzy liczbami w tekście /co widać na podglądzie / takie separatory użyj . Gdy przedzielają przecinki wybierz przecinek .

przy prawidłowym wyborze na podglądzie pojawią się linie przedzielające .

Gdy Ok to zatwierdzaj Enterem i potwierdź dalej i...gotowe .....



P.o.z
2008-03-07 (10:38)

status szulc
Data rejestracji: 2008-03-05
Ilość postów: 109

3246
wpis nr 126 982
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

kleszek...zen...wielkie dzieki:) Dziala...czlowiek jednak przez cale zycie sie uczy;)
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina