Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 24 25 26 27 28
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

DLACZEGO `````PRZEGRYWAMY````????????

2016-05-22 (13:50)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 996 960
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Komisja jest ciałem formalnym, nie badawczo-naukowym."



... @Amadeusz, ja nie pytałem jakim "ciałem" jest Komisja Kontroli Gier i Zakładów, tylko za co jest odpowiedzialna.



Reasumując:



TS nie wie, co różniło kule 50-59 od pozostałych kul, ale twierdzi, że jakieś tam różnice musiały być, ponieważ w przeciwnym wypadku powstałoby poważne podejrzenie o celową manipulację i oszustwo. Gracze w Multilotka "odchyłki" w wynikach losowań zauważyli oraz publicznie komentowali i tą prostą drogą matematycy od przypadku z TS-u dowiedzieli się o ich istnieniu.



Wypada mi tylko symbolicznie opuścić kurtynkę w tym teatrzyku kukiełkowym i okrasić to wyjątkowo udane przedstawienie gorącymi brawami.



A teraz do twoich pytań. Sformułuj pierwsze w jednym lub dwóch zdaniach?
2016-05-22 (13:54)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 996 961
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"A teraz do twoich pytań. Sformułuj pierwsze w jednym lub dwóch zdaniach?"



Moje pytania dostępne są dla Ciebie w wątku biezącym i w wątku "Czy Lotto to oszustwo?".



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus



2016-05-22 (14:03)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 996 965
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Moje pytania dostępne są dla Ciebie w wątku biezącym i w wątku "Czy Lotto to oszustwo?"."



... @Amadeusz, to bardzo fajnie! Wybierz, proszę, jedno z nich?
2016-05-22 (14:23)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 996 974
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



1. Dlaczego lepszy od specsłużb niemiecki totalizator swoje oszustwo realizuje poprzez wzorki, zamiast posłużyć się np listą kombinacji pregenerowaną i pozbawioną wizualnych artefaktów?



2. Po czym poznałeś, że ciężarówka wywożąca dobytek szpiegujacego Cię sąsiada została wysłąna przez organizatora loterii? Dlaczego sąsiad śledził Cię "demonstracyjnie"?



3. Czy kwestionujesz istnienie wyrazów, zdań, cytatów, nicków i indiańskich liczebników odkodowanych z losowań Lotto i przytoczonych przeze mnie we wpisie nr 992 374 tematu "Czy lotto to oszustwo?" ? Czy kwestionujesz, że ich wystąpienie jest znacznie mniej prawdopodobne od zjawisk, jakie przedstawiasz jako objawy spisku loteryjnego?



4. Jaką zawartość informacyjną ma dziesięć losowań Lotto?



5. Czy wiesz, że tak imponująca Ci liczba potasowań 49 elementów jest w rzeczywistości dodaniem do zawartości informacyjnej losowań Lotto jedynie 202 bitów, czyli około 25 bajtów informacji?

2016-05-22 (15:52)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 009
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"1. Dlaczego lepszy od specsłużb niemiecki totalizator swoje oszustwo realizuje poprzez wzorki, zamiast posłużyć się np listą kombinacji pregenerowaną i pozbawioną wizualnych artefaktów?"



... "winą" za to należy obarczyć tych graczy, którzy te "wzorki" w takiej ilości skreślają:



"wpis nr 991 172: [...] Pierwszy, inauguracyjny pięcioliczbowy ciąg arytmetyczny w niemieckim lotto 6z49 wylosowano w dniu 11.9.1965 roku. Było to dopiero drugie losowanie przeprowadzane w studiu stacji telewizyjnej ARD. Tworzyły go liczby:



13-19-25-31-37



Liczby te wpisują się zarówno w 1. na liście rankingowej prof. Boscha zestaw, jak i w zestaw nr 5 z liczbami: 13-19-25-31-37-43 (4797 razy ponad przeciętną).



Ta szwajcarska precyzja w niemieckim lotto spowodowała trafienie 11.548 piątek - po 332,40 DM za sztukę. Do tego zostało trafionych 58 piątek z plusem i 6 szóstek. Najlepiej sprawdzić to na stronie Lotto Hamburg (wybrać rok: 1965, dzień: 11.9):



https://www.lotto-hh.de/infos/zahlen_quoten/zuq_lotto/zahlen_quoten_lotto.jsp



Dalsze przykłady w następnych komentarzach."



Takiej ilości trafień nie uzyska się "kombinacjami pregenerowanymi" bez "wizualnych artefaktów". A tłuczenie liczb "urodzinowych" też ma swoje granice. Ponadto "wzorki" są skreślane przez "nieszkodliwych" graczy i taka lawina wygranych to bezpłatna reklama dla LOTTO w regionalnych i ogólnokrajowych mediach.

_____________________________________________________



"2. Po czym poznałeś, że ciężarówka wywożąca dobytek szpiegujacego Cię sąsiada została wysłąna przez organizatora loterii? Dlaczego sąsiad śledził Cię "demonstracyjnie"?"



... logika. Mieszkanie to zostało wybrane i wynajęte przez "przedstawicieli" Lotto Baden-Württemberg, którzy przybyli limuzyną wynajętą w Sigmaringen. W tym czasie Lotto Baden-Württemberg miało przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock". Urzędowe zdanie tego mieszkania odbyło się w roku następnym, gdy przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock" objęło Lotto Bayern.

_____________________________________________________



"3. Czy kwestionujesz istnienie wyrazów, zdań, cytatów, nicków i indiańskich liczebników odkodowanych z losowań Lotto i przytoczonych przeze mnie we wpisie nr 992 374 tematu "Czy lotto to oszustwo?" ? Czy kwestionujesz, że ich wystąpienie jest znacznie mniej prawdopodobne od zjawisk, jakie przedstawiasz jako objawy spisku loteryjnego?"



... nie, nie kwestionuję. Zrobiłeś to fantastycznie - dzielny z ciebie chłopak!

_____________________________________________________



"4. Jaką zawartość informacyjną ma dziesięć losowań Lotto?"



... chłopcze, ty mylisz ilość bitów potrzebnych do konwersji liczb z ich zawartością informacyjną.

_____________________________________________________



"5. Czy wiesz, że tak imponująca Ci liczba potasowań 49 elementów jest w rzeczywistości dodaniem do zawartości informacyjnej losowań Lotto jedynie 202 bitów, czyli około 25 bajtów informacji?"



... patrz wyżej!

--- wpis edytowano 2016-05-22 15:56 ---

2016-05-22 (16:09)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 012
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Mieszkanie to zostało wybrane i wynajęte przez "przedstawicieli" Lotto Baden-Württemberg"



Udowodnij.



"którzy przybyli limuzyną wynajętą w Sigmaringen pod Stuttgartem"



Udowodnij.





" W tym czasie Lotto Baden-Württemberg miało przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock". Urzędowe zdanie tego mieszkania odbyło się w roku następnym, gdy przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock" objęło Lotto Bayern."



Przypomnę Ci uprzejmie, że korelacja czasowa nie oznacza związku przyczynowego. W czasie "gdy przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock" objęło Lotto Bayern" wydarzyły się miliardy innych rzeczy, w tym spora część także w Twoim życiu. Czy wszystkie te wydarzenia były spiskiem?





""4. Jaką zawartość informacyjną ma dziesięć losowań Lotto?"

... chłopcze, ty mylisz ilość bitów potrzebnych do konwersji liczb z ich zawartością informacyjną. "



Pudło. Nie ma czegoś takiego jak "ilość bitów potrzebna do konwersji".

Istnieje zawartość informacyjna i tą wyrażamy w bitach. Jest STAŁA dla procesów takich jak losowania Lotto.

Forma zapisu nigdy jej nie zmienia, niezależnie od tego jaką objętość (też wyrażoną w bitach) ma zapis po konwersji. Tę drugą wartość możemy sobie dowolnie zmieniać - jej minimalna wartość to właśnie realna zawartość informacyjna, a górnej granicy nie ma. Tyle wyjaśnień, wyraźnie Ci potrzebnych, skoro mylisz objętość zapisu z objętością informacyjną.



Po tej podpowiedzi czy możesz spróbować odpowiedzieć poprawnie na pytania 4 i 5? Podkreślam, POPRAWNIE.





""3. Czy kwestionujesz istnienie wyrazów, zdań, cytatów, nicków i indiańskich liczebników odkodowanych z losowań Lotto i przytoczonych przeze mnie we wpisie nr 992 374 tematu "Czy lotto to oszustwo?"

... nie, nie kwestionuję. Zrobiłeś to fantastycznie - dzielny z ciebie chłopak!"



Jaki wniosek wyciągasz zatem z tego, że nawet bez wprowadzania dodatkowej informacji do zapisu wyników losowań znaleźć można w tych wynikach MNIEJ prawdopodobne "szyfry" od zjawisk, jakie uważasz za dowody spisku?



Czy nie jest to przypadkiem delikatna sugestia, że by "wykryć spisek" musisz tak długo arbitralnie szatkować dane, aż ułożą Ci się w jakieś wzorki które nazwiesz "dowodami"? Czy zdajesz sobie sprawę, że w dowolnych danych, nawet takich ze swojej natury nie mogących być "oszustwem" (np. cyfry rozwinięcia liczby PI, stałej Champernowne'a ) można znaleźć DOWOLNE podciągi o dowolnych zadanych cechach? Czy twoim zdaniem liczba PI jest wynikiem spisku?



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus





--- wpis edytowano 2016-05-22 16:14 ---

2016-05-22 (16:48)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 023
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Udowodnij."



... nie mam uprawnień prokuratorskich do wszczynania postępowań dochodzeniowo-wyjaśniających. Skorzystałem raz z uprzejmości policji, która wrzuciła do komputera podane przeze mnie numery rejestracyjne i otrzymałem kilka interesujących informacji, które zachowam dla siebie, jak również te otrzymane od pracownika administracji spółki mieszkaniowej.



"W czasie "gdy przewodnictwo w niemieckim "Lotto- und Totoblock" objęło Lotto Bayern" wydarzyły się miliardy innych rzeczy, w tym spora część także w Twoim życiu. Czy wszystkie te wydarzenia były spiskiem?"



... a kto tak twierdzi?



"Nie ma czegoś takiego jak "ilość bitów potrzebna do konwersji"."



... nie ma? A ile bitów potrzebnych jest do konwersji liczb wylosowanych w lotto?



"Czy nie jest to przypadkiem delikatna sugestia, że by "wykryć spisek" musisz tak długo arbitralnie szatkować dane, aż ułożą Ci się w jakieś wzorki które nazwiesz "dowodami"?"



... żadnych danych "nie szatkowałem". Zrobiłem analizę kluczowych zdarzeń statystycznych.
2016-05-22 (17:08)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 026
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



"Skorzystałem raz z uprzejmości policji, która wrzuciła do komputera podane przeze mnie numery rejestracyjne i otrzymałem kilka interesujących informacji, które zachowam dla siebie"



Powoływanie się na tajemnicze, tajne, zachowane dla siebie informacje jako dowody na spisek...





@Stresstest, piszesz:



"żadnych danych "nie szatkowałem". Zrobiłem analizę kluczowych zdarzeń statystycznych."



Ale wczesniej napisałeś:



"Zmiana kolejności kolumn liczbowych od 1 do 49 oraz utworzenie każdorazowo 49 map, o których już wspomniałem, rozszerzy nam bazę danych statystycznych do analiz i wyszukiwania dalszych przypadków, np. jak te opisane wyżej."



"Zmiana kolejności kolumn liczbowych od 1 do 49 oraz utworzenie każdorazowo 49 map" nie jest metodą statystyczną. Jest szatkowaniem danych. Jest numerologią, przesądem, urojeniem. I świadectwem totalnego niezrozumienia tego czym jest losowość, zawartość informacyjna i jak należy stosować statystykę.





""Nie ma czegoś takiego jak "ilość bitów potrzebna do konwersji"."



... nie ma? A ile bitów potrzebnych jest do konwersji liczb wylosowanych w lotto? "



Nie ma czegoś takiego jak "konwersja liczb wylosowanych w lotto".

Istnieje KONWERSJA ZAPISU i tę opisałem Ci bardzo czytelnie. Mogę opisać Ci ją jeszcze przystępniej, albo polecić literaturę wprowadzającą, skoro raz po razie masz problem ze zrozumieniem tej idei.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus











2016-05-22 (17:43)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 037
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

... okay: Ile bitów potrzebnych jest do konwersji zapisu liczb wylosowanych w lotto?

_________________________



"Zmiana kolejności kolumn liczbowych od 1 do 49 oraz utworzenie każdorazowo 49 map" nie jest metodą statystyczną. Jest szatkowaniem danych. Jest numerologią, przesądem, urojeniem. I świadectwem totalnego niezrozumienia tego czym jest losowość, zawartość informacyjna i jak należy stosować statystykę."



... @Amadeusz, ile czasu spędziłeś na analizach wg powyższej metody - notabene nie ma ona nic wspólnego z omówionymi przeze mnie przykładami w niemieckim lotto, KENO i loterii Eurojackpot. Prosiłem cię jeden jedyny raz o wypisanie tylko jednego z ciągów arytmetycznych o określonej różnicy, które niby symulowałeś w swoich "eksperymentach". Nie wpisałeś ani jednej liczby, skapitulowałeś, ponieważ nie masz o tym kompletnie pojęcia. Opowiadasz bajki jak Brzechwa i profilujesz się na znawcę "materii" - tylko nie wiem jakiej.



Weź się w kupę chłopie i zmajstruj na tej waszej biednej stronce www.wynikilotto.net.pl statystykę liczb eleganckich i nieeleganckich. Może wtedy osiągnie ona akademicki poziom.
2016-05-22 (17:58)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 041
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



"@Amadeusz, ile czasu spędziłeś na analizach wg powyższej metody"



Ani chwili, gdyż jest ona metodologicznym absurdem, a stosowanie jej jest dowodem na całkowite rozminięcie się z matematyką.



"Nie wpisałeś ani jednej liczby, skapitulowałeś, ponieważ nie masz o tym kompletnie pojęcia."



Trzymanie się matematyki nie jest kapitulacją. To rozsądek. Nie muszę wykonywać sugerowanych przez Ciebie żonglerek numerologicznych, by wiedzieć co z nich wyniknie - a mianowicie cokolwiek zechcemy.



"Opowiadasz bajki jak Brzechwa i profilujesz się na znawcę "materii" - tylko nie wiem jakiej."



Ta materia to matematyka i statystyka. Gorąco polecam ich poznanie, to doskonałe lekarstwo na spiskowe urojenia. Mogę polecić Ci dobrą literaturę wprowadzająca albo kursy online z ćwiczeniami.



"Weź się w kupę chłopie i zmajstruj na tej waszej biednej stronce www.wynikilotto.net.pl statystykę liczb eleganckich i nieeleganckich. Może wtedy osiągnie ona akademicki poziom."



A co ma strona ralfka do naszej dyskusji? Znowu się wijesz, uciekasz, zmieniasz temat.



Wiem, że publiczne wykazanie Twojej niewiedzy boli, ale sugeruję, byś potraktował to jako próbę zaaplikowania Ci uzdrawiającej szczepionki.





Pozdrawiam ciepło,

Amadeus



2016-05-22 (18:13)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 049
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Trzymanie się matematyki nie jest kapitulacją."



... @Amadeusz, ciągi arytmetyczne liczb są częścią matematyki. W takim razie czego ty się trzymasz?
2016-05-22 (18:17)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 053
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"@Amadeusz, ciągi arytmetyczne liczb są częścią matematyki."



Przekonanie, że losowe ciągi arytmetyczne występujące w wynikach losowań są dowodem spisku, nie jest matematyką. Jest urojeniem.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

2016-05-22 (18:40)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 060
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Przekonanie, że losowe ciągi arytmetyczne występujące w wynikach losowań są dowodem spisku, nie jest matematyką. Jest urojeniem."



... @Amadeusz, a twoja niezdolność ich tworzenia i zapisu - nieuctwem i niewiedzą. Domagałeś się konkretów, a gdy je przedstawiałem, uciekałeś przed nimi, jak diabeł przed święconą wodą i zaczynałeś bajdurzyć o Wszechświecie, miliardach zdarzeń etc.



Tych kilka tygodni spędzonych tutaj, nie uważam za stracone. Jest na tym forum kilka osób, które mają awersję do takich "pachołków systemu" jak ty - @Amadeusz. I to jest pocieszające.
2016-05-22 (18:56)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 064
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



"Przekonanie, że losowe ciągi arytmetyczne występujące w wynikach losowań są dowodem spisku, nie jest matematyką. Jest urojeniem."



... @Amadeusz, a twoja niezdolność ich tworzenia i zapisu - nieuctwem i niewiedzą."



Nie niezdolność - ja już pokazałem, że jestem znacznie lepszy od Ciebie w loteryjnych "kodach biblii", co wykazałem we wpisie nr 992 374. A nawet się na poważnie nie rozpędziłem



"Domagałeś się konkretów, a gdy je przedstawiałem, uciekałeś przed nimi, jak diabeł przed święconą wodą i zaczynałeś bajdurzyć o Wszechświecie, miliardach zdarzeń etc."



Nie pokazałeś "konkretów", ale wybrane przez Ciebie losowe, przypadkowe ciągi, które następnie nazwałeś dowodami. Dowody nie powstają przez "mianowanie".



"Tych kilka tygodni spędzonych tutaj, nie uważam za stracone. Jest na tym forum kilka osób, które mają awersję do takich "pachołków systemu" jak ty - @Amadeusz. I to jest pocieszające."



Rozrzewniające anarchizowanie Spiski, manipulacje, ciężarówki totalizatora, sąsiad - nieudolny szpieg ze sprzętem wywiadowczym na balkonie, poufne dane z policji oraz silna grupa pod wezwaniem, która zdemaskuje spiski i przegna precz "pachołków systemu".



W wyszukiwarkę forum wpisz "agenci totalizatora", znajdziesz innego tropiciela spisków, który też jest na tropie tajemnic losowości i też jest prześladowany przez totalizator.



Przez uprzejmość nie będę zgłębiał jednego Twojego "freudian slip", czyli wyrazenia "obrzezane mózgi", bo z tego też wynika istotny wniosek o Twojej mentalności.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

2016-05-22 (19:26)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 082
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Nie niezdolność - ja już pokazałem, że jestem znacznie lepszy od Ciebie w loteryjnych "kodach biblii""



... @Amadeusz, to biegusiem do Radia Maryja z tymi twoimi "kodami biblii"! Pytałem cię o skuteczność twoich metod statystycznych w realnej grze i ponownie - kapitulacja na całej linii! Lejesz wodę i nic więcej.
2016-05-22 (23:08)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 181
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

... no proszę! Nasz mały hipokryta, @Adameusz, dorzucił swoje trzy szekle również w innym temacie o manipulacjach i udzielił rad na temat prognozowania:



"Ciekawostka dla osób podejrzewających loterie o manipulacje:



"A statistical test to detect tampering with lottery results"



Abstract.

We consider the minimal distance between the winning numbers in lottery as a statistical measure to detect tampering with lottery results, and apply it to the past results of eight national lotteries: EU (EuroMillions), Belgium, France, Greece, Ireland, Italy, Spain, and the UK. The results show no evidence of tampering, but they also show France to be on the borderline.



http://eeme.ucd.ie/~kdrakaka/work/publications/C022.A_statistical_test_to_detect_tampering_with_lottery_results.pdf



Metody opisane w tej pracy można zaimplementować do zbadania losowań gier TS.

Przy okazji. skoro odległości między wystąpieniami liczb są "sygnaturą losowości",

mogą być również dobrą podstawą do prognozowania.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus"



http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=4529&last=1



... @Adameusz, jak ma wyglądać ta twoja prognoza i co leży u jej podstaw? - ale tak na... "chłodno"!



2016-05-23 (07:35)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 197
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"no proszę! Nasz mały hipokryta, @Adameusz, dorzucił swoje trzy szekle również w innym temacie o manipulacjach i udzielił rad na temat prognozowania: "



Niezmiernie cieszę się, że doznane przez Ciebie publiczne intelektualne samoupokorzenia skłoniły Cię wreszcie do wzmocnienia Twojej wiedzy z pomocą moich postów. Pochwalam tę drogę.



Praca do jakiej nawiązałem w moim poście stanowi jedną z odtrutek na teorie spiskowe, którą powinieneś sobie zaaplikować. Nie mam pojęcia co w nawiązaniu do tej pracy nazywasz hipokryzją?



" @Adameusz, jak ma wyglądać ta twoja prognoza i co leży u jej podstaw?"



Rzecz jest niezmiernie prosta: średnia krocząca z wartości odległości między wystąpieniami wybranych liczb używana jest jako filtr eliminacyjny zaaplikowany na strumieniu WSZYSTKICH kombinacji Lotto - wystąpienia "zbyt bliskie" lub "zbyt dalekie" są eliminowane. Szerokość okienka dla średniej kroczącej należy dobrać eksperymentalnie.



Przy okazji zapytam: czy jesteś może antysemitą? Te "szekle", "obrzezane mózgi" nasuwają skojarzenia z pewnym nurtem wizji spiskowych.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus



2016-05-23 (10:30)

status Stresstest
Data rejestracji: 2016-04-18
Ilość postów: 544

14827
wpis nr 997 233
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Niezmiernie cieszę się, że doznane przez Ciebie publiczne intelektualne samoupokorzenia skłoniły Cię wreszcie do wzmocnienia Twojej wiedzy z pomocą moich postów. Pochwalam tę drogę.

Praca do jakiej nawiązałem w moim poście stanowi jedną z odtrutek na teorie spiskowe, którą powinieneś sobie zaaplikować. Nie mam pojęcia co w nawiązaniu do tej pracy nazywasz hipokryzją?"



... czyje upokorzenie, dyletancie? Wciskasz ludziom pseudonaukowe siki, które przeczą empirycznym studiom:



"The public, however, assumes erroneously that some well structured choices are less likely to be selected by the oracle. For example, people would tend to consider the choice 8, 16, 24, 32, 40, 48 in a 6/49 system extremely unlikely, because the numbers are equispaced by 8, and “the probability of a choice of numbers equispaced by 8 is very small”."



Takie są rezultaty, jak się paru uczonawych na swój głupi chłopski rozum spuści.



"Rzecz jest niezmiernie prosta: średnia krocząca z wartości odległości między wystąpieniami wybranych liczb używana jest jako filtr eliminacyjny zaaplikowany na strumieniu WSZYSTKICH kombinacji Lotto - wystąpienia "zbyt bliskie" lub "zbyt dalekie" są eliminowane. Szerokość okienka dla średniej kroczącej należy dobrać eksperymentalnie."



... aha, aha. Minimalna "odległość" o wartości 1 występuje w zestawach wylosowanych liczb w lotto 6z49 średnio co 1,6 losowań. I co teraz?



"Przy okazji zapytam: czy jesteś może antysemitą? Te "szekle", "obrzezane mózgi" nasuwają skojarzenia z pewnym nurtem wizji spiskowych."



... nie. Różnicuje ludzi na: mądrych i głupich oraz dobrych i złych.



Szalom.
2016-05-23 (10:48)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 241
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Twój poważny problem polega na tym, że występuje u Ciebie połączenie "dumnej niewiedzy" z niedojrzałością psychiczną. To niedobra mieszanka, bo te dwie wady chronią się wzajemnie i uniemożliwiają Tobie samemu zmianę na lepsze (co uwolniłoby Cię od wielu stresów). A kiedy ktoś udziela Ci życzliwie tak potrzebnych Ci korepetycji, od razu dajesz mu nalepkę "pachołka systemu". To dziecinne i zupełnie nie pasujące do przedmiotu dyskusji.



"Minimalna "odległość" o wartości 1 występuje w zestawach wylosowanych liczb w lotto 6z49 średnio co 1,6 losowań. I co teraz?"



Teraz musisz zrozumieć poprawnie zdanie, jakie napisałem. Twoja przytoczona powyżej wypowiedź świadczy o tym, że zdania nie zrozumiałeś. Przeczytaj to, co napisałem, kilka razy - aż zrozumiesz.



"pseudonaukowe siki, które przeczą empirycznym studiom"



Przytoczona przeze mnie praca boli Cię osobiście dlatego, że ośmiesza właśnie tezy jakie głosisz. Rzecz w tym, że tych "paru uczonawych" ma realną wiedzę matematyczną i statystyczną i swoje analizy zaczynają od matematyki, nie od dogmatu spiskowego.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

2016-05-23 (11:06)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 997 245
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Przy okazji: wskaż mi bibliografię "empirycznych studiów" (innych niż Twoje lub prof dr Boscha poszukiwania spisków czy iglaków) dowodzących, że ciągi arytmetyczne w wynikach losowań są mniej prawdopodobne niż inne ciągi.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 24 25 26 27 28
Wyślij wiadomość do admina