Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 ... 13 14
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

sieci neuronowe w ML

2007-01-25 (16:17)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 88 504
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jestem bez szans.

Ilosc szarych komórek zmniejsza sie z kazdym dniem zastraszajaco.

Kreatywnosci takze mi brak.

Pech.
2007-01-25 (18:55)

status Iskierka
Data rejestracji: 2006-03-02
Ilość postów: 2751

1808
wpis nr 88 519
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jasze, nie zrozumiales mnie.



Piszac o programistach mialam na mysli ludzi, którzy tworza algorytmy na potrzeby gier losowych na zamówienie tychze.



Nie wypowiadam sie o tych, którzy chca tak jak Mariusz wynalezc algorytm, zeby ograc np. totalizatora, bo to kompletny nonsens, bo to wlasnie te konserwacje, wymiana kul, losowania próbne, zmiany temperatury i wilgotnosci sa legalnymi oszustwami , które zaburzaja rytm losowan, po to aby zminimalizowac koszty wlasciciela.



Dlatego sieci neuronowe, które ucza sie na podstawie przeszlych losowan, moga przyblizyc nas do wyniku przyszlego, to zrobia równiez inne metody statystyczne, ale nie dadza 100% - owej prognozy, bo nie wiadomo jakie legalne oszustwa zastosuje np. totalizator.



Moga przewidziec kiedy.

Ale jakie, czy jedno, dwa czy wszystkie, to wolna wola prezesa i jego sztabu.



pozdrawiam
2007-01-25 (23:16)

status Nimoraj
Data rejestracji: 2006-04-22
Ilość postów: 1197

1940
wpis nr 88 552
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jasze,moze tak byc,ze ogar opadnie z sil i nie zlapie grubej zwierzyny,ale dalem go na tresure,do gajowego i ma go nauczyc aby ruszyl na lowy dopiero wtedy jak zwierzyna bedzie blizej niz polowa dystansu od wodopoju .Ciety jest na zwierzyne,nie powiem,co chwile gotuje sie do gonitwy,a to weszy,a to lapie wiatry i leb wystawia,gajowy musi nauczyc go cierpliwosci ,której mu brak.

O algorytmach i sieciach dla nerwowych nie bede sie wypowiadal,bo znowu sie zacznie i bedzie na mnie,a ja z natury niezwykle spokojny jestem i ugodowy .

Sorry,mialo byc - neuronowych,ale dla nerwowych
2007-02-13 (18:45)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 90 449
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Na obecna chwile Wojciech Winiecki /Ten od pozytywnego zakrecenia J.Paski ;-o)) / w przystepny sposob; pokazuje i uczy jak wygrywac przy pomocy sieci neuronowych .

Warto tam pójsc . http://www.winiecki.neostrada.pl

Skutecznosc niesamowicie niewiarygodna - nie moge uwierzyc !!!!.

Oj Panie Winiecki chyba Pan preparuje te wyniki .....

Ale mimo wszytsko pozdrawiam i dziekuje za to ze niesie Pan ten kaganek wiedzy aby mnie oswiecic ....

P.o.z
2007-02-13 (19:13)

status Wojciech Winiecki
Data rejestracji: 2005-08-14
Ilość postów: 91

1152
wpis nr 90 452
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam Zen.



Oczywiscie, ze preparuje wyniki, a Allyuda Research, Inc wplaca na moje konto codziennie setki dolarów. Dobrze by tak bylo.

Koniec zartów.



Wczoraj przed losowaniem ML spreparowalem prognoze, a potem rozpisalem systemami symetrycznymi. Troche kasy z tego wyszlo.

Uzywam sieci neuronowej wykonanej przeze mnie. To ponad 2 lata ciezkiej pracy, ale jakie takie efekty widac. Natomiast zanim zamieszcze caly mój zamysl, aby przedstawic siec neuronowa od podszewki, na czyms trzeba sie uczyc. Wybralem Allyuda poniewaz to najprostszy program. Kiedys go uzywalem i stwierdzic musze, ze skutecznosc tego programu jest jak sinuosida. Faluje z regularna czestotliwoscia. Przez kilka dni trafia prawie 80% wyników ML, a potem przez kilka dni nie wiecej niz 30%.

Trzeba tylko zdawac sobie sprawe z jednego. Jakakolwiek siec neuronowa po kazdym uruchomieniu generuje inny zestaw wyników, chyba, ze uzywamy tego samego modelu, zapisanego po ostatnim trenowaniu. W Allyuda Forecaster, aby osiagnac zadowalajace efekty trzeba najpierw dobrzez poznac ustawienie wszystkich parametrów poczatkowych oraz znaczenie generowanych przez program raportów. Bede o tym wszystkim pisac.

Wracajac do skutecznosci, zalezy ona od naszej cierpliwosci i analitycznego myslenia przy trenowaniu sieci. Dzisiaj wyjezdzam na trzy dni, wracam w sobote i siadam dalej do przedstawienia zlozonosci tworzenia sieci neuronowych. Na dzisiaj przygotowalem kolejne zestawy dla ML, DL, EL i TSN prognozujac liczby z wykorzystaniem sieci, która sam opracowalem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Grunt to sie nie poddawac.

Tak na marginesie wygenerowalem równiez zestawy przy pomocy Allyuda Forecaster, których nie publikuje. Sam jestem ciekaw jakie beda efekty.

Zycze Tobie i pozostalym uczestnikom Forum wysokich wygranych.

Wracam w sobote.
2007-02-13 (21:58)

status diegos
Data rejestracji: 2007-01-21
Ilość postów: 30

2490
wpis nr 90 466
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Panie Wanicki pisze Pan ze siec za kazdym razem generuje inny zestaw wyników czyli pierwszy wniosek: ze w Pana sieci kilka parametrów startowych jest ustawiane,dobierane losowo i niema pan nad nimi zadnej kontroli czyli wyniki beda zblizone do metody chybil - trafil, uda sie lub sie nie uda, z doswiadczenia powiem ze czasami jest szybciej rozpisac 850.000 zakladów w ekspres lotku niz prawidlowo dobrac parametry startowe sieci,

sprawa druga:

pisze pan ze podaje sieci surowe liczby z losowan czyli np 2,7,19,35,41...

czyli wniosek ze uzywa Pan w tej sieci liniowej lub wykladniczjej funkcji aktywacji które sa najgorsze z mozliwych do zastosowania i daja najgorsze efekty albo poprostu pan nie doczytal ze dane przed podaniem sieci nalezy przeskalowac na zakres [0,1] lub [-1,1]

móglbym sie czepiac jeszcze wielu rzeczy które pan pisze ale na dzis wystarczy,

pozdrawiam
2007-02-13 (23:43)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 90 474
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Diegos

No a Ty ?

Czy móglbys z nami sie podzielic swoimi doswiadczeniami osiagnieciami z jaka skutecznoscia typowaly Twoje Sieci Neuronowe ?



Na marginesie powiem moze nieco zartobliwie ze moze Pan Wojciech idac nowa sciezka nie zgodnie z kanonami przyblizyl sie do celu ?

Nie myslisz takimi kategoriami ???

Z drugiej srony chetnie przeczytalbym nastepnych Twoich uwag jakie masz w tej sprawie bo to bardzo intensywnie poszerza nasze horyzonty .



DLa mnie jest wazne to ze Pan Winiecki opisujac Tam odkrywa przed nami praktyczne mozliwosci sieci neuronowych sa po prostu przez to bardziej nam dostepne .

P.o.z
2007-02-14 (06:08)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 90 478
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Diegos - czy tak ciezko zrozumiec, ze czesc zabiegów zwiazana z przygotowaniem danych jest niewidoczna dla uzytkownika? Jest to nawet bezpieczniejsze, ze zajmuje sie tym algorytm zaszyty w programie - dzieki temu mamy pewnosc, ze dane sa zawsze przeskalowane w identyczny sposób. Poza tym, jesli konkretna siec ma miec zastosowanie praktyczne (np. do rozpoznawania pisma) to nawet nie mamy szans aby dane wejsciowe przeskalowac. Na wejscie sieci podajesz bitmape o dowolnej wielkosci i z dowolna glebia barw - cala reszta (skalowaniem, normalizacja...) zajmuja sie przeznaczone do tego algorytmy.

A tak na marginesie to chwala Panu Winieckiemu za to, ze w sposób prosty i co wazne praktyczny opisuje zasady pracy z tego typu programami. Mysle, ze dzieki Niemu krag osób drazacych ten temat znacznie sie powiekszy. Mam takze nadzieje, ze wielu sposród nich cos dzieki temu osiagnie (niekoniecznie wyzyny finansowe) i to pomimo drwiacych usmieszków prawdziwych \"ekspertów\".

Pozdrawiam
2007-02-14 (13:52)

status Adam PPP
Data rejestracji: 2006-09-23
Ilość postów: 6

2282
wpis nr 90 506
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam wszystkich

zwracam sie do zen i Wojciech Winiecki

prosilbym Was o odpowiedz:

napisaliscie :

zen - \" Skutecznosc niesamowicie niewiarygodna - nie moge uwierzyc !!!!.

Oj Panie Winiecki chyba Pan preparuje te wyniki ..... \"

Wojciech Winiecki - \" i stwierdzic musze, ze skutecznosc tego programu

jest jak sinuosida. Faluje z regularna czestotliwoscia. Przez kilka dni

trafia prawie 80% wyników ML, a potem przez kilka dni nie wiecej

niz 30%.\"



mam do Was pytanie

gdzie moge zobaczyc te rewelacyjne wyniki

wchodzac na strone podawana przez Was

widze jedynie wyniki z dwóch ostatnich dni



jesli mówicie o rewelacyjnych wynikach

które widzieliscie na wlasne oczy

rozumiem ze macie na mysli udokumentowane ( takie które mozna zobaczyc na jakiejs stronie) dane

jestescie powaznymi ludzmi i nie robilibyscie innych w balona



wiec jeszcze raz zapytam

gdzie moge zobaczyc te rewelacyjne wyniki



bede wdzieczny za odpowiedz



pozdrawiam wszystkich Adam PPP

2007-02-14 (14:45)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 90 514
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Adam PPP

Musze przeprosic ze \"robie Cie w balona \"

Jak zobaczylem ExpressLotka wynik 4/5 i 3/5 napisalem rewalacyjne wyniki a to chyba bylo napisane na wyrost .

Przepraszam

Na dokladke powiem ze :

````` Wiecej niz Ty bedac na stronie http://www.winiecki.neostrada.pl nie widzialem .

Takie mam widzenie swiata dla mnie to bdb wyniki widac dla Ciebie nie....

P.o.z
2007-02-14 (15:46)

status Iskierka
Data rejestracji: 2006-03-02
Ilość postów: 2751

1808
wpis nr 90 517
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz

Forumowicz

Zarejestrowany: 11-12-2006

Posty: 76 Jak uniknac rozczarowan i zludzen w grach losowychOnego czasu opisywalem w postach co to sa liczby , jakie sa ich wlasciwosci .

Opisywalem typy zmiennych i ich znaczenie .





Szczególnie opisywalem pewien chwyt medialny jaki robi totalizator nazywajac swoja gre \"\"\"\"gra liczbowa \'\'\'



Ani multilotek ani duzy lotek ------NIE JEST GRA LICZBOWA \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'



To jest oczywisty przekret i myslalem, ze po wyjasnieniach moich ( oprócz Fobii 1 , której temat ten nie interesowal jako laika ) wszyscy wiedza co to jest zmienna nominalna a co to jest liczba



Wczoraj zobaczylem post



sieci neuronowe w ML

================================================



Chcialem zaznaczyc , ze ilosc hochsztaplerów w dziedzinie programów do gier losowych rosnie lawinowo .





W poscie tym omawiana jest strona niejakiego Pana Winieckiego



Który uzywa sieci neuronowej do gier losowych



Przeczytalem poradnik do tego programu i strwierdzam z przerazeniem , ze to co pisze Pan Winiecki , ze poswiecil 2 lata ciezkiej pracy to moim zdaniem -----zmarnowany czas .





Gdyby zwrócil sie do mnie -------to nie popelnilby wielu bledów i nie strwonil niepotrzebnie czasu :





Wyjasnie dlaczeo





???????????????



..............



Offline







To wreszcie gdzie bedzie ciagniety temat?





Dlaczego Mariusz nie atakujesz wprost?





Boisz sie dyskusji?





Jasne, bo z Toba nigdy nie bylo dyskusji, nalezalo Ci przytakiwac tylko.



Dalej uwazasz, ze jestes nieomylny, dlatego na drugim forum bedziesz wytykal bledy p. Winieckiego.



Jak uznasz, ze juz w wystarczajacej liczbie oczu to czytajacych skompromotowales p. Wojtka wykasujesz swoje wpisy, bo Ty ostatnio tylko to robisz podobno. Bo jestes podlym tchórzem i niczym wiecej.

Nie stac Cie na kulturalna wymiane zdan i na przyznanie nieraz racji komus.



A swojej racji nigdy nie udowodniles i nie udowodnisz bo jej nie masz.











2007-02-14 (18:53)

status diegos
Data rejestracji: 2007-01-21
Ilość postów: 30

2490
wpis nr 90 529
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Moje doswiadczenia jesli chodzi o sieci neuronowe sa takie ze pisalem prace dyplomowa na jednej z krakowskich uczelni pt Analiza porównawcza metod statystycznych oraz sztucznych sieci neuronowych w prognozowaniu sygnalów kupna i sprzedarzy akcji oraz prognozowaniu cen akcji.

Jakosc prognoz w oparciu o sieci neronowe okazala sie zadawalajaca jesli bierze sie pod uwage prognozy na najblizsze okresy im bardziej odlegly horyzont od ostatniego okresu tym sa coraz wyzsze bled, na podstawie doswiadczen i badan moge stwierdzic jesli chodzi o gielde kozystniej jest stosowac sieci neuronowe gdy wiedza o charakterze istniejacych relacji ekonomicznych jest uboga natomiast jesli mamy do czynienia z dobrze rozpoznawalnymi prawidlowosciami lepsze wyniki uzyskuje sie metodami statystycznymi i ekonemetrycznymi.



Ale wracajac do lotto

To Pan Wanicki moim zdaniem bez potrzeby siega po programy o egzotycznych nazwach Allyuda Forecaster z angielskim menu, interfejsem

odpowiednikiem tego programu który ma wszystkie te funkcje na których bazuje Pan Wanicki czyli TIME SERIES (szeregi czasowe), automatycznego projektanta który nas prowadzi krok po kroku przy konstruowaniu sieci neuronowej (nawet jesli niemamy pojecia o nich to klikamy tylko przycisk \"dalej\" i siec sie sama buduje az do mometu kiedy zostaje nam podany gotowy wynik prognozowany przez nia) wybiera najlepsza architektóre dla danego problemu testujac kilkadziesiat sieci i ma jeszcze wiele interesujacych funkcji typu dobór danych wejsciowych rózne formy wykresów i przedstawiania prognozowanych wyników, funkcje skalowania caly program lacznie z plikiem pomocy ( w którym znajdziemy elemetarne wprowadzenie do sieci neuronowych i pomoc na kazdym etapie) co najwazniejsze wszystko jest po polsku czyli wiemy co robimy- bo programy z angielskim menu czyli angielskie slownictwo jesli chodzi o sieci neuronowe jest bardzo trudne- wiec nie warto sie nie pakowac.



Ale mimo ze program ten jest bardziej zaawansowany od Allyuda Forecaster Pana Wanickiego niestety mimo ze kilkaset razy próbowalem zaprognozowac jakie liczby wypadna w lotto to niestety skutek mizerny a probowalem na rózne sposoby od poania sieci numerów losowan, odstepów miedzy liczbami, surowych liczb z losowan mizerne wyniki oczywiscie trafi sie raz na czas 80% ale czesciej jest 20-35%. Program ten jest dostepny na wiekszosci wyzszych uczelni o profilu ekonomicznym jesli ktos bedzie mial okazje to moze sie pobawic.



Moim zdaniem najwieksza wiedze w tym zakresie lotto i sieci neuronowych na tym forum ma Mariusz

pozdrawiam go

2007-02-14 (20:25)

status Iskierka
Data rejestracji: 2006-03-02
Ilość postów: 2751

1808
wpis nr 90 546
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I nikt nie podwaza wiedzy Mariusza.

Tylko, ze z tej wiedzy nic nie wynika a juz napewno nie wynika wyzszosc jego metody lub systemu nad innymi.

Wiec wyklady - tak, a krytyka - nie.
2007-02-14 (20:28)

status Nimoraj
Data rejestracji: 2006-04-22
Ilość postów: 1197

1940
wpis nr 90 547
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"nie znam P.Winieckiego\",no,no

2007-02-14 (20:29)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 90 548
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Diegos dziekuje Ci

to dobry i wywazony glos jakby z drugiego bieguna powiedzmy osoby która to spraktykowala po swojemu . Zreszta jestem po lekturze u Mariusza tez pisze Ciekawie Gdyby jeszcze >> odrzucic to co zarzuca << ;-o))) mu Iskierka to mozna by powiedziec ze te fora spelniaja swoja role nie sa opisywaniem osób a sprawy .

I tego sie trzymajmy /hipokryzja bo ten wtret teez mój tez nie na miejscu /



Z tego wynika ze mamy dwa rozne stanowiska a Ty rowniez zaliczasz sie do sceptyków - Czas pokaze bo mysle ze tak jak; w analizach i statystyce ktos moze znalezc ciekawe rozwiazanie tak samo moze znalezc sie dobry nauczyciel sieci neuronowych dlatego stoje z boku i obserwuje czy komus sie nie udalo czy czasami nie warto sie w to \"pchac \"

To ze jest ktos co mu sie udalo to ten 10/10x 34 ze dwa lata temu .



Diegos czy polskie sieci neuronowe o których piszesz sa dostepne dla zwyklego zjadacza chleba ???

P.o.z
2007-02-14 (20:35)

status medium
Data rejestracji: 2005-03-04
Ilość postów: 2280

750
wpis nr 90 551
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TAK TAK zeby po tych wszystkich wykladach chociaz mozna bylo wyjsc na zero lub 5 zl w plusie .
2007-02-14 (20:55)

status diegos
Data rejestracji: 2007-01-21
Ilość postów: 30

2490
wpis nr 90 556
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

napisalem ostatni post ale zapomnialem o najwazniejszej rzeczy czyli podac nazwe tego programu w którym robilem zarówno prognozy gieldowe jak i staralem sie prognozowac wyniki lotto

ten program to:



STATISTICA Neural Networks PL wersja 4.0



i jeszcze drobne wyjasnienie program nie jest polski a spolszczony

dawniej uzywany pod nazwa Trajan

opis mozna znalezc na stronie www.statsoft.pl

pozdrawiam
2007-02-14 (21:16)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 90 558
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Diegos

Dziekuje za namiar .

Obawiam sie ze ten program jest drogi i nieroztropnoscia by bylo kupowac go nie majac dobrych referencji od osób które w oparciu o ten program cos wygrali .Wiec sprawe chyba trzeba odlozyc ad acta .

Nie wiem jak sprawuje sie wersja demo . Lecz to co zrobil Pan WINIECKI

/zdaje sie ze ja nie przekrecam jego nazwiska / to ma swój pozytyw edukacyjny przynajmniej pokazal jak do tego sie zabrac .

Dobrze ze Ty i Mariusz wskazujecie na ewentualne bledy niedociagniecia bo zwracacie uwage na rozne szczególy i aspekty ktore mogly by byc niezauwazone .

Jest OK .

P.o.z
2007-02-15 (18:05)

status kieras29
Data rejestracji: 2005-02-18
Ilość postów: 82

692
wpis nr 90 631
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Diegos l Mariusz maja w 100% racje jesli chodzi o liczby zywe.Ja tez troche eksperymentowalem z róznymi sieciami miedzy innymi z wymienionym powyzej.

I bez rewelacji, podobnie jest z programem Alyuda,jednak panu Winieckiemu nalezy sie szacunek za to ze w sposób przystepny pokazal jak na najprostszym przykladzie wykorzystac siec do prognozowania wyników w grach losowych.

Szkoda ze tu na forum nie wypowiadaja sie osoby którym cos sie udalo przy pomocy sieci osiagnac,albo ich nie ma albo nie chca sie dzielic wiedza.Mozna by

poeksperymentowac ze zmienionymi danymi wejsciowymi np:wprowadzic

na wejscie liczby w postaci rozmytej ,ale tu pojawia sie problem z czasochlonnoscia rozmywania ,chyba ze jest ktos kto napisalby makro do rozmywania.( szkoda ze Mariusz nie chce w sposób przystepny

opisac tej metody wprowadzania danych do sieci) Mozna by tez spróbowac

wprowadzic na wejscie sztucznie dobrana baze danych tak by siec dawala w przyszlosci dobre wyniki,w koncu interesuje nas przyszlosc a nie przeszlosc .

ale tu problemem jest czasochlonnosc doboru danych.

Pozdrawiam.
2007-02-15 (20:31)

status slawek001
Data rejestracji: 2005-02-24
Ilość postów: 6116

721
wpis nr 90 646
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Na tematacie sieci nie znam sie wcale wiec nie powinienem zabierac glosu, ale jak zwykle mam dlupie pytanie. Jak zachowa sie analiza kiedy na wejscie wprowadzimy wyniki wylosowanych liczb z okreslonego zbioru liczbowego o nie okreslonej ilosci wystepowania liczb. Inaczej jezeli mamy 20 liczb kazdego dnia z podanej 20 wychodzi inna ilosc liczb, dalej wystepowanie tych liczb w okreslonym czasie daje nam model wychodzenia liczb i mozna znajac model tych liczb przewidziec zachowanie sie ich w czasie przyszlym, nie poslugujemy sie wtedy baza danych wylosowanych wszystkich liczb tylko baza danych wylosowanych analizowanych liczb, wiem to troche pokrecone jak wszystkie moje wypowiedzi ale to wlasnie mie ciekawi
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 ... 13 14
Wyślij wiadomość do admina