Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 11 12 13 14
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

sieci neuronowe w ML

2015-09-19 (15:29)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 930 840
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan



Ja kompletnie to piszę bezinteresownie i bez złośliwości .



Każdy ma prawo mieć swoje własne poglądy i mnie nic do tego .



Ale jak ja chcę się pobawić to idę z Partnerką potańczyć albo wypić Whisky do saloonu



A już na pewno nie siedziałbym nad totkiem a broń Boże na Forum multipasko .



Szkoda życia .



Znam lepsze zabawy niż zastanawianie się nad liczbami .

Szkoda życia
2015-09-19 (15:32)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 930 841
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz,

zazdroszczę Ci Twej wiary. Poproszę o trochę tego "wirusa" bym i ja się zaraził

Będę Ci kibicował, bo w świetle sprowokowanych przez Ciebie wymóżdżeń mojej kilkuneuronowej sieci mózgowej zajmujesz się obszarem wiedzy potencjalnie wywracającym wszystko co znamy. Gdyby Ci się udało uzyskać 100% typy to skutki byłyby takie, że Nobel to za mało. I mówię to całkiem poważnie. Paradoksalnie badania nad typowaniem "szóstki w lotto" są najważniejszymi badaniami ludzkości - mogą zmienić fizykę oraz teologię. Ucieszyłbym się, gdybym nie tylko ja tak to postrzegał.

Dlatego pozwolisz, że będę z zainteresowaniem przyglądał się tematowi. Nie wiem jak Ty, ale ja widzę tu potencjał większy niż "miliony na koncie".

Pozdrawiam

"Niewierny Tomasz"
2015-09-19 (16:18)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 930 848
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan



Ja wcale nie korzystam z sieci neuronowej w grze.

Mój program jest całkowicie algorytmiczny i oparty na czterech podstawowych działaniach .



Ja opisywałem sieci jako jedną z metod - wcale nie najlepszą .



Znam znacznie lepsze sposoby



Jan Coś ty wyskoczył z tym Noblem



Chyba jesteś bardzo młody .

W Polsce są tacy ,którzy codziennie mają takie zyski jak główna wygrana w Totka i Nobli nie dostają .

Ja z pomysłów żyję bo jestem z zawodu wynalazcą i większe wygibusy projektowałem .

Nie chodzi o wygraną ,bo ja pieniędzy nie potrzebuję .Te co mam zupełnie mi wystarczą .

Jachtu nie kupię ,bo jezioro Wieczno nad którym mam dom ma w najgłębszym miejscu 4 metry .

To chyba żebym autobus kupił ...

...ale dla kogo

--- wpis edytowano 2015-09-19 16:28 ---

2015-09-19 (17:19)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2212

14063
wpis nr 930 855
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan69,

wtrącę bo sporo nieścisłości pojawiło się w Twoim wpisie. Rzucasz pojęciami naukowymi trochę bez składu.



- "Nawet gdybyśmy zdobyli komputer z roku 3500, który mógłby zasymulować nie tylko atomy, ale i kwarki (lub inne bozony)" - nie ma sensu "zasymulować" coś co istnieje. Bozony to nie "inne" kwarki. Kwarki i bozony należą do dwóch podstawowych struktur materii. Kwarki są fermionami a bozony (w dużym uproszczeniu!) przenoszą oddziaływania między nimi. Błędne jest używanie tych pojęć równolegle.



- "Położyłaby nas fizyka kwantowa (zasada nieoznaczoności)" - zasada nieoznaczoności Heisenberga mówi, że nie jest możliwy jednoczesny dokładny pomiar położenia cząstki i jej pędu, - co to ma wspólnego z grami Lotto i przewidywaniem trafień chyba tylko Ty to wiesz.



- "Drugie przemyślenie: jeśliby komuś udałoby się przewidywać wyniki losowe ze 100%-ową trafnością, miałoby to dalekosiężne, rewolucyjne dla nauki skutki. Wystarczy wyobrazić sobie inne obszary zastosowań takiej wiedzy - kryptografia, fizyka, ekonomia... To by oznaczało również, że można przewidywać przyszłość" - da się to uzyskać prościej: zapanuj nad entropią. Możesz spróbować w domu. Tylko uprzedź mieszkańców osiedla, żeby zdążyli się ewakuować.



-"No chyba że odkryjemy cząsteczkę poruszającą się zarówno z prędkością podświetlną jak i szybciej niż światło, co einsteinowskie E=mc2 wyrzuciłoby do kosza, ale prawdopodobieństwo takiego odkrycia oceniam na mniejsze niż trafienie pod rząd miliona szóstek w lotto" - całkiem nieźle znasz się na kombinatoryce. Mała prośba: czy mógłbyś mi oszacować szansę na zatopienie kutra przez spadającą z nieba krowę?



Tego co pisałeś o determiniźmie nawet nie wspominam. Temat zbyt szeroki.



Pozdrawiam

--- wpis edytowano 2015-09-19 17:34 ---

2015-09-19 (17:34)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 930 858
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wracam sobie z "dalekiej podróży" i co widzę.

Mariusz wiecznie żywy udziela dobrych rad dla Jan69



statusJan69

Data rejestracji: 2015-09-19

Ilość postów: 6





Mianowicie pisze mu tak....



A już na pewno nie siedziałbym nad totkiem a broń Boże na Forum multipasko .



Szkoda życia .



Znam lepsze zabawy niż zastanawianie się nad liczbami .

Szkoda życia



I kto to pisze ,pisze to ktoś kto stracił tu czas na pisaninę sam do siebie

bo przecież tej pisaniny nikt nie może brać poważnie .

A pisał sporo pod wieloma nickami.Wystarczy jak podam te trzy najważniejsze.







statusMariusz

Data rejestracji: 2003-09-02

Ilość postów: 2979



Mariusz2

Data rejestracji: 2007-03-05

Ilość postów: 352





Marriusz2

Data rejestracji: 2009-06-02

Ilość postów: 951











2015-09-19 (18:05)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 930 860
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

007 naucz się czytać ze zrozumieiniem .



Aczkolwiek chyba nie dasz rady się nauczyć



Napisałem ,że albo grać na poważnie ,śmiertelnie poważnie jak ja .

Bo tam ,gdzie chodzi o pieniądze kończą się żarty.





....albo dać sobie spokój



...bo szkoda życia na taką zabawę



Jan pisał ,że zostaje mu zabawa .

Ja znam lepsze zabawy .

Dużo lepsze .

====================================



Matoł będzie całe życie matołem .



=====================================



I nic tego nie zmieni



Zajmij się 007 bierkami .

I nie wypisuj głupot .



======================================

Po prostu nie zrozumiałeś co tam jest napisane .

Jak zwykle .

Nie wtrącaj się do dorosłych dyskusji.



O totku nic nie napiszesz -bo nic nie wiesz .

To po co Pasko piksele zajmujesz

=====================================

Teraz możesz dużo napisać ,bo dwa tygodnie jestem w Hiszpanii -bez internetu ,co mnie niepomiernie cieszy









--- wpis edytowano 2015-09-19 18:11 ---

2015-09-19 (18:52)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2212

14063
wpis nr 930 865
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Fajnie, że wróciłeś 007.



Nie otrzymałeś ode mnie należnych Ci przeprosin, bo obawiałem się, że mnie wyśmiejesz.



Może jednak zakopiemy topór wojenny?
2015-09-19 (20:11)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 930 892
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sorry tomson ,dopiero tera przeczytałem.

Wiesz ,byłem dość zajęty ,chciałem choć raz zrobić Mariuszowi

przyjemność i skorzystać z jego rady.

Pograłem więc sobie w bierki
2015-09-20 (08:23)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 930 949
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz,

dzięki za słowa łechcace me ego, ale wynik definicji "bardzo młody" musisz pomnożyć co najmniej przez 2

Co do osób "mających codziennie zyski jak główna wygrana w Totka" to rozumiem, że masz na myśli zyski z innych obszarów niż lotto?



TOMSON,

bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi na nadmierne, Twoim zdaniem, stosowanie przeze mnie "poetyckich metafor". Być może faktycznie powinienem posługiwać się bardziej nudnym, suchym, naukowym językiem. Być może. Postaram się o tym pamiętać w przyszłości

Co do poruszonych kwestii:

1) Nie ma znaczenia (oczywiście moim zdaniem)w tym momencie tej dyskusji, czy piszemy o kwarkach czy innych fermionach Przyjmijmy że mamy na myśli najmniejsze znane czlowiekowi cząstki materii. To mialem na myśli. Myślę że przeciętny czytelnik tego forum właściwie zinterpretowal intencję mego sformułowania.

2) Lotto a zasada nieoznaczoności - skoro czastka do czasu pomiaru może przebywać w dwóch miejscach jednocześnie (foton), symulacja (moim zdaniem) wyłoży się na "efekcie motyla". To dlatego tak trudno przewidywać pogodę. Choć ostatnio przeczytałem, że Chinczycy, upraszczajac model, potrafią przewidzieć huragan na miesiąc w przód. Może to jest dobry trop. Z chęcią będę śledził informacje z tego obszaru.

3) Nie chodziło mi o panowanie nad entropia, tylko o naukowe skutki opracowania metody typowania liczb lotto ze 100% pewnością. Szkoda że tego aspektu nie rozwinąłeś. A to ciekawe bo naukowo zostałyby udowodnione pojęcia "jasnowidz" i "wróżka". A mnie właśnie bardzo interesują konsekwencje tego hipotetycznego "faktu"

4) Szacowanie prawdopodobieństwa - tu mnie złapałeś Przedłożyłem literacką metaforę nad naukową rzetelność. Moją intencją było sformułowanie: "bardzo małe prawdopodobieństwo". Wydawało mi się że dla większości osób moja intencja będzie wystarczająco czytelna. Przepraszam jeśli zawiodłem



TOMSON, chętnie poznam Twoje zdanie w tym obszarze. Co sądzisz o następstwach opracowania "czegoś" 100%-owo przewidującego (za każdym razem, nie fartem) typy totolotka?

Sądzę, że dyskusja w tym obszarze może pomóc nie tylko mnie ale i wielu czytelnikom tego forum.



Pozdrawiam

Janusz



2015-09-20 (16:25)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 931 077
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dzień dobry



https://www.youtube.com/watch?v=2Pi9HHgZtiQ



do widzenia
2015-09-20 (17:26)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 931 088
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek, interesująca muza



A jakiś inny komentarz w omawianej kwestii?
2015-09-20 (18:11)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 931 103
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie wypowiadam się w pobliżu Mariusza



pozdrawiam
2015-09-20 (19:23)

status 007
Data rejestracji: 2007-01-08
Ilość postów: 4257

2449
wpis nr 931 114
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralfek ,Mariusz uwielbiał kiedyś ten oto clip ,często mu go dedykowano.

Podobno uspokajał go kiedy sobie to słuchał.



https://www.youtube.com/watch?v=knDTCYe-Y5E
2015-09-20 (20:43)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2212

14063
wpis nr 931 133
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan69,

właściwie nie powinienem się wtrącać, bo to wątek o sieciach neuronowych. Mam na ten temat własne zdanie, ale nie zdradzę bo nie chce zostać zdewastowany przez kolegę Mariusza.



Bardziej niż fizyka małych cząstek interesuje mnie kosmologia, ale sam wiesz, że te nauki są ściśle powiązane.



Odpowiadam:



1) - " Przyjmijmy że mamy na myśli najmniejsze znane czlowiekowi cząstki materii. To mialem na myśli. Myślę że przeciętny czytelnik tego forum właściwie zinterpretowal intencję mego sformułowania."

- zrozumiałem, tyle że warto pisać ściśle. Tak przy okazji: najmniejsza czy najlżejsza? W stanie spoczynku czy w ruchu? Fizycy od cząstek fundamentalnych wciąż się spierają. Neutrino elektronowe jest dość lekkie. Małe też. Ale nie wchodzi w skład budowy maszyny losującej, Zbyt ulotne.



2) - "Lotto a zasada nieoznaczoności - skoro czastka do czasu pomiaru może przebywać w dwóch miejscach jednocześnie (foton), symulacja (moim zdaniem) wyłoży się na "efekcie motyla"

- położenie cząstki w dwóch miejscach jednocześnie to "superpozycja dwóch stanów". Zasada nieoznaczności dotyczy tego zjawiska, ale też i pojedynczych cząstek. Nie wszystkie są splatane.

"Efekt motyla" nie ma z tym nic wspólnego.

Ważna sprawa: bzdurą jest gadanie o motylu, który jaka machnie skrzydłami w Kalifornii to w Tokio będzie tsunami. To pojęcie z pogranicza determinizmu (znowu) i teorii chaosu. Motyla przypomina wykres atraktora Lorenza (o cholera, obudziłem Mariusza!).



3) Entropia. Czysty żart.

Cofnięcie entropii, czyli złamanie II Zasady Termodynamiki jest możliwe.

To np. odzyskanie dżuli energii z powietrza i popiołu, żeby odzyskać drewno przed rozpaleniem ogniska. Fizyka teoretyczna tego nie wyklucza.To jednoznaczne nad zapanowaniem nad upływem czasu. I masz swoje szóstki przed losowaniem. Pod warunkiem dostarczania energii z zewnątrz. Ile tej energii? Wystarczająco dużo, żeby wygrana w Lotto była nic nie znaczącymi drobniakami.



4) Kuter i krowa. To moja tajna broń (spoko, mam coś jeszcze w zanadrzu) przeciwko fanatykom rachunku prawdopodobieństwa.

Rzecz zdarzyła się naprawdę:

http://www.sfora.pl/swiat/Zobacz-10-szokujacych-rzeczy-ktore-spadly-z-nieba-s76633-slide4



"Sądzę, że dyskusja w tym obszarze może pomóc nie tylko mnie ale i wielu czytelnikom tego forum." - Januszu nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. "czytelników" tego forum w większości interesują podane na tacy liczby do wysłania. Chętnych do rzeczowej dyskusji jest niewielu.



Chcesz pogadać? O determiniźmie, teorii chaosu czy czymkolwiek? Załóż swój temat, określ motyw przewodni. Jeśli będzie interesujący (i nie wtórny, co ważne!)- bez obawy. Chcemy dyskutować.



Pisząc te słowa słuchałem:

https://www.youtube.com/watch?v=FuvDPlKZntI



Pozdrawiam



--- wpis edytowano 2015-09-20 20:51 ---

2015-09-21 (17:50)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 931 305
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TOMSON,

idąc za Twoją radą założyłem wątek:

"TYPOWANIE LICZB ZE 100%-ową PEWNOŚCIĄ - FILOZOFIA".

Dzięki za radę i zapraszam do uzewnętrznienia swych przemyśleń
2015-09-21 (18:38)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2212

14063
wpis nr 931 309
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan69,

skromny jestem - "tomson" wystarczy.



Zobaczmy, co tam ciekawego napisałeś.
2015-09-22 (13:29)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 931 482
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nawiązując do tematu ...



Uważam, że sieci neuronowe mogą mieć zastosowanie w ML, ale nie do "złamania kodu losu" (wg mnie to wbrew fizyce), a do wychwycenia "słabości fizycznych" losowań. Gdybyśmy wiedzieli ile jest używanych maszyn losujacych i kiedy są uzywane, gdybysmy wiedzieli też ile jest w użyciu kompletów pileczek i kiedy, to po połączeniu tego z wynikami moznaby chyba trochę zwiększyć swoje szanse

Ciekaw jestem, czy wykorzystujac sieci neuronowe mozna ustalić ilość maszyn i kompletow piłeczek, a takze kiedy dana maszyna i kulki są w grze.



Wie ktoś, czy da się to ustalić?
2015-09-22 (19:08)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 931 531
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan będzie to trudne bo technologia wykonania piłeczek jest bardzo bardzo dobra, odstępstwa są malutkie lub prawie ich brak



totek musiałby zaniedbywać obowiązki i używać zużytych, spękanych piłeczek



wtedy byśmy mieli szansę szukać charakterystyki i moglibyśmy widzieć kiedy zmieniają się wyniki



ale to raczej nierealne



metoda na 50 lat wstecz chyba aczkolwiek trzeba by to zbadać
2015-09-22 (22:55)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 931 602
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czy ktoś z Was próbował może wrzucić do sieci neuronowej dane:

1) wylosowane liczby

2) sumę tych liczb

3) ilość liczb parzystych

4) liczbę losowań (dla każdej liczby) od ostatniego wylosowania tej liczby?

Niby dla matematyki nie powinno to mieć znaczenia, ale ... jestem ciekaw
2015-09-23 (02:20)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 931 614
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wiesz jak dziala siec neuronowa? robi proste obliczenia, gdzies na forum byl moj wpis wyjasniajacy dlaczego nie mozna sieci podawac liczb z kul, jakiś sum, różnic itp



nie losuje sie liczb tylko kule i ich liczby (nadruki) nie mają znaczenia, jeśli będziesz podawać tak jak dałeś pomysł to sieć będzie liczyć coś co nie istnieje czyli prawa matematyczne, które nie istnieją



np kulka 2 jest większa (matematycznie) od kulki 15



to nieprawda, każda kulka matematycznie jest taka sama



jedyna gra w której losuje się liczby to Keno, ale nawet w tej grze nie do konca jestem przekonany, ze moznaby tak robic

--- wpis edytowano 2015-09-23 02:23 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 11 12 13 14
Wyślij wiadomość do admina