Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Zagadki Karamby - nowa propozycja. Czesc 1

2007-01-05 (23:10)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 763
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko napisal:

\"Jasze drugie forum trzeba uwaznie czytac ... bo sa tam rozwijane ciekawe tematy.

Jeszcze slowo do Karamby. Przenioslem Twój temat o nietoperzach z forum na temat duzego lotka do forum o wszystkim (HYDEPARK) ...... teraz zaluje.



Karamba.. fakty sa takie, ze czytajac poczatek wzdrygnalem sie i dalej nie czytalem... temat nie skasowalem, bo widzialem, ze inni zaczeli go kontynuowac, itd. Ogólnie pomyslalem sobie, ze piszczesz cos zupelnie nie na temat. Ponadto miales na tym forum zla opinie, wiec nie traktowalem nawet powaznie tego co piszesz.

Teraz przeczytalem ponownie i od razu zobaczylem, ze podszedles po prostu bardzo zartobliwie i obrazowo do systemu Duzego Lotka. Takie obrazowe sposoby czesto bardzo ulatwiaja i pomagaja w rozwiazaniu problemu. \"Koniec cytatu.



Dla mnie to jest calkowicie zrozumiale ze kierowales sie troche emocjami ,a powodów do tego dostarczylem chyba az nadto.

Ale wiadomo o co chodzilo.

Swoja droga trzeba bardzo uwazac zeby w zyciu sie nie kierowac tylko i wylacznie emocjami. Szczególnie jak sie zajmuje grami losowymi.



Jesli masz ochote to mozesz temat przenies w stosowne miejsce, byc moze znajdzie sie dzieki temu wiecej osób które sie zainteresuja rozwiazaniem tej zagadki. Do tej pory bylo pare prób, które niestety nie przyniosly rozwiazania.



O mojej zlej opinii na tym Forum nie bede sie wypowiadal, bo to chyba juz jest przez wszystkich zrozumiale i zostalo wyjasnione.



Dziekuje Tobie oczywiscie ze doceniles moje propozycje ,zagadki itd.

To prawda pod oslona zartów i obrazowego przedstawiania spraw przemycam troche ciekawych rzeczy dotyczacych gier losowych.

Tych informacji które przekazuje i które mam jeszcze do przekazania jest troche i z tego co sie orientuje to nie mozna ich nigdzie zaczerpnac.

Trzeba samemu ruszyc glowa.

Nie znam takich programów , stron itd. mówiacych wprost o tak ciekawych zjawiskach matematycznych, losowych lub zawierajacych w sobie takie rozwiazania których pare chcial bym tylko i wylacznie na uzytek wlasny , tz osób które rozwiaza zadania przekazac.



Zaznaczam tez ze Lotto nie zajmuje sie dlugo, jakies 3 lata i nie znam calej masy programów itd. Nigdy mi to nie bylo do niczego potrzebne .

Zabralem sie do tego ze swiezym umyslem nie obciazonym zadnymi rozwiazaniami, programami, itd.



Nie wyrazam oczywiscie zgody na to zeby te rozwiazania byly uzyte w jakimkolwiek projekcie , programie, itd komercyjnym.

cdn.
2007-01-05 (23:11)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 765
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zagadki Karamby - nowa propozycja. Czesc 2



Troche jestem zawiedziony, poniewaz ani razu nikt sie nawet nie zblizyl do prawidlowego rozwiazania \"Zagadki Swiatecznej\".

Wczesniej bylo tez doswiadczenie z kulami Bialymi i Czerwonymi, równiez nikt nie przedstawil prawidlowej interpretacji tego zjawiska.

Doswiadczenie z kulami to tak naprawde sam poczatek calej zabawy w gry liczbowe, bez tego ciezko jest posunac sie dalej.

Ok, prawidlowa interpretacja doswiadczenia nie jest latwa, przyznaje. Wiec odstawmy to na bok.



Przedstawilem \"Zagadke logiczna\" (Nowe Forum), zagadka nie jest z tych latwych , ale i nie jest trudna. Sluzy glównie do badania mózgu czlowieka i jego mozliwosci kombinowania. Wykorzystywana jest powszechnie przez wiele firm zajmujacych sie specyficznymi dziedzinami. Istotny jest czas prawidlowego rozwiazania.

Pozornie sie wydaje ze ta zagadka nie ma nic wspólnego z grami liczbowymi i zdarzeniami losowymi. Tak nie jest i widze ze nikt tego nie zauwazyl.

Szkoda.



Ale Oki, zrobilem skok do przodu i zaprezentowalem \"Zagadke Swiateczna\" z \"nietoperzem\" zbiorami liczb i kombinacji.

Tez na razie nie ma efektów.

Dziekuje tym osobom które do tej pory sie zainteresowaly i próbuja ja rozwiazac.

Jest ich nie wiele , co mnie bardzo dziwi, bo na Forum zielonym jest zarejestrowanych 2431 osób. A tylko kilka osób sie zainteresowalo.



Czyzby jest tak ze wszyscy czekaja na gotowe i nikt sam nie chce ruszyc glowa ?



Jesli tak, to chyba wszyscy tu troche czas marnujemy.

Wczesniej jak pisalem okropnosci , bzdury ale i w slusznej moim zdaniem sprawie zabralem glos to bylo tylu chetnych do odpisywania i kazdy mial cos do powiedzenia i byl madrzejszy jeden od drugiego.

A teraz kiedy mysle ze pisze o sprawach istotnych dotyczacych gier liczbowych i takich o których nikt nigdzie nie pisze to jest tak male zainteresowanie.

Przyznacie chyba ze to troche dziwne, co ?



Po co to pisze o grach liczbowych i sposobach na los ?



Kiedys napisalem ze niczego sie nie dowiedzialem na tym Forum o grach liczbowych.

Tak to prawda, przeczytalem mysle ze sporo z tego i Nowego Forum.

I bylem zdziwiony ze tak malo wiedzy istotnej o grach liczbowych jest tu przedstawione.

Wlasciwie to prawie nic. Wszystko sie kreci wokól paru bardzo malo istotnych zagadnien , gdzie stosowane sa tylko rozne warianty rozwiazan , ale sposób jest ciagle taki sam.



Jedynym wyjatkiem jest dla mnie Mariusz, ale tez nie do konca moge to ocenic gdyz nie wiele on sam przekazal na temat swojego rozwiazania, ale i mysle ze tez nie chcial tego zrobic. Jak by nie bylo jest to troche inne od calej masy pomyslów które sa i kreca sie wokól tego samego.

Czy to dobry pomysl Mariusza ? tez mi jest trudno to ocenic. Moge sie domyslac tylko niektórych spraw i mysle ze to nie jest jeszcze to czego Mariusz szuka, ale na pewno jest to jakies wyjscie i jakis pomysl. Jak to sie mówi najwazniejsze ze glowa pracuje to na pewno kiedys moze to przynies efekty.

Uwazam troche szkoda ze Mariusz nie angazuje sie w rozwiazywanie moich zagadek.

Przyznam ze na niego bardzo liczylem i dalej licze ze znajdzie chwile czasu.



Ja czytajac to Forum postanowilem nie pisac o teorii i calych ogromnych wywodach , bo jak bym napisal to by caly rok nie starczyl na strawienie tego. Tak sadze. Tylko postanowilem sie skupic na konkretnych rozwiazaniach , przykladach ubranych w forme zagadek.

W efekcie kazdy kto rozwiaze zagadke moze potem na wlasne potrzeby wykorzystac te wiedze w dowolny sposób.



Jak na razie widze ze to porazka. Za trudne ? Zle napisane, przedstawione ? Nie wiem.



cdn.
2007-01-05 (23:11)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 766
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zagadki Karamby - nowa propozycja. Czesc 3



Majac to na uwadze ze nie za bardzo wiem jak Was zachecic do dzialania.

Zastanawialem sie nad czyms bardzo prostym co by bylo jednoczesnie zabawa , ale i dalo Wam sporo do myslenia, oraz ozywilo szare komórki w celu rozwiazywania bardziej trudniejszych zadan.

Do tej zabawy niestety potrzeba minimum 60 osób które beda uczestniczyly w tym doswiadczeniu-zabawie.

Doswiadczenie moze sie wydawac z pozoru bardzo smieszne i latwe.

Nie ma w nim naprawde nic wielkiego.

Jednak efekty tego doswiadczenia moga wielu zaskoczyc lub tez nie.

W doswiadczeniu jak zwykle sa ukryte ciekawe rzeczy które po jego zakonczeniu bedzie mozna dokladnie zanalizowac , odkryc, zastosowac w dalszych poszukiwaniach, itd.



A wiec w tym miejscu prosze zeby chetne do tego doswiadczenia osoby wpisaly sie wyrazajac w ten sposób chec udzialu w nim.



Co nalezy zrobic i jak doswiadczenie bedzie przebiegac napisze na Nowym Forum w momencie kiedy znajdzie sie min. 60 osób chetnych. (nie moga to byc te same osoby).

Do udzialu w doswiadczeniu nie potrzeba zadnych niedostepnych srodków. Kazdy ma w domu to co jest potrzebne do jego wykonania i nie wiaze sie to z zadnymi dodatkowymi kosztami itd. Jedynie co potrzeba to troche czasu, dostep do internetu, w najgorszym przypadku kartka i olówek.



W doswiadczeniu moze wziac kazdy udzial , bez wzgledu na wiedze , wyksztalcenie, znajomosc zagadnien gier losowych.



Nie prezentuje doswiadczenia od razu bo nie ma sensu zasmiecac Forum jesli nie bedzie chetnych. A i pisac na darmo tez mi sie nie chce.



A wiec kazdy chetny niech po prostu napisze:



\"Chce sprobowac i wsiasc udzial w doswiadczeniu-zabawie pt: Time (czas)\"



Czekam na zgloszenia:



pozdrowienia serdeczne i zycze Wszystkim zeby ten rok byl jeszcze lepszy od tego co byl.
2007-01-06 (00:30)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 86 768
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ciekawie sie zapowiada.



Oczywiscie chcialbym zglosic chec udzialu w tym \"eksperymencie\".



Pozdrawiam

2007-01-06 (01:01)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 769
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No to ja sie tez zapisuje. \"Eksperyment\" nie wyklucza absolutnie mojego udzialu.

Jak przystalo na szefa tego Forum jestes na pozycji nr.1. Ja jestem drugi wiec juz nas jest dwoje.

Jeszcze tylko 58 osób nam potrzeba.



Czekamy na kolejne zgloszenia.



pozdrawiam serdecznie.
2007-01-06 (01:08)

status pawel
Data rejestracji: 2004-01-11
Ilość postów: 5986

127
wpis nr 86 770
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No to moge byc trzeci . Akceptuje warunki. Pozdrawiam.
2007-01-06 (02:26)

status Fan ML
Data rejestracji: 2006-10-25
Ilość postów: 89

2320
wpis nr 86 771
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zglaszam sie jako czwarty.

Pozdrowienia !
2007-01-06 (04:40)

status Fan ML
Data rejestracji: 2006-10-25
Ilość postów: 89

2320
wpis nr 86 773
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Drogi Karambo ! - moze troche nie na temat,ale chcialem zadac zadanie Tobie i innym forumowiczom odwiedzajacym te strone, zadanie które otrzymalem od

Zb.Cz. w lutym 1966 r. z którym w jednym pokoju mieszkalem w akademiku.

Wspomniany Zb.Cz. jest obecnie prof. dr inz. - w dniu losowania w czerwcu

2005 5r. - kiedy byla maksymalna kumulacja / ok. 21 mln PLN/ udzielil wywiadu Wiadomosciom TP- odnosnie prawdopodobienstwa wygrania w ML.Nie pdwazam zasad matematyki, stochastyki, probabilistyki , rachunku prawdopodobienstwa - kak zwal tak zwal... - uwazam jednak , ze maszyna losujaca jest ulomna i mozna wygrac spora kase przy obecnym sposobie losowania .

Zadanie brzmi :

W przedziale wagonu kolejowego jada trzy osoby - pan A , pan B siedzacy

przy oknie, oraz pan C który jest niewidomym.Pan A mówi do pana B - mój

sasiad ma trzech synów, iloczyn ich lat wynosi 36.Suma lat synów jest równa - niech pan spojrzy - tyle , ile jest ptaków siedzacych na linii wysokiego napiecia za oknem. Niech mi Pan powie ile kazdy z nich ma lat.

Pan B po chwili obliczen zadal pytanie -

- czy moze mi Pan udzielic dodatkowej informacji ?

- Tak , najstarszy z synów jest kulawy.

W tym momencie Pan C bedacy niewidomym powiedzial ile lat ma kazdy z synów sasiada Pana A.

Ot i cale zadanie !!!

Ile lat ma kazdy z synów sasiada Pana A ?

Czterdziesci lat temu rozwiazalem to zadanie - budzac okolo godziny 1.00

prof. Zb.Cz. i podajac rozwiazanie uslyszalem - Tak!Zbych jestes dobry a teraz spier... chce mi sie spac !

Powodzenia !!!

2007-01-06 (09:37)

status Trebor
Data rejestracji: 2005-08-20
Ilość postów: 2046

1167
wpis nr 86 777
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Witam



Moge byc piaty w tej zabawie



FanML- czyzby najstarszy brat byl kulawy bo mial 9 lat ( dlatego 1 noga)

a pozostali 1 i 4 .

Ale tez jest rozwiazanie 2,3 i 6 oraz 2,2 i 9 ale wtedy mlodsi to blizniacy.



Pozdrawiam.
2007-01-06 (12:54)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 86 795
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie zglaszam akcesu w tej zabawie. Jedynie zainteresowalo mnie to zagadko-zadanie.



Otóz, z matematycznego punktu widzenia jest zbyt malo danych, by traktowac te zagadke jako zadanie, na które mozna udzielic precyzyjnej odpowiedzi. Z tych wzgledów przyjelam tzw. \"dane domyslne\".



Wedlug mnie, po uwzglednieniu domyslnych \"kazdy ma inny wiek\" i \"zaden nie ma jednego roku\" jedynym rozwiazaniem jest 6,3,2.



Inne rozwiazania to:

36,1,1

18,2,1

12,3,1

9,4,1

9,2,2.

________



Inna wersja i NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNA: pasazer niewidomy jest ojcem dzieci. On nie widzial ptaków siedzacych na drucie, a znal odpowiedz.

W tym przypadku jest to zagadka, nigdy zadanie.



Pozdrawiam
2007-01-06 (14:02)

status Fan ML
Data rejestracji: 2006-10-25
Ilość postów: 89

2320
wpis nr 86 800
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Podana przeze mnie zagadka - posiada jedno jedyne logiczne rozwiazanie.

Nie jest to zadanie typu: jedzie pociag towarowy,którego lokomotywa ciagnie 64 wagony - ile lat ma maszynista ?.Odp. - 52 bo to jest mój stryjek !

Pozdrowienia !
2007-01-06 (14:31)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 86 804
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Bralam pod uwage prawa fizyki, czyli wysokie napiecie przewodu.

Wykluczam, gdyz przy takim oporze nie ma mozliwosci, by ptak na jednej nodze zostal porazony pradem, pomimo ze nie stanowi zamknietego obowdu przeplywu pradu.

Dane sa niepelne.
2007-01-06 (14:36)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 86 805
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Poprawiam sie.

Oczywiscie chodzi o ptaki stojace na dwóch nogach i stanowiace obwód zamkniety. Ptaków tych nie porazi prad nawet wysokiego napiecia.
2007-01-06 (15:01)

status x1
Data rejestracji: 2005-02-09
Ilość postów: 3

656
wpis nr 86 810
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zglaszam sie jako 6-ty.

Pozdrawiam

PS. Drobna uwaga, moze w miedzyczasie Pasko jakas klatke doswiadczalna przygotuje, .
2007-01-06 (16:27)

status Adam PPP
Data rejestracji: 2006-09-23
Ilość postów: 6

2282
wpis nr 86 812
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam wsystkich

jedyne rozwiazanie to 2, 2, 9

pozdrawiam

2007-01-06 (17:15)

status Fan ML
Data rejestracji: 2006-10-25
Ilość postów: 89

2320
wpis nr 86 819
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Adam PPP - bardzo dobrze!img/icon_biggrin.gif

img/icon_biggrin.gif
2007-01-06 (19:34)

status nadina
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 86 825
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"Chce spróbowac i wziac udzial w doswiadczeniu-zabawie pt: Time (czas)\"
2007-01-06 (23:27)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 846
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,

No to mamy juz 7 osób chetnych.



Dodam ze doswiadczenie-zabawa ma bezposredni zwiazek z typowaniem wyników ML PL.

Mam nadzieje ze w ten sposób nie odstraszam przeciwników typowania, a wrecz zachecam.



Wynik tego doswiadczenia na pewno wielu z Was zaskoczy.



Czekamy na kolejne zgloszenia.



ps.zaczne juz chyba pisac dokladnie o co chodzi. Bedzie to umieszczone na Nowym Forum, jak tylko skoncze cala instrukcje -opis.



pozdrawiam serdecznie
2007-01-07 (00:21)

status Laki
Data rejestracji: 2005-12-03
Ilość postów: 56

1467
wpis nr 86 847
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To ja wam podam takie zadanie:

Ja rozwiazywajac zadanie potrzebowalem kardki dlugopisu i rysowalem domki ,podpisywalem itp. A jak pokazalem to zadanie mojej sisotrze to popatrzyla przeczytala chwile podumala i po 6 minutach odpowiedziala prawidlowa odpowiedz i to wszystko w pamieci... prze dobra jest... jak ktos nie wierzy to powiem ze zna cala ksiazke \"Pana Tadeusza\" na pamiec...(ja bym cale zycie siedzial i bym tego sie za chiny nie nauczyl calego na pamiec, to sie nazywa bystrosc umyslu)



O TO ZADANIE :



Legenda mówi, ze zadanie to zostalo wymyslone przez Einsteina. Wedlug niego 98% populacji nie jest w stanie go rozwiazac...



5 ludzi zamieszkuje 5 domów (domy stoja w linii obok siebie, patrzymy na nie tak jak bysmy stali przed nimi) w 5 roznych kolorach. Wszyscy pala papierosy 5 roznych marek i pija 5 roznych napojów. Hoduja zwierzeta 5 roznych rodzajów.



Norweg zamieszkuje pierwszy dom

Anglik mieszka w czerwonym domu

Zielony dom znajduje sie po lewej stronie domu bialego

Dunczyk pije herbate

Palacz Rothmansow mieszka obok hodowcy kotów

Mieszkaniec zóltego domu pali Dunhille

Niemiec pali Marlboro

Mieszkaniec srodkowego domu pija mleko

Palacz Rothmansow ma sasiada, który pija wode

Palacz Pall Malli hoduje ptaki

Szwed hoduje psy

Norweg mieszka obok niebieskiego domu

Hodowca koni mieszka obok zóltego domu

Palacz Philip Morrisow pije piwo

W zielonym domu pija sie kawe



Mozliwa jest tylko jedna odpowiedz!



Pytanie: Kto hoduje rybki?

2007-01-07 (00:33)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 86 848
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Laki

w zlym temacie podajesz zagadki !!!

Pasko

bardzo prosze przenies to w inne miejsce i usun ten post z tego tematu.



Zagadki najlepiej na nowym forum !!! Tam juz troche ich jest .



Zagadke znam mam juz podac rozwiazanie , czy troche poczekac ?



pozdrowienia

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina