Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Wszystko przez losowanie próbne

2006-02-19 (21:39)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 49 832
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jak by mial troche oleju w glowie .



To by napisal jednozdaniowy wpis :

..............................NIECH TEN CO TO PISZE ---PUKNIE SIE W GLOWE ...............





I koniec.

/Mariusz/



Czy mi nie szkoda czasu...pewnie ze szkoda.

Ale niejednokrotnie pisalem ze te wszystkie dysputy mnie mocno inspiruja.

Do dzialania oczywicie.

Poniewaz nie znam sie na Twoim kodowaniu ani na programowaniu etc. ,szukam wiec sposobu który gwarantuje/przy pewnym ryzyku/

wygrana.

Losowania i analizy ,,koduje,, wiec po swojemu,niewazny jest zapis,wazne co daje.Obecnie mniej pisze,odnalazlem pewne jak to nazywam ,,reguly,, i sprawdzam je na próbe,choc takze gram.

O 4/6 i 5/6 na 20-kilka losowan wspominalem.

Ale apetyt ronie w miare jedzenia,dzi i jeszcze kilka dni powiece na ,,reguly,, 5/7 i 6/7.

Juz je odnalazlem,musze usystematyzowac.

I niewazna jest moja czy Twoja droga,wazne jest osiagniecie celu.

Icemario trafia podobno czesto 2/2.

Pisze podobno gdyz opieram sie na wpisie Pasko.

I to wielkie nieszczecie ze tak czesto trafia te 2/2 gdyz takie czeste trafienia a nawet progresja daje psie zyski a szkoda to marnowac.

Tu zawsze sposób gry oprzec trzeba na tym co sie trafia a nie co mozna trafic choc nie nalezy wykluczac trafien wyzszych.

Wczoraj szansa 1 do 40 na 7/8 /tylko wybrac/ , w t ej samej regule bylo po dwie 5/8 i jedna 6/8./20 losowan/

Ale wracam do dawnych dobrych 7/7.

Nie mozna ich wykluczyc lecz wystarcza takze 5/7.

Icemario powinien mniej teraz mylec o czestym 2/2 a powinien zajac sie wykorzystaniem tego .

No...czas konczyc,mam zajecie.

Pozdr.

Do rybki.

A czy wsiadziesz do samolotu który nie mial ani jednego lotu próbnego????





2006-02-19 (21:46)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 49 836
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do icemario



Zapomniale dodac glupi baranie jeden .



===================================

Icemario



Nie iwem ile skonczyle klas .

Po zdjeciu zamieszczanym przez ciebie przy postach sadze , ze niewiele .



Ale skoro pisac umiesz to i czytac .





Na stronie glównej Multipasko jest \" MENU \"





I tam jest miejsce do Typowania .

Janusz Pasko specjalnie taka strone utworzyl .



I jest tez Forum .

Forum to miejsce gdzie ludzie wymieniaja myli ----------------------------------------------------a nie liczby .



Jezeli umiesz czytac to typój do woli



ale w dziale typowania .





Ja uwielbiam typowanie .

Codziennie typuje w kilku grach .



Ale tymi mieciami nie obciazam innych i nie miece .



Kazdy typowac umie .

Do tego tylko trzeba umiec rachowac .



Ale po co mam innych obciazac tym .

Przeciez to nikomu ------oprócz typujacego nie potrzebne .



A na Forum ludzie chca wymienic poglady .

Newet z wyzwiskami .



Ale nie liczby



Wszyscy znaja wszystkie liczby od 1 do 80



I ty je wymieniac nie potrzebujesz .



Ale to nie sa zadne poglady .



W dziale typowania masz na to miejsce .



I prosze nie miec na stronach Forum , bo to jest Forum do wymiany pogladów a nie liczb .





Ja uwielbiam typowac i typuje wiecej liczb niz ty .



Ale poniewaz to nikogo nie interesuje bo to moje typy i moje przemylenia to przeciez nie potrzebuje sie nimi eksponowac .





Bo by kazdy pomylal , ze nic innego nie umiem .



Po rpostu tylko nie miec .



NIkt nie napisze nic madrego na mietnisku .



Jeszcze raz pisze -----na kazdym innym forum juz by nie istnial .

Pasko jest liberalny .

Ale dla nas to jest szkoda .

Bo nikt powazny nie chce tutaj nic napisac .



Panimajesz
2006-02-19 (21:56)

status icemario
Data rejestracji: 2005-01-07
Ilość postów: 6391

561
wpis nr 49 840
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...a co w tym zlego zaby kazdy mogl sobie zajzec na forum w odpowiedni temat...i zobaczyc kto jakie liczby podaje i jakim sposobem je dobiera???

...moze i niejestem tak wyksztalcony jak ty ale zauwazyles moze ile jest tematow oprocz moich gdzie ludzie podaja liczby a nie pisza tylko o nic nie dajacych wnioskach???

...moim zdaniem lepiej jest pokazac ludziom jak mozna na liczbach wygrywac niz gadac o tym w kolko nie podajac zadnego przykladu...ani liczb...a zreszta lotto to liczby i wszyscy o tym wiedza

pzdr.nara:)
2006-02-19 (22:07)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 49 842
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Icemario



Kazdy czytac umie



Jak bede chcial przeczytac co ty sobie typujesz to wejde na strone ==TYPOWANIA ===========



MOZESZ TO POJAC ?



Tutaj jest Forum do wymiany pogladów





A to w tym zlego -----jak chcesz wiedziec , ze nikt rozsadny nawet nie splunie na Forum na którym same mieci sa .





Czy to jest zrozumiale ????????????????????



A co by ci szkodzilo jak by kto madry co madrego napisal na Forum



I my wszyscy by sie co dowiedzieli i nauczyli .



I ty chcialby i ja .



Ale guzik z tego ============bo nikt rozsadny nic tutaj nie napisze .



Musial by chory byc .





Chcesz poznac opinie o tym Forum .



Przez en moietnik .

To ci przekopiuje .
2006-02-25 (18:46)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 49 878
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tu zawsze sposób gry oprzec trzeba na tym co sie trafia a nie co mozna trafic choc nie nalezy wykluczac trafien wyzszych.

Wczoraj szansa 1 do 40 na 7/8 /tylko wybrac/ , w t ej samej regule bylo po dwie 5/8 i jedna 6/8./20 losowan/

Ale wracam do dawnych dobrych 7/7.

xxxxxxxxx



Skoki sie skonczyly ,jeden rzut oka/no...moze kilka/

Sprawdzajac regule na 8/8 wczoraj po redukcji do 100 zakladów/z 400/

byloby...

7/8 x1

6/8x7

5/8x22

4/8x17

razem na 100zakladów 47 platnych.

Oczywiscie...na próbe.

Mnie interesuje czy te 7/8 nie byloby zamienione na 7/7...równiez w 100zakladach

I mozecie mylec,pisac,psioczyc na toto i Copperfielda.

Mnie próbne losowania nie przeszkadzaja.

Zajme sie siódemkami!!!

Pozdr.



P.S

Nie byly to zadne analizy na czesto wystepujace ósemki itp.

Regula jest zawsze STALA i niezmienna.

To ulatwia.
2006-02-19 (24:47)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 49 886
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ciekawostka...

czy ukaze sie kiedy na kuponach wyników....

7/7-x39 hi,hi

P.S

Wiecej nie bedzie,to pewne.

Pozdr.
2006-02-19 (24:52)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 49 888
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jak juz mariusz, jasze i icemario jednym glosem mówia ze losowania próbne nie sa im do niczego potrzebne...to juz ten watek jest definitywnie skonczony i nie ma gdzie szpilki wcisnac. the end. samotny kowboj odjezdza w kierunku zachodzacego slonca i pojawiaja sie napisy koncowe





no teraz pytam: to o co bedziemy sie spierac dzisiaj wieczorem? jakies sugestie?
2006-02-20 (02:06)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 49 901
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze errata...

39x 7/7 plus kilka innych z reszty

Ale watek moze zyc dalej.

A 39 x 100 zl nie podadza,podobnie jak 5/5 nie jest uwzgledniane.
2006-02-20 (13:39)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 49 931
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

zyj dalej. zyj!
2006-02-20 (15:01)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 49 948
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

a jednak umarl
2006-02-22 (14:14)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 362
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"Rachunek prawdopodobienstwa zmierza zawsze do równowagi.\" (cytat)



pytanie:
2006-02-22 (14:15)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 364
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

(nie wciskajcie TAB to sie Lle konczy... ^^^ )



no wiec pytanie:



czy to rachunek zmierza czy moze równowaga zmierza ?

czy rachunek powstaje samoistnie o 21.30 czy istnieje caly czas a tylko o 21.30 odzywa sie nieublaganym glosem?

czy to co bedzie, wynika z liter zapisanych w ksiazkach i ze slów wypowiadnach podczas lekcji matematyki albo z studenckich segregatorów?



czy ten temat na pewno umarl bo wypilismy cala krew plynaca w jego zylach?a moze umarl ze miechu...



zobaczymy. soon.
2006-02-22 (17:58)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 392
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dobra. widze,ze to za wczesnie,bo jeszcze duzo osob nie zdazylo sie zapoznac z pierwszymi pytaniami. wpadlem na pomysl zeby na razie pominac wogóle istnienie ML. póki co nie jest do niczego potrzebne, wystarcza kostki i monety, albo jakie inne pomoce naukowe prostsze i lepiej nam znane niz kule i maszyny losujace. ide dalej:



najpierw historyjka:

kiedy jakies 3-4 lata temu znalazlem \"przez przypadek\" taka mala stara jeszcze komunistyczna ksiazeczke - podrecznik do rachunku prawdopodobienstwa. ogólnie byla nie do czytania,bo kto lubi siedziec wieczorem i matematyczne hieroglify ogladac,ale bylo kilka stron napisanych po polsku. i bylo tez stwierdzenie: zdarzenia losowe zachodza niezaleznie od siebie.



to teraz do pomylunku:

rzut kostka o 17.00 jest niczym nie powiazany z rzutem kostka o 16.50 czy nawet 16.59. mozna rzucic 10 razy moneta, i kazdy z tych rzutów jest osobnym zdarzeniem nie zwiazanym ze zdarzeniem poprzednim. losowanie z 5 lutego jest zdarzeniem niezaleznym od losowania z 4 lutego. matematyka twierdzi ze osobne zdarzenie losowe nawet wchodzace w wsklad wiekszej serii zdarzen, jest jak osobny wrzechwiat, zupelnie niezalezny od poprzedników i nastepców.

fobia, ty jako \"matematyczny entuzjasta\" czytala pewnie nie raz ksiazke z matematyki. jest tak jak napisalem, wg. nauki matematycznej?



pytania:

czy kostka ma pamiec i pamieta jak wypadla? a moze to reka ma pamiec i pamieta jak rzucala? a moneta pamieta co bylo? a jeli nie pamieta to czemu nie pada ciagle tak samo? czy to rachunek ja gwaltem przymusza zeby raz padala orzelkiem a raz reszka? te literki zapisane w ksiazkach zmuszaja monety i kostki?



no chyba jednak ten temat nie byl taki martwy na jaki wygladal.
2006-02-22 (18:04)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 395
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[fobia, wystarczy mi \"tak\" lub \"nie\", bo na wieksza dyskusje jest jeszcze za wczesnie. wiec prosze sie na razie nie rozpisywac w tym temacie. zalózmy ze on ciagle nie zyje,jak napiszesz \"nie\" to ja zajrze do podrecznika i przepisze odp.fragment,a jak \"tak\" to pojdziemy dalej z tematem]
2006-02-22 (21:18)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 50 436
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do \"r12d12\"

Zostalam \"wywolana po nicku do tablicy\", wobec tego wypowiem sie w kwestii poruszonej przez Ciebie z góry uprzedzajac, ze nie moge odpowiedziec na zadane pytanie jednym slowem (tak, nie).

____________

Napisale:

\"czy kostka ma pamiec i pamieta jak wypadla? a moze to reka ma pamiec i pamieta jak rzucala? a moneta pamieta co bylo? a jeli nie pamieta to czemu nie pada ciagle tak samo? czy to rachunek ja gwaltem przymusza zeby raz padala orzelkiem a raz reszka? te literki zapisane w ksiazkach zmuszaja monety i kostki?\"



Odpowiadam:



Kostka nie ma pamieci, analogicznie kulka z numerkiem takze jej nie posiada.



Reka nie ma pamieci.

W ML role reki pelni urzadzenie, które mozna zaprogramowac tak, aby te pamiec posiadalo.



Moneta nie pamieta co bylo.

W ML zamiast monet mamy kulki ponumerowane, które przy uniejetnociach i ewentualnych checiach zainteresowanych mozna ewentualnie tak skonstruowac (spreparowac, zmodyfikowac), ze wlanie te konkretne, a nie inne zostana wylosowane.

Podkrelam, nie numerki, ale kulki z namalowanymi numerkami.



Z cala pewnocia nie rachunek gwaltem przymusza monete zeby raz padala orzelkiem a raz reszka.

Twierdze, ze to sprawa losu (sily wyzszej). Jaka energia na to dziala. Energia nie bierze sie z nikad. Jest sila, która albo sama sie materializuje, albo mozna przyczynic sie do jej materializacji.

Dlatego z duzym prawdopodobienstwem moge twierdzic, ze odpowiednie (umiejetne) dzialanie czlowieka (ludzi) na te energie jest w stanie sterowac energia.



Literki zapisane w ksiazkach zmuszaja monety i kostki?

- Bzdura.

________________



Rachunku prawdopodobienstwa nigdy nie lubilam.

Lubie byc zmuszana do logicznego mylenia, wiec zgodnie z moim zainteresowaniem oraz z przekonaniami - odpowiedzialam dosyc zwieLle.



Z tego co wyzej napisalam najblizsza jest mi teoria \"o energii\". Tego tematu na forum jednak nie bede rozwijala. Chyba, ze w pewnym momencie, czytajac absurdalne wypowiedzi trafi mnie szlag - wówczasbede torpedowala. Staram sie jednak powstrzymywac sila woli - to tez energia.



Pozdrawiam
2006-02-22 (22:13)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 441
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

fobia....

to moja wina.sory. ja nie sprecyzowalem swojej proby i przez to ty tyle napisala. moglem to troche inaczej ujac i by wtedy mogla napisac \"tak\" lub \"nie\". wiec jeszcze raz, moze teraz lepiej mi pójdzie...





fobia. mam probe (jeszcze raz) do ciebie akurat,bo nie kojarze nikogo innego na forum kto by sie do matematyki przyznal ,ze lubi. jesli kto jest tu z zawodu nauczycielem matmy albo kim o podobnych kwalifikacjach to moze pomóc fobii...do rzeczy:



prosze o wybranie odp.



a)tak

b)nie

c)nie wiem/nie umiem



pytanie: czy wedlug nauki matematycznej, wedlug teorii napisanej w podrecznikach od matmy, wedlug prawd gloszonych w szkolach... czy prawda jest to co napisalem:



pojedyncze zdarzenia losowe np.rzuty kostka,moneta tworzace serie takich zdarzen (czyli conajmniej 2 zdarz.) sa od siebie niezalezne. n-ty rzut moneta nie ma wplywu na n+1 (kazdy kolejny) rzut ta sama moneta ?



mam nadzieje ze sprecyzowalem wystarczajaco swoja probe i mozesz juz wybrac jedna z odpowiedzi a,b,c (oby nie c )



pozdrawiam.



ps. fobia, twoja teoria \"energii \" wedlug ciebie odpowiada na czesc z pytan.

i bardzo dobrze! nie mi to oceniac bo nie znam tej teorii. prosze tylko zebys jeszcze wytrzymala te moje zapewne nudne wywody, bez dodawania nowych watkow. jezeli chcesz to i na temat twojego pomyslu podyskutujemy w tym temacie lub osobno zalozonym. tylko prosze jeszcze wytrzymac, bo jak wlaczymy tutaj nowe pojecia i podejscia to nie opanuje tego. a mam pewien zamysl i chcialbym go przekazac zainteresowanym.

ps2. ja widze ze musze troche precyzyjniej pytania zadawac bo mozliwosci interpretacji jest tyle ze moze sie balagan zrobic.
2006-02-22 (22:23)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 445
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ty pytania musialy byc tak absurdalne. jak widac czasami absurd najlepiej pomaga.



druga sprawa, to przypominam:



\"wpadlem na pomysl zeby na razie pominac wogóle istnienie ML. póki co nie jest do niczego potrzebne, wystarcza kostki i monety, albo jakie inne pomoce naukowe prostsze i lepiej nam znane niz kule i maszyny losujace. \"
2006-02-22 (22:30)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 446
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

*te
2006-02-23 (02:15)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 50 488
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

NIE MA WPLYWU!



ZDARZENIA SA OD SIEBIE NIEZALEZNE!



Czy teraz jest to czytelne?

_______________________



Jednak dodam od siebie piec groszy.

Pisalam juz kilka razy jakie jest moje zdanie i jeszcze raz je powtórze.



LICZBY to MATEMATYKA. W matematyce NIC NIE DZIEJE SIE PRZYPADKIEM.



To takie moje motto i dlatego w tym tkwie.
2006-02-23 (02:36)

status r12d12
Data rejestracji: 2006-01-05
Ilość postów: 299

1598
wpis nr 50 492
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tak.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina